16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Zařídí nám Brusel referendum o czexitu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 67, poslední: 25.2.2018 22:22, přehled diskusí

Konec Merkelové: :
Autor: J. Kanioková Datum: 25.2.2018 21:03

Tahle chyba může ukončit kancléřku a transformaci Německa - https://www.express.co.uk/news/world/923723/angela-merkel-germany-coalition-spd-cdu-migrants-niall-ferguson

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se postavil proti návrhu německé kancléřky Angely Merkel, aby se propojilo financování z EU s kvótami migrantů a hájil silnější hranice místo přerozdělování migrantů.

Rakouský Kurz / Merkel proti propojení finančních prostředků EU s migrujícími kvótami - https://twitter.com/V_of_Europe/status/967743241201311744

Rakousko-Vídeň: Antifa nyní vyzývá k zabití nově zvoleného kancléře a vicekancléře "Chop up Kurz and Strache"! https://twitter.com/StanM3/status/967108879069966336

Na vstup do EU referendum šlo udělat,:
Autor: J. Jurax Datum: 25.2.2018 18:08

na položení otázky, zda setrvat či nesetrvat v nynější EU se ovšem referendum udělat nesmí. Lidi by holt mohli rozhodnout blbě a EU si rozvracet nedáme.

Napadá mne, že jednak je to jaksi demokratický deficit, jednak jestli lidé tenkrát v roce 2003 opravdu nerozhodli blbě, neboť netušili, do čeho lezou, jak to, do čeho vlezli zmutuje a konečně byli zpracováni masivní propagandou.

Na tohoto šíleného nekompetentního opilce Junckera:
Autor: J. Fridrich Datum: 25.2.2018 6:49

Na tohoto šíleného nekompetentního opilce Junckera platí to, co jsem napsal jako reakci na blábol Merkelové :

" Chcete peníze, musíte být solidární s uprchlíky, vzkazuje Merkelová " - ta šílená svazačka se dočista zbláznila, MY NIC NEMUSÍME - my jsme suverénní země !!! " Uprchlíky " - rozuměj nenávistné muslimy u nás nechceme ani za cenu zrušení dotací z Bruselu. Bez jejich dotací se dá normálně žít, s muslimy kteří nás nenávidí, chtějí nás ovládnout a nastolit u nás středověk 6tého století dle pravidel toho jejich pasáka velbloudů a pedofila se ŽÍT NORMÁLNĚ NEDÁ.

Poznámka - Merkelové by měl někdo konečně říci jak to je, že se nejedná o žádné uprchlíky, ale je to řízená OKUPACE jinou civilizací naší Západní, křest'anské civilizace..

Re: Na tohoto šíleného nekompetentního opilce Junckera:
Autor: D. Nowodny Datum: 25.2.2018 19:14

Ona se chodi radit do hrobky s Ulbrichtem !

Re: Na tohoto šíleného nekompetentního opilce Junckera:
Autor: D. Bystriansky Datum: 25.2.2018 19:21

Tu křesťanskou civilizaci chtějí zničit, o to go, pane.

Žvatlal a žvatlal...,:
Autor: I. Hendrych Datum: 25.2.2018 0:55

Jen si žvatlej, na to jsou čecháčkové kadeti...

No a vy jste přímo generál, čecháčku..:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.2.2018 11:27

Re: Žvatlal a žvatlal...,:
Autor: J. Jurax Datum: 25.2.2018 18:10

Ale kuš, kadete ... Bieglere ...

Zbabělci v Bruseli spolu s Makrelou si žádné řešení:
Autor: L. David Datum: 24.2.2018 23:43

muslimské invaze nepřejí ! ! !

Jak je vůbec možné, že to od nich naivkové stále ještě očekávají, když základním krédem těchto ničemů je: ROZVRAŤ A PANUJ ! ! !

???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: V. Kolman Datum: 24.2.2018 19:28

Nikoliv!

Ale -ihned po příjezdu člunů, v okamžiku vylodění vybrat ženy a děti (příp další ODŮVODNĚNÉ osoby) a ty (dle úvahy) přijmout.

Ostatní mladé, EKONOMICKÉ! připrchlíky nalodit a odvézt zpět. Při dnešním stavu techniky jistě není problém monitorovat pár člunů, směřujícím k Itálii/Řecku.

Místo knížecích rad by si ti EU radilové měli sami vzít pár připrchlíků do svých domácností. Kážou vodu - pijí víno. Hloupé plky o "odstrkávání dřevěnými tyčíemi" ať si nechají pro sebe.

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: V. Klepetko Datum: 25.2.2018 7:53

To by nefungovalo. Radilů v Evropě je relativně k počtu migrantů jen málo, jejich ubytovací kapacita nestačí! :-)))))) Podle Ženevské úmluvy o uprchlících navíc nelze vrátit žadatele o azyl zpět do nebezpečné země. Jsou ale i jiná humánní řešení, která respektují mezinárodní zavazky i principy humanity. Například:

1. Lze uplatnit zkušenosti z Austrálie a USA. V USA od roku 1995 americká vláda zadržovala migrující Kubánce na vorech dříve než se dostali k pobřeží. Pobřežní stráž uplatňovala pravidlo mokrá/suchá noha, podle kterého pouze ti Kubánci, kteří se dostali ve člunu, sami, bez pomoci až na břeh (suchou nohou) mohli požádat o politický asyl, kdežto ti, kteří byli zachráněni nebo zadrženi na moři (mokré nohy) byli vráceni zpět na Kubu. Lodě migrantů byly systematicky ničeny ihned po vylodění cestujících. V Austrálii věc také vyřešili rázně - kdo připlul do země po moři bez dokladů, navždy ztratil nárok na trvalý pobyt v zemi. Jeho status byl několik let zkoumán na odlehlém ostrově, a pokud se ukázalo že jde o uprchlíka ve smyslu Ženevské konvence, tak byl předán do bezpečné sousední země (Austrálie té zemi zaplatila finanční odškodné ). V opačném případě byl migrant vrácen do země původu! Když s tím byl problém, tak na náklady australské vlády živořil na ostrově Nauru: v erární chýši ale zcela bez perspektivy! V praxi tento demotivační systém neregulérní migraci prakticky zcela zastavil.

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: V. Klepetko Datum: 25.2.2018 7:56

2. Při aplikaci tohoto systému pro Evropu vzniká praktický problém - rozvrácená Libye není bezpečným státem, takže migranty nelze vrátit zpět bez porušení Ženevské úmluvy o uprchlících, navíc řada relativně bezpečných zemí se zdráhá převzít zpět neúspěšné žadatele o azyl zpět. Problém by se ale dal efektivně řešit, zde jsou dva náměty. 2.1. Uzavřít dohodu s nějakou chudou, ale bezpečnou zemí (například Gruzie) podle vzorové. dohody Austrálie / Thajsko a lifrovat tam úspěšné žadatele o azyl, včetně finančního odškodného. 2.2. V rámci EU vyjednat smlouvu se Španělskem, dle které azylové řízení všech "mořských" migrantů bude probíhat na africké pevnině na území pod jurisdikcí Španělska. A následně úspěšní žadatelé o azyl budou řešeni dle bodu 2.1, a ti neúspěšní budou přemístěny například na ostrov Fuerteventura. Tam by bylo možné na náklady EU vybudovat rozsáhlou infrastrukturu a poskytnout "čekatelům na deportaci do Afriky" stravu a střechu nad hlavou - jako to dělají Australané na ostrově Nauru!

Proč by toto nemohl být akční plán, který by mohli Fiala, Okamura a Babiš schválit společně v podobě usnesení Sněmovny a adresovat EK?

:-)

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 25.2.2018 11:25

Ženevská úmluva o prchlících, je vypracovaná na půdě OSN v roce 1951.

1. Lze tehdejší situaci s migranty srovnávat s tou nynější?

2. Je tam snad určeno, v jaké finanční výši musí být prchlík podporován ? Nevěřím, to nejspíš teprve pak vypukla soutěž o "nejhumánnější" vládní režimy pro připrchlíky. Machrování. Na úkor domácích.

A ten váš poslední odstavec... Fšichni řeknou fůůůj Okamura. A zbabělý Babiš, ten si s bruselským politbyrem nehodlá nic rozházet.

Re: Věc je jasná::
Autor: V. Klepetko Datum: 25.2.2018 12:08

1. Ženevské úmluvy o právním postavení uprchlíků se musíme řídit, což ale dělají i USA nebo Austrálie. A nijak jim to nebrání provádět rozumnou migrační politiku! Málokdo tu Úmluvu četl - a když si ji přečtěte tak uvidíte, že je dobrá, a že její důsledná aplikace umožňuje migraci prakticky zastavit! Víte například, že

- válečný uprchlík NEMÁ nárok na azyl, ani když utíká přímo z válečné zóny a jeho život je přímo ohrožen?

- uprchlík, který prchá před suchem, hladem nebo přírodní katastrofou NEMÁ nárok na azyl,

- pokud uprchlík překročí hranice bez dokladů, tak je jeho povinnosti se bez zbytečného odkladu přihlásit v první bezpečné k zemi k registraci a zažádat si o azyl, jinak Úmluva nebrání jeho trestnímu stíhání za nezákonné překročení hranice? Pokud se azylové procedury řídí Ženevskou úmluvou, pak na azyl dosáhnou jen jednotlivci ze stovek "válečných uprchlíků" a nikdo z těch ekonomických. Úmluva - to je vynikající právní předpis, je pro nás výhodné se ho držet a za každou cenu musíme bránit jeho novelizaci směrem k liberálnějšmu konceptu, o což se nyní snaží OSN! Špatné jsou migrační předpisy a nařízení EU, z těch se musíme pokusit vyvázat!

2. Když někomu priznáte azyl, tak Úmluva říká, že s ním musíte zacházet, zjednodušeně řečeno, jako z tuzemcem. Azylanty je ale mezí žadateli jen malý zlomek! A pokud jde o usnesení Sněmovny: už jedno takové, proti kvótám, máme ještě od staré Sněmovny - odhlašováno Babišem, Okamurou, Fialou, lidovci i komunisty. Nevidím sebemenší důvod, proč by se taková shoda na Dublinu 4 nemohla najít i letos!

Re: Věc je jasná::
Autor: V. Klepetko Datum: 25.2.2018 12:27

..."Ženevskými úmluvami"...

Tak to jsou mi novinky, díky.:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.2.2018 21:13

Že bych se pustila do čtení té Ženevské úmluvy, uff. Už tak doma nic nestíhám a to by mě asi dorazilo..

Každopádně to ve mně jen posílilo odpor k EU !!!

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: J. Jurax Datum: 25.2.2018 18:19

Ehm - Gruzie jednak je moc blízko Ruska, aby byla bezpečná, a mají tam severní Osetii, jednak je to země křesťanská a zamoření muslimy a černoušky by se patrně bránila a pochybuju, že by to spravily jakkoliv velké prachy od EU.

Ale jinak mi Váš plán přijde docela moudrý a proveditelný.

Ale protože je moudrý a proveditelný a racionální, nelze čekat, že by jej v EU vůbec někdo vážně navrhl, natož aby byť jen uvažoval o jeho realizaci. Lidskoprávníci a neziskovky z migrace tyjící a v neposlední řadě zločinecké struktury migranty pašující by skrze nastrčené osoby a EU potentáti vůbec spustili takový jekot, že dotyčný by byl politicky a profesně znemožněn.

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: V. Klepetko Datum: 25.2.2018 19:59

Hmm.. Gruzie... Máte pravdu. Tak třeba Kazachstán? :-)) Tam mají 70% muslimů:-))))

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: J. Jurax Datum: 25.2.2018 21:39

To jo. Ale taky diktátora, jenž si od nějaké EU, lidskoprávníků, Sorose a neziskovek nenech srát na hlavu a není omezován demokracií.

A mimoto Kazachstán disponuje zhruba 21% světových zásob uranu a v těžbě uranové rudy je světovou jedničkou.

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: V. Klepetko Datum: 25.2.2018 21:55

Vím. Jen hledám vhodnou destinaci :-)... Vždyť jde jen o odstrašující efekt, který odradí především převaděče a zastaví tok "pseudoazylsntů".

Pokud jde o klasické azylanty ve smyslu Ženevy, tak těch je tak málo, že není vůbec žádný problém se o ně postarat - třeba i u nás, nezávisle na tom, kterému Bohu se modlí.

Jde o princip - musí být nastaven systém, nepřátelský k obchodníkům s lidmi a hlavně NESTIMULUJÍCÍ masovou migraci, zpětná vazba musí být negativní. Jako v tom prastarém operačním zesilovači:-) Dobrou noc.

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: J. Jurax Datum: 25.2.2018 22:16

Souhlas. A taky dobrou ...

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: D. Bystriansky Datum: 25.2.2018 20:17

Současná "idea EU" chce situaci s migranty využít ke svému prospěchu přes politiku multikulti a chaos k socialismu. K opanování chaosu potřebují evropskou armádu. Cesta je přes poražení této "idee" v řádných volbách. K tomu postupně dochází v EU i USA, pak teprve budou podmínky k humánnímu, leč spravedlivému řešení a obraně naší kultury a civilizace.

Civilizace a kultury jsou různé, každá má právo na svou existenci a rozvoj. Svůj rozvoj si musí každá sama odpracovat. Svoboda a nezávislost nejsou zadarmo!

Re: ???ODSTRKOVÁNÍ ČLUNŮ MIGRANTŮ TYČEMI???:
Autor: J. Jurax Datum: 25.2.2018 21:57

Systém vlády v EU je koncipován tak, že řádné volby v jednotlivých zemích nepomohou. V Evropské radě se hlasuje tak, že stěží něco prosadíme; to by musel zvítězit rozum ve více zemích a lidnatých zemích, což nehrozí.

A do EU volíme přímo pouze poslance do putovního cirkusu EP, jenž je jen stafáží demokracie a žádné pravomoci nemá; jde jen o schvalovací mašinerii. My - tedy ČR - tam máme celých 2,73 procenta hlasů.

V USA už volbou Trumpa došlo k úkroku správným směrem, ovšem opozice proti němu je silná a v prostředcích nevybíravá.

V Evropě však ani náznak změny nevidět - zejména ne v rozhodujících státech - Německu a Francii.

Stop Drahošovi a migrantům:
Autor: A. Čepek Datum: 24.2.2018 17:34

Lidi, co to tu řešíte? Zvolili jste si prezidenta, který migrantům vyhlásil jasnou stopku. A i kdyby mu jeden dva migranti proklouzli, máte v parlamentu Okamuru, který vám referendum zajistí. A i kdyby se mu to snad nepovedlo, v příštích volbách si jej zvolíte za vítěze voleb a s premiérem Okamurou si konečně splníte svůj sen.

Re: Stop Drahošovi a migrantům:
Autor: P. Rudolf Datum: 24.2.2018 19:13

No jo, zvolili. Když ale čecháček panstvu tradičně nevěří (nechoď Vašku s pány na led...), a tak se ve svém strachu potřebuje shlukovat ve stádu, které mu dá pocit, že alespoň není sám. A Pes mu k tomu nabízí ideální možnost. Že v něm zároveň ten strach podporuje a umocňuje, už mu nedojde.

Krysaři už dávno do ulic vyrazili a jejich píšťalky jen tak nezmlknou.

Re: Stop Drahošovi a migrantům:
Autor: J. Jurax Datum: 25.2.2018 18:22

Pískáte falešně, krysaříku ...

Zajímavé, že sem, co toho "stáda" lezete i vy:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.2.2018 21:17

tzv. nečecháček.

Re: Stop Drahošovi a migrantům:
Autor: V. Klepetko Datum: 25.2.2018 1:06

Pane Čepku - Unie se momentálně snaží federalizovat, čili uzurpovat si pravomoci našeho prezidenta, parlamentu i vlády.

Takže by se také mohlo ukázat, že nějaké řeči o referendech a "stopkách" a dokonce i o nějakých příštích svobodných volbách budou (ve světle přesunu rozhodujících pravomocí z úrovně národního státu na úroveň Unie) již zcela irelevantní! Takže tu vlastně řešíme - pokud byl Váš doraz míněn vážně - jen dvě věci :

1) Jak zvrátit tento neblahý vývoj a prosadit Konfederaci národních států - místo Eurofederace regionů?

2) Jak dosáhnout na výjimku v rámci Unie (jakou má treba Dánsko) a vrátit migrační a azylovou politiku do výlučné pravomoci České Republiky?

To jsou naprosto reálné problémy - navrhovaná řešení jsou zatím bohužel špatná, ale jak by Vám zajisté potvrdil prof. Drahoš, někdy je lepší učinit špatné rozhodnutí než žádné! Je to jeho oblíbená myšlenka a v tomto s ním spíše souhlasím...

Re: Stop Drahošovi a migrantům:
Autor: M. Prokop Datum: 25.2.2018 15:14

Já jsem si nezvolil.

Jasnou stopku nemá jak zařídit.

Referendum (bohužel) nic neřeší.

"v příštích volbách si jej zvolíte za vítěze voleb a s premiérem Okamurou si konečně splníte svůj sen." - takový netzerorudolfovský "argument", fuj.

RE:
Autor: P. Götze Datum: 24.2.2018 15:44

Kdo tvrdi, ze hranice vlastniho statu neumi hlidate, notabene neni schopen resit nelegalni migraci (nelegalni, nikoliv legalni), ted v necem jako je EU nebo Schenghen nemuze vubec byt. tak jednoduche to je.