24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Riziková společnostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 25.2. 2018 22:58, přehled diskusí

Re: Muslimové NEJSOU lepší !:
Autor: Z. Lapil Datum: 25.2.2018 22:58

To je přesně to, čemu se chci vyhnout: hodnocení. Vůbec nechci připustit diskusi.

Máte děti? Co je důležitější - to, jestli jsou lepší nebo to, že jsou vaše a kdyby já nevím co, tak je prostě nedáte?

Muslimové NEJSOU lepší !:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.2.2018 21:26

Díky, pane autore, vnímám to podobně:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.2.2018 21:24

Kolektivistický blábol:
Autor: Z. Frys Datum: 25.2.2018 21:10

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude:
Autor: Z. Lapil Datum: 25.2.2018 10:26

Námitka: v podobných rozborech nemám rád úvahy typu vyspělejší, pokrokovější a podobné. Je to podobné, jako když navrhuji podívat se na jistý film. První reakce přítomných puberťáků? "To je starý". Ne blbý, starý. To spolu, říkám už já, souvisí stejně jako nový = dobrý, čili vůbec.

Takže si váš příspěvek dovolím upravit. Ano - křesťanská (evropská) civilizace je samozřejmě jiná, než ta muslimská. Dokonce ji spolu s vámi mám za lepší. Mým argumentem ovšem není objektivní vyspělost nebo dokonce kvalita, ale naprosto subjektivní slovo "moje".

V tu chvíli jednak unikáte z debat, nejsou-li muslimové přeci jenom lepší (soudržnost rodiny, úcta ke starším, úcta k hodnotám - těch jednotlivostí je tolik, že se v nich debata utopí a nikdo se ničeho nedobere), ale hlavně - nikdo vám nemůže vyčítat ani elitářství, ani rasismus ani jakoukoliv fóbii. "Toto je můj domov, tady stojím a nemohu jinak." Co proti tomu kdo dokáže říct? Upře vám svobodu názoru? Tím jedině dokáže, že máte (máme) pravdu.

Re: Pane Dvořáku, dobrá poznámka!:
Autor: Jiří_K Datum: 25.2.2018 6:26

Ale to je přesně to, o co OSN jde, aby se přestaly rozevírat nůžky mezi tzv státy západního typu a zeměmi 3 světa. Osvětou a zvýšením inteligence obyvatelstva v zemích 3 světa toho nikdy nedosáhnou, tak pak existuje jediná cesta!

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude:
Autor: J. Fridrich Datum: 25.2.2018 6:07

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude muset - a to velmi rychle dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení. Uskutečnění této záchrany Evropy půjde jen změnou vůdců hlavních Evropských zemí a ve vedení EU v Bruselu - Amerika je na dobré cestě.. Poznámka na závěr - tito lidé si neuvědomují, že křest'anská víra bude možná poslední štít, opora a záchrana naší Západní Evropské civilizace před rozvratem a opanováním muslimskými okupanty.. Zemana moc nemusím, ale jeho názor na novináře a redaktory je čím dál blíž pravdě - oni svou roli nestranných informátorů zcela přestali plnit.

Kdo nemá "domov", nectí ani své kořeny,:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.2.2018 20:21

ani odkaz svých předků. Necítí odpovědnost ani za sebe sama.. natož, aby přijal za svou povinnost předat tuto zemi naším dalším generacím. Tak jako to dělali naši předkové..

Solženicyn řekl: ,,Abyste zničili národ, musíte nejprve zpřetrhat jeho kořeny.”

Za tím vším je ambice vytvořit novou Evropu a nového Evropana, který nebude mít národní identitu a národní kořeny. Vyprázdněného jedince bez identity, jenž bude „euroobčanem“, internacionalistou, kosmopolitou.

Re: Dort kočičky a pejska.:
Autor: V. Kain Datum: 24.2.2018 18:14

Cenzůru už tady máme taky a čím dál víc rozevírá ty svoje špinavé pracky.Zatím ještě není tak rozvinutá jako v Německu,ale to je jenom otázka krátkého času.

Dort kočičky a pejska.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 24.2.2018 17:09

Každý si něco vybere, ale je to eintopf.

Přiznám se, četl jsem to jen proto, že mám autora celkem rád, ale teď jsem se musel trochu přemáhat.

Trošku zmatláno ...:
Autor: M. Prokop Datum: 24.2.2018 15:54

"Globalizace má svůj přirozený segment spojování a vzájemných styků lidí různých národů na základě obchodní výměny a cestovaní," - ANO.

"a svůj segment ideologický, mocensky prosazovaný establishmentem, mající především prvky násilného prosazení směsice různých národů a ras za přítomnosti tlaku na odnárodnění původních etnik. Tento násilný segment má totalitní tendence: ideologickou výchovu a přesvědčování, bojůvky (Antifa), vytváření nepřítele (v Rusku), násilné vnucování cizích etnik (jakýchsi nositelů globalizace) a snahu o cenzuru psaného a mluveného slova." - NE.

Násilné prosazení směsice s globalizací souvisí jen v tom, že cestování lidí i informací je snadné. Proto kdejaký černoušek chce do Evropy i jinam na Západ a že sem je vpuštěn, případně není promptně vyhozen, to už s globalizací nesouvisí, to je prostě hloupost socialistických sociálních inženýrů. I to odnárodnění má jednoduchý důvod, v měřítku národa lze jeho reprezentaci jakž takž uhlídat, aby neblbla. Proto se socialisté snaží posunout vládu výše, kam už běžný občan prakticky nedosáhne. Že se v tom objevují totalitní tendence, to je dost obvyklé a opět s globalizací nesouvisející. Řádění ultralevých bojůvek se neobjevilo až s Antifou, ideologické blbnutí je staré jako lidstvo nebo přinejmenším jako náboženství, nepřátele si Rusko nebo spíš jeho vládnoucí skupinka vytváří sama, v obavách, aby se Rusové nezačali starat, proč si žijí hůře než jejich "nepřátelé" a snahy o cenzuru taky nejsou nic nového, to zkusí každý, kdo chce ovládat jiné.

Nihil novi sub sole:
Autor: I. Mertl Datum: 24.2.2018 15:46

Říká Bible, Kaz 1,9. Konec světa měl být naposledy k 1.1.2000. Nové, i v podání autora, je jen to, že teď za to mohou jakési "elity". Napadá mne, že i onen autor, eskapista (slovo jako z jiného centra "elit" jménem IVK!), je jakousi elitou. A má ten elitní autor nějaké řešení k jeho konci světa? Kdopak nás zachrání?

"hodnoty", soudruha bolševika:
Autor: A. Nový 840 Datum: 24.2.2018 15:01

Zivot, soudruzi, je prilis kratky na to abych si zabiral takove kraviny jestli jsem Cehun/Polak/Zid ..... .

Soudruha nedovzdělaného komunistického pingla, t@d alias Mirek 56, nezajímá kdo je nebo co je. Hlavně že ví, že kdo není stejného bolševického názoru jaký vlastní on, je modrobolševik, kavárna atd.

Re: Za tento článek:
Autor: P. Zinga Datum: 24.2.2018 14:35

Já taky.

Vzniká široká vrstva lidí bez střechy nad hlavou a neméně početná skupina lidí, která, přes luxusní bydlení, není nikde doma. Kdo nemá "domov", necítí odpovědnost mimo za sebe sama.

"Společnost hlupců", sebestředně omezených.

Re: Pěkně popsáno. :
Autor: Š. Hašek Datum: 24.2.2018 12:21

Před týdnem "se to sešlo" ve vagoně metra. Několik Ukrajinců, jedoucích ze šichty (ruce prozradily, že netvořili u počítače eurohodnotová prohlášení) a na druhém konci čtyři (!!!) Afroobohacovači. No, národ z vagonu se na ně nedíval moc přívětivě. Proč taky!

Jsou zde. Asi jeli z kursu českého jazyka a záškolu na skladníky v obchoďáku. Nastupují od prvního.

Re: Za tento článek:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.2.2018 12:15

Připojuji se.

Re: Pěkně popsáno. :
Autor: P. Lenc Datum: 24.2.2018 9:56

A to se moc nešíří,na co tito "lékaři a inženýři" věří a na základě této "víry" dělají lidem postiženým albinismem.Ano, tato civilizační špína s mentalitou lidožrouta je to, co nám s islámem Adolfa Merkel a jí podobní chtějí pod pohrůžkou vnutit.

Za tento článek:
Autor: P. Lenc Datum: 24.2.2018 9:49

dík, opravdu stojí za přečtení.

Pane Dvořáku, dobrá poznámka!:
Autor: O. Zuckerová Datum: 24.2.2018 9:46

Tady "intelektuálové" a "elity", které si tak říkají samy (a pochopitelně se jejich samo-označení těmito výrazy automaticky obrací v ironii) stojí na straně protievropského dobyvatelského tažení, které sem má zanést manýry, vracející naši civilizaci daleko před dobu kamennou!

ty vase "hodnoty", soudruzi:
Autor: M. Pesat Datum: 24.2.2018 9:38

ty vase "hodnoty", soudruzi, nikoliv, svet se pouze vraci tam kde byl pred vlnou narodnich obrozeni/vzniku narodnich statu, tehdy se "narodnost" urcovala na zaklade uzemi kde dotycny soudrh/soudruzka zili. Takze Nemci jako polena, kteri po generace zili pohranicnich oblastech ceskych zemi a samozrejmne neumeli cesky, ti zkratka byli Cehuni. A dnes se to vraci , nevidim na tom nic tragickeho ani alarmujiciho. Zivot, soudruzi, je prilis kratky na to abych si zabiral takove kraviny jestli jsem Cehun/Polak/Zid ..... .

Cest :)

Pěkně popsáno. :
Autor: P. Dvořák Datum: 24.2.2018 3:46

Zejména chování a smýšlení "elit", podle kterých my obyčejní vidláci nechápeme skutečný společenský pokrok.

Možná se v některých částech Evropy pomalu přiblížíme bodu 5, což mě napadá, když vidím v "záchranných" člunech ty mladé, nabušené, uhelně černé negry v oranžových plavacích vestách. No co asi budou dělat? Ajnfach to samé co doma:

"Ve válce v Jižním Súdánu se vypichují oči, kastrují muži a děti musejí přihlížet znásilňování matek"

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/464348-ve-valce-v-jiznim-sudanu-se-vypichuji-oci-kastruji-muzi-a-deti-museji-prihlizet-znasilnovani-matek.html

Jedinci postižení toxoplazmózou jsou náchylnější:
Autor: Jiří_K Datum: 24.2.2018 3:40

k potlačení pudu sebezáchovy, tzn parazit v jejich mozku omezuje ta centra myšlení, která jsou odpovědná za logické uvažování z hlediska vlastního přežití! Promořenost populace tímto parazitem není zanedbatelná, přičteme-li k tomu přirozenou míru stupidity, máme glabalisty-naomarxisty jak vyšité. Jinak globalizace silně akceleruje islamizaci, neboť islám si na individualizaci rozhodně nehraje a má v sobě zakomponovány proti ní účinné bezpečnostní pojistky, včetně fyzické eliminace individualizací postiženého=z hlediska islámu defektního jedince!