19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Je matematika rasistická?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 124, poslední: 3.3. 2018 17:58, přehled diskusí

Re: Rasismus se stal univerzálním argumentem pro všechno:
Autor: P. Harabaska Datum: 3.3.2018 17:58

Bla bla bla.

Re: Rasismus se stal univerzálním argumentem pro všechno:
Autor: D. Spal Datum: 3.3.2018 15:28

Jste výjímka. Nejedná se ani tak o to, že by ty děti byly blbější, ale hlavně o to, že nebyly vedeny ke studiu a štěstí viděly spíše v řemeslu jako automechanik apod.

Všechny průzkumy ukazují, že na VŠ šly zase děti vysokoškolsky vzdělaných rodičů. On ten "tříndí původ" nebyl nikdy přesně definován a tak přijímací komise měly celkem volné ruce.

Hm:
Autor: D. Nowodny Datum: 26.2.2018 20:30

matematicky dobré zuby !

Re: Rasismus se stal univerzálním argumentem pro všechno:
Autor: P. Harabaska Datum: 24.2.2018 8:25

Ale zažil, celou. Ono se to dělalo tenkrát "dialekticky". Já třeba jsem žádné problémy neměl, vysvědčení jsem měl vždy velmi dobré. Takový "kníže" Lobkowicz z Křimic (dnes v Plzni) taky žádné problémy s přijetím na střední školu neměl. Tam bylo třeba demonstrovat, že diskriminace se neděje. A krom toho jeho papínek měl zásluhy o české spoluobčany z doby okupace. Dneska se ovšem kdekdo vymlouvá na bolšány, že mu neumožnili to nebo ono, ale dost často byl buď b|bej, nebo neměl čas se učit, protože musel chodit hrát fotbal. A tam se například cizí jazyky špatně učí. Já například, abych se mohl učit anglicky při tehdejším nedostatku anglicky psaného tisku, jsem si musel v trafice kupovat plátky typu Korea Today nebo Soviet Woman, co prostě bylo k dostání.

Re: Rasistka Rochelle Gutiérrez:
Autor: P. Harabaska Datum: 24.2.2018 8:17

Chlastat umí, ale nemají na to ta správná játra.

Re: Fešná politkorektnická multikulturalistka:
Autor: Z. Lapil Datum: 23.2.2018 23:39

Vím, že se o latině s oblibou říká (říkalo), že je základem kdečeho, ale nepřipadá mi to tak úplně pravda. Naopak mě zaujalo, když jsem se ve škole učil ruštinu a němčinu a trochu angličtinu, jak je důležité ovládat češtinu, speciálně gramatiku, ale i tvorbu vět. Čímž chci říct, že znalost evropských jazyků můžete stavět i na češtině, nejenom na latině. Zaujalo mě, jak si v poslední době nerozumím s jistou sedmnáctiletou dívčinou: zjednodušeně - já netuším, co je "anglický" outfit, ona v životě neslyšela německé slovo fusekle.

A hodně vzpomínám na svého VŠ spolužáka z Laosu, speciálně na jeho větu: "Naučit česky, to je lehký, to je skoro jako francouzsky". Od té doby VÍM, že asijské jazyky jsou asi mnohem jinější (= víc jiné), než by čekal člověk trošku znalý řekněme pěti jazyků (včetně slovenštiny, například; šesti - ukrajinština se od ruštiny až tak neliší) a schopný poděkovat v dalších pěti.

Re: Tato mladá, hezká, ale nekonečně hloupá dáma:
Autor: J. Lepka Datum: 23.2.2018 22:07

Dovolím si oponovat, nepotřebuje psychiatrickou léčbu, ale Sen noci svatojánské ( dle jisté mnemotechnické pomůcky je to 25cm!)

P.S. pro nedovtipné : 30cm je už Neruda - Kam s ním, ovšem v tomto případě více znamená lépe a já paní profesorce přeji jen to nejlepší.

Re: :
Autor: J. Lepka Datum: 23.2.2018 21:56

Neprokazatelné! Tehdá ještě nebyl barevný film.

Re: Babyloňané:
Autor: J. Lepka Datum: 23.2.2018 21:54

Sice krapet plavete v historii ale co, pár století sem, pár století tam, to se vstřebá. Ovšem je to jako v tom rybářským vtipu : Uberte metr té štiky a já tu lampu zhasnu, zkuste místo muslimští, napsat blízkovýchodní a vida, máte recht!

Re: Svoje žrádlo na levicové a pravicové:
Autor: J. Lepka Datum: 23.2.2018 21:49

Byl jste rychlejší, také jsem chtěl poukázat na tohoto, také profesora, rozumprda a ředitele zeměkoule.

Rochelle Gutiérrezová :
Autor: J. Kanioková Datum: 23.2.2018 21:49

typická feministická blběnka

Hezký článek, :
Autor: J. Lepka Datum: 23.2.2018 21:45

ale v podstatě vyjadřuje axiom : Ona má právo být blbá !!!

Ta dáma není matematička:
Autor: J. Jurax Datum: 23.2.2018 21:16

nýbrž magor.

Studovala sociální vědy a biologii člověka a téma její dizertace není matematické, nýbrž o výuce matematiky na střední škole.

Je profesorka na Department of Curriculum and Instruction, College of Education, tedy česky asi tak na katedře osnov a výuky (přeložte to někdo líp; možná metodiky výuky) na Vysoké škole pedagogické, tedy na pajdě.

Viz https://education.illinois.edu/faculty/rg1 a na https://cdn-e.education.illinois.edu/faculty/cv/rg1.pdf

Re: Ta dáma není matematička:
Autor: J. Jurax Datum: 23.2.2018 21:13

No, jak patrno z mého příspěvku výše, ta dáma není matematička - studovala sociální vědy a biologii člověka a téma její dizertace není matematické, nýbrž o výuce matematiky na střední škole.

Že je profesorka (nikoliv matematiky) se nevylučuje s tím, že je zároveň magor.

Je profesorka na Department of Curriculum and Instruction, College of Education, tedy česky asi tak na katedře osnov a výuky (přeložte to někdo líp; možná metodiky výuky) na Vysoké škole pedagogické, tedy na pajdě.

Re: Fešná politkorektnická multikulturalistka:
Autor: J. Jurax Datum: 23.2.2018 21:01

Naučte se taky čínsky. I myšlenky Konfucia čtené v originále Vás osvobodí od jejich ideologických vykladačů a vykradačů.

Nicméně dnes ten, kdo nečetl klasiky řecké i římské i přeložené, není nedovzdělán. Nedovzdělán je spíš ten, kdo nečetl Úvod do infinitezimálního počtu a samozřejmě Základy informatiky ... :-)

Re: Ta dáma není matematička:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.2.2018 20:59

Tak bacha, pane Juraxi. Ta dáma je magorprofesorka! Možná by mohla na stáž do ČR a dělat asistentku Valachové/Dienstbierovi/Šabatové!

To je ovšem síla!:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.2.2018 20:04

Mám nejasný dojem, že dělala externí poradkyni nějaké paní Valachové. Soudružka Šustrová ji má také v adresáři.

Re: Jinak o matematice toho vím docela dost,:
Autor: V. Kain Datum: 23.2.2018 19:40

Jak může být něco tak neskonale hloupého profesorkou?

Tak zkuste tohle:
Autor: I. Semrád Datum: 23.2.2018 18:48

Posel na konci přesouvajícího se vojště, dlouhého 10km, vyrazí se zprávou, kterou odevzdá bez meškání na čele vojště a vrátí se zpět na své místo na konci vojště, přičemž voj mezitím urazí 10km. Jakou vzdálenost přitom překoná posel?

(Posel při pohybu mezi oběma konci vojště i přesouvající se voj se pohybují stálou rychlostí).

Svoje žrádlo na levicové a pravicové:
Autor: I. Semrád Datum: 23.2.2018 18:42

...dělí "pomatená Pátá kolona" V. Klaus sen.:

„Čokoládový krém je pravicový.“ (2005)

„Dáváte si salát? To považuji za levicovou úchylku a antijídlo.“ (2009)

„Kuřecí řízek je levicové jídlo.“ (2011)

Re: génie:
Autor: M. Drašner Datum: 23.2.2018 18:32

a jedenáct před Mohamedem ;-P

Re: Absolutní nepochopení:
Autor: M. Drašner Datum: 23.2.2018 18:27

děkuji za citaci, ale ten článek už jsem četl. Větší sbírku melounských pomýlenin (píši slušně) je těžko nahromadit.

Re: poznámka:
Autor: M. Drašner Datum: 23.2.2018 18:18

pikantní ovšem je, že dáma sama je rasistka dvojnásobná: pominu-li její výpady pro "bělošství" matematiky, zcela pomíjí fakt, že nejlepších výsledků při příjimačkách na americké VŠ dosahují - i, resp. zejména - Asiaté, tedy Chinoameričané, Japanoameričané, Koreoameričané, a Indoameričané (abych to napsal p-korektně), tedy alespoň dle W.W.Williamse a dalších černých autorů, zabývajících se školstvím. Jako by nestačilo, že Afroameričané, vynikají ve sportech (v čem vynikají Latinoameričané, jsem zatím nezjistil - snad že mají krásné holky, byť jako v tomto případě bláznivé).

Re: Můžeme brzy očekávat,:
Autor: D. Polanský Datum: 23.2.2018 18:04

To tak neberte, ve škole ji nešla matematika, tak udělal z toho rasismus. Já jsem zase blb na jazyky. Ovšem já nepovažuji lingvisty za rasisty.

Jinak o matematice toho vím docela dost,:
Autor: D. Polanský Datum: 23.2.2018 18:03

vynikající matematickou školu měli před válkou Poláci, jenomže hodně z nich bylo Židů, takže skončili zle nedobře. Vynikající byla i sovětská škola. U nás například Eduard Čech, Václav Hlavatý, ten měl vůbec smůlu, napsal brilantní matematickou knihu vycházející z unitární teorie Einsteina, jenomže bác, tahle teorie se ukázala lichá. Ale od profesora Hlavatého to byl super výkon.

Já měl na vysoké z matiky pokaždé za jedna:
Autor: D. Polanský Datum: 23.2.2018 17:57

a docela rasista jsem, ale tak po darwinovsku. Prostě jsou národy, kterým to nejde, ne že by neměli schopné jedince, ale jako národ je to bída. Jinak Indové jsou vynikající matematici.

Re: Vidím, že historie vám není cizí :
Autor: R. Langer Datum: 23.2.2018 17:51

Přesně tak, oni totiž tehdy ti Peršané byli vzdělaní Islámu navzdory, než jim Islám to vzdělání úplně vymazal. V Evropě naštěstí došlo nakonec k odluce církve od státu a k osvícenství, jinak bychom dnes byli tam, co ti muslimové.

Re: Zagůgliv našel jsem:
Autor: R. Langer Datum: 23.2.2018 17:46

To dost vysvětluje.

Re: Rasistka Rochelle Gutiérrez:
Autor: R. Langer Datum: 23.2.2018 17:45

Žlutí zase neumí chlastat. ;-)

Re: Vidím, že historie vám není cizí :
Autor: J. Jelínek Datum: 23.2.2018 17:42

Vždyť ano, nevím jestli je to levicové, nebo pravicové, ale v "kontextu doby" (fuj) je třeba vidět, že perskou vzdělanost byť islámskou zahubil právě islám. Však se "křesťané" také dost snažili, ale stejně nezabránili tomu, aby "se točila". Stojí za úvahu, proč křesťanství, přes všechny zhovadilosti a hrůzy přežilo a proč islám pozvolna veplul do strašidelných s.aček.