16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Moje Evropská unieŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 24.2.2018 9:30, přehled diskusí

Evropská unie není moje a nikdy nebude !:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.2.2018 21:13

Polsko varuje po požadavku Merkelové na kvótu uprchlíků proti "politické krizi" - https://www.focus.de/politik/deutschland/heftiger-streit-auf-eu-gipfel-droht-polen-wehrt-sich-vor-eu-sondergipfel-gegen-vorschlaege-aus-berlin_id_8512512.html

Vhodný nápis na náhrobní kámen paní J. Kaniokové:
Autor: M. Pivoda Datum: 24.2.2018 9:30

Vytesat do kamene: Evropská unie není moje a nikdy nebude!

EU by mohla být:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.2.2018 17:50

eventuálně jednotnější, kdyby fungovala nějaká společná politická strana. Jelikož taková není, a spíše se dočkáme euroarmády, která bude potlačovat národní povstání nespokojeného lidu kdekoliv po EU, zůstávám euroskeptikem.

Nebezpečná halucinace - hlavně pro ekonomy:
Autor: M. Pivoda Datum: 23.2.2018 17:44

Kohout: "... Sny o „Spojených státech evropských“ jsou nebezpečnou halucinací."

Vězte, že ekonomové totiž nejsou příliš inovativní lidé. Žádný ekonom určitě není schopen (jako snílek Elon Musk) vypustit raketu k Marsu. To nemusím dal vysvětlovat.

Ekonomové nejsou vhodní ani pro organizační inovace.

Nicméně i oni mají právo zde zveřejnit svůj názor.

Nebezpečné halucinace jsou vaše parketa,:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.2.2018 21:02

s autorem souhlasím. A EU ... NENÍ moje EU.

Re: Nebezpečné halucinace jsou vaše parketa,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 24.2.2018 9:08

No hlavně že nám vnucujete svého Zemana, aby byl i naším... :-P

Nebezpečné halucinace?:
Autor: M. Pivoda Datum: 24.2.2018 9:27

Moje halucinace jsou totiž mnnohem hlubší, než jsou Spojené státy evropská.

Já jsem hluboce přesvědčen o tom, že již nastal čas uvažovat o "Spojených státech celé zeměkoule", jinak je lidstvo na hraně vyhynutí. A mám pro to i pádné důvody.

To bylo ale na celý článek, který by mi redaktor Wagner zde na Neviditelném psovi nezveřejnil. Na tomto blogu se diskutuje jen o těch článcích, které pan redaktor Wagner považuje za relevantní z hlediska jeho životních zkušeností a jeho (nutně omezeného) technologického rozhledu.

Přehledné a výstižné:
Autor: J. Hanzlík Datum: 23.2.2018 17:43

Autor má přitažlivou vizi. Ovšem „dobré bydlo“ je velkou překážkou pro sociálně korumpované úředníky, kteří jsou většinou samostatně nevýraznými subjekty, k samovražednému rybníkářskému činu. Je všeobecně známo, že tento byrokratický kolos funguje bezpochyby sice centrálně, ale těžkopádně, tudíž jeho potřebná centrální pohotovost neexistuje, dokonce bych řekl, že v případě imigrační krize se dosud nevzpamatoval. Čeká, co přinese budoucnost a co unese jeho hlemýždím tempem spravovaná farma s dosud neochočenými národními zvířaty. Fatální chyba hlemýždího systému bude asi dost rozplizlá.

velká potřeba:
Autor: S. Šnajberg Datum: 23.2.2018 14:50

být vidět, slyšet, plácat, že pane Kohoute... Projekt EU je jediný reálný v krátké i delší budoucnosti. Máme se jak prasata v žitě, žijeme v míru, exportujeme jak zběsilí, mladí studují v zahraničí. My jsme jasnou a neoddiskutovatelnou součástí Západní Evropy. Včera v pořadu paní Jílkové byla jasně patrná děsivě nízká úroveň diskutérů brojících proti EU. Vymyslete nejdřív něco životaschopného a potom bořte.

Re: velká potřeba:
Autor: J. Vintr Datum: 23.2.2018 15:18

Všechno pozitivní, co se připisuje EU, by mohlo fungovat (a lépe) i bez obludné bruselské byrokracie. EU ovšem přináší také spoustu vyloženě špatných věcí. Všechno je ale zanedbatelné proti té největší obludnosti a tou je organizování masové invaze nepřizpůsobivých primitivních muslimů z Azie a hlavně z Afriky, která bude ve výhledu maximálně několika desetiletí znamenat konec mírové a blahobytné Evropy, v níž se nám ještě teď tak dobře žije. Je až neuvěřitelné, jak většina lidí toto jasné a konkrétní nebezpečí přehlíží nebo bere na lehkou váhu.

Re: velká potřeba:
Autor: S. Šnajberg Datum: 23.2.2018 16:23

1) kolik jste viděl muslimů v EU a u nás (osobně)?

2) jak vyřešíme prorůstání ras, pokud budeme mimo EU?

3) víte kolik bylo v historii stěhování národů?

4) myslíte si, že víte kde jsou vaše genetické kořeny?

5) víte,že jsou lidé, kteří opravdu potřebují pomoc?

:
Autor: P. Götze Datum: 23.2.2018 16:30

Muslimy potkavam v podstate kazdy den. Prorustani ras nemusite resit, pikud z toho neudelate problem. Stehovani narodu bylo mraky a vzdy dopadly katastrofou. Clovek, ktery nevnima, kde ma koreny, toho je mi uprimne lito. Lide kteri potrebuji opravdu pomoc, mate kolem sebe, jen si jich nevsimate. Nemusite je vozit.

Kravininum !:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.2.2018 21:06

Proboha, jak může někdo takový debilní komentář napsat ???

:
Autor: P. Götze Datum: 23.2.2018 16:27

A ted zkuste hadat , o co hur byste se mel v EU bez Lisabonu. Napovim vam, hur rozhodne ne. Vy jste ukazka klasickeho demagogismu. Vami jmenovane uspechy s EU nemaji nic spolecneho. Aspon si zjistete, kdy EU vznikla a co bylo pred ni.

Re: velká potřeba:
Autor: F. Kusák Datum: 23.2.2018 16:33

No nevím, nevím pane Šnajbergu. To, co tvrdíte, se týká tak 20 % obyvatel ČR. To není sice málo, ale ne zas tak mnoho, aby se to dalo zobecnit. Ale jsou tady jiné atributy statisticky doložitelné. Namátkou: milion lidí žije pod hranicí chudoby (osoby ohrožené chudobou 1,7 mil. lidí), milion lidí v exekuci, to taky není tak málo. Finanční majetek domácností dosahuje jen desetiny úrovně Velké Británie atd. atd. Jaká je úroveň příjmu lidí v porovnání s průměrnými zeměmi EU ani nemluvě. Myslím, že jsme se tak s bídou dostali na úroveň Řecka nebo Portugalska. A to hodnotím průměr, nikoliv medián.

Nezpochybňuji projekt EU (to ani dost dobře nelze), ale zase musíme vědět, co chceme a jakou máme představu o budoucí Evropě. A taky jaká nám hrozí rizika v přílišné provázanosti s EU. To jsou samozřejmě složité věci, ale nepřemýšlet o tom, nemít na to názor a zakazovat diskuzi, to je velmi nebezpečné.

Re: velká potřeba:
Autor: S. Šnajberg Datum: 23.2.2018 16:38

na ostatní příspěvky reagovat nebudu (jsou málo obsažné eufemicky řečeno), ale ten Váš se mi líbí, jenom to "nevím, nevím" a "zakazovat diskuzi" mi tam nějak nesedí. Hezký den

Re: velká potřeba:
Autor: F. Kusák Datum: 23.2.2018 17:04

Díky za přátelské gesto

Re: velká potřeba:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.2.2018 17:42

Tak asi proto má Čína roční růst HDP 9,0%, zatímco EU úžasných 0,9%. I vy si myslíte, že je EU nekritizovatelná, když už jsme ty profesionální Evropany ani nevolili?

Re: velká potřeba:
Autor: J. Václavíková Datum: 23.2.2018 21:44

Není co dodat, pane Šnajbergu.

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!:
Autor: A. Alda Datum: 23.2.2018 13:55

EU je zločinný pokus o ovládnutí celé Evropy a všech jejich národů malou skupinou odnárodněných zločinců.

Jakl k ČSSD ::
Autor: J. Mrázek Datum: 23.2.2018 13:39

ČSSD propásla svou poslední šanci pojmenovat příčinu svého propadu. Tou příčinou je nakažení havlismem. Sociální demokracie zradila své tradiční voliče, kteří nejsou zvědavi na nesmyslný boj s podnebím, na protekci homosexuálů, na feminismus, na ideje multikulturalismu. Chtěli po sociálních demokratech obhajobu zájmů zaměstnaného člověka platícího daně. Místo toho jim zhavlovatělá ČSSD nabídla pokrokářské fráze. Čekal jsem, že to někdo na sjezdu pojmenuje a pak se tam svede boj o to, jestli pod praporem havlismu zaniknout, nebo ho zahodit, vzít si zpět ten sociálnědemokratický a vykročit k záchraně. Oni ale takovou debatu vůbec nevedli a nechávají se dál unášet po cestě k zániku.

Re: Jakl k ČSSD ::
Autor: Š. Hašek Datum: 23.2.2018 20:41

Mám také dojem, že to pan Jakl pojmenoval velice přesně.

Pokud se ČSSD "dopracovala" k Valachové, Dienstbierovi, ............. . Tak musela zákonitě skončit tam, kde je.

Nejdříve musíš kapitál mít,:
Autor: P. Zinga Datum: 23.2.2018 12:31

aby si s ním mohl hýbat.

Autor je zřejmě totální globalista. Já ne, minimálně ne totální.

stale dokola ideologicke blaboly, soudruzi:
Autor: M. Pesat Datum: 23.2.2018 10:48

"Chybí ještě jen jedna maličkost - odbourání mezinárodních dotací. Ať si každý hospodaří za své a podporuje své."

Dotace/prerozdelovani byly/jsou a budou, samozrejmne uplne vsude kde je nejaky stat/vlada. Fanaticti modrobolsani , tzv. ceska "pravice" budou porad opakovat ty sve ideologicke mantry/dogmata. V USA samozrejmne jsou dotace take, stejne tak Canada/Mexico/Rusko/Indie/China ..... . Centralni vlada zkratka skrze dotace podporuje/investuje v regionech kde to z nejakeho duvodu je dulezite. Ze pritom existuje tzv. lobbying/korupce je nasnade. Specifikum dotaci/prerozdelovani v EU spociva v tom, ze EU je neokolonialni project. Takze, samozrejmne se z centralnich zdroju podporuje/investuje do chudsich/zaostalejsich regionu, OVSEM !!! Primarne nikoliv za ucelem tem regionum/statum pomoci. NYBRZ !!!! Aby ty vyspele/bohate staty EU jeste vice zbohatly/rozsirili svou moc/vliv v koloniich/montovnach. Takze, napr. dalnice/zeleznicni koridory/liniove stavby, dotace z EU napr. do Rumunska. Super, jiste, ta dalnice poslouzi rumunskym soudruhum, ale bude postavena predevsim z materialu vyrobeneho ve firmach/cementarnch/obalovnach zapadnich firem, masiny budo takrka vyhradne ze zapadu a nakonec ty dalnice budou nejvice slouzit nakladni doprave za ucelem just in time, tedy rychle/na cas dopravit dily do montoven a do hyper-super, ktere opet patri bohatym zapadnim spolecnostem. Kruh se uzavira. A tak to bylo nastaveno uz kdyz CR podepsala asociacni dohodu s EU/otevreni trhu. Samozrejmne ze ceske/polske/slovenske mleko/jablka nemohly konkurovat krasnym/cervenym a HLAVNE DOTOVANYM jablkum z EU. Zruseni podniku zahranicniho obchodu, takze prekupnici koupili v CR traktory Zetor a prodavali je v Rakousku/Nemecku za hubicku a Zetor sel do kytek. Ti skutecni ekonomicti tygri/Japonsko,Taiwan,S.Korea,China, ti si cela desetileti drzeli uzavreny vlastni trh a otevirali ho velice opatrne/postupne, az byli postupne konkurenceschopni.

Cest :-(

Re: stale dokola ideologicke blaboly, soudruzi:
Autor: P. Lenc Datum: 23.2.2018 10:55

Úžasné, jak superbolševik Pesat nazývá druhé "soudruhy". Jen tak dál,"experte"...

:))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 23.2.2018 21:11

Ano.:
Autor: I. Schlägel Datum: 23.2.2018 10:20

Co je to ovšem platné. Cesta je bruselskými elitami "naplánována", koleje jsou vyjeté a prohlubují se. Za pár let nebude možné bezpečně zatočit bez rizika utrhnutí obou náprav.

Přesné.:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.2.2018 9:59

Ke spolupráci hospodářské a neházení klacků pod nohy skutečně nemusí být ústřední orgány, které budou "chrlit jednotné normy". A to je slabé slovo! Štrasbrusel je již příkazový mechanismus novobolševického typu s nakročením k totalitnímu řízení a kontrole (i myšlení a názorů).

Formou "rakovinného bujení" (platí obecně pro byrokratické systémy, dokonce s možností nekontrolovaně zacházet s měnou a bez kontroly plnění vlastních, dřívějších zákonů/nařízení) se mu podařilo vytvořit system o značném počtu lidí (občané štrasbrusele prostoru), kteří buď zcela jasně jsou (spolu)financovány bruselem, nebo dostanou nějaké spadlé bruselské drobky a nakonec lidí, kteří propadli již propagandě, že "bez brusele ani Slunce nevyjde" (resp. jejich děti nebudou mít neziskovku). Mnozí si myslí, že "bez brusele se všechno rozpadne"! Jistě, určitému menšímu množství (na "řídících" postech) se samozřejmě rozpadne blahobytný život.

Bydlíme na okraji velkoměsta, a docela nám to vyhovuje.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 23.2.2018 9:44

Nemáme potřebu bydlet v centru. A znáte nějaký rybník, kde by si kapři vypustili vodu? Já ne. Ale to neznamená, že jednou přijde taková povodeň, že i ten rybník zmizí. Doufám, že se jí nedožijeme.

Nevolený byl také Konvent,:
Autor: D. Stirský Datum: 23.2.2018 9:23

který smolil ústavu resp. Lisabonskou smlouvu. Zde (a nejen zde) se unijní politici chovali (a stále chovají) jak malé děti. Ty přinesou k podpisu žákovskou a popotahují ji, jen abyste podepsali a nezkoumali obsah. A když řeknete: "Ale tady je matematika 5!" a "Opakovaně vyrušuje!", dozvíte se, že to vlastně pětka není, že to je jen jako, že "vona" říkala, že..., že "vona" je bl-á atd. A že Čumpelíková vyrušuje už půl roku a poznámku nikdy nedostane. :-)