23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: „Když už se ty peníze našly…“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 13.2.2018 20:35, přehled diskusí

Vážený pane:
Autor: J. Jaroš Datum: 13.2.2018 20:35

Naprosto s vámi souhlasím. Tedy nejvíce s posledním odstavcem. Pouze mne mrzí, že se bez jasných důkazů a svědectví, jak uvádíte, se činí o české vládě závěry, která jsou jednoznačně negativní. Česká vláda je obviňována, že zřídila koncentrační tábor. Odkazuji na nařízením vlády č.72/1939 Sb.,( poslední jak tak svobodné vlády,které bylo vydáno 9. března 1939) ze kterého je patrné jaké poměry měly v kárném táboře panovat. Nikde ani slovo o cikánech, bezplatná lékařská péče v táboře ambulantní vážnější v nemocnici v Písku,ženy rodily v nemocnici, pracovní doba 46 hodin,při plnění povinností po třech měsících propuštění, maximální délka pobytu šest měsíců. Bohužel a toho i já velmi lituji jaké hrůzy se v táboře odehrávaly později, po okupaci, zejména v roce 1942 a na toto nařízení, na jehož základě byl tábor zřízen, se zcela rezignovalo. Píšu o této věci, protože se s ní v diskusích nesetkávám.

Ty peníze se nenašly.:
Autor: I. Novák 763 Datum: 13.2.2018 15:03

Byli jsme o ně oloupeni. I když už v té loupežníkově kase jsou, nemusí se vyhodit za podobné pitomosti, jak navrhuje autor, ale mohou výjimečně být utraceny smysluplně k obecnému prospěchu.

Jeden z důvodů byl, že prý vepřín nedůstojně páchne. Neřekl bych, že je to prasečákem. Ten nesnesitelný virtuální smrad se táhne odjinud.

Okamura postupoval dle metody oficiálních médií:
Autor: P. Kubáč Datum: 13.2.2018 13:23

Řekl pravdivé A) kolem byl jen dřevěný plot a taktně zamlčel rovněž pravdivé B) řádil tam skvrnitý tyfus. Stejně selektivní způsobem informuje třeba ČT o dění ve světě, tak proč ten křik.

Nebo že by po Okamurovi chtěli odvolat i ředitele ČT a pár aktivistických novin ?

tak predevsim, soudruzi:
Autor: M. Pesat Datum: 13.2.2018 10:41

tak predevsim, soudruzi, v tech Letech uz pamatnik stoji, a SAMOZREJMNE k tomu uz existujicimu pamatniku zadni cigosi nechodi/nejezdi, max. par cigosu/romu z povolani, v ramci sveho povolani v neziskovce. Takze se klidne muzeme vsadit, ze k tomu budoucimu pamatniku zase zadni cigosi chodit nebudou. Jednoduse proto, ze cigosi maji nejake pamatniky v pazi. Protoze, pokud by nemeli, tak uz davno maji svuj stat. Takze, soudruzi, pamatnik v Letech/dalsi/ to jen uzitecni idioti zaplati ze spolecneho dalsi AKCI parte od Lzi a nenavisti, protoze, tou pul miliardou to nekonci, vybuduje se tam muzeum, o to se musi nekdo starat=neziskovka kde "zamestname" cigose z povolani, takze za tabor v Letech budete/budeme platit na vecne casy a nikdy jinak. Tedy, pokud nekoho rozumneho nenapadne ten pamatnik zbourat, resp. vubec nestavet. Cest :-)

Proc pamatnik zrovna tam?:
Autor: P. Hlobil Datum: 13.2.2018 10:05

Proc pamatnik zrovna tam, kde se kvuli pamatniku zrusi jedna snad fungujici firma, ktera nas bude stat pul miliardy korun, kdyz tady existovala kupa podobnych taboru, kde se pamatnik vybuduje za desetinu ceny

Jestli tohle neprijde nekomu divny, tak si rikam co to jsme za magory....

A argument pana autora, ze se jinde promrha mnohem vic, to je uz demagogie... pul miliardy se nikde jen tak nepromrha

Re: Proc pamatnik zrovna tam?:
Autor: I. Novák 763 Datum: 13.2.2018 15:14

Nenechme se opět tahat na vařené nudli. Vůbec nejde o nějaký památník a tábor a zrovna v Letech. Nejspíš jde o prachy za tu farmu. Bylo by zajímavé zjistit, kolik jich vůbec těm majitelům zůstane, až všechny zainteresované na tom kšeftu vyplatí.

Nebylo by tedy -:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.2.2018 10:02

když se budu držet smyslu vašeho příspěvku - levnější vybrat nějaký jiný z těch stovek pracovních, kárných či jak se nazývaly táborů a postavit památník tam? Památník by mohl odkázat i na tábor v Letech, aniž by přitom bylo ohroženo právo tamních čuníků / bez ohledu na gender / na střechu nad hlavou...

Cenzura na NP:
Autor: J. Kubik Datum: 13.2.2018 9:51

Cenzura na NP:

Autor: J. Kubik Datum: 13.2.2018 9:38

Moje jméno bylo vymazáno ze seznamu autorů a tím i všechny moje články jen proto,že jsem nazval Klause prokremelským staříkem.

Jiří Kubík

Re: Cenzura na NP:
Autor: P. Lenc Datum: 13.2.2018 10:48

To je tím, že jste probruselský mladík.Začínáte být únavný.

Kolik úsilí a hlavně svých peněz:
Autor: Š. Minařík Datum: 13.2.2018 9:11

do vybudování památníku dali ti, jejichž předků se to týká? Víc než nula?

Nejen jejich narvané nákupní koše nám dávají na vědomí, že pokud by měli volit mezi vepřovým a památníkem . . .

Re: Kolik úsilí a hlavně svých peněz:
Autor: L. Němec Datum: 13.2.2018 9:41

Stát by měl odškodnit buď jednorázově, nebo rentou příbuzné obětí z tábora. Šacoval bych to potom na 450.000-500.000 pozůstalejch :o))což by taktéž naznačovalo, že v táboře nebylo 1200 internovaných, ale tak něco kolem 100.000 .

Internační tábor ve Svatobořicích- Mistříně.:
Autor: J. Kulheim Datum: 13.2.2018 7:14

Jako úvadník do diskuse naa NP nezávislá diskuse jsem psal o internačním táboře ve Svatobořicích. http://www.np-diskuze.cz/?p=29950&cpage=2. Tábor byl jeden z největších nebo největší na území Čech a Moravy. Ze Svatobořic pocházím a mám o o tom informace od lidí, kteří do tábora jezdili. Nedávno tam byl otevřen památník.

V úvodníku jsem mimo jiné napsal.

"Když byl 27. 5. 1942 spáchán atentát na říšského protektora Reinharda Heindricha, v následně vyhlášeném stanném právu se rozpoutal zběsilý teror vůči českému národu. Jednou z forem teroru gestapa byla i Akce E (Aktion Emigranten). Během několika dnů bylo „úspěšně“ zatčeno 1100 osob v Čechách a 800 na Moravě. Všichni postupně skončili ve Svatobořicích .Dnem 17. září 1942 byl totiž ve Svatobořicích u Kyjova zřízen internační tábor pod kontrolou brněnské tajné státní policie – gestapa."

Přechodně zde byli také internováni i Židé, osoby zatčené z rasových nebo politických důvodů a osiřelé děti po obětech nacismu. Židé měli v táboře nejkrutější úděl...."

Kdyby:
Autor: V. Němec Datum: 13.2.2018 6:12

se požadovalo stále zřizovat pietní místa kde někdo, zemřel zahynul, byl zavražděn nebo kde byly "tábory nucené koncentrace," nebylo by asi místečka volného!

ještě v 99 čtu na IDNES:
Autor: P. Stepanek Datum: 13.2.2018 0:29

Smíšená komise, která z pověření vlády zkoumá romský holocaust, se dohodla na termínu "tábor nucené koncentrace". Pojmu "koncentrační tábor" se vyhnula.

Někteří historici zase považují "koncentrační tábor" za příliš pejorativní slovní spojení. "Pojem 'koncentrační tábor' vyvolává u dnešního občana, který je o celé věci informován jen z médií, zcela automaticky asociace s Mauthausenem, Osvětimí, Majdankem a podobně," uvedl historik Jaroslav Valenta.

Nu a nyní, post prasečákové době už to je koncentrační tábor i dle wiki a dle četnosti v novinách největší na světě. A kdo si dovolí jen ceknout je nácek a fašoun a patří nevím kam, do koncentráku?

Re: ještě v 99 čtu na IDNES:
Autor: K. Potoček Datum: 13.2.2018 9:48

Památník je od roku 1995, dokonce odhalen za přítomnosti perezidenta Havla! celé je to sudeťácká,potažmo německá hra o tom, že holokasty byly za účasti všech národů Evropy.