16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Katastrofismus, kam se podívášŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 11.2.2018 19:12, přehled diskusí

Milej zlatej,:
Autor: M. Gavlák Datum: 11.2.2018 12:42

bušíte tady do Fendrycha, mně ale stačí vidět jméno Bartoň pod článkem a je mi jasné, jak bude článek napsán. Vy jste totiž autor stejného druhu jako Fendrych, jen s opačným znaménkem, takže mu nemáte co vyčítat...

Re: Milej zlatej,:
Autor: J. Vlček Datum: 11.2.2018 13:40

Pane Gavláku, nebudete věřit, ale podobně je to patrně s každým z nás. Kvalitu vašich příspěvků lze rovněž odhadnout. Stačí jen zahlédnout vaše jméno s vaším obrázkem a má každý jasno.

tak to jiste ano, OVSEM:
Autor: M. Pesat Datum: 11.2.2018 10:25

"Proto radím - nekrmit trolly a oni sami po čase vyzmizíkují."

tak to jiste ano, OVSEM, tady velice casto varuji pred trolly ti, kteri sami jsou TROLLY s velkym T, cato prave ti starsi muzi/"konzervativci" s technickym vzdelanim, ale i spousta soudruzek se "cini".

Cest :)

Pánové Anýž a Fendrych:
Autor: P. Rudolf Datum: 11.2.2018 9:04

jsou vynikající novináři, kteří píší komentáře, čili vyjadřují v nich názor svůj a většinou asi i redakce. Nikdy jsem u nich nezaznamenal, že by se své postoje pokoušeli podepří desinterpretacemi, polopravdami či lží. Proto se s jejich články nemůžeme setkávat na Psu, kde se tisknou prevážně jen články, které oněmi třemi atributy jen přetékají.

To právě NP je dnes "katastrofismus, kam se podíváš."

Re: Pánové Anýž a Fendrych:
Autor: J. Vlček Datum: 11.2.2018 13:11

A vy, jak je vidět, katastrofismy přímo milujete, že pane Rudolfe. Jinak byste si v klidu pročítal články Anýže a Fendrycha a na Psa byste se ani nepodíval. Opak je ale pravdou. Kdybyste se tu nevyskytoval a dnes a denně se tu nepředváděl s vašimi stupidnostmi, tak byste patrně chcípnul nudou, neníliž pravda.

Re: Pánové Anýž a Fendrych:
Autor: P. Rudolf Datum: 11.2.2018 13:44

To jste se docela trefil. Fakt si je čtu často, rád a v klidu. Že vy, intelektuální eunuch, považujete mé příspěvky zde za stupidní, je naprosto normální. Tím se netrapte.

Re: Pánové Anýž a Fendrych:
Autor: J. Vlček Datum: 11.2.2018 14:05

Tak jste si zase načechral své intelektuální peří a cítíte se být skoro géniem. Ujišťují vás, pane Rudolfe, že podobné pocity zažívá blbec, který si nevidí na špičku nosu, ale do dálky vidí dobře. A kam až dohlédne, tam sahá jeho blbost.

Re: Pánové Anýž a Fendrych:
Autor: P. Rudolf Datum: 11.2.2018 19:12

Nepochybuji o tom, že byste o podobných pocitech mohl napsat autobiografický román. Určitě by to mohl být pro studenty psychiatrie slušný studijní matroš.

to asi oba cteme uplne jineho Psa/"diskuse":
Autor: M. Pesat Datum: 11.2.2018 8:37

"Je jasné, že lidé čtou raději názory, které jim ladí s jejich viděním světa. Tady na Psu je to celkem v pohodě, protože v diskuzích vystupují převážně technicky vzdělaní starší muži (to si tipuji), konzervativně založení."

to asi oba cteme uplne jineho Psa/"diskuse", pokud mohu soudit, tak ti technicky vzdelani muzi, konzervativne zalozeni, ti, az na par svetlych vyjimek, temer vsichni "vedi", ze vsechnu mizerii sveta mohou socialiste/komuniste/marxiste/dotace/Putin/Rusko/EU. Libovolne si muzete doplnit, podle toho jak tem "konzervativcum" zrovna aktualne vyplachnou hlavinky mainstream media o nove "zradce a zaprodance" ci "rise zla". Jeste jsem zapomnel na KLDR a jejiho vudce, ten nesmi chybet na zadne hlavni strance/headlines .

Cest :)

Re: to asi oba cteme uplne jineho Psa/"diskuse":
Autor: A. Nový 840 Datum: 11.2.2018 15:21

Klasická mantra nedovzdělaného komunistického pingla Pešata, alias ticha@dohoda nebo taky Mirek 56.

Pan Bartoň píše rozumné úvahy:
Autor: F. Žůrek Datum: 11.2.2018 4:50

Problémem současných novinářů a komentářů je to, že hledáme jen špatné věci na druhém. Dopředu již každého zatracujeme. Ovšem je to v pořádku? Možná ano? Protože za špínu se platí, poctivost se raději přehlíží; tak tomu je v naší "vyspělé prozápadní" společnosti.

A co TABERY ?:
Autor: L. Písařík Datum: 10.2.2018 19:45

Taky jeden dobrej. Viz Radiokniha na ČR+

Máte naprostou pravdu, pane autore, :
Autor: J. Kanioková Datum: 10.2.2018 18:39

jsou to hlavní P&L média (Respekt, Aktuálně, iHned, Týden apod. Lidovky (ty trochu zkrotly), Fendrych, Anýž, Tabery, Macháček. To už dávno není ke čtení.

Zajímavé je, že pod mnoha články aktualne.cz nelze :
Autor: J. Chaloupka Datum: 10.2.2018 14:03

diskutovat. Asi aby autor nebyl zaskočen. Zejména u článků, kde jako autor je uveden Fendrych. To byl bývalý náměstek ministra vnitra, pokud mne paměť neklame.

Můžete diskutovat na téma jako třeba "Rostou houby" nebo počasí apod. Ale u článků, které obsahují slovo třeba cikán nebo muslim, ani náhodou.

Re: Zajímavé je, že pod mnoha články aktualne.cz nelze :
Autor: J. Ráž Datum: 10.2.2018 15:56

Když si uvědomíme jméno ministra vnitra, kterému dělal Fendrych náměstka, je o jeho názorech naprosto jasno.

Proslavil se například výrokem: „Česká republika je slepým střevem EU“, protože se staví odmítavě vůči uprchlickým kvótám"

Re: Zajímavé je, že pod mnoha články aktualne.cz nelze :
Autor: Š. Hašek Datum: 10.2.2018 16:21

Přesná, trefná a potřebná poznámka, pane Ráži.

Každé médium hledá své čtenáře.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 10.2.2018 14:01

Proto pak novinář píše pro čtenáře tak, aby je udržel a oni neodešli ke konkurenci. Kupodivu samotný novinář leckdy bývá v realitě mnohem umírněnější, než jak se projevuje píšíc pro své čtenáře. Problém bývá udržet rozumnou mez. Kdysi jsem čítala Parlamentní listy. Když se vyprofilovali jako bulvár, přestala jsem.

Re: Každé médium hledá své čtenáře.:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.2.2018 14:30

Paní Svobodová,

zkuste relativní stupnici. K jednotce bulvárnosti, totiž "1 NoraMoravec", mají Parlamentní listy ještě dost daleko. Tak asi 0.0002568. Je tady rezerva.

Buďme rádi, že je k mání více zboží na pultě.

Představte si, že vobčas čtu i Blesk (nějaké dámě přes rameno, v tramvaji, ta dáma vypadá jak šéfová Živnobanky, hltá to, ani se nezačervená, já vím, nemá se to, mně to nedá, ......).

Re: Každé médium hledá své čtenáře.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 10.2.2018 18:05

Vymývač Mozků je odporný manipulátor, ale k bulváru má daleko. Tím je horší. U bulváru člověk příliš serióznosti nehledá. Klidně přelétnu Blesk, ale informace v něm obsažené beru jako 50:50.

Nechápu ten odstup od Parl. listů,:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.2.2018 8:08

protože tam bývají "rozhovory" s lidmi, s nimiž si politicky absolutně neladím, přesto ale oni mají na některé vnitroudálosti docela solidní názory i zajímavé informace.

Re: Každé médium hledá své čtenáře.:
Autor: P. Portwyn Datum: 11.2.2018 10:14

Dobrý postřeh.

Fendrych na aktualne.cz:
Autor: L. Novák 475 Datum: 10.2.2018 12:07

Fendrych - Fendrychová píší na Aktuálně.cz hlavně "zelené" články jako vystřižené z období nadšeného budování socialismu "poručíme větru, dešti"... A to je skutečně síla! (Tam už taky komentáře zrušili... :-D )

Re: Fendrych na aktualne.cz:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.2.2018 16:25

Nějak mi u jména Fendrych furt naskakují nějaká novinářská jména - Lážnovský, Krychtálek, Vajtauer, ........ ???

Už vím!!! Také nenechali na své vlasti nit suchou a obraceli zraky k Berlínu.

BRITSKÉ LISTY:
Autor: D. Habina Datum: 10.2.2018 11:31

Měli by si vzít příklad z Britských listů, které na samém počátku byly velmi zajímavou alternativou nakonec skončili na samém okraji propasti zapomnění díky tendenčním manipulacím a unipolárnímu názorovému směřování.

Re: BRITSKÉ LISTY:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.2.2018 12:35

Už jim říkám "Blicí listy". To se nedá číst.

Re: BRITSKÉ LISTY:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.2.2018 14:36

Nedá. Ale mělo by se. Protistrana též "informuje".

Heydrich také četl Švejka. Teď ale nevím, jestli se dokázal usmát. Asi to četl jako "Směrnice nepřítele v protektorátu". A dělal si poznámky.

Čulík to pohřbil,:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.2.2018 18:37

občas nakouknu na jeho FB, jeho texty jsou jen plné žluče, pohrdání a osočování. Ten chlap je tak na stejné úrovni jako zdejší trollové.

Je to podrazák, klidně křivaří, bonzuje. Téměř odrovnal českého lékaře žijícího v Anglii, který v Lidovkách psal svůj blog.

No, to je ovsem uplne stejne tady:
Autor: M. Pesat Datum: 10.2.2018 10:03

"Pokud je dnešní mediální svět rozdělen tak, jak se v současnosti v plné nahotě ukazuje ve Spojených státech, je diskuse či jen pokus o diskusi v médiích jasně profilovaných buď pro nebo proti Donaldu Trumpovi (USA) a pro nebo proti Zemanovi v Česku prakticky nemožná. Platí přitom, že čím militantnější názory dané médium prezentuje, tím méně je možná nějaká smysluplná diskuse na jeho stránkách."

No, to je ovsem uplne stejne tady na Psu, ta "diskuse".

Cest :)

Re: No, to je ovsem uplne stejne tady:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 10.2.2018 13:50

Je jasné, že lidé čtou raději názory, které jim ladí s jejich viděním světa. Tady na Psu je to celkem v pohodě, protože v diskuzích vystupují převážně technicky vzdělaní starší muži (to si tipuji), konzervativně založení. Pravidelně se zde vyskytují 2 trollové, snažící se nabourat diskuzi urážením, což u většiny diskutujících není běžným standartem.

Re: No, to je ovsem uplne stejne tady:
Autor: T. Hraj Datum: 10.2.2018 14:55

Řekl bych naopak, že zdejší diskuse je dost kultivovaná. Jiným názorům je celkem nasloucháno. Faktická ale ani obecně hodnotící oponentura článku nebo ostatních diskutujících nebývá odmítána apriori.

Jsou zde samozřejmě výjimky, které jedou svůj kolovrátek bez ohledu na cokoli a nebo přecházejí do osobních výměn (sám se občas musím držet). Ale ti zde většinou dlouho nevydrží.