18.1.2019 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Donald Trump, rok prvníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 12.2.2018 19:32, přehled diskusí

Nazor autora neni dokonce ani originalni.:
Autor: J. Chodur Datum: 12.2.2018 19:32

Cetl jsem clanek a veci, za ktere autor Trumpa ponekud zdrahave chvali. Pak zacal daleko delsi a detailnejsi seznam Trumpovych cinu, ktere jsou udajne spatne az hrozne, a podle toho co o tech vecech vim, v mych ocich to byl seznam dalsich Trumpovych uspechu. Neprosadil nektere sve sliby, zatim. Ne proto ze by zmenil nazor, pouze Republikani v kongresu v ty Trumpovy sliby konzervativnim volicum casto neveri a opatrne Trumpa sabotuji treba tim, ze nezmeni volebni pravidla tak jak to udelali Demokrati a ochotne se podrobuji supervetsinovym pravidlum. Opatrne, protoze jinak by to byla jejich posledni sezona v republikanske politice. Pan Panek pouziva vetsinou argumenty levicovych globalistu, tudiz vime, co je zac. Je me lito ze ho Obama zklamal, jakoby ty skody ktere Obama napachal byly malo. Ze ma pan Panek blizko k Svobodnym jak nekdo naznacil? Veci jsou zrejme komplikovanejsi nez se nekterym lidem muze zdat a svobodni by meli zvazit sve hluboke viry, vsechno se da zneuzit a zprofanovat. Levicovi politici vi nejlip.

Kam se hrabe Rudé právo:
Autor: D. Spal Datum: 11.2.2018 2:30

Mimořádně hloupý článek v jinak velmi dobrých novinách. Tak za prvé - Trumpovy deregulační úspěchy JSOU mimořádné. Federální registr regulací osekal na polovinu, za jednu novou regulaci 22 zrušil. Díky tomu ožívají dlouho odkládané projekty a celá ekonomika. Co je na tom, že Američané ve své zemi nechtějí muslimy? Že to kritizuje zrovna někdo z Česka! Když je někdo v USA ilegálně 20 let, je pořád ilegál. Měl několik možností využit amnestie a že je nevyužil, má své důvody, nejspíše záznam v trestním rejstříku. Prý „trestat „sanctuary cities“, tedy města, kde se vás policie nesmí ptát na váš imigrační status, je tyranské a protiústavní"? Autor by si tu ústavu měl přečíst, než začne psát podobné nesmysly. Protiústavní je naopak ignorovat federální zákony. Jak by se asi tvářil, kdyby Ostrava vyhlásila ochranu pro uprchlíky s tím, že české zákony tam neplatí. Atd. atd. Rudé právo hadr.

Tady třeba taky hodnocení prvního roku v úřadě:
Autor: J. Vintr Datum: 10.2.2018 22:28

https://echo24.cz/a/STmDF/chvala-trumpa-nafoukany-tluchuba-stihl-za-rok-pozoruhodne-mnoho

Autor v nekterych paragrafech lze, ve zbytku nevi ...:
Autor: T. Pansky Datum: 10.2.2018 20:57

... o cem mluvi. Jen nekolik prikladu (nemam cely den na vyvraceni nesmyslu): 1) Legalizace marihuany - s tim nema Trump co delat, tim se zabyva Sessions. Ten ale pouze uvadi do souladu federalni zakony se zakony nekterych statu, ktere jednani protizakone dovolovanim sireni marihuany !!! Co je nutnym resenim? Jednotlive staty v oblasti drog podlehaji federalnim zakonum, ktere muze zmenit Kongres (ne Trump, ne Sessions). Prezident Obama toto naprosto ignoroval, Sessions pouze uklizi bordel po Demokratech. 2) Spoluprace Trumpovych spolupracovniku s ruskymi predstaviteli - tady pouze autor opakuje levicove platky snazici se zakryt kolaboraci Obamy a manzelu Clintonovych s ruskymi politiky a obchodniky (pripad prodeje americkeho uranu do ruskych rukou). Jakakoliv podvratna cinnost nebyla zadnym Trumpovym spolupracovnikum zatim prokazana. ... Takhle je mozne vyvracet odstavec po odstavci. Pan Panek pouze prebira a rozsiruje nesmysly. To je skoda, mel jsem o autorovi lepsi mineni.

Pane Pánku,:
Autor: M. Adler Datum: 10.2.2018 20:54

mohl byste laskavě uvést jediný příklad Trumpova rasismu? Mohl byste vysvětlit, jak v článku, údajně hodnotícím Trumpovy úspěchy či neúspěchy, můžete vynechat Mrs.Clinton a její stranu a přívržence, kteří aktivně brzdí a sabotují Trumpovu činnost? Co vás kvalifikuje k udílení či upírání pochval Mr. Trumpovi? Děláte to z dobrého srdce, neboť víte, že Mr. Trumpovi na vašem názoru tak tuze záleží? Či vůbec někomu?

Fenomén Trump:
Autor: J. Hanzlík Datum: 10.2.2018 20:13

Není to poprvé ani naposled co lidé, kteří nikterak zvlášť nevynikají intelektem ani okázalým vzděláním, jsou mementem doby a seismografem možného nebezpečí, kterému dokážou zabránit. Pyšná a vypočítavá racionalita, která se obratně a protřele pohybuje v teritoriu moci, může těžce selhat. Příkladů máme v historii habaděj.

"věznil Chelsea Manningovou a stíhal Edwarda Snowdena":
Autor: M. Prokop Datum: 10.2.2018 16:18

tak to má u mne alespoň dvě plus.

Dobře:
Autor: D. Nowodny Datum: 10.2.2018 13:23

napsáno, ale českým fanatikům se to líbit nebude ! ...... jako p. Kainovi atd.

Re: Dobře:
Autor: M. Prokop Datum: 10.2.2018 16:12

A jaký fanatik jste vy?

Re: Dobře:
Autor: D. Nowodny Datum: 10.2.2018 17:07

Docela tuctovej. Když něco chodí jako kachna, kváká jako kachna, tak to je kachna nebo Trumpf !

Co se našeho hodnocení Trumpa týče, připomíná mi to:
Autor: J. Chaloupka Datum: 10.2.2018 13:00

naše noviny v r. 1984, kdy Olympijské hry byly myslím v Atlantě a "země socialistického tábora" se rozhodly, že je budou bojkotovat. V té době jsme byli v cizině a jako jedni z mála Čechů jsme si tam nechali posílat naše noviny. Měli jsme možnost srovnání. Ty cizí psaly o všem, co se na Olympiádě stalo, ty naše vybíraly něco, co se dříve jmenovalo "černá kronika", tedy kdo byl kdy okraden apod.

Tak si myslím, že něco podobného se děje i dnes, a možná ještě ve větší míře, protože naše média jsou dnes spíše prodavači emocí než novináři, se zprávami o tom, co dělá Trump.

Přesně:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.2.2018 16:03

Re: Co se našeho hodnocení Trumpa týče, připomíná mi to:
Autor: P. Kraus 761 Datum: 11.2.2018 2:53

Los Angeles. Jinak souhlas.

Pánek:
Autor: V. Kain Datum: 10.2.2018 11:30

Kdopak vás vy barone Prášile platí?Koho těmi vylhanými kecy chcete krmit?A zase ničím nedoložená ruská stopa.Co byste vy chudáci dělali kdyby toho rusa nebylo?

Neomarx vlna je větší nebehpečí:
Autor: T. Hraj Datum: 10.2.2018 11:13

Mm, ok, ale nějak mi tam chybí odstoupení od pařížské klimatické dohody nebo od globálního imigračního paktu (nebo jak se to jmenuje). To jsou jasná pozitiva a hlavně mají společného jmenovatele. Selský rozum.

Tak nevím, :
Autor: J. Schwarz Datum: 10.2.2018 10:44

ale pokud je někdo ILEGÁLNÍ IMIGRANT, pak to slovo ILEGÁLNÍ snad znamená že vstupen či setrváním v USA porušuje zákon. Představitelé "Sanctuary cities" tedy maří možnost použít proti nelegálům existující zákony. Jak by se tady líbilo, kdyby se třeba Ostravští radní rozhodli nestíhat osoby co kradly v Praze? Úžasné, že.

:)))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 10.2.2018 16:05

Nevím, jak si vede,:
Autor: D. Stirský Datum: 10.2.2018 9:35

leč vybavuji si, jak naši novináři neustále zdůrazňovali a psali velemoudré úvahy na téma: "svět před Trumpem a po Trumpovi" a že ten "po" bude úplně jiný, trousili rádoby učené pojednání plná floskulí o "přepisování dějin" a pod. A výsledek? Země se dál otáčí kol své osy a obíhá kol Slunce a nic převratného se neděje. Před rokem byl dolar za 25, nyní je za 21... Hranice USA jsou stejné, demokracie se tam nezhroutila...

Celá řada toho,:
Autor: M. Koutný Datum: 10.2.2018 8:32

co uvádíte jako negativa, se mi jeví jako zásadní pozitiva.

Myslím, že pan Joch má konkurenci,:
Autor: M. Drašner Datum: 10.2.2018 7:29

tohle napsal další přičinlivý žáček géniů z Washington Post, Politica a NYT. Tedy melounů, schvalovaných i věrchuškou EU.

Re: Myslím, že pan Joch má konkurenci,:
Autor: P. Khail Datum: 10.2.2018 8:44

Nikoliv pane Drašnere, pokud se podíváte na konec článku zjistíte, že p. Pánek, jako šéfredaktor 2 uvedených časopisů, má velmi blízko ke Svobodným, panu Machovi, Jirsovi, Hamplovi. Můžete si rozkliknout odkaz.

To sice máte pravdu,:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.2.2018 16:07

ale můj první dojem z tohoto článku byl hodně negativní.

?:
Autor: J. Babicka Datum: 10.2.2018 4:07

To má být parodie ?

:
Autor: J. Huml Datum: 10.2.2018 4:45

To je nazor. Asi trochu jina realita, nez vidite Vy.

Re: :
Autor: J. Babicka Datum: 10.2.2018 7:16

To ano, kritisovat Trumpa, je politicky korektní a to já nejsem

Re: ?:
Autor: J. Fridrich Datum: 10.2.2018 6:34

Pan Pánek se právě vrátil z roční výpravy k Proxima Centauri.. Nechme ho vysprchovat ( na závěr mu udělá jistě dobře studená voda ), nasnídat a pak se může pustit do studia událostí v Americe a ve světě po dobu jeho výpravy do Vesmíru...

Prilis mnoho pitomosti....:
Autor: J. Zak Datum: 10.2.2018 0:44

... v jednom clanku, nez aby by se na to dalo strucne reagovat.

Prezident Trump si jistě vezme rady autora k srdce. :-))):
Autor: H. Lukešová Datum: 10.2.2018 0:33

Pan prezident Trump jistě čte články v cizích jazycích v jiných zemích a bude tak konat podle hraběcích rad mudrlandů. To by dopadl.

Re: Prezident Trump si jistě vezme rady autora k srdce. :-))):
Autor: J. Zak Datum: 10.2.2018 0:49

Autor ignoruje fakt pod jakym straslivym tlakem medii a demokratu President Trump je.

Je vubec zazrak, ze dokazal to co dokazal. Progresivistum navzdory.

:
Autor: J. Huml Datum: 10.2.2018 4:48

Pan president Trump necte. Jeho genius je staly a vyrovnany.