24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Gazdík – k Babišovi to není “nic osobního“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 2.2. 2018 18:05, přehled diskusí

Re: Co jiného může Gazdík dělat, než jenom pindat?:
Autor: V. Kotas Datum: 2.2.2018 18:05

Zpátky zase starostu tam u něho doma. Jestliže by ho zvolili do zastupitelstva.

Co jiného může Gazdík dělat, než jenom pindat?:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 2.2.2018 18:00

Nyní jsme absolvovali prezidentské volby a ukázalo se, že program Pouhý AntiZeman, i přes mediální masáž "demokratické Elity", Nestačil. Podobný program, Pouhý AntiBabiš, i přes mediální masáž demokratickí Elity sešikované do úderného Bloku, také Nestačí. Pane Gazdíku, nic osobního vám ani kolegům, "Kalouskovým demokratům", Pouhé konstatování prostého faktu. Také některým zdejším diskutérům, metajících po Babišovi a jeho voličích "Koblížky" neOsobně sděluji: " Je to Málo přátelé, ale klidně "koblížkujte" dál....

:
Autor: d. křikava Datum: 2.2.2018 16:33

Stíhaný premiér má pod sebou ministra spravedlnosti a vnitra. To je ten rozdíl od poslance a hejtmana. Že ten konflikt zájmů nevidíte je Váš problém.

Re: Babiše si totiž nelze tak snadno koupit.:
Autor: J. Ráž Datum: 2.2.2018 16:17

Že na něj někdo vytvořil politickou objednávkou vyšetřování policií, mne zajímá velmi málo,ale to, že Babiš není cestou ke snížení státní byrokracie, opuštění systému neustálého obtěžování všech, nejenom podnikatelů a živnostníků, a není ani garantem občanských svobod, tak to mi vadí hodně!

K tomu "stíhání: Tak zvané "velké ryby" které se dostaly do soukolí policejní mašinerie, jsou posléze soudy většinou osvobozeny (viz Jourová, Vitásková, Tluchoř, Šnajdr,Fuksa) a také nesmíme minout fakt, že z 265 trestně stíhaných členů obecních zastupitelstev, bylo 85% posléze soudy uznáno nevinnými, a nikdo jim zkažené životy už nevrátí! I Bradáčová připustila, že velké množství trestních oznámení na politiky, je vedeno prvořadě z politických důvodů, kdy se jedni snaží pomocí takových oznámení zbavit politické konkurence.

TOP09, Starostové i Lidovci:
Autor: J. Ráž Datum: 2.2.2018 16:06

jako strany, která dostaly od voličů relativně minimum hlasů a voliči tak dali najevo, že si nepřejí, aby tyto strany měly zásadní vliv na utváření české politiky. Toto by si jejich lídři uvědomit, raději se držet v pozadí a zaměřit se spíše na pozitivní přístup k činnosti Sněmovny. To,že mediální mainstream zcela nepochopitelně vliv těchto stran přeceňuje, neznamená, že nějaký reálný vliv mají.

Kalousek, Gazdík i Bělobrádek by raději měli raději hledat příčiny, proč jimi vedené strany dopadly tak, jak dopadly, než neproduktivně plivat na ty, kterým občané důvěru dali. Když budou dělat jen a jen obstrukční politiku, může se stát, že si vynutí nové volby a pak se dá s úspěchem pochybovat o jejich dalším působením ve Sněmovně.

Re: Babiše si totiž nelze tak snadno koupit.:
Autor: M. Prokop Datum: 2.2.2018 15:29

Nevím, kdo jsou "jim", ale mě vadí hlavně proto, že zmnožuje byrokracii, buzeraci a hluboce pochybuji, že by učunil nezbytné reformy, jako zjednodušení administrativy, snížení daní a rušení zbytečných až škodlivých regulací.

Jeho prachmizerné charakterové vlastnosti až potom.

Re: Jistý rozdíl tu přece jenom je.:
Autor: M. Prokop Datum: 2.2.2018 15:26

Vy volíte hejtmana přímo?

Re: :
Autor: P. Götze Datum: 2.2.2018 15:24

pane Lepka a chapete vubec podstatu demokratickych voleb?

Re: Jistý rozdíl tu přece jenom je.:
Autor: P. Götze Datum: 2.2.2018 15:23

Rozdilu je mraky ale pokud nekomu vadi trestne stihana osoba, pak si neumim predstavit, ze si ji da na vlastni kandidatni listinu. To jioste chapete, je docela absurdni situace.

Re: Gazdík-přes drzé čelo( 1den primátorem Prahy) se:
Autor: J. Lepka Datum: 2.2.2018 14:43

Netroufl si jmenovat jinou naplaveninu v čele Prahy.

Re: Pane Bartoni,:
Autor: J. Lepka Datum: 2.2.2018 14:41

To není optika, ale důkaz, že po koblihách se blbne.

Re: Ať už STAN:
Autor: P. Čížek Datum: 2.2.2018 14:40

Už chápu, proč by se nemělo maturovat z matematiky. Matematika je pěkné svinstvo. V daném případě znamená, že například s ODS nesouhlasilo 98,5 procenta oprávněných voličů

Re: :
Autor: J. Lepka Datum: 2.2.2018 14:39

pro upřesnění ANO volilo 1 500 113 voličů, což z 8 374 501 celkově registrovaných voličů v ČR v době říjnové volby, činí cca 18%. z hlediska statistiky je tedy váš výrok těžké plácnutí do vody!

Nic osobního pane Bartoni,:
Autor: J. Lepka Datum: 2.2.2018 14:30

ale koblížky chutnají ?

Re: Ať už STAN:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.2.2018 13:56

To se ovšem zásadně pletete. Ten, kdo nejde k volbám, volí vítěze. Takže v podstatě volilo ANO ještě daleko víc voličů, než je oněch skoro 30%.

Jistý rozdíl tu přece jenom je.:
Autor: A. Pakosta Datum: 2.2.2018 13:37

Hejtman nebo poslanec jsou volené funkce.

Předseda vlády však není volen, je do své funkce JMENOVÁN prezidentem.

Babiše si totiž nelze tak snadno koupit.:
Autor: A. Alda Datum: 2.2.2018 13:18

Na to má málokdo, aby mu mohl nabídnout obchod, "který se neodmítá".

To je jeden z hlavních důvodů, proč jim tak strašně vadí - je reálně nezávislý a proto s ním nemohou hrát své zákulisní hry.

Já jsem jeho a tu jeho partaj sice nevolil, ale držím mu jako předsedovi vlády palce, ať se mu daří. Rozčilují mne však ti další lidé v tom ANO: je tam větší míra darebáků, než bývá ve vládních stranách obvyklé.

Koblihar Barton prispiva:
Autor: Z. Toman Datum: 2.2.2018 13:16

svymi hlaskami k tomu, ze se u nas diky slovenskemu drze vlezlemu imigrantovi, vytvari BABISOVO..

Jen ho nechte, ať žvaní:
Autor: F. Navr8til Datum: 2.2.2018 12:06

Gazdík si může vyprávět, co uzná za vhodné. Ví stejně dobře jako Kalousek, že se s jeho stranou Babiš neumaže.

Zdejší žonglování:
Autor: A. Trick Datum: 2.2.2018 11:30

s volebními procenty (nejen Vaše) je úsměvné. Vždyť takovým žonglováním se dá například dokázat, že Zeman prezidentskou volbu nevyhrál.

Re: Ať už STAN:
Autor: L. Harvánek Datum: 2.2.2018 11:26

Andrej Babiš volby nevyhrál s nijak oslnivou většinou. Když započítám i ty, které znechutil tak, že nešli k volbám,získal slabých 19% hlasů. To znamená, že 81 % s ním nesouhlasí.

Nějak se nám objevují informace, že příjem dotací na jakési ptačí hnízdo byla udělena legálně, neb nebyl zákon, který by to zakazoval, dostáváme se do úplně jiné roviny hodnocení. Proč asi ten zákon byl přijat? Sice opožděně, ale nějaký důvod k tomu být musel. Nejspíš morální, ale na to si právníci nehrají. Ostatně jsem někde slyšel, že pokud by svět vedli právníci, byl by úplně jinde. A tomu věřím, protože sejdou-li se tři, mají pět právních názorů.Jak chcete, aby lidé měli úctu k právu?

Ať už STAN:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.2.2018 11:06

k odmítání spolupráce s ANO vede cokoliv, je to pozice vcelku logická. Představa, že by totiž Babiš usiloval o spolupráci se stranou na pětiprocentní propasti, je zcela komická.

policie to má, zdá se, popletené:
Autor: Č. Berka Datum: 2.2.2018 10:35

:"Neméně překvapující je konstrukce účastenství, ať již pokud jde o organizátora tohoto trestného činu, kterým měl být Andrej Babiš, tak jeho tzv. pomocníky, kde se dopustil podle mého názoru policejní orgán elementárních chyb při aplikaci trestněprávního institutu účastenství na konkrétní příklad, kdy účastníkem na dokonaném trestném činu, ale i jeho pokusu, to nebyl tento případ, může být jen ten, kdo sám není pachatelem ani spolupachatelem téhož trestného činu. Z principu akcesority účastenství pak vyplývá, že trestní odpovědnost účastníka je závislá na trestní odpovědnosti hlavního pachatele, nikoliv naopak, jak se nesprávně dovozuje v usnesení o zahájení trestního stíhání Andreje Babiše"

Ono se klidně může stát:
Autor: Č. Berka Datum: 2.2.2018 10:32

že státní zástupce vyhoví Babišově a Faltýnkově stížnosti a jejich stíhání zastaví- buď proto, že se trestný čin nestal, nebo stal, ale pachatelem nebyl Babiš ani Faltýnek. Malá citace:" u údajného organizátora Andreje Babiše není nikde ve spisu .. důkaz dokládající organizování a zosnování jemu za vinu kladených trestných činů, přesto dochází policejní orgán k závěru, že lze vůči němu zahájit trestní stíhání, ač mu musí být zřejmé, že ty důkazy, prokázání jeho zavinění ve spise, alespoň zatím - nevylučuji, že nebudou dodány - alespoň zatím absentují. Namísto nich pracuje s hypotézami a konstrukcemi, které nevycházejí z konkrétních faktů a zjištění. Pokud tím tedy policejní orgán vytváří verzi, která se neopírá o konkrétní důkazy, pak tím flagrantně porušuje principy zakotvené v § 2 odst. 5 a odst. 6 trestního řádu, které upravují postup, jakým má policejní orgán - závazně upravují - shromažďovat důkazy."

Re: Zajímavé je, že ten "podvod" se stal před cca 10ti léty:
Autor: P. Götze Datum: 2.2.2018 10:18

Sefem daneho ROP uradu v te dobe byl Marek Kupsa.

Re: Gazdík-přes drzé čelo( 1den primátorem Prahy) se:
Autor: O. Dvořák Datum: 2.2.2018 10:03

Jak to souvisí s předmětem článku?

Přáli jsme mu návrat do Suché Loze, ale bohužel:
Autor: J. Chaloupka Datum: 2.2.2018 10:02

nenastal. Snad příště.

Zajímavé je, že ten "podvod" se stal před cca 10ti léty:
Autor: J. Chaloupka Datum: 2.2.2018 10:02

a policie to začala šetřit před cca dvěma léty. Ostatně jak znám financování z EU, tak dotace musí být dávno proplacena. A dosud jsme se nedozvěděli, kdo konkrétně ji přiklepl a kontroloval?

Re: Pane Bartoni,:
Autor: P. Lenc Datum: 2.2.2018 9:41

Paní Těhanová, nejen Bartoň má opravdu zvláštní optiku.

:
Autor: P. Götze Datum: 2.2.2018 9:27

No vidite a vy evidentne lzete jako kdyz tiskne.