25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


TERORISMUS: Méně přívětivá tvářŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 82, poslední: 2.2.2018 21:21, přehled diskusí

No jo:
Autor: J. Jurax Datum: 2.2.2018 17:37

nejspíš nadchází čas k revizi posvátné krávy svobody vyznání.

Islám by v této zemi neměl být povolen a muslimům by měl být udělován azyl a povolení k pobytu jen ve výjimečných případech a v množství menším než malém i tehdy, přijdou-li legálně. Nelegální připrchlíky nebrat vůbec.

Není od věci poučit se, jak dopadají země, jež z různých důvodů dopustily zamuslimení svého teritoria, a tuto chybu po nich neopakovat.

Moslemínských zemí pro vyznavače Alláha je na zeměkouli dostatek.

Evropa, která chrání Evropany :(:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.2.2018 17:12

Německo : Odpor začíná! Mladé německé ženy začínají kampaň "120 decibelů". Kampaň je zaměřena proti násilím dovážených migrantů, proti sexuálnímu obtěžování, zneužívání a znásilnění žen v Německu.- https://twitter.com/OnlineMagazin/status/958428703805067269

Ukázalo se, proč Angela Merkelová opravdu otevřela hranice Německu - a Evropě - https://www.express.co.uk/news/world/912583/Angela-Merkel-open-door-refugee-policy-Germany-news-greece-bailout-europe-migrant-crisis?utm_source=CRM&utm_medium=Email&utm_content=Angela_Merkel_Germany_borders&utm_campaign=DailyNews_Express .... Řekla, že skutečným důvodem pro široce kritizovanou politiku uprchlíků Merkelové bylo zachránit Německo před ztrátou miliard, pokud se jeho soused v eurozóně zhroutí do ekonomické zkázy. Německo investovalo desítky miliard dolarů do záchrany Řecka tváří v tvář bankrotu.

Německý politik: Migranti zde způsobují "střet civilizací" - https://voiceofeurope.com/2018/02/german-politician-migrants-causing-clash-civilizations/#.WnRlPYrfbiw.twitter

Obohacující reklamní plakát města Norimberk v Bavorsku: "Vítejte v Norimberku" - https://twitter.com/OnlineMagazin/status/959384637641502720

UK: Vítejte v Bradfordu! To vypadá spíš jako Bejrút. - https://twitter.com/OnlineMagazin/status/959114992216952832

poslední odkaz celý:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.2.2018 17:15

https://twitter.com/OnlineMagazin/status/959114992216952832

Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: A. Alda Datum: 2.2.2018 13:09

Nejen že Evropa promeškala dobu, kdy mohla islám zcela vymýtit, ale prostřednictvím EU se teď dokonce sama islamisuje.

EU musíme opustit co nejdříve, nebo nás členství v ní úplně zničí.

Ano:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.2.2018 16:23

Ale nepovídejte:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.2.2018 11:41

"Podle mého názoru by stálo za to vytvořit cosi jako nadnárodní registr absolventů, neúspěšných studentů, učitelů, donátorů apod. právě těchto saúdských náboženských institucí...Na něco takového ČR vlastními prostředky nestačí, ale organizace velikosti EU by mohla. A vzniklý registr by pak mohl posloužit např. při rozhodování, zda tomu či onomu jedinci udělit schengenské vízum, nebo jak se postavit k jeho žádosti o azyl."

Zajímavé, autor, který jinak nemůže EU přijít na jméno a je tvrdým zastáncen Czexitu, najednou volá po registrech EU. To nemá chybu.

Jinak autore, něco jako "schengenské vízum" neexistuje, víza jsou ve výlučné pravomoci jednotlivých členů EU. Ještě vám to neřekli?!

Re: Ale nepovídejte:
Autor: P. Han Datum: 2.2.2018 12:53

Co takhle třeba Interpol, nic vám to neříká? Autor volá po nadnárodních registrech, každý normální člověk pochopí, že je to rozumný požadavek. Pak by se nestávalo, že zločinec hledaný v Německu si klidně žije třeba ve Francii.

Schengenským vízem je patrně myšleno vízum kteréhokoliv státu Schengenského prostoru. Jakmile ho máte, vnitřní hranice pro vás neexistují. Ale to byste musel nad obsahem přemýšlet a to vám nejde.

Re: Ale nepovídejte:
Autor: Jiří_K Datum: 2.2.2018 13:27

No právě, že každý normální člověk pochopí! A v to je ten problém!

Re: Ale nepovídejte:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.2.2018 14:49

Autor explicitně píše "EU" žádný "Interpol". Naučte se číst. A "Schengenské vízum" je prostě hovadina, ale to byste musel umět přemýšlet a ne fabulovat, což vám ovšem taky nejde.

Re: Ale nepovídejte:
Autor: J. Kombercová Datum: 2.2.2018 15:00

"Co takhle třeba Interpol..."

:)

Re: Ale nepovídejte:
Autor: P. Han Datum: 2.2.2018 18:31

Autor explicitně píše "organizace velikosti EU". To může být libovolná dostatečně velká organizace. Naučte se číst. A "Schengenské vízum" je prostě vízum do Schengenského prostoru. Naučte se myslet. Ale to už ve svém věku nezvládnete.

Re: Ale nepovídejte:
Autor: T. Hraj Datum: 2.2.2018 15:33

Už jenom ta Vaše poslední věta (naprosto pravdivá) je důkazem toho, že Schengen je nesmysl. Nelze mít různé imigrační politiky a přitom vzájemně zcela otevřené hranice.

Re: Ale nepovídejte:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.2.2018 16:11

Chcete tím snad říct, že když třeba Holandsko zahájí asylové řízení s nějakým žadatelem, tak mu to komplikuje Schengen? To ale, neb je to naprostá blbost, ničím nedoložíte, že?!

Re: Ale nepovídejte:
Autor: Jiří_K Datum: 2.2.2018 16:20

Schengen je nesmysl zejména z toho důvodu, že se ročně utrácí stovky miliónů EUR za udržování evidenčních a registračních systémů, a hranice si přitom překračuje bez jakékoliv kontroly kdo si jak zamane a to včetně teroristů před, kterými má hranice chránit!

Re: Ale nepovídejte:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 2.2.2018 20:54

Ano a o to nesmyslnější je to, že volný pohyb po EU není jen pro občany členských zemí.

tak to jsem si jist, ze jste mimo misu:
Autor: M. Pesat Datum: 2.2.2018 10:56

"Když toto věděli chytří a vzdělaní lidé před 300 lety, tak proč to ti současní "chytří a vzdělaní" odmítají vidět dnes? Proč si sakra dnes hrajeme na to, že nás muslimové mají rádi? NIKDY nás rádi neměli a NIKDY nás mít rádi nebudou...Je to jeden z těch krásných příkladů proč naši předci před muslimy bránili Evropu do posledního dechu, dobře věděli, co je to za lid a nebylo jim líto obětovat vlastní životy jen aby se sem nedostali, dělali to pro budoucnost svých dětí a tím pádem i pro naši budoucnost."

tak to jsem si jist, ze jste mimo misu, to co pisete o muslimech, to plati pro vsechny panbickare. Nemit rad/nenavidet ty od ideologicke konkurence, v tom totiz spociva podstata panbickarstvi/viry. Takze nahlas se vyrvava, ze PRAVDA A LASKA VITEZI NAD LZI A NENAVISTI, coz jsou jen mimikry, a v praxi LEZ A NENAVIST DA NA ZADEL PRAVDE A LASCE. Vcera jsem cetl clanek o risi Velkych Mughalu v Indii, jeden z jejich vladcu si nechal ve svem palaci zbudovat sal/mistnost nabozenskych rozhovoru-house of worship/"diskusi", kam si zval zastupce vericich jednotlivych cirkvi/nabozenstvi. Militantnost, nasilnictvi, netolerantnost s jakou jeden druheho napadali jej privedla na myslenku zalozit univerzalni viru/nabozenstvi. Kazde nabozenstvi je ze sve podstaty nasilne/roztahovacne/netolerantni.

Cest :-(

In the diwan-i-khas Akbar deals mainly with affairs of state. To satisfy another personal interest, in comparative religion, he builds a special ibabat-khana ('house of worship'). Here he listens to arguments between Muslims, Hindus, Jains, Zorastrians, Jews and Christians. The ferocity with which they all attack each other prompts him to devise a generalized religion of his own (in which a certain aura of divinity rubs off on himself).

Read more: http://www.historyworld.net/wrldhis/PlainTextHistories.asp?historyid=ab99#ixzz55wXpHFLw

Re: tak to jsem si jist, ze jste mimo misu:
Autor: L. Harvánek Datum: 2.2.2018 11:18

Nějaké universální náboženství ani fungovat nemůže. Ostatně svobodu vyznání nám zaručuje samotná ústava. Je ale jinou otázkou, jestli ústavu respektujeme. Takže je-li některé náboženství v rozporu s ústavou, měly by být vyvozeny patřičné důsledky. V krajním případě i zákaz.

Re: tak to jsem si jist, ze jste mimo misu:
Autor: V. Chrastina Datum: 2.2.2018 14:01

Islám se schovává za pojem "náboženství", ve skutečnosti jde o vražednou ideologii, jako byl nacismus a komunismus. Pokud je možné postavit mimo zákon zmíněné vražedné ideologie, nevidím sebemenší důvod proč nezakázat ideologii islámu.

Re: tak to jsem si jist, ze jste mimo misu:
Autor: M. Mikulec Datum: 2.2.2018 14:51

Přesně tak to říká i Tomio Okamura. Kde je vůle, tam je cesta.

Re: tak to jsem si jist, ze jste mimo misu:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 2.2.2018 20:58

Ale to možné omezení v té ústavě, konkrétně v listině, která je její součástí, samozřejmě je. Není jen vůle upravit náboženství, která jsou v rozporu s právy ostatních občanů zákonem, kterým lze taková náboženství omezit.

Tuto:
Autor: V. Pokorný Datum: 2.2.2018 10:53

muslimskou sebranku je třeba nekompromisně vyřídit. Ne soudit a uvěznit, nýbrž vyřídit. Takoví Němci tuto tlupu naopak vítají, i když teď s menším nadšením. Tupý německý národ. Za sebe říkám, že kolem sebe nechci ani jednoho muslimáka. Ti Němci nás mají tak rádi, a nejen oni v tomto případě, že se s námi chtějí o to jejich s nebe nabyté bohatství migrantů podělit. No, není to od nich hezké?

Re: Tuto:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 2.2.2018 21:21

Na každý problém existuje spousta jednoduchých, zjevně nesprávných, řešení.

Takovéto humpolácké návrhy jen nahrávají těm, kteří se pracnému, promyšlenému a účinnému řešení brání. Použijí to "vyřízení" jako zdůvodnění, proč nic řešit nebudou a použijí to k boji proti "nenávistným projevům" do kterých zahrnou nejen takové návrhy, jako každého "vyřídit", ale i proti těm, kteří navrhují opatření v souladu se zákony a slušností, jako je například kontrola dokladů při vstupu do země, vyžadování víza u občanů zemí, kteří vízové povinnosti podléhají, absolutního zákazu vstupu pro osoby bez spolehlivých dokladů nebo bez dokladů vůbec. Všechny, kterým by vstup nebyl umožněn, nebude ani třeba vypovídat. O azyl by se žádalo na zastupitelských úřadech v zemi původu, nejpozději pak v první bezpečné zemi.

No a na občany členských zemí by se kontrola usmála a přivítala je v naší zemi. Na tom není nic hrozného ani ponižujícího. I tak by do země mohlo přijít něco muslimů, ale většina by byla odkázána už na hranicích a vstup jim nebyl umožněn. A na znemožnění přechodu přes zelenou hranici by nebylo ve skutečnosti budovat ploty a i kdyby v některých místech bylo třeba zbudovat zábrany vstupu, tak zdaleka ne všude. Drtivá většina příchozích pozemskou trasou přišla přes hraniční přechody a drtivá většina připlulých po moři vstoupila na břeh v přístavech, kam je dovezly lodě orgánů EU nebo evropských neziskových, vládami členských zemí podporovaných, organizací. Jen v první části připlouvání po moři nebyly organizovány přestupy a nafukovací čluny pluly podél lodí EU přímo na pobřeží. Jenže tam to bylo z turecké pevniny na řecké ostrovy deset až dvacet kilometrů a tak přestupování z člunů na lodě by zdržovalo.

Až po osídlení muslimy:
Autor: M. Malovec Datum: 2.2.2018 10:16

bude vytvořen registr křesťanů.

Re: Až po osídlení muslimy:
Autor: V. Novák Datum: 2.2.2018 12:31

Pochopitelně - dhimmi musejí být podchyceni, aby mohli platit daň z hlavy, na rozdíl od náboženské daně muslimské.

V Německu postačí převzít registr plátců církevní daně...

Re: Až po osídlení muslimy:
Autor: M. Pesat Datum: 2.2.2018 13:10

Na tema nabozenske dane opet odkaz na vcerejsi clanek o historii rise Velkych Mughalu, vladce jmenem Akbar 1556-1605, ten zrusil dan pro hinduisty prktikujici pout k hinduistickym svatym mistum/chramum a rovnez zrusil dan pro "bezverce", kteri museli platit za tzv. ochranu.

Cest

This policy is very far from conventional Muslim hostility to worshippers of idols. And Akbar carries it further, down to a level affecting every Hindu. In 1563 he abolishes a tax levied on pilgrims to Hindu shrines. In 1564 he puts an end to a much more hallowed source of revenue - the jizya, or annual tax on unbelievers which the Qur'an stipulates shall be levied in return for Muslim protection.

Read more: http://www.historyworld.net/wrldhis/PlainTextHistories.asp?historyid=ab99#ixzz55x4B8U18

Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou:
Autor: V. Novák Datum: 2.2.2018 9:04

nepochybně omlouváni...

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou:
Autor: S. Netzer Datum: 2.2.2018 9:14

Mohl byste upřesnit kým mají "být omlouváni"?

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou:
Autor: H. Lukešová Datum: 2.2.2018 9:25

Osobami jako jste vy...

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou:
Autor: S. Netzer Datum: 2.2.2018 9:53

Zase máte pěnu u huby?

Pochybuji, že vůbec víte co to je za spolek.

Re: Šedí vlci jsou protierdoganští, takže budou:
Autor: H. Lukešová Datum: 2.2.2018 9:56

Ne, pěnu u huby máte vy, pouze vy tady zvracíte a jste sprostá jako ta nejsprostější lůza...