18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Vymírání dinosaurůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 70, poslední: 24.1. 2018 23:46, přehled diskusí

Re: Mně ti "dinosauři" pořád ještě vyhovují víc, :
Autor: S. Donát Datum: 24.1.2018 12:48

Mlmoj, pane Mertle, nikoliv mimoj. MLadý MOderní Jinoch.

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2018 23:46

To je úžasné!:
Autor: V. Student Datum: 24.1.2018 9:04

Konec všeho špatného přichází! Skvělý, ušlechtilý, čestný pravdomluvný, sympatický, usměvavý reprezentant skvělých EU zítřků je tady. Pryč s ošklivými, nemocnými, starými, konzervativními, zájmy našeho malého českého dvorku sledujícími zlotřilci! Teď už žádný čestný člověk nepochybuje, koho má volit!

A taky co si má myslet o nás, zvrácených poťouchlících, zákeřně volících starou strukturu Zemana, abychom lepším zítřkům házeli písek do soukolí. Čím dál lepší, opravdu.

Re: To je úžasné!:
Autor: P. Lenc Datum: 24.1.2018 9:56

Tak tak, pryč s něčím takovým, nakonec pan Drahoš dokáže udělat dokonce dřepy.No nevolte ho.

Re: To je úžasné!:
Autor: J. Fridrich Datum: 24.1.2018 10:03

Není nutno tak razantně a ironicky, pane Student.. Ono je to myšleno v článku zcela normálně a logicky - odejít museli a odešli i ti opravdu velcí v celých lidských dějinách - Ramses Veliký, Alexandr Makedonský, Ceasar, Josef II, Thomas Woodrow Wilson, Franklin Delano Roosevelt, Winston Churchill, Charles de Gaulle - a mnoho dalších.. A je to také umění odejít - když ne na vrcholu, tak alespoň se ctí..

Re: To je úžasné!:
Autor: V. Student Datum: 24.1.2018 10:19

Ale jo. Jenže Zeman má politickou minulost, má své šrámy, i to nehezké víme. Ale taky to, že za minulého režimu uměl být i odvážný. A to je právě to - já o sobě taky vím to nehezké. Taky jsem použil nevhodná slova, dokonce se kdysi vůči svým sokům v lásce, a vlastně i těm profesním, tu a tam vyjadřoval účelově, a ne vždy hezky. A bylo toho víc, taky mám svojí minulost. A přesto se mám rád. Jako každý z nás. Protože dobře víme i o tom dobrém, co se nám v životě povedlo. A kdybych byl vstoupil do politiky, nemohu uvěřit, že bych se k zákulisním hrátkám neuchýlil. Považuji za nebezpečné předstírat:

1) že jsem ten nejslušnější člověk na světě

2) že lidé, kteří neobstáli ve zkouškách života vždycky na 100%, jsou divní.

Zeman je úplně normální člověk. Vím to o něm. O Drahošovi nevím nic než to, že se snaží předstírat že je vždy slušný, korektní a objektivní a nemá žádné nepřátele (o což by ovšem v politice rychle přišel) a svými příznivci je vydáván za dokonalého, což nepopírá.

Asi víte,koho budu volit, že? Malá nápověda: to že někdo špatně chodí, pro mě není důvod k jeho odvržení.

Re: To je úžasné!:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 10:23

Asi tak, pane Studente.

Re: To je úžasné!:
Autor: J. Fridrich Datum: 24.1.2018 15:24

Takže - zjednoduším svou odpověd' pane Student, ale ne tak moc. Tedy dle vás, kdo je slušný, tak to předstírá.. Někteří jsme měli to štěstí, že jsme měli slušné a vychované rodiče, i příbuzné z širší rodiny, učitele a známé z našich měst a obcí - asi to tedy bylo z jejich strany předstírání.. A tito " předstírači " nás učili být také slušnými a vychovanými lidmi, jak staromodní zásady, že ?

Re: To je úžasné!:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 19:30

Zde notoricky bacha na pátý pád kodifikované mluvnice "od Ostravy až po Cheb". Kolikrát to mám opakovat?! I pro ty vzadu!!!!!!!

Pátým pádem voláme, oslovujeme. Tedy pane Studente. Nejsme v Heidelbergu a já mám doma učitelku českého jazyka, kórva/sakra!

Autor tento článeček asi psal minulý týden :
Autor: M. Krátký Datum: 24.1.2018 8:52

a taky zapomněl na staré novinářské pravidlo č.1, že by měl jako novinář držet svůj prst na tepu dějin - pane, dnes už jsme zcela jinde - takže ty vaše kecy v kleci jsou k smíchu

Skvěle napsané:
Autor: P. Rudolf Datum: 24.1.2018 8:07

Ale pozor! Ti dinosauři mají pořád ještě dost velký kus moci, peníze (mnohdy z nevyčerpatelných zahraničních zdrojů), důležité kontakty v aparátu státní moci, jsou naprosto bezohlední a nezastaví se před jakoukoliv špínou.

Ten boj ještě zdaleka vyhraný není a může to (tady v Česku) dopadnout zcela opačně, než doufáte.

Re: Skvěle napsané:
Autor: Š. Minařík Datum: 24.1.2018 9:12

Pevně tomu věřím, že evropská másla žluknou. Neruda psal o křemeni, z másla můžete mít tak akorát upaplané falešné brýle, ale kvádr z něho nebude.

Re: Skvěle napsané:
Autor: S. Donát Datum: 24.1.2018 9:22

Ale víte, jak je žluklé máslo prima tvárné? Pro někoho jistě velmi dobrá zpráva...

Re: Skvěle napsané:
Autor: P. Zinga Datum: 24.1.2018 9:21

To doufám!

Re: Skvěle napsané:
Autor: P. Zinga Datum: 24.1.2018 9:25

Taky doufám, pane Rudolfe, doufám, že to dopadne opačně.

Vodvářka si zjevně myslí, že on nezestárne a neumře:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 8:01

a že tady bude věčně. No, tak do toho.

Re: Vodvářka si zjevně myslí, že on nezestárne a neumře:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 10:22

Též mě napadlo - není dinosauřicí soudružka Šiklová, dinosaurem Pithart/Rychetský? Schw. nebudu raději zmiňovat, cenzura čmuchá.

Faktem je, že Halík je mlaďoš. Myšlenky/láska/nadhled z nebeských výšin na ovečky voličské, hříšné z něho prýští jak ze studánky (křištálové, kde nejhlubší je noc)......

Ano, Vodvářkové chtějí někoho:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 8:00

"nového, lepšího". To známe z filmu.

Re: Ano, Vodvářkové chtějí někoho:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 10:31

Cmrndneme tam lásku, cmrdneme tam brusele čokoládu, cmrdneme tam vědecké brejle, věk od - do, výška (vyšší než Zeman), vzdělání by bylo, ......, chemie - dobrý, na fotkách jak Gregory Peck v Pravé poledne!!! Musí se také líbit paní Němcové/Holubové/Pajerové!

S "peticí k lidu" to nezvládli, číslice 2600 taky nesedí ...... Jen na okraj.

No, já doufám, že zítra bude Zeman agresivnější:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 11:22

a že řekne posluchačům něco ve smyslu - podívejte se na něj, vy chcete, aby vaše zájmy a zájmy vašich dětí zastupovala tahle třtina, tenhle přikyvovač na všechno? Kdo to nechcete, zvedněte zadky, jděte k volbám a volte mě, nemyslete si, že mám vyhráno.

Jako tuctový Čech mám k nějaké rasové,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 24.1.2018 7:02

či jiné nenávisti daleko a lhostejný taky nejsem, stejně jako většina mých spoluobčanů, tudíž pro nás byla Výzva zbytečným gestem. Většina národa má ke xenofobii a fašismu hódně daleko. Tak ke komu byla směřovaná ta výzva? Ke hloupému, xenofobnímu a fašizoidnímu národu? Na nás měla totiž opačný účinek - zase je tu jeden, co na sebe upozorňuje, co se podbízí potrhlým vítačům, Merklicím, Junckerům a Schultzům. Tihle lidé jsou pro mě právě tou pátou kolonou, která je mnohem nebezpečnější, než muslimští imigranti samotní. Zatímco Okamura parazituje na frustraci malé části společnosti, která se jen bojí lehkomyslnosti a snadnosti bytí evropských politiků, tak autoři Výzvy parazitují na naivnosti a přirozené touze lidí po rovnosti a spravedlnosti. Obojí je fuj.

Vážně jste přesvědčený, že šarm :
Autor: P. Dvořák Datum: 24.1.2018 4:38

a vztyčený malíček při pití šálku kávy drženého špičkami prstů, je přesně to, co je nezbytné pro přežití?

Celých národů, celého kontinentu a dnes už vlastně celé jedné civilizace.

Re: Vážně jste přesvědčený, že šarm :
Autor: S. Donát Datum: 24.1.2018 9:13

Nepochybuji, že na akademické půdě je to k přežití velmi důležité.

Re: Vážně jste přesvědčený, že šarm :
Autor: Z. Lapil Datum: 24.1.2018 11:08

Píšete to, jako byste měl dojem, že pro přežití je potřeba demagogie a prolhanost. Možná máte pravdu a v politice to tak je.

Je-li ale řeč o přežití celé civilizace, pak ano - umět pít kávu z malého šálku je... No, klíčové asi ne, ale důležité ano. Protože formální slušnost (zdvořilost?), aspoň podle mě, dává schopnost spolupracovat s lidmi, které nejen že neznáme, ale možná je i velmi nemáme rádi. Aneb když budu toho idiota, co volí toho kreténa (jméno dosaďte dle libosti), oslovovat "pane kolego", tak tu elektrárnu vyprojektujeme a příkop vykopeme, aniž bychom se vzájemně rozčílili.

Přičemž slušnost samozřejmě nemusí být jenom pití z porcelánového šálku, v "jistých kruzích" (na stavbě, třeba) je vrcholem neslušnosti shánět se po kelímku, když pivo "se" přece pije z lahve.

Tak jak se vám váš favorit včera líbil?:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 11:41

Že si ale na ty vidle nabíhal konsistentně, co? Jak už píšu jinde, celkový dojem byl - asi tak od půlky - studenta plavajícího u zkoušky. To jsem si, musím říct, myslel, že umí jako předseda Akademie a obstojný vědec řečnit líp, a ne takhle nejistě a se zkřivenou pusou. Občas zněl jako Svěrák v Cimrmanovi. Zklamal mě. Když jste na něj pěl ódy, myslel jsem, že na tom třeba něco bude, ale nebylo. Třtina ve větru se klátící a výkřiky, jako ten závěrečný o tom bonmotu, to bylo tak na patnáctiletého. Přesně ví, co je ve zprávách BIS, které nečte. Když by mi někdo v článku, který recenzuju, takhle argumentoval, ohodnotil bych ho pořinejmenším na Major review. Slabé a zklamal mě, je to ještě horší, než jsem si myslel. Už ho vidím, jak přikyvuje Junckerovi a říká, pane předsedo, ty vaše návrhy jsou opravdu skvělé.

Re: Tak jak se vám váš favorit včera líbil?:
Autor: Z. Lapil Datum: 24.1.2018 12:02

Já to neviděl, já byl na zkoušce. Z toho, co jsem si dnes přečetl, ale nemám dojem, že by Zemanovi nějak přitakával, a s Junckerem se asi taky nebude bavit v divadle.

To je škoda, ale podívejte se na to,:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 12:41

určitě to bude na youtube. Poučné.

Znáte tu historii se Sybaris, v jižní Itálii?:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 11:51

Ti tam vynalezli vidličku, jemné mravy stolování, zdvořilost a podobně. Takovými hrubými a nezdvořilými věcmi jako je válčení se moc nezabývali, na to si najímali okolní barbary. Dneska se ani pořádně neví, kde Sybaris ležela, protože je ti nezdvořilí barbaři, co ani neuměli používat vidličky, po pár desetiletích vydrancovali a vyvraždili. Jestli za nimi do jámy naházeli i ty jejich vidličky, historie nesděluje.

Re: Znáte tu historii se Sybaris, v jižní Itálii?:
Autor: Z. Lapil Datum: 24.1.2018 12:35

Spíš bych tipnul, že taková pěkná stříbrná vidlička vetknutá do nosu byla nějaký čas znakem opravdového muže.

Tenhle konkrétní příběh neznám, ale něco jsem zaslechl o pádu Říma a Cařihradu a četl jsem knížku Pán much, takže mě nijak nepřekvapuje. Třeba jen měli moc nízké hradby nebo si najali málo barbarů, což je obecný problém státních/veřejných zakázek všeho druhu: vítězí nejnižší nabídka.

Barbarů si prý tenkrát najali dost,:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 12:44

ale zapomněli, že barbaři na jejich jemné a zdvořilé mravy kašlou. Jako dneska.