20.6.2019 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Jen sedm měsícůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 25.1.2018 12:00, přehled diskusí

Jitur:
Autor: E. Šusová Datum: 24.1.2018 22:19

až dneska jsem četla předchozí vyprávění a spolu s dnešním článkem , ač je to oboje smutný čtení, tak chci moc poděkovat. Za Tvou přítelkyni lidskou a posléze i za přítelkyni kočičí, kterou se stala RozárkaVěřím že ani jeden článek se Ti nepsal lehce, mám tu mokrý oči. Je moc a moc dobře, že Rozinka mohla být u Tebe v teple skutečnýho domova. Přestava, že by umřela v bytě sama, hladová, bez vody..., nebo skončila osamělá na ulici , nebo v útulku, po ztrátě nového domova, paničky a nemocná.......... hrozná představa. Ještě jednou díky moc.

Re: Jitur:
Autor: Z. Jitur Datum: 25.1.2018 9:23

Díky, první článek jsem psala s neskutečnou zkušeností, že bychom se byli málem do bytu Marušky pro Šiši vůbec nemuseli dostat a ona by tam zůstala opuštěná, odsouzená k smrti hladem a žízní. Navíc si vůbec neumím představit, co se takovému zvířátku honí hlavičkou, když zůstane samo v bytě s mrtvou paničkou. Přemýšlela jsem i nad tím, zda o nemoci srdíčka, plic - předchozí majitelé nevěděli a jestli třebas i pro náklady s tím spojené, nezkončila Rozárka na ulici.

Druhý se psal hodně těžce, ale "vypsat se" ze smutku přece jen pomáhá

Re: Jitur:
Autor: E. Šusová Datum: 25.1.2018 12:00

....neumím představit, co se takovému zvířátku honí hlavičkou, když zůstane samo v bytě s mrtvou paničkou....

přesně nad tímhle jsem taky přemýšlela. navíc v její situaci, kdy už tak měla za sebou dost a nestihla se z toho dostat.

Jsi fakt moc hodná, žes jí dala domov, lásku a zázemí.

Milá Jitur, máš zlaté "kočičí" srdce :
Autor: M. Crossette Datum: 24.1.2018 17:48

Je to smutné čtení a pro tebe to bylo jistě i smutné psaní. Šiška byla krásná kočička a prožila si toho hodně. Ale připomínej si, že u tebe nakonec a konečně přeci jen našla hřejivý - ač příliš krátky - domov. A nejen to, vždyť tys ji bezesporu zachránila život! Bez tvé vytrvalosti by po smrti Marušky určitě umřela hlavy v zapečetěném bytě. Jo, také jsem zažila podobný konec u naší mladičké kočičky Lucky. Také, když jsem s ní v náručí nasedala do auta, věděla jsem, že na veterinu už vezu mrtvou kočku. Přesto jsem tolik doufala, že se ji veterináři třeba ještě podaří oživit. Bohužel, jako v tvém případě, také jen moji smutnou doměnku potvrdil. Lucky měla astma a vet tenkrát neříkal nic o vodě na plících, Takže nemyslím, že tvoje Šiška-Rozárka také měla astma. Moc hezky jsi se s ní článkem rozloučila a fotky tvé zvířecí domácnosti jsou moc povedené!!

MMCH, nejmenovala se Šiška první žena Karla Svobody? Tedy on jí tak říkal.

Re: Milá Jitur, máš zlaté "kočičí" srdce :
Autor: Z. Jitur Datum: 25.1.2018 9:03

Díky za příspěvek, Maričko,

pamatuji se na Tvé vyprávění o Lucky a jejím astmatu. Ano, také jsem to věděla, že je pozdě, ale říkala jsem si, co když "oni" přece jen ještě něco zmůžou, abych nevynechala žádnou možnost, že se ještě něco dá udělat.

Jitur,:
Autor: A. Lex Datum: 24.1.2018 17:29

dala jsi Šišce kráné poseldní měsíce, dožila svůj kočičí život důstojně. Kéž by takhle mohly dožít všechny kočky! Nemoci jsou moc zlé, jak u zvířat tak u lidí.

Re: Jitur,:
Autor: Z. Jitur Datum: 25.1.2018 9:00

Díky, doufám, že byla šťastná.

Milá Jitur:
Autor: T. Zana Datum: 24.1.2018 14:47

Bylo to krátké, co jste s Rozárkou (mně se víc líbí Rozárka :-) prožily, ale dala jsi jí péči a lásku.

Re: Milá Jitur:
Autor: Z. Jitur Datum: 24.1.2018 14:49

Šiška, Šušu, Šiši, Šišinka, ale i Rozárka, Rózka, Rózinka, Rozára, "Rouz" - myslím si, že se naučila slyšet na Šišku, ale nejspíš jí bližší byla Rozárka

ach bože ne:
Autor: M. Beda Datum: 24.1.2018 13:35

když jsem uviděla, že je článek o Šišce (Šiška je úžasné jméno, moc se mi líbí, nejspíš jsem to psala už u minulého článku), měla jsem velkou radost a když jsem si prohlídla fotky (vždycky dřív koukám na fotky než čtu), tak to už jsem se nadchla a těšila se, jak budu jednotlivé fotky komentovat

když jsem se ale pročetla k tomu, co se stalo, zbytek jsem už dočetla v slzách - bylo to jen včera, co jsem obrečela jinou kočičku, Ebinku od lucYnky, kterou jsem měla moc ráda a chodila jsem ji venčit (ona krásně a šťastně chodila na vodítku)

ale stejně ty fotky vyzvednu, buď ráda že je máš a že nad nimi můžeš na Šišku zavzpomínat... byla to moc krásná kočička, měla takový milý obličejíček a trochu statnou postavu, takové kočičky já mám moc ráda... řekla bych, že je s ostatními zvířátky docela blízko sebe, to znám mnohem horší případy... na tom škrabadle jak kouzelně uklání hlavičku a při vaření je totálně boží, mně na lince asistovala Nýna a moc mi to chybí... tři strategicky rozmístěné kočky se mi moc líbí a s Ozzym už jsou úplně natěsno vedle sebe

jsi moc hodná, žes po odchodu kamarádky vzala Šišku k sobě a věnovala jí šťastných sedm měsíců života (u nás první Zuzanka šťastně prožila pouhých 105 dní)... a jsem ráda, že tě syn stihl vzbudit, takže Šiška nezemřela sama, ale v tvé náruči - díky ti za ni, i za tento pomníček pro ni!!!!! (srdíčko)

Re: ach bože ne:
Autor: M. Beda Datum: 24.1.2018 13:38

P.S.

Myška taky občas zcela bez příčiny lehce pokašlává (jako kousek níž píše i Bláža), trochu začínám ztrácet klid, myslíš že bych s ní měla dojít na veterinu???? jinak jí absolutně nic není... i na to astma co bylo u Maričky už jsem pomyslela, a teď že by ještě srdíčko???? začínám být docela nervózní :-(((((

Re: ach bože ne:
Autor: Z. Jitur Datum: 24.1.2018 14:47

Bedo, víš já nevím, možná se raději na vet poptat - vždycky říkám, raději dvakrát zbytečně (to už jsem tvrdila u dětí), než aby mi řekli, kdybyste byla přišla dřív... jako laik můžu těžko vědět, jaké příznaky k čemu patří a jak jsou nebo nejsou závažné. Ono to u Šiši opravdu laicky vypadalo, že kašle, nebo že se snaží něco odkašlat. Ale správnější by asi bylo říct, že vlastně spíš než něco vypudit, se snažila nadechnout, lapala po dechu. I já mám teď tak trošku dilema - s Maggie - ona už také několik let má permanentně ulepenou levou nosní dírku takovou hustou žlutozelenou rýmou. Buď se dírka zalepí, nebo jí tam trčí bublina nucle, nebo si odfrkne a nudle odletí a přilepí se na to, co je nejblíž - stěna, polštář, moje vlasy... :-) Díky téhle dlouhotrvající rýmě jsem odkládala pravidelné roční přeočkování - protože rýma byla výraznější, pak po několika týdnech méně, skoro žádná a když už jsem se chystala přeočkovat, znovu rýma. Když už to takhle šlo víc jak rok a bylo nutno očkování absolvovat, jakoby nikdy očkovaná nebyla; rozhodla jsem se nejprve vyléčit rýmu. Ale ouha, antibiotika nejspíš zabrala, jenže také nejspíš v tělíčku nastartovala nějaké jiné procesy, Maggie zhubla, přestala skoro žrát, dostávala kapačky a vypadlo to, pokud by se nelepšila a opět nezačala jíst až na eutanazii. Naštěstí se po několika dnech zlepšila - od té doby jí od nosu lítaj nudle, ona občas také tak odfrkává - podobně jako Šiši - a já to neřeším, protože jinak je v pohodě. No ale v téhle souvislosti zvažuji, zda s ní přece jen na vet nezajdu...

Re: ach bože ne:
Autor: Z. Jitur Datum: 24.1.2018 14:53

Ještě k Tvé poznámce o fotkách. Jednou jsem takhle procházela Havelský trh a všimla si u jednoho stánku kreseb zvířat, optala se prodávající paní, zda nemá ke koupi také obrázek westíka, a od té doby se datuje moje "známost" s paní malířkou - mám už od ní velice pěkně namalovaného podle dodaných fotografií Scottyho, Ozzyho, gorilku Moju a dnes si právě jdu vyzvednout obrázek Šiši. Pokud byste měl někdo zájem, mohu předat kontakt

Jitur,:
Autor: L. Bláža Datum: 24.1.2018 13:33

jsi hodná, že ses o Šíšu postarala.

Připomíná mi to velmi projevy naší Mařenky, která taky divně kašlala asi od 6 let, ale na nic vet nepřišel a onemocněla nakonec s ledvinami.

A koukám, že máš taky sphynxe, to jsem nevěděla, že je nás tu víc. :)

Re: Jitur,:
Autor: Z. Jitur Datum: 24.1.2018 14:28

-sphynxové, jsou úžasní, co? Jiní, než ostatní kočiny

Re: Jitur,:
Autor: L. Bláža Datum: 24.1.2018 15:35

No úplně jiní :))

Milá Jitur,:
Autor: Z. Janaba Datum: 24.1.2018 11:53

díky za Rozárku, že jsi ji nevrátila zpátky do útulku, ale přidala ke své smečce. A konec jejího krátkého života u tebe? Myslím, že bych také ráda zemřela na prsou toho, kdo mě má rád.

Re: Milá Jitur,:
Autor: A. Rgova Datum: 24.1.2018 12:53

Janaba to píše moc hezky. Tak to je.

Srdíčko Rozárku zlobilo už dlouho. Je báječné, že měla u Tebe na spoustu dní svý doma. Těžko jsi mohla udělat víc. Děkuju Ti.

Moc krásná kočka, na fotkách má takový opatrný, ale zvědavý výraz .

Re: Milá Jitur,:
Autor: Z. Jitur Datum: 24.1.2018 12:58

odpověď - Janaba, Rgova - :-)

-to že si vezmu Rozárku k sobě bylo dohodnuto dávno, dávno předem, de facto již u Šišky II. Rozárka byla v pořadí Šiši IV. Takže zpátky do útulku nebylo vůbec na pořadu dne.

Díky všem za krásné komentáře...

Opatrný výraz - to asi přesně vystihuje, ona nejspíš vědoma si svého zdravotního stavu, při všem, co zažila (a co ještě dávno před vlastně my nevíme), dost zkoumala pohyb kolem sebe

Rozárka dopadla dobře:
Autor: Z. Lika Datum: 24.1.2018 11:53

Užívala si tepla a dostatku a spousty mazlení.

Jsem ráda, že jsi napsala, co jí vlastně bylo a jak se to projevovalo, a jak jste léčili - jsou to užitečné informace pro každého, kdo pečuje o kočku.

Také je mi to líto, hned musím jít poňochňat ty svoje :-)

Přeji všem u vás hodně zdraví!

Re: Rozárka dopadla dobře:
Autor: Z. Jitur Datum: 24.1.2018 12:54

Pusinku Suzince a Myšánkovi :-)

Milá Jitur,:
Autor: Z. Vave Datum: 24.1.2018 11:12

dopřála jsi Rozárce-Šišce sedm měsíců pokojného života s láskyplnou péčí. Děkuju Ti za to i za napsání tohoto rozloučení. Jsem nějaká rozhozená, tak mě hodně rozlítostnilo.

Re: Milá Jitur,:
Autor: Z. Jitur Datum: 24.1.2018 11:25

to je mi líto, Vave, já jsem Lice psala hned, jak se to stalo, jestli mám dát vědět Zvířetníkům, když jsem předtím psala, jak se ke mně Šiši dostala - ale nechtěla jsem to dát jako O. T. ke článku někoho jiného, protože by to mohlo strhnout pozornost jiným směrem, a tak jsme se dohodly, že napíšu tenhle samostatný článek jen o a pro Šiši. Sice jsem na ni ještě nebyla nějak zvlášť fixovaná, ale i tak jsem z toho stále vedle a pořád o tom přemýšlím

Re: Milá Jitur,:
Autor: T. Zana Datum: 24.1.2018 14:50

Určitě je lepší samostatný článek. Může se stát, že to někoho postrčí správným směrem a pomůže to.

Re: Milá Jitur,:
Autor: Z. Vave Datum: 24.1.2018 16:35

Jsou bytosti, které nám projdou životem jen krátce, přesto to má pro nás hluboký význam. A někdy na to ani nepřijdeme, jaký vlastně.

Re: Milá Jitur,:
Autor: Z. Vave Datum: 24.1.2018 16:36

A ještě jsem chtěla napsat, že je moc dobře, že má Rozárka-Šiška svůj vlastní článek-pomníček.

Re: Milá Jitur,:
Autor: Z. Jitur Datum: 25.1.2018 8:58

Díky!

Milá Jitur,:
Autor: Z. Matylda Datum: 24.1.2018 10:12

to se holt s těmi původně nalezenci stává, že nevíš, co si nesou. Šiška měla štěstí, že mohla jít k tobě, povedlo se rozklíčovat problém, nasadit léky (nedokážu si to představit u Oriáše, který vybleje všechny léky, co ho donutím spolknout!) a ještě jí prodloužit život.

Re: Milá Jitur,:
Autor: Z. Jitur Datum: 24.1.2018 11:23

jj, jen mne trápí, že to nebylo na delší dobu, nemyslela jsem, že to bude jen tak "krátce"

Milá Jitur,:
Autor: Z. Jenny Datum: 24.1.2018 9:32

díky za vše,co jsi udělala pro Šišku. Šiši měla krásné období a odešla v tvém náručí a objetí. Vím jak to všechno leží uvnitř člověka a je dobré se z toho vypsat, děkujeme, že si se s námi podělila a tak asi všichni dnes vzpomeneme na ty co si už dnes hrají někde se Šiškou. Pohlazení Tobě i veškeré zvířeně!