21.11.2018 | Svátek má AlbertDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Pařeniště revoluceVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 5, poslední: 23.1.2018 22:44, přehled diskusí

Pařeniště revoluce, byla česká hospoda, dnes:
Autor: V. Kotas Datum: 23.1.2018 2:52

už neznámý pojem, bohužel.

Re: Pařeniště revoluce, byla česká hospoda, dnes:
Autor: J. David Datum: 23.1.2018 8:56

Česká klasická hospoda, pivko, utopenci, mariášek a cigárko. Holt již skanzen, díky degeneraci zdravého selského rozumu. Ani ne tak kvůli EET (jako prduch jezdím s balíky a hejno strýců a tet na dědinách "cáluje" dobírky kartami a mají Internet-banking), ale ta protikuřácká hysterie. Holt putykářům ubylo pivařů a mariášníků, matiček s oplégry na utopence, však nevidno. Co má tedy putykář v krčmě dělat, když je tam najednou sám, a pípa v šentýši mu najednou zarůstá sladovými cukry a výtoč pivka má minimální? Tak putyku nechá "pro forma" (objednávky a fakturace na IČ/DIČ) a domluví se s hasiči, myslivci, Sokoly či svazem žen, kdy se vše přesune do prostor, nepodléhající Zákonu 65/2017 Sb. Jsou to soukromé objekty, které se obecně zovou "osvěžovny", ve smyslu sousedské výpomoci. Tedy ve smyslu: Sousede, mám soudek Bernarda, přijď se osvěžit, Pepa i Franta přijdou, dáme pauzírovanýho liciťáka., Máňa bude točit, zásobu kuřiva jsem koupil u Božky v krámě, se starým taky navečer přijde, kdyby něco došlo, skočí do magacínu a "Pinta Bryndálek" z putyky tam má ještě nevytočenej sud, EET nám vyjede, zaplatíme, takže je vše zajištěno. Asi tak.

Ale ještě jedna perlička. Vodní dýmka je v putyce povolena. Není ale zákonem specifikováno, čemu se rozumí vodní dýmka ve specifikaci, právně "ad hoc" s technickými parametry. Filtrace a ochlazování kouře přes vodní filtr. A zase prča, vodní dýmka na cigára, a právní chaos u zákonodárců a právníků. Zase kouzelná kausa, díky debilitě zákonodárců. A soud nyní bude posuzovat, co je to hoření, doutnání tabáku, s melasou, či bylinkami, potažmo i ingrediencemi typu pelyňku (předjímám).

Ptám se, k čemu takové přiblblé zákony spějí? Kdyby nechali, to co bylo (nekuřácké/kuřácké) hospody, každý by si vlezl tam, kde se mu to líbí, a nelezl tam, kde mu není dobře. Selský rozum. Ale hověziny typu Arnoštové, ví přeci lépe, kterak tabákový dým otupuje mysl mariášníka, při flekovaných "dvou sedmách". Co je to za babici nezdárnou, dobrosernou? Hrma.

Re: Pařeniště revoluce, byla česká hospoda, dnes:
Autor: M. Prokop Datum: 23.1.2018 9:07

Souhlas

Re: Pařeniště revoluce, byla česká hospoda, dnes:
Autor: V. Kotas Datum: 23.1.2018 10:10

Přesně toto se dalo očekávat, protože lidé v zemích Koruny české, jsou vy nalézaví a mistři světa v obcházení 3,14čovin. A je to jen dobře.

Re: Pařeniště revoluce, byla česká hospoda, dnes:
Autor: J. Schwarz Datum: 23.1.2018 14:55

Dobroserové jsou teroristi a zločinci, svými "zákony"dokáží otrávit víc lidí než kdyby se realizovali odpalováním bomb po muslimském způsobu.