16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ANALÝZA: „Drahoš? Zeman!“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 99, poslední: 23.1.2018 14:00, přehled diskusí

Re: :
Autor: J. Vlček Datum: 20.1.2018 14:54

Pane Chládku, po přečtení autorova článku a vašeho příspěvku, jste to jasně vy, komu hrabe. Ostatně usuzuji tak i z jiných vašich příspěvků, nejen z tohoto dnešního.

Re: :
Autor: J. Ševčík 106 Datum: 20.1.2018 15:36

Pane Vlcku

Podle vas hrabe kademu kdo mysli jinak jako vy. Vy musite byt opravdu ale moudry a 100% vseznalek vseho.

Re: :
Autor: J. Vlček Datum: 20.1.2018 16:35

Pane Ševčíku, stačí číst příspěvky některých diskutujících, abyste si udělal obrázek o jejich pisatelích. Pokud vy, jak píšete, souzníte a dáváte palec nahoru pisateli panu Němcovi, pak jste stejné hovado jako je on. Uvědomujete si to?

Re: :
Autor: J. Ševčík 106 Datum: 20.1.2018 17:13

Nebudu se s vami dohadovat kdo je stejny a kdo ne Ja zasadne nepouzivam nadavek jako vy a to kazdemu kdo pise neco jineho s cem vy nesouhlasite Jestlize s necem souhlasim tak je to moje vec a ne vase a to uz vubec s tim vasim slusnym ohodnocenim.Ale kdyz jsme u toho vy budete urcite jiny hovadko jako my zde .Apropo kdo pouziva sprostych jmen a slov na verejnosti,tak je to ten vas prezident Zeman,tak pan Nemec ma pravdu.

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 20.1.2018 10:55

Jak pise autor: "lze pouze snažit se být pravdivý, pravdu vyhledávat a pečovat o ni, jak učil Jan Hus." No a právě proto Zemana volit nebudu, protože vím, že toto nedělá a nikdy nedelal. Lže s pohrdavym usmeskem na rtech kdykoli se mu to hodí. Nebudu ho volit, i když v zásadě souhlasím s jeho názorem na islám a z jeho postoje k Izraeli mám radost.

sobeckost, zlomyslnost, lhaní bez příčiny,...:
Autor: J. Rojšl Datum: 20.1.2018 10:34

Kéž by ta manipulace od mstivého, nenávistného "pána" s prostatou jako panic, "utečenou" cukrovkou a počůrávájícím se už i před svými voliči a kterému se už po slivovici vyzouvají sami i boty, byla poslední ...

Prostě Mýla trpí nejen na nohy ale má i poruchy správného úsudku a zhodnocení situace - častá agresivita, chování "bez zábran" a porušování společenské konvence, nepřijatelného chování na veřejnosti, sobeckosti, zlomyslnosti, lhaní bez příčiny, vymýšlení si - nó prostě pro Česko podle jeho slov 70% hloupých voličů, "nejpřijatelnější" člověk ....

A ta jeho "soukupovská" divadelní hra se scénářem od Mynáře a Kecáčka je vždy tak trapná, že jí opravdu ocení jen,

podle slov "pána" presidenta, právě ti 70-ti procentní voliči Zemana ....

Zeman je však věrný, a neopouští ty, kteří se k němu znali?:
Autor: E. Jank. Datum: 20.1.2018 9:41

Nejen jeho bývalí blízcí spolupracovníci z řad ČSSD, ale třeba i takový Miroslav Šlouf by o Zemanově věrnosti mohli vyprávět. Dočetl jsem k tomuto tvrzení, ale nemám ještě vyklepané koberce. A co teď - Jan Schneider nebo klepání koberců? Klepání koberců!

Autor článku je duševně nemocný:
Autor: P. Flener Datum: 20.1.2018 9:27

Už pokud se někdo řídí podle kvality vyjadřovacích schopností prezidentského kandidáta Zemana, musí být vadný. Nechá-li se přesvědčit kvalitou rétoriky - tj. plného žvanění, je jako zde pisatel článku ubožák. Mně naopak nevadí, že protikandidát a nepolitik Drahoš může být rétoricky horší, ale důležité je, že není bezpáteřní protřelý politický vypočítavý a účelový šmejd a má logické myšlení.

Re: Autor článku je duševně nemocný:
Autor: P. Zinga Datum: 20.1.2018 9:41

Pane Fienere, ubožák jste Vy.

Až dokážete napsat tak dlouhý článek, tak se přihlaste.

To, co Vy chválíte u Drahoše a co je známo z médií, bych já nazval spíše oportunismem.

Re: Autor článku je duševně nemocný:
Autor: J. Vlček Datum: 20.1.2018 16:08

Z čeho jste, pane Flenere, poznal, že pan Drahoš není bezpáteřní, politicky vypočítavý a účelový šmejd? Vy s ním snad chodíte do hospody na pivo?

Kdyby vy jste měl takové vyjadřovací schopnosti, jako má současný prezident, tak byste si mohl gratulovat. Rozhodně byste nepsal bláboly, jakými se prezentujete zde v diskusi.

Re: Autor článku je duševně nemocný:
Autor: L. Novák 475 Datum: 21.1.2018 12:00

Horšího kandidáta než Miloše Zemana už v Česku sotva najdete.

Co jsem měl říci před prvním kolem volby,:
Autor: D. Stirský Datum: 20.1.2018 8:34

ale snad platí i pro kolo druhé: Já si přeji, aby v čele Česka byl slušný člověk. Vůbec mně nebude vadit, bude-li mít názory (na uprchlíky, inkluzi, EU, LGBT menšinu...) jiné, než mám já. Samozřejmě, nesmějí to být názory typu "cikání a buzeranti do plynu." Jde mně však o to, aby šéf státu uměl své názory sdělit kultivovaně, bez vulgarit, polopravd či lží a opelichaných bonmotů. Tím nemyslím, že by neměl mít smysl pro humor, naopak. Chci, aby prezident se svými názorovými oponenty vedl slušnou diskusi bez útoků a ponižování druhých. Přeji si, aby nezneužíval své případné intelekuální převahy při diskusi s těmi, kteří tak rychle a bystře argumentovat neumí, k jejich dehonestaci. Ne každému je pohotovost v diskusi dána. A za naprosto nepřípustné pokládám, aby se prezident těm, kteří s ním nesouhlasí či jej kritizují, jakokoli mstil. Přeji si, aby prezident uměl své chyby (a nic není tak lidské, jako chybování) přiznat a omluvit se za ně. Nepřeji si rovněž, aby z prezidenta vyzařovalo bažení po moci a funkci. Jedna z mých šéfových říkala, že ješitný je skoro každý chlap, ale i zde platí "sunt certi denique fines" čili vše má své meze. Jinak řečeno, rád bych viděl v nejvyšší fuknci člověka s výrazným podílem sociální složky inteligence. A last but not least: za svůj vzhled člověk nemůže. Avšak můj president by měl vypadat alespoň trošku státnicky a nbylo-li mu to přírodou dáno, neměl by se bát či stydět využít služeb lidí, kterým říkáme imagemakeři, módní poradci apod. Fondy na to má. Rovněž by měl být šéf Česka přiměřeně zdravý. Výkon takové funkce není vůbec jednoduchý, a to jak po psychické tak po fyzické stránce. Vůbec mně nevadí president vyššího věku s hůlkou a stříbrnými vlasy, ale i zde platí: vocamcaď, pocamcaď.

Re: Co jsem měl říci před prvním kolem volby,:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.1.2018 12:07

Přesně.

Zdravotní pocamcaď spočívá hlavně v tom, že Zemanovo zdraví se řeší v souvislostech, kde nemá co dělat: vydrží hodinovou debatu v televizi? Vydrží cestu letadlem? Dojde k volební urně? Viz Hawking (snad to píšu správně) - tělesně troska, která bez přístroje ani nepromluví, ale nikoho nenapadne řešit, jestli se dožije konce rozhovoru v původním stavu.

To, že mám dojem, že jeho hlava taky už není, co bývala, to může být tím, že ho mám čím dál víc nerad, takže moje dojmy nejsou směrodatné.

Re: Co jsem měl říci před prvním kolem volby,:
Autor: V. Student Datum: 20.1.2018 16:39

To je fakt. Drahoš bude umět i prohrát s noblesou. S noblesou nám bude umět sdělit, že je třeba pevněji se semknout kolem slušného jádra EU, rozuměno samozřejmě Merkel+Macron. S noblesou vám sdělí, pane Stirský, buď že je potřeba posílit LGBT komunitu, ovšem když Brusel zavelí jinak, kultivovaně vám sdělí zprávu klidně opačnou. Totéž co se týká migrantů.

Ale bude to dělat, na rozdíl od Zemana, hezky.

A jaký má krásný, hluboký hlas, všiml jste si? Už to vidím, jak nám tímhle sametovým basem za pár let vysvětluje, že ty nemoce, na které nezabírají antibiotika, nepřinesli do Evropy migranti, ale Putinovi diverzanti. A uklidňuje nás, že to není tak hrozné, jak se nám snaží nepřátelské vysílačky z Východu namluvit, kdepak! Nemocných je sotva pár desítek tisíc, žádná pandemie! Vždyť to říkali i na ČT 1! Tím jeho hlasem nám vysvětlí vlastně všechno...

Re: Co jsem měl říci před prvním kolem volby,:
Autor: P. Khail Datum: 20.1.2018 17:03

Vy jste demagog do morku kostí, vytvoříte nějakou chiméru, která se nestala a přisoudíte ji svému oponentovi. Zcela ale opomíjíte, že kauzy zazlívané MZ jsou věci, které SE STALY, to znamená, že se opravdu udály a vy to víte. A to je obrovský rozdíl. Bylo by dobré držet se skutečnosti, u obou kandidátů. To vy ale ve své zaslepenosti určitě nedokážete.

Psn Schneider se mýlí:
Autor: J. Skála Datum: 20.1.2018 7:55

v posuzování nebezpečí islámu v Evropě. To nebezpečí totiž nespočívá pouze v terorismu. Dokonce si dovolím tvrdit, že terorismus "osamělých vlků" je vlastně kontraproduktivním omylem celé strategie Islámu, který znesňadňuje klidné obsazení Evropy. Taže ať je boj s terorismem nutný, od zániku evropské civilizace nás neochrání. A protoře si to určitě Zeman uvědomuje, je to pro něj plus, ne mínus.

Drahoš ve vleku Evy Drahošové:
Autor: J. Novak Datum: 20.1.2018 7:49

Pozor na věc. Paní Drahošová objíždí ústavy sociální péče, LDN apod. a tam se pomocí uplácení dárky, laskominami apod. snaží tyto lidi, kteří mají malý vnější kontakt se světem přimět k volbě manžela. Ostatně se nadarmo neříká, že Drahoš skáče jak paní Eva píská.

Re: Drahoš ve vleku Evy Drahošové:
Autor: D. Stirský Datum: 20.1.2018 8:20

Žádný Novák. Kojzar nebo Boudová.

"s válečným štváčem a propagandistickým inkvizitorem":
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 20.1.2018 7:19

Dýchlo na mě Rudé právo.

Pěkný den.

Volit budu M. Zemana i proto, co zmiňuje autor.:
Autor: V. Kotas Datum: 20.1.2018 6:30

Protože znám jeho chyby i přednosti. O Drahošovi vím jen to, že je vědec a k tomu byl i úředník. To více se vyprofiloval Hynek svými otázkami do debat kandidátů.

Tato země patří nám:
Autor: A. Hrbek Datum: 20.1.2018 6:05

Vážený pane,

více než 60% ekonomiky patří zahraničním subjektům! A to ještě Babiše počítám k "Čechům". Češi převážně dělají slouhy.

Re: Tato země patří nám:
Autor: V. Kotas Datum: 20.1.2018 6:33

O ten zbytek bychom neměli přijít. Potřebujeme takové, jako jsou současní majitelé firem TATRA, AVIA, atd., kteří dobývají zpět ztracené pozice.

Re: Tato země patří nám:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.1.2018 12:18

Nenechte se splést. Majitelská stopa vede na zbrojařskou Czechoslovak Group a ta na nadnárodní zbrojaře https://cs.wikipedia.org/wiki/General_Dynamics.

Nic proti tomu, jen že to fakt nejsou české peníze.

To jste tomu dal, pane Schneider!:
Autor: M. Košťál Datum: 20.1.2018 3:48

Netuším, jestli vám hrabe, a pokud jo, tak zda to běží samospádem nebo vás za to někdo platí, ale zvolit stárnoucího, zlýho, mstivýho, zkušenýho lháře jen proto, že je to stárnoucí, zlej mstivej, zkušenej lhář - to teda neudělám!

Mimochodem, vaše úvahy o mezinárodní situaci, zejména pak srovnání východu se západem, jsou poněkud mimo mísu.

Re: To jste tomu dal, pane Schneider!:
Autor: P. Zinga Datum: 20.1.2018 9:46

Pane Košťále, spíše jste se měl jmenovat Hrábě, protože hrabe Vám.

P.s.:

Re: To jste tomu dal, pane Schneider!:
Autor: P. Zinga Datum: 20.1.2018 9:48

Tento příspěvek jsem chtěl smazat - vychází z chybné úvahy Košťál-koště. Omlouvám se.

Přesto panu Košťálovi hrabe.

Re: To jste tomu dal, pane Schneider!:
Autor: M. Prokop Datum: 20.1.2018 11:49

Možná jo, ale to, co napsal, je dokonale správně.

Re: To jste tomu dal, pane Schneider!:
Autor: J. Ševčík 106 Datum: 20.1.2018 15:41

Presne..

"už":
Autor: P. Mach 783 Datum: 20.1.2018 0:33

Schneiderovi hrabe UŽ mnoho let, případně UŽ mnoho let hrabe pod sebe.

Pane Schneidere,:
Autor: K. Krejčů Datum: 20.1.2018 0:23

netrapte se. Za týden bude rozhodnuto. Být Vámi, dávám pozor, aby Vám Váš skvělý "kůň" mezitím nezahynul.