19.5.2019 | Svátek má IvoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: To slavné slovo konservativismusŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 18.1. 2018 21:58, přehled diskusí

:))))))))))) :
Autor: J. Kanioková Datum: 18.1.2018 21:58

Re: soudruh Frybort:
Autor: J. Ticháček Datum: 18.1.2018 19:23

Soudruh Frýbort má pravdu.

Ona se každá revoluce v dějinách vyznačovala tím, že ve snaze o lepší zítřky vrátila vývoj o mnoho let zpátky. A pak se z toho musela vybabrat. Ona totiž revoluce rozmlátí vše kolem a pak z toho něco vyleze.

Re: soudruh Frybort:
Autor: J. Schwarz Datum: 18.1.2018 16:32

Kdo to byl ten Ghandi?

Pěkný článek. Konzervatismus (lhostejno jestli se "s" ....:
Autor: M. Bílý Datum: 18.1.2018 14:58

.... nebo "z") je i můj způsob myšlení a konání a celoživotně (značnou část z mých dvaadevadesáti) mi vyhovoval, takže nemusím naříkat jako mnozí, že se měli, případně mají špatně.

soudruh Frybort:
Autor: M. Pesat Datum: 18.1.2018 11:48

soudruh Frybort mel z dejepisu asi za 5

" V dějinách jen velmi zřídka – pakli vůbec – následovalo něco lepšího po všech revolucích, převratech, bojích za světlejší zítřky a jiných toho druhu představeních. Bastilly jest radno nechávati na pokoji, lze po tolika zkušenostech vyslovit už bez obav, že bychom byli usvědčeni z omylu."

Bastila/francouzska revoluce, ta dala svetu Ustavu a rovnost vsech obcanu pred zakonem. Chapu, ze fanatickemu panbickari rovnost vsech obcanu pred zakonem moc nevoni, kdyz pred Bastilou byla cirkev/prelati privilegovanou kastou. Stejne jako vzpoura/revoluce americkych osadniku proti britske kolonialni nadvlade. Ghandi , ktery navazal na americke soudruhy a vzeprel se britskym danim/clum/segragaci napred v Jizni Africe a nasledne v Indii. Ze revoluce byvaji krvave, jiste, ale jejich prinos se obvykle projevi az nasledne. Revoluce obvykle prichazeji proto, ze moc nereaguje na skutecne problemy/potreby spolecnosti. Zmineny soudruh cisar napr. nepochopil, ze mnohonarodni stat nelze modernizovat dualismem/R-U vyrovnanim. Cest :-)

Každá změna je změna k horšímu.:
Autor: A. Alda Datum: 18.1.2018 11:21

To neříkám ze své povahy, ale ze své životní zkušenosti.

Ano,:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 18.1.2018 10:23

je to tak. I ten nejnovější model auta má brzdy. A přesto je spousta bouracek. Naši Piráti s Vámi asi moc souhlasit nebudou, jsou jak hrom do potoka. Pro začátek by stačilo, aby se naučili nepokrikovat na své kolegy ve sněmovně, ale to chci asi moc. Příští volby prý vyhrají, to bude tanec.

Být v opozici je spíš dáno povahou, :
Autor: D. Polanský Datum: 18.1.2018 7:20

založením člověka. Jsou lidé, kteří vždy budou v opozici, je jedno jaký je režim. Neviděl bych v tom vždy jenom politikum.

Konzervativní člověk vyznává tři hodnoty: pracovitost, slušnost a připravenost za úctu k těmto dvěma hodnotám bojovat do poslední kapky krve.