21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Zeman už vyhrálŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 56, poslední: 15.1. 2018 1:38, přehled diskusí

Re: Zas až taková legrace to není:
Autor: J. Jurax Datum: 15.1.2018 1:38

Opět nesouhlasím.

Ve stávajícím EP máme necelé tři procenta hlasů. To je jako bychom tam nebyli - ale zdání demokracie to jakžtakž skýtá. Ovšem na ohlídání domácích zájmů je to na dvě věci.

A vůbec - Vaše vize by chtěla celoevropské strany a evropský národ - a nic takového neexistuje a stěží kdy existovat bude. Mimoto koryt by neubylo, o to nemějte strach - kapři si nikdy rybník nevypustí.

A evropská vláda - byli by tam stejní pitrysové jak na národních úrovních. A my bychom jako malý národ akorát drželi hubu a krok, poslouchali rozkazy a pomalu jako národ v podřízené gubernii zanikali.

Za vznik a samostatnost této republiky bojovalo a umíralo dost lidí. A my bychom se jí měli dobrovolně zříci a dobrovolně se poddat nějaké čtvrté říši?

Re: Zas až taková legrace to není:
Autor: M. Košťál Datum: 15.1.2018 1:00

To je nesmysl. To, co vidíme dnes, jsou humpolácké, kostrbaté výsledky handrkování na nejvyšší úrovni mezi hlavami států nebo rezortními ministry z jednotlivých členských zemí, které uvádějí do praxe úředníci z komise, kteří mohou mít jen mlhavou představu o genezi rozhodnutí nebo usnesení, které mají uvádět v život. Proto to vypadá, jak to vypadá. Kdyby existovala evropská vláda s plnoprávným evropským parlamentem, fungovaly by mnohem plynuleji všelijaké mechanizmy zpětných vazeb a hlavně - každý zákon by měl pod kontrolou parlament, kde by zástupci jednotlivých členských zemí měli dost prostoru na ohlídání svých domácích zájmů. Jak říkám, všechno naráží jen na neochotu národních politiků vzdát se výlučnosti svých postavení - to dá rozum, kdyby měla vzniknout jedna evropská vláda, spousta velkých šéfů by se najednou musela spokojit s postavením šéfů mnohem menších...

Takovýto blábol by nenapsal ...:
Autor: J. Řezák Datum: 14.1.2018 22:51

... snad ani Ovčáček. Je přeci jasné,že již v tuto chvíli Zeman PROHRÁL. Proti němu je soupeř, který sjednocuje všechny, kdo nechtějí Zemana. A těch je přes 50%.

Re: Zas až taková legrace to není:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 22:07

Ctím Váš názor, ale nesouhlasím.

Ledaže by se EU výrazně, velmi výrazně proměnila, což se zatím nezdá být možné.

A výhody Svazu evropských socialistických republik a království nebo rovnou čtvrté říše nějak nevidím; nevýhody ovšem jsou patrné už teď, kdy jsou tyto bláznivé vize eurohujerů teprve v nesmělých počátcích realizace.

Re: Zas až taková legrace to není:
Autor: M. Košťál Datum: 14.1.2018 21:24

O kvalitách a nedostatcích EU by se dala napsat dvacetidílná encyklopedie. Potíž je v tom, že v dnešní době může mít Unie jediný účel: dodat Evropě a jejím zájmům váhu ve světě, kde vedle USA a Ruska vyrůstají další velcí hráči v Indii, Číně, Brazílii, kteří svými rozměry a počty obyvatel vysoko přesahují možnosti všech jednotlivých evropských velmocí. Tu váhu Evropě může dodat jen jednotný hlas podpořený ekonomickou a vojenskou mocí. Což ovšem znamená, že tím hlasem bude muset mluvit skutečná hlava EU. žádnej Juncker, ani Komise, ale opravdová vláda vzešlá z parlamentu vybaveného obvyklými pravomocemi.

Jenže to by se z šéfů současných národních vlád stali politici okresního formátu, nemluvě o tom, že by už nemohli důsledky svých vlastních rozhodnutí házet na "Brusel" a "nevolené úředníky". Ono se pořád říká, jak si "voliči" nepřejí přenášení pravomocí na EU, jenže skutečnost je taková, že si to nepřejí politici. Od samého počátku je zřejmé, že projekt spojné Evropy je především projektem politickým, ne jenom prostorem společného trhu. A kdyby politikové byli co k čemu, museli by právě tohle svým voličům vysvětlovat a připravovat je na to nejpozději od doby, kdy se z EHS zrodila Evropská unie. Jenomže to nedělají, naopak používají "Brusel" jako univerzálního otloukánka, kdykoliv potřebují na někoho svést svá vlastní pochybení. Koneckonců, ti nevolení úředníci v Bruselu se bez úvodního rozhodnutí Evropské rady ani neuprdnou.

Ale ať je to jakkoliv, pro Českou republiku, vzhledem k její poloze, nic jiného než členství v Unii a maximální zapojení do všech jejích struktur a aktivit nepřipadá v úvahu.

Re: Stále se učím!:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 21:05

Co by nemohl? Lidi jsou blbé a ještě blbější a koneckonců i současný pan prezident celkem pravdivě konstatoval, že polovina lidí u nás má podprůměrnou inteligenci.

Viz Gaussova křivka rozložení inteligence v populaci - http://casopis.mensa.cz/veda/inteligence_a_jeji_mereni.html

Re: To není ironie!:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:58

No co si myslí - konstatuje - že zatímco on něco kritizoval, jiní za totéž Zemana velebili. Co je na tom špatně?

Re: První kolo za námi.:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:55

Ironie, neznáte?

I když trochu hořká, neboť parciálně pravdivá ...

Re: Zas až taková legrace to není:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:52

Ono pevné ukotvení v západních strukturách ... tak to leda NATO.

Jinak evropský takzvaný Západ dnes už není TEN západ, co jsme si jej malovali cinkajíce před takměř třemi desítkami let klíči, ale rozbředlá socialistické, lidskoprávní, zelenými a ekologistickými globálně teplými cvoky prolezlá, neomarxistická a moslemíny promíchaná EUkaše se stále víc a víc omezovanou demokracii a centralistickými tendencemi - samozřejmě ve jménu obecného blaha, jak jinak. A v tomhle být pevně ukotven začíná být pro nás pomalu dost nebezpečné, byť příchylnost k Rusku je nesporně nebezpečnější. Zatím. Ale čtvrtá říše do budoucna taky neslibuje nic moc.

Zas až taková legrace to není:
Autor: M. Košťál Datum: 14.1.2018 20:20

Autor ve výčtu Zemanových úletů jaksi opomíjí to hlavní: jeho řiťolezný přístup k Rusku, vyvolávající vážné obavy o zachování dosavadní zahraničně politické orientace Česka a jeho pevného ukotvení v západních strukturách. Pokud by ti "nezábavní" Zemanovi soupeři dokázali spojenými silami vykopnout Milouše z Hradu a zastavit tyto nebezpečné tendence, vykonají záslužnou práci a rozhodně si nezaslouží, aby si z nich nějakej Kašpárek dělal srandu.

Re: jak rika soudruh Babis:
Autor: Z. Paldus Datum: 14.1.2018 19:47

Člověče, dávejte pozor abyste se neusoudruhoval.

Re: První kolo za námi.:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 15:34

Já neměl na mysli vizuální odpudivost.

Pražák jsem také.

Re: Úsměvný článek hloupého autora:
Autor: I. Mertl Datum: 14.1.2018 14:27

Jste si úplně jist, že umíte číst? I když, číst možná ano, ale porozumět?! Natož pak ironii? Fuj, co?

jak rika soudruh Babis:
Autor: M. Pesat Datum: 14.1.2018 12:03

asi tak nejak, jak rika soudruh Babis:

"Jiří Drahoš není podle premiéra Andreje Babiše soupeřem Miloše Zemana. Babiš tvrdí, že Zemanovým soupeřem jsou voliči, kteří nechtějí v čele státu Zemana."

------------------------------------

Lez a nenavist dava na zadel pravde a lasce. Jen bych dodal, ze mince ma i druhou stranu, ze dost volicu nebude volit soudruha Zemana, nybrz proti P&L, kterou reprezentuje soudruh Drahos.Rekl bych, ze nas cekaji dva tydny lzi a nenavisti a pokud vyhraje soudruh Zeman dalsich pet let lzi a nenavisti. V pripade vitezstvi soudruha Drahose predpokladam fanaticke nadseni fanatiku, a jsem si jist,ze volici soudruha Zemana prijmou vitezstvi jeho soupere vyrazne tolernantneji/dustojneji.

Cest :)

Re: Úsměvný článek hloupého autora:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 10:34

Vy "v tom jedete"!!

Smiřte se s tím, že zítra polovina tramvaje budou duševně nemocní, budete alarmovat záchrannou službu?

Budete se ptát svého zubaře, pekaře, elektrikáře, i toho řidiče autobusu, ........ koho volili?? Abyste se nějak zařídil, odstěhoval? Pozor, oni to vydechují, to ovarovství!

Je mi Vás vlastně líto.

Re: Stále se učím!:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 10:28

To, že Vy zavíráte oči, neznamená, že druzí to nevidí.

Jsou vedle, mají vynikající plodnost, přijdou další, ........ . Však to poznáte. A určitě prvním znamením nebude tajný prodej tlačenky, bude horší.

Re: První kolo za námi.:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 10:25

Uznávám, že takový Kiska a Macron nejsou názorově jednostranní. Pokud tedy "bruselskou hodnotovost" nazveme názorovou šíří/nejednostranností. Zkráceno.

Re: První kolo za námi.:
Autor: P. Flener Datum: 14.1.2018 10:11

V řadě zemí jsou nepolitičtí prezidenti. Alespoň nejsou zatíženi špínou politiky a nejsou názorově jednostranní.

Úsměvný článek hloupého autora:
Autor: P. Flener Datum: 14.1.2018 10:09

Myslím, že autorství takového článku svědčí o psychické poruše autora a o jeho zkresleném vnímání světa. Každý kdo velebí Zemana po tom všem co má na svědomí je duševně nemocný. A na duševně nemocné, ke kterým autor patří je nutno pohlížet trochu jinak - za nemoc totiž člověk často nemůže.

70-ti procentní voliči Zemana ....:
Autor: J. Rojšl Datum: 14.1.2018 10:01

Kéž by ta manipulace od mstivého, nenávistného "pána" s prostatou jako panic, "utečenou" cukrovkou a počůrávájícím se už i před svými voliči a kterému se už po slivovici vyzouvají sami i boty, byla poslední ...

Prostě Mýla trpí nejen na nohy ale má i poruchy správného úsudku a zhodnocení situace - častá agresivita, chování "bez zábran" a porušování společenské konvence, nepřijatelného chování na veřejnosti, sobeckosti, zlomyslnosti, lhaní bez příčiny, vymýšlení si - nó prostě pro Česko podle jeho slov 70% hloupých voličů, "nejpřijatelnější" člověk ....

A ta jeho "soukupovská" divadelní hra se scénářem od Mynáře a Kecáčka je vždy tak trapná, že jí opravdu ocení jen,

podle slov "pána" presidenta, právě ti 70-ti procentní voliči Zemana ....

Re: První kolo za námi.:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 9:59

No, po stránce politicko odborně manekýnové není pan Drahoš odpuzující zjev, spíš tak nějak k pláči. Neplatí pro okrsek Praha. Jsem Pražák, od narození.

Re: První kolo za námi.:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 9:57

Chcete vidět moji občanku??

Pane Kmoníčku, Vy taky budete zoufalec.

Re: První kolo za námi.:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 9:56

On totiž krom brýlí toho moc nemá. Jako externistu na chemii bych ho ve škole bral.

Re: Stále se učím!:
Autor: P. Kmoníček Datum: 14.1.2018 9:35

Hodně jich je asi také ve vašem vedlejším domě co, Navr8tile? Jak to s nimi můžete vydržet? Já Vás lituju.

Re: První kolo za námi.:
Autor: P. Kmoníček Datum: 14.1.2018 9:32

Pane Fridrichu, o tom Hašek spolu s několika dalšími génii nás přesvědčuje už několik let. Alespoň kdyby si občas změnil jméno, jak je to u anonymů dobrým zvykem.

Vidím Kašpárku,:
Autor: P. Kmoníček Datum: 14.1.2018 9:28

že Vám nevadí ani ta parta na pražském Hradě, ani ten inženýr z Hradu co ji vede a co nepřetržitě lže komukoliv.

Re: První kolo za námi.:
Autor: J. Fridrich Datum: 14.1.2018 6:31

S. Hašek nedával pozor v hodinách filozofie - neumí posoudit a oddělit PODSTATNÉ od NEPODSTATNÉHO - ho zajímají brýle má je - nemá je.. Hierarchie hodnot a preferencí je mu zcela cizí..

Re: pěkné:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 21:57

Tradičně zmatené.

Re: Zeman - ostuda národa:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 21:56

Ten Váš pocit chápu, ale Česko v tom není tak moc originální. Koukněte, co se děje v Německu nebo ve Francii - viz třeba pan Kechlibar výše.

Re: První kolo za námi.:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 21:53

Jestli ta podpora nebude způsobena tím, že Zeman je skutečně odpuzující zjev.

S tím okenní tabulky moc neudělají.