17.1.2019 | Svátek má DrahoslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: KlatbaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 63, poslední: 14.1.2018 23:53, přehled diskusí

Re: Autore, autore!:
Autor: J. Pleva Datum: 14.1.2018 23:53

No to je dneska uroven debaty - jdu spat...

Re: Chudák:
Autor: J. Václavíková Datum: 14.1.2018 21:44

Ano.

Re: Husitská doba? Fuj!:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 21:29

No, jak myslíte.

Nenechali si husité od všelikých křižáků srát na hlavu a přenášeli válku na jejich území. To je způsob válčení užívaný dodnes.

Křižácké výpravy byly také zlodějské výpady, ovšem ideologicky podšprajcované ušlechtilou myšlenkou návratu neposlušných do lůna církve svaté. Husité to taky měli ideologicky podchyceno šířením víry pravé, tedy podobojí. A jak urození křižáci pod fanglemi s křížem, tak i boží bojovníci pod praporci s kalichem šli do války též výhradně kvůli kořisti - ono tažení se kromě šíření víry muselo taky ekonomicky rentovat a ani prostý cepník či pikenýr zadarmo nebojuje.

A ideologické spory, za nimiž je vždy přesun majetku do těch správných rukou, se zbraněmi řešily, řeší a řešiti budou, když ti druzí se nechtějí nechat po dobrém. Válka je pokračováním politiky jinými prostředky a naopak.

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 21:17

Nesporně.

Neboť s jeho názory nesouhlasíte, takže jím být prostě musí.

Nicméně i podle Vás proruský šmejd může mít pravdu, kterou Vy jako eurošmejd nejste ustrojena pochopit.

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 21:14

To je zcela běžné - co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi a všichni soudruzi jsou si rovni, avšak někteří jsou si rovnější. A taky - větší pes jebe.

Bylo, jest a bude.

Trefně přirovnáno:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 21:11

akorát že tuzemci v průběhu staletí pozbyli husitského ducha a křížovým výpravám se nebrání.

A ne-li tuzemci, pak jejich politická reprezentace toho ducha pozbyla určitě.

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: I. Koreň Datum: 14.1.2018 17:24

"Otevřením hranic" máte určitě na mysli umožnění příjezdu uprchlíků v září 2015. Rozhodnutí o něm bylo v kompetenci vlády a pokud vím, ani poslední právní posudek Bundestagu to nezpochybňuje (https://www.bundestag.de/blob/514854/0bdb98e0e61680672e965faad3498e93/wd-3-109-17-pdf-data.pdf). Podle posudku ani Dublinská smlouva, ani německé právo nevylučují iniciativní převzetí azylového řízení Německem. Jak jistě víte, vytvořit dodatečně zákony legalizující nějaké rozhodnutí není možné, proto také žádné nevznikly.

Právní posudek a následné debaty se týkaly toho, zda bylo toto rozhodnutí natolik závažné, aby vláda potřebovala souhlas parlamentu. Řekl bych, že kdyby si tehdy vláda nechala své rozhodnutí parlamentem posvětit, bez problémů by souhlas dostala a dnes by bylo jasněji.

Re: Původně se o Praze říkalo "první universita severně od Alp:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.1.2018 16:36

Vhodnější by snad bylo "severním směrem od Alp".

Ona i Paříž a Oxford jsou severně od Alp. A univerzity v nich byly dřív než v Praze "severně od Labe".

Chudák:
Autor: I. Mertl Datum: 14.1.2018 15:56

Re: A ještě jedna maličkost.:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 15:38

Jo, německý národ je poněkud pozdější konstrukce.

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 15:36

Zajímavé na tom je, že nedodržování pravidel u nás vadí, u velkých států nevadí.

Re: Husitská doba? Fuj!:
Autor: J. Dvořák Datum: 14.1.2018 15:14

Obě strany se chovaly stejně. Do střetů se promítla nová vojenská strategie, která přinesla husitům výhodu, posléze v zahraničí pověst neporazitelných. To, že lid plenil statky katolické církve mělo původ v hromadění majetku katolickou církví, ožebračování nejchudších a zneužívání víry k ovládání lidu (ekonomicko-mocenská povaha církve v Evropě).

Re: Naprostý blábol:
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.1.2018 13:44

Ano, napsal jste naprostý blábol, Rudolfo/Hofmane.

K buzole mapu:
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.1.2018 13:40

Autor: J. Hejna Datum: 13.1.2018 11:24 Madam, pořiďte si mapu.

Sever je nahoře, východ vpravo.

Autor: S. Netzer Datum: 13.1.2018 11:51

A vy si raději pořiďte buzolu, hlupáku, který se neúspěšně pokoušíte o ironii.

Pí.Sybille net zero, doporučuji k té buzole vzít mapu (sever je opravdu nahoře, jak poznamenává p.Hejna) a zjistíte, že Praha je od Labe z Německa na JV (jihovýchod), nikoliv na východ. :-))

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.1.2018 13:28

Na celé věci je pozoruhodné,že se ani zpětně nikdo nesnažil vytvořit pro otevření hranic právní základ.

Debata ve Spolkovém sněmu o tom proběhla, ale tím to skončilo. Nebylo přijato žádné usnesení, nato nějaký nový zákon. Prostě byla vytvořena nová skutečnost bez právního základu, kdy do země přišlo sta tisíce lidí z cizích kultur, čímž se dlouhodobě změní i celkové obyvatelstvo státu.

Naopak, pokládat legitimní otázku, jak řešit problémy, které se zákonitě musely objevit, bylo považováno za nemístné a nelidské.

Vše se změnilo, když se najednou objevily problémy, jimž se chtěli všichni vyhnout. Mám na mysli to rozsáhlé sexuální obtěžování a znásilňování žen během silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a jinde.

V zásadě jsme se stali svědky toho, že máme strach z odporných záběrů, těšíme se naopak z těch pozitivních a to pak získává navrch nad zákony. V opojení z vítací kultury, jež mimochodem hodně byla přiživována i sdělovacími prostředky, a to včetně těch konzervativních.

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.1.2018 13:28

V době kdy se do Evropy valily masy běženců, bylo evropské právo v té době již v troskách. To pochopitelně představitelé EK Německa a další nikdy nepřiznají, ale dublinský a schengenský systém byly již v té době v troskách a dodnes ještě řádně nefungují.

Ke zničení evropského práva práva přispěly i Evropské soudy ve Štrasburku a Lucembugu. Pokud soudci vyhošťování běženců do zemí, odkud přišli, zamítnou s odůvodněním, že tam nejsou důstojné, je sice legitimní. Podle mě ale tento argument neobstojí.

Jestli selže evropské právo, má se namísto něj uplatnit právo národní.

Byli jsme svědky situace, že když se otevřely hranice a do země proudily masy lidí, tak nikdo nic nedělal.

Právní podmínky pro hraniční režim byly zcela suspendovány a došlo k nekontrolovanému přílivu lidí, o jejichž počtu z počátku nebyly žádné představy, kolik jich je.

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: P. Rudolf Datum: 14.1.2018 12:27

O tom snad nikdo trochu soudný nepochybuje. Pár se jich tady během příštích dvou týdnů ještě odkope.

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: S. Netzer Datum: 14.1.2018 10:44

1url.cz/9tX9Q - "I stand with Russia".

A Zinga je proruský šmejd.

Re: Původně se o Praze říkalo "první universita severně od Alp:
Autor: P. Rudolf Datum: 14.1.2018 10:13

Hranici vaší hlouposti? Kdo by ji proboha, když žádou nemáte, hledal!

Re: Proč nám zase lžou?:
Autor: P. Rudolf Datum: 14.1.2018 10:10

Gefira.org (články nepodepsané) jsou obyčejní ruští šmejdi:

https://gefira.org/en/2017/12/18/vladimir-putins-international-press-conference/

Proč nám zase lžou?:
Autor: I. Koreň Datum: 14.1.2018 9:18

Tentokrát Gefira.org: "O několik desetiletí později, v současnosti, jsou lidé ve východní Evropě (už zase východní Evropa!) jiného mínění na přijímání migrantů, než jejich západní partneři. A tak jako ve středověku, uvalil dnes na ně Brusel ( vyslovuj Paříž a Berlín), současný Řím, moderní klatbu: jsou označeni za kacířě, promiňte přeřeknutí, za xenofoby, kteří musí být exemlárně potrestáni. Nátlak byl tedy nasazen na vlády ve Varšavě, Praze a Budapešti – ty nesmí ani snít o odporu."

Sice to není jediný propagandistický vrchol tohoto článku, ale nejsnáz uchopitelný. Autor zde sugeruje čtenářům, že Brusel (=Paříž+Berlín) chce trestat Východoevropany za odlišný názor na přijímání migrantů. Ve skutečnosti lidí, odmítajících přijímání migrantů (nejen uprchlíků), spousta i v Německu a Francii, a i když jsou označováni za xenofoby, nikdo je za to netrestá. Nikdo pro ně nepřipravuje trest ani u nás, za názor není možné trestat ani třeba nacisty, svoboda přesvědčení je zaručena ústavou.

Nátlak vyvíjený na ČR, Maďarsko a Polsko kvůli nepřijímání uprchlíků není tedy kvůli názoru, ale kvůli veřejně deklarovanému bojkotu rozhodnutí Rady ministrů (vnitra) členských zemí EU (https://cs.wikipedia.org/wiki/Uprchlick%C3%A9_kv%C3%B3ty). ČR, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko hlasovaly proti, pro byli všichni ostatní kromě Finska -- velká "kvalifikovaná" většina EU, a to nejen západních zemí. Takže problémem není odlišný názor, ale nedodržování pravidel, to je podstatný rozdíl.

Nevím, kdo je Gefira.org, ale vzhledem k tomu, že se snaží Čechy přesvědčit o tom, že je správné nedodržovat pravidla EU, moc jim nevěřím.

Re: :-P:
Autor: I. Koreň Datum: 14.1.2018 8:34

Buďme féroví, marxisté nebyli jedými mistry propagandy. Manipulací jazyka pro manipulaci myšlením využívali rádi a hojně i nacisté, viz Klempererovo LTI (Lingua tertii imperii) nebo jeho deníky. Opravdu dobré čtení. Zdá se, že se Orwell a Klemperer neznali, ale jejich zjištění jsou velice podobná.

Jinak s Vámi samozřejmě souhlasím, jasná řeč je nejlepším nástrojem přesného myšlení, a předpokladem jakékoli smysluplné diskuse.

Husitská doba? Fuj!:
Autor: V. Student Datum: 14.1.2018 7:26

Z článku by měl jeden dojem, že my Češi jsme byli tenkrát hrdinové. Za mě, pane Zingo, tedy opravdu nemluvíte, já s takovouto podobou "češství" nechci mít nic společného. Touha "být jiní" se obzvláště u Jana Žižky objevila v podobě zlodějských výpadů proti zahraničním zemím, kde zejména v Německu na ně dodnes vzpomínají. Ještě tam mají vypálené kláštery. "Husita na Baltu" se jeden z důkazů toho řádění jmenuje. Jste v popisu těch dob až nevhodně skromný. Jen Čechům připomeňte husitský vynález upalování v sudu. Taková úsporná věc to byla, přípravy minimální, a co se "nepřátelé viery pravé" natrápili než umřeli!

Hus, mimochodem katolický kněz, aby to náhodou někomu neuniklo, by možná to husitské řádění odsoudil, stejně jako později Luther "řádění zločinných tlup".

A ještě jedna maličkost.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.1.2018 5:00

Název Svatá říše římská německého národa se začal používat až v dalším století po tom, co Karel IV založil Univerzitu v Praze "severně" od Labe. Za jeho doby to byla Svatá říše římská.

Re: :-P:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 0:25

Já to tu i onde píšu už dlouho, že socani slovo či pojem "liberální" ukradli.

Rád bych poděkoval:
Autor: C. Horák Datum: 13.1.2018 23:58

místním intelektuálům za to, jak přesně dokázali vystihnout manipulativní a lživou podstatu článku. "Praha není na sever od Labe!!!" Nebýt Vás, málem bych tu propagandu zbaštil i s navijákem. Ještě jednou děkuji.

Re: :-P:
Autor: C. Horák Datum: 13.1.2018 23:32

Vaše reakce krásně ilustruje geniální nadčasovost Orwellova díla (1984). Disputace s autorem zjevně bude postrádat hlavu a patu, dokud si nevyjasníte, máte-li na mysli pravý a původní význam pojmu "liberální" nebo ten newspeakový. Tím Vám ani autorovi nic nevyčítám, jen podotýkám, že čím víc takových zpotvořených významů (a že jich už je), tím těžší pro lidi bude se domluvit. Ale o to vlastně jde... Jedinou možnou obranou je na tuto svinskou marxistickou hru nepřistoupit a uchovávat řeč našich otců.

Dalším typickým příkladem je výraz "potřebný", který po staletí znamenal "ten, kterého potřebujeme", případně "to, co potřebujeme" (Lékařský nález potřebný pro jednání okresní posudkové komise podává zásadně lékař, který posuzovaného léčil. Jde-li o nemoc z povolání, podává tento nález lékař oddělení nemocí z povolání příslušného ústavu národního zdraví (kliniky).

Re: Původně se o Praze říkalo "první universita severně od Alp:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 22:18

Tu hranici už jste našel?

:-P:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 22:05

"Kacíři, to znamená xenofobové, se musí podřídit dogmatu, aby byli zachráněni pro liberální, globalistický ráj."

Byl bych velice rád zachráněn pro liberální i globalistický ráj.

Bohužel, to, co k nám z Brusele leze, není liberalismus, ale socialismus.

Re: Prý Praha!:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.1.2018 22:01

netřeba vymazávat z mapy - úplně by stačilo, kdyby se Praha od ČR odtrhla a připojila se k Německu. Já bych v tom pražákům nebránil...