11.12.2018 | Svátek má DanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NĚMECKO: Nikdy se neptej, koho mažou. Mažou tebeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 88, poslední: 14.1.2018 23:14, přehled diskusí

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: P. Mach 783 Datum: 13.1.2018 20:58

Co to má být? Záchvat hysterie nebo máš radost z toho, že stalin od 30. let až do června 1941 lez hitlerovi do řitě?

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 18:16

Milý Machu,

chtěl bych Vás upozornit na drobnou maličkost. A sice, že ČSR obchodovala s Německem ještě ve větší míře než CCCP. Ve Vámi uvedené období. Vy ovšem říkáte obchodu lezení do zadku. Mimochodem - Ferdinand Peroutka označil ještě v prosinci r. 1938 (v Přítomnosti, president Zeman to ví, ani ta vnučka to neví, ač to je paní primátorová) Německo jako seriozního obchodního partnera. Vy to nevíte, Vy toho nevíte. Přečíst a spát!

V mém (kultrurním) okruhu se nadáváním a tykáním na potkání dostáváte ihned do složky: buran, hlupáček, který místo argumentů mává pěstičkou, a protože nemůže pěstičkou, tak aspoň povýšeným tykáním.

Dejte si na to pozor, někde v textu haprují i ta velká písmena.

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: P. Mach 783 Datum: 14.1.2018 19:28

Rusáckou pomoc německu při porušování Versaillské smlouvy, volksrusáku, by obchodem mohl nazvat jen a pouze vylízanec. A mimochodem, douč se letopočty volksrusáku. Ve významné části mnou uvedeného období jsme s Německem neobchodovali, nýbrž jsme byli bezprávnými otroky německé říše. A právě tento časový úsek je obdobím nejintenzivnější spolupráce stalina s hitlerem při dělení si Evropy a masivních dodávek surovin z rusáckého impéria do německé říše, bez kterých by si hitlerova vojska v západní Evropě neškrtla.

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 20:05

Napsal jste hluboko před válkou, asi jste myslel tedy rok 1940.

Trošičku taky zmiňte švédskou rudu a kooperaci se Švýcarskem

Jinak celkem správně zmiňujete, že Hitler měl před tažením na CCCP v roce 1941 surovinovou a průmyslovou základnu "od Francie až po Maďarsko". Všetně "dispozičního práva" ke zlatu a měnám zabraných bank.

A stejně to nebylo nic platné, "pologramotný sovětský voják nad ním jednoho jarního dne škrtl sirkou". Před tím si cvaknul Stroh ze sklepa nějakého nadlida. Ale o tom jste nic nečetl, že? A budete nám namlouvat, že Hitler by si jel vlakem do Vladivostoku - asi jako do Stralsundu na Rujanu.

A dejte si pozor na velká písmena, já Vám to nebudu stále opravovat.

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: P. Mach 783 Datum: 14.1.2018 20:51

Nastuduj si čísla a písmenka, volksrusáku, případně si umyj ten prst ze kterého si cucáš to co bys rád od ostatních slyšel a četl a smiř se s historickými fakty, které jsem zde uvedl. Každopádně ani tím trapným kličkováním, které zde předvádíš, nejsi sto popřít fakt, že stalin od 30. let až do roku 1941, jak výše uvádím, lez německu a následně zvláště hitlerovi do řitě, a že před před německým útokem na rusácké impérium zvané sssr, byl surovinou základnou německa právě ten sssr. Stejně tak nemůžeš popřít, volksrusácký vylízanče, že nebýt USA, Kandady a GB, tak si hitler do toho Vladivostoku vlakem klidně dojede. Viz:

https://www.valka.cz/13348-Ekonomicka-situace-SSSR-v-prubehu-1941-42-a-spojenecka-pomoc-Lend-Lease-dil-3-?utm_source=valka_cz&utm_medium=article&utm_campaign=serial

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: P. Mach 783 Datum: 14.1.2018 21:07

A mimochodem, pologramotný sovětský voják by si s tím německým nadlidem nikoli na jaře ale v léte skutečně snadno poradil, zvlášť, když v tom létě 1941 měl desetinásobnou početní převahu takřka ve všech oblastech. Bohužel tomu pologramotnému sovětskému vojákovi se přihodila zrůda stalin, která totálně rozesraIa vlastní stát, vlastní armádu, a pak ještě do vedení války zasahovala tak diletantským způsobem, že miliony těch pologramotných sovětských vojáků místo aby němčourům ukázala zač je toho loket tak pochcípala v zajateckých táborech. Jiným slovy, nebýt stalina a jeho lezení do hitlerovi řitě a likvidace takřka veškeré samostěně uvažující populace, přejel ten desetkrát slabší německý nadlid rusácko jako levnou děvku. Stalin měl jediné štěstí, že ho z nejhoršího vytáhl západ.

Kupředu!:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 9:04

Kupředu s "láskou a pravdou a pomocí:

rozstříhání státní standarty, profesorským čmáráním na vývěsku jiného přednášejícího - rozuměj ruského švába, selekcí občanů na "správné" a morálně nekonstruktivní zakomplexovaným nenávistníkem, cenzurou internetu, vytáhnutí presidentského kandidáta - který se v politice orientuje asi jako student nultého ročníku medicíny v operaci srdce, neustálé žalování v brusele na vlastní politiky/občany, vytváření dojmu, že nejsme Evropané a máme před sebou ještě tisíce kilometrů putování/demogratizace(do brusele), hlasování v brusele evidentně proti zájmům České republiky, vytvoření propagandistického nástroje jménem TVveřejnoprávní (viz složení "dozorčího/kamarádského/teď lidově divácké komise" orgánu), ...... .

"Jsem rád", že ta láska a starost o demogracii je tak okatá, víme, kdo je kdo.

Jo,:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 15:52

taky amer. "demokraté".. Přečtěte si článek od Anne Applebaum (manželka Sikorského, fanatická protiTrumpovka, eurohujerka, proti současné polské vládě) - Amerika, kterou Evropa potřebuje právě teď, chybí - http://jdem.cz/drttg2

Našla jsem ten článek po přečtení nadšeného jiného na PL - "Dobře známá Anne Applebaumová: Lidé v ČR věří dezinformacím, prezident je napojen na Rusko. Přátelé USA to mají v této zemi moc těžké", už to tam není, asi ho smazali "po nadšeném ohlasu u diskutérů".

Tak nevím,:
Autor: P. Lenc Datum: 13.1.2018 8:12

je to oprášení nacistických nebo komunistických zákonů? Nakonec, "vedoucí úlohu" Německa v Evropě nám onehdy "vysvětlil" soudruh Schulz naprosto úderně a to by bylo aby se Evropa nepříspusobila...Včetně tak pokrokového zákona.

Re: Tak nevím,:
Autor: P. Portwyn Datum: 13.1.2018 8:17

To máte jedno, co z toho oprašujete. Obojí vyšlo z Německa...

Re: Tak nevím,:
Autor: P. Lenc Datum: 13.1.2018 8:45

Ano.

Nejen mažou tebe. Rozhodně mažou si tebe!:
Autor: P. Dvořák Datum: 13.1.2018 5:19

Na chleba.

Děs ! Ale všichni se zaklínají slovem - demokracie:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 3:25

Dostávám z Německa maily z inv. společnosti a dnes mi přišlo toto - (je mi jasné, že tím sledují i své zájmy, ale) -

Crash Upozornění: Úroveň důchodů v Německu je nejnižší v EU - Vážení čtenáři, opakovaně se říká, že Němci jsou "bohatí", a proto musí zůstat osamoceně pro všechny druhy problémů, jako je záchrana eura nebo krize uprchlíků, ale nyní je stále jasnější, že tomu tak není. Podle studie ECB jsou Němci z hlediska bohatství dokonce nejhorší v Evropě. V průměru mají ostatní země dvakrát až třikrát více bohatství než průměrné německé. Tato čísla jsou také podporována novými studiemi z jiných zdrojů.

Podle organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) srovnává Německo očekávanou výši důchodů s pouhými 58% svých posledních příjmů. Na úrovni všech zemí OECD je však průměrná mezera ve srovnání s posledními výnosy 69%. Italové mají obzvláště dobré výsledky se 75 procenty, Španělé s 84 procenty a Řekové s dokonce 110 procentní důchod ve srovnání s předchozími příjmy. Důvodem je to, že ve většině zemí se jako základ pro výpočet důchodu použijí posledních 5 až 10 let před odchodem do důchodu, tj. Roky s nejvyššími výdělky v pracovním životě. V Německu je to naopak průměrný po celý pracovní život, což je pro budoucí důchod podstatně horší.

ještě drastickým, když vidíte roky potřebné pro důchod. V Německu je na důchody vynaloženo průměrně 45 let, ale pouze 41 let ve Francii, 40 let v Itálii a 35 let v Řecku. Znovu je zřejmé, kolik zaměstnaných osob v Německu je znevýhodněno v případě důchodů.

Pro vás to znamená, že se nesmíte spoléhat na stát. Státní systém pro nás s nejvyššími daněmi z příjmů a příspěvky na sociální zabezpečení pro zaměstnance všech průmyslových zemí je zodpovědný za zhoršující se vztah mezi částkou posledního příjmu před odchodem do důchodu a vyplaceným starobním důchodem. V současné době není předvídatelné, že se něco zásadně změní. A to navzdory kritické demografické situaci, která je již léta známa.

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 3:52

Nevím, nakolik jsou ta čísla přesná, připadají mi spíš "zvláštní" (Řekové dokonce 110 % důchod ve srovnání s předchozími příjmy a 35 let odpracovaných) Ale k tomu textu je přidán jiný text - "Německo před federálními volbami v roce 2017" - 11 hanebných skutečností, které vám Angela Merkelová nepověděla před federálními volbami v roce 2017! - http://jdem.cz/drtjj8

A ta cenzura tam, holt čím víc stát má, tím víc roste a vymýšlí si kráčoviny. Nepochopím lidi, že jsou s tím tak srovnaní.. možná právě proto ta orwelliáda, aby nebyli informovaní..

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 13.1.2018 10:19

Asi jste si tu statistiku nezfalšovala sama :-).

První, co mě napadá, že počítá-li se důchod z posledních několika "bohatých" let (v ČSSR bylo, pokud je mi známo, celkem běžně, starším přidáváno, aby měli lepší důchod - hodně se mluvilo o převádění předdůchodových řidičů na dálkovou dopravu, která je ve světě doménou lidí spíš mladších), a pak se převede na "celoživotní průměr", vyjde číslo o něco větší. A jestli k tomu přihodíte, že do pracovního života se počítá (dřív počítalo, dnes nevím) i vzdělávání a povinná vojna, kdy je příjem nulový, a pak průměrujete i to, klidně vám může vyjít čísle viditelně divné, i těch 110%, a čistě statisticky je to v pořádku.

Můj příspěvek je čistě okopírovaný z toho mailu:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 15:28

Mých vlastních názorů je tam absolutní minimum

Re: Můj příspěvek je čistě okopírovaný z toho mailu:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.1.2018 15:57

Probůh to ne, "osobně zfalšovaná" statistika není osobní názor. Takže zkusím ještě jeden příklad a pak vás nechám na pokoji :-). Čísla si vymýšlím.

Nechť je země Z1 velmi chudá a plat je tam 1000,- fufníků. V téže zemi mají důchod 2000,- fufníků neboli 200% platu. Zároveň jsou členy unie U1, kde je plat 10 000,- a důchod 5 000,- čili 50% platu.

V zemi Z1 ovšem touží po zvýšení důchodů, i jmou se tvrdit: plat v unii U1 je 10 000,-, naše důchody jsou 2000,-, ach my ubozí máme jen 20%ní důchody.

Každé slovo z toho je pravda pravdoucí.

Tahleta čísla se těžko zjišťují, resp. dají se zjistit:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.1.2018 16:26

jenom pro státní důchody, jinak vám každý při sběru dat může nakecat, co chce, a k tomu si každý interpretátor tahleta čísla kroutí tak, jak potřebuje. Jediné, co snad víceméně sedí, jsou údaje o majetku obyvatel, a tady jsou Němci ve srovnání s Francouzi, Italy, ale i Řeky v průměru chudí, pokud se tedy započítají baráky - v Německu bydlí většina obyvatel v nájmu, jinde ve vlastním. A to je majetek oficiálně zjištěný, u kterého si můžeme být jisti, že je třeba v Řecku - kde nemají ani katastr - silně podhodnocen, a v Itálii, podle toho, co nám vypráví náš soused Ital, to bude nemlich stejné. Zatímco v Německu běžný člověk neutají nic.

No, těch "11 skutečností" je reklama na nějakou brožurku,:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.1.2018 16:19

ke komu si máte dát svoje peníze (tedy k vydavatelům té brožurky, kam taky jinam), a dotyčných 11 skutečností jsou Platitüden, jak se v němčině říká, neboli prázdné všeobecné kecy. Je to částečně i pravda, ale asi tak, jako objevné sdělení, že je v noci tma.

Ale četl jste těch 11 skutečností AŽ do konce ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 19:17

tam jsou dost děsivá čísla dluhů a dalších údajů.. To by mě zajímalo, nakolik je to pravdivé.. NEJSOU tam jen prázdné všeobecné kecy. Je to hrozně dlouhé a pořád prokládané tou reklamou, ale ony ty jednotlivé body tam jsou víc rozepsané do detailů.

Byla bych ráda, kdybyste se na to mrkl a dal vědět, dá-li se to brát seriózně, pravdivě..

Podívám se, ale až zítra,:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.1.2018 21:00

dneska už jsem líný, a dám vám vědět. Dobrou noc.

No, to celé je reklama na nějaký spisek, který:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.1.2018 18:33

tam nabízejí, a prvních 50 žadatelů ho dostane zadarmo, který vám radí, kam si máte "bezpečně" uložit svoje peníze, protože v roce 2017 nastane hrozný bankrot a jenom ten, kdo si uložil prachy podle rad dotyčného Dr. Liemena, ho finančně přežije. Těch 11 faktů - vybírám: 1) státní dluhy jsou vyšší než se přiznává - no, přijde na to jak se to počítá, běžně se u Němců udávají v novinách jako zadlužení jenom dluhy federální, k tomu ovšem je seriózně třeba připočítat dluhy Länder a obcí, a hned jsme na dvojnásobku, a pak ještě částku pro penze úředníků, které se stát zavázal vyplatit, a pak ještě target saldo asi 1000 miliard, a hned jsme na trojnásobku. To ovšem není nic tajného a dá se to normálně najít, pravda je jenom, že si to lidi neuvědomují. Že by to ovšem vedlo k iminentnímu bankrotu, to ani náhodou. 2) německé dluhy jsou v EU rekordní a vy je musíte zaplatit. No, to je pravda, a kdo jiný by to měl zaplatit, že ano. Opět ovšem žádné tajemství. 5) německý finanční sektor stojí před kolapsem - nedoložitelné tvrzení, spíš asi ne. 7) Německo masivně chudne a vy s ním - no, neřekl bych, samozřejmě nás vláda masivně okrádá a dává prachy Arabášům a jiným vyžírkům, ale o masivním chudnutí nemůže být řeči. 8) náklady na uprchlíky explodují a strhnou vás do chudoby - ze dvou třetin to nejpravdivější tvrzení ze všech 11, samozřejmě každé euro nacpané připrchlíkům je ukradené nějakému pracujícímu řádnému Němci, který je tak ošizen o značnou část extra výdělku za zvýšení své produktivity. 11) Stejně jako tyto spolkové země stojíte i vy před bankrotem: no, řada spolkových zemí (prakticky všude tam, kde vládnou socani a zelení) fakticky bankrot už dávno je, ale bohatší spolkové země (Bavorsko, Baden-Württembersko, Hessensko, snad Hamburk) jsou povinny jim prachy posílat, takže formálně bankrot nikdy být nemůžou. Takže 1/10 pravda, 9/10 lež. Shrnuto: je to reklama používající nahánění strachu těm jednodušším, aby se dali oškubat.

No a ten "GeVestor-shop.de" je server, věnující se:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.1.2018 18:46

právě takovým "finančním poradcům" (název je zjevně zkratka z German Investor), co se snaží nalákat majetnější i méně majetné, aby si uložili peníze právě u nich. Všichni slibují modré z nebe a jistotu, ale mají tam samozřejmě, jak zákon vyžaduje, varování, že taky můžete o všechno přijít (jinými slovy), malinkým písmem dole nalevo. Takových publikací a serverů šířících paniku a prodávajících nějaké finanční produkty je spousta. Musejí tam mít formulace, které jsou soudně nenapadnutelné ("Německý hospodářský růst je příliš nízký!") a dostatečně emocionální. Zhruba řečeno: tyhle informace nebrat za seriózní. To je jako s bolševiky, ti taky někdy říkali pravdu, protože se jim zrovna hodila do krámu, ale člověk nikdy nevěděl, jestli to je zrovna ten případ.

Díky, :
Autor: J. Kanioková Datum: 14.1.2018 22:07

taky mě překvapilo, že takové informace nejsou v nějaké přehlednější tabulce, ale jen tak slovně. Jsem ekonomka, a takové zpracování údajů jsem viděla poprvé. Taky jsem kus času dělala statistiku. Proto mě to dost šoklo. S tou firmou nemám nic společného, jen kdysi uvedli jakousi informaci a já poslala dotaz. Od té doby mi neustále posílají své maily. Takže dík, mějte se fajn..

Klidny pevny krok:
Autor: J. Sinnreich Datum: 13.1.2018 0:22

Nemecko kraci "klidnym, pevnym" krokem k novym Norimberskym zakonum .S ustavnosti si tehdy take nikdo nelamal hlavu. Zacina byt nebezpecne mit takoveho souseda.

Re: Klidny pevny krok:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 0:29

Názorná ukázka, k čemu vedou "dobré úmysly".

Re: Klidny pevny krok:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 9:06

Přesné.

Vařící voda, žába ...:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 0:18

Těžko jinak přirovnat.