11.12.2018 | Svátek má DanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NĚMECKO: Nikdy se neptej, koho mažou. Mažou tebeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 88, poslední: 14.1.2018 23:14, přehled diskusí

Re: Kde je Rudolf?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 0:23

Agent Rudolf se ve vzepětí vůle odvážil i pod úvodník.

o svobodu :
Autor: P. Aron Datum: 13.1.2018 11:34

se dá nejsnáze přijít lhostejností, píše pan Kechlibar a má naprostou pravdu.

Dost mě to děsí, jak jsou lidé lhostejní k tomu oklešťování svobody.

Mimochodem nadpis je parafrází citátu z Hemingwayovy knihy : "Komu zvoní hrana". Kde autor také varuje před lhostejností.

Neznám německou politickou realitu, ale píšete o:
Autor: J. Lepka Datum: 13.1.2018 9:43

"zjevně protiústavnímu zákonu". Jak je tedy možné, že se nikdo z opozičních a kritických stran neobrátí na soud???

P.S. Jinak mne už v případě Němců nepřekvapí nic, prostě jejich osudová předpos.anost vůči autoritě, byť sebehloupější, je zřejmě hluboce geneticky zakotvená.

Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Štrobl Datum: 13.1.2018 9:05

že nebyly jenom Norimberské zákony, ale i Norimberský proces.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 9:11

Já bych jim také připomenul, že ztratili samostatnost, Stalin/my Slované jsme si je namazali na chleba, přáli jim dobrou chuť, když jedli polívky z vrabců. Celkem trefný konec nadlidí/panského národa.

Měli štěstí, že se již neoplácelo "okem za oko". To by byl větší mazec. Zjednodušeno, zkráceno

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Lepka Datum: 13.1.2018 9:38

Těmi Slovany míníte turkotatarské a mongolské vojáky, jich měl Pepa Stalin nadbytek?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 11:34

Ježíš, Vy jste éro. Buďte rád, že Vaše rodiče se nenacházeli jednoho hezkého června v Lidicích.

Čím dříve zjistíte, že my, Poláci, Rusové, Srbové jsme Slované a Německo je výslovně jmenovalo k "převychování, zničení, zotročení", tak nebude dál tady trapnit. Pokud někdo chtěl rozvrtat Evropu, tak to byl Němec (a paradoxně vždycky pozval zároveň nějaký obskurní režim odjinud, zde třeba Stalina. Ale to je nad Vaše chápání.

Jinak opakuji, že Němci byli tak vynikající stratégové, že si tam pozvali všechny národy z bývalého Ruska, tehdy CCCP. Na pivo a ženy, v roce 1945.

Dneska jsou zas "takoví stratégové", že si tam pozvali občanské obohacení "Blut und Boden" (víte Vy vůbec, co to znamená?) z Alžíru.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: V. Student Datum: 14.1.2018 7:48

K boji proti kulakům nevyzývali Češi, ale Komunistická strana Československa, která taktéž do lágrů zavírala, a ne "my Češi". Aspoň tak si ty časy my Češi interpretujeme. A Němcům to nedovolíme? Zrůdnou ideologii přinesli nacionální socialisté, a když se dostali k moci, začali ji uskutečňovat. Jako v Rusku bolševik tu svojí, jako u nás soudruzi. Kde je rozdíl?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:37

Kde je rozdíl ... řekl bych, že pro ty, kdož skončili v lágrech nebo na popravištích, byl Vámi diskutovaný rozdíl nepodstatný.

A uskutečnění jakkoliv zrůdné ideologie se neobejde bez masové podpory lidu - a ta, nejen vynucená, ale i spontánní, nesporně byla.

Svět je spletitý a nečernobílý.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Vintr Datum: 13.1.2018 10:32

Kdyby se jednalo jen o střet Němců a Ruska, tak budou na tom chlebě namazaní Rusi....

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 11:39

Ha, ha!

Vy to chcete zkusit potřetí? Napomádovaní Němci (co se klepou v tramvaji před špinavým Maročanem) s deodorantem v podpaží potáhnou na Moskvu!? Maminky nechaj doma, nebo si je vezmou s sebou? Zkráceno.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: V. Student Datum: 14.1.2018 7:50

Kdyby se tady "špinaví Maročani", jak píšete chovali jako v Německu, tak bych se klepal taky, Vy ne?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: R. Morava Datum: 14.1.2018 20:03

Pan Hašek Vám Vá vysvětluje, že na Muslima je Rus. Jakkoliv mají v Rusku 10 procent Muslimů, což je snad víc než ve Francii, mají je částečně pod kontrolou. Ve školách Rusové mají vepřové.... A myslím, že by si Rusové takto řádit bandy Arabáčů nenechali.

My samozřejmě ano, dnes i Němci. Rusové zatím ne. Ruský národ je mírně zaostalý částečně buranský, je to ale i proto že celou historii bojovali (ale se i křížili) s agresívními civilizacemi východu... Mongoly, Tatary, Turky.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: P. Zinga Datum: 13.1.2018 11:45

Pane Vintr, zopakujte si dějepis, kde zjistíte, že na straně Německa bojovalo více států a že Německo čerpalo ze skoro celé porobené Evropy. Velmi vydatně taky z Čech.

Čím to, že Rusové prohrávali bitvy, aby nakonec zvítězili? Tataři, Švédové, Poláci, Napoleon i Hitler. Jo, málem bych zapomněl na Československé legie, ty byly taky rády, že vyvázly. Čím to?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Vintr Datum: 13.1.2018 12:11

V dějepise se dodnes opakuje spousta propagandistických lží, které šířila bolševická propaganda. Nebýt americké materiální pomoci, náletů na německý válečný průmysl a toho, že byla značná část německé armády vázána v Evropě a Severní Africe, tak by v roce 1942 nejspíš Rusko muselo kapitulovat. Stalin to chtěl údajně zabalit už před koncem roku 41.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: P. Mach 783 Datum: 13.1.2018 15:16

Doplnil bych, že rusácké impérium zvané sssr by v roce 1942 bez americké pomoci pochcípalo hlady. Němcům by stačilo sednout na vlak a dojet do Vladivostoku.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 15:39

Jel jste někdy do Vladivostoku? Já jo. Je to dál, než rychlíkem do Hanburku.

Slyšel jste někdy vyprávět někoho z těch nadlidí, kteří tam byli ,,,,? Nikde neviděli, krom roku 1944/1945 nic amerického. Jen poznali do prosince 1941, že se to nějak zadrhlo, no, že je alles ganz podělané. Kdo by to řekl, měl to být Blitzkrieg. No hlavně ta Amerika v roce 1942!

Asi hodně máte rád coby - kdyby, jste ještě v rozborech "rusáckého impéria sssr" než kolega Lepka. CCCP byl bolševický, ale Adolfovi dal na prdel, musel se chudák polejt benzínem. A Němci utíkali k Američanům, tak se všeho, po tom co rozpoutali, báli - a utíkali po zásluze. Vy byste dával "mládencům nové Evropy z SS" chleba se solí, že?

Kam na to chodíte?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Vintr Datum: 13.1.2018 15:57

Na těch tancích a letadlech, vyrobených z americké oceli a hliníku a poháněných americkou naftou a benzínem, pochopitelně nic amerického vidět nebylo. Jenže bez té americké oceli by napriklad Rusům chyběla polovina tanků. Také s americkými náklaďáky, lokomotivami a železničními vagony, které vozily materiál a vojáky na frontu, nemuseli Němci moc přijít do styku. Ale jen ty americké náklaďáky tvořily víc než polovinu všech aut, které Rusi za valky měli. A bez dopravy by toho asi moc nenabojovali. A bylo toho ještě mnohem víc.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 17:25

Pane Vintře, asi oba víme, že to není až tak o číslech americké pomoci. Já ji nezpochybňuji.

Jen mě zarazilo poučování od pana Macha, že Áda už měl lůžkové lístky do Vladivostoku a "překazila mu to americká mina u Stalingradu".

Malá poznámka, Napoleon též měl co do činění s Rusí ..... Amerikáni nebyli. aby přikvačili helfnout. Stačilo, aby Adolf pilněji chodil do školy, možná též lepší rodinné poměry, tedy u rodičů. On sám byl něco jako dneska Macron nebo Anděla.

Pozor na to!

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Vintr Datum: 13.1.2018 18:04

Srovnávat Napoleona s Hitlerem je dost mimo mísu. Hitler měl zcela jiné možnosti. Já reaguji hlavne na to, jak velebíte Rusáky. Ta glorifikace slavné Rudé armády je zcela vylhaná. Ta armáda stála a dodnes stojí za starou bačkoru. Že se na konci druhé světové války ocitla na straně vítězů, byla jen shoda okolností, klidně to mohlo dopadnout i opačně.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 19:21

Jednoduché.

Nikoho neglorifikuji, sčítám výsledky. A nebudu Vám vymlouvat, že to Áda projel "jen takovou shodou náhod". Dnes to frčí. Až někdo zas pojede k Uralu s výbavou do Krkonoš a zhebne tam, pak se vymluví na prasklou tkaničku u boty, a zrovna v útoku.

Až to Anděla projede (s Německem), tak to zajisté bude zas jen shoda náhod (možná ruská infiltrace). Nějak začíná být v modě ty dějiny vykládat jako samé náhody.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Vintr Datum: 13.1.2018 19:34

V historii jsou výsledky často shodou náhodných událostí. Stalin například sehrál důležitou roli v porážce Německa, ale zcela jinak, než to maluje oficiální historie. A to tim, že vyprovokoval Hitlera k útoku na Sovětský svaz dříve, než stačil zpacifikovat Velkou Británii. Bez možnosti využít Británii jako zakladnu pro válku s Německem by se asi Američani do války v Evropě nezapojili. Jinak Německo je dneska v pr... i díky tomu, že většina chlapů, kteří za něco stála, padla ve dvou válkách. Tohle se na genofondu národa podepíše na několik generací. Takoví Francouzi se dodnes také nevzpamatovali z genocidy mladých zdravých mužů za Napoleona a za první světové války. Taky stav ruské populace odpovídá soustavné genocidě všech schopných a inteligentních lidí, kterou po víc jak půl století páchal bolševický režim.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: P. Mach 783 Datum: 13.1.2018 20:53

Ješti jsi zapomněl volksrusáku zmínit, co dělal Alexandr I. u Slavkova. Jinými slovy, volksrusáku, především zrůda stalin se měl poučit u svého předchůdce, že když se bude srát evropských záležitostí a rozpínat na úkor jiných zemí, tak to skončí velkou válkou.

A mimochodem, zkus si nastudovat nějaká fakta, aby ses pro příště vyhnul dalšímu ztrapnění.

https://www.valka.cz/13348-Ekonomicka-situace-SSSR-v-prubehu-1941-42-a-spojenecka-pomoc-Lend-Lease-dil-3-?utm_source=valka_cz&utm_medium=article&utm_campaign=serial

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: P. Mach 783 Datum: 13.1.2018 20:38

Jinými slovy sereš si z gustem dál do držky ale k faktu, že potravin z USA by rusáci nejpozději v roce 1942 pochcípali hladem nic nemáš.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.1.2018 15:43

Které údajně myslíte?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: P. Khail Datum: 13.1.2018 12:49

Je půvabné, že se hlásíte ke Stalinovi, nějak mi uniklo jak jsme si ty Němce mazali na chleba my, Češi. Vám ale zcela určitě uniklo jak si Stalin mazal na chleba i Slovany Poláky a Ukrajince. Vřele vám doporučuji literaturu faktu od Rosemary Sullivan Stalinova dcera, snad vám to pomůže osvětlit některé historické skutečnosti. On si totiž mazal na chleba i členy své širší rodiny a to byl teprve mazec! Nezkráceno a nezjednodušeno.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 17:35

Já se nehlásím ke Stalinovi!!!!! Pane Khaile.

Jenom nemám rád, když někdo "blbě vykládá, že Stalin se sám od sebe drze naboural do Evropy, jeho vojáci drze kradli šňaps mírumilovných Berlíňanů, a protože předtím prošli svojí spálenou vlastí, nezvedali německým ženám kapesníčky spadlé na zem.

Já to zjednoduším: začal si kdo, vraždil (průmyslově) v cizích zemích kdo, zničil svým prvotním impulsem Evropu kdo, komu vadila britská demokracie, koho štvali Frantíci, kdo "pracoval" v Lidicích, ........, kdo ............ ????

Dneska Pehe/Putna/TV studenti docela tápou .........

Ona je to dneska móda, to nakonec vidíte sám,:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.1.2018 21:10

představovat Rusy jako neschopné a zaostalé debily, kteří by si bez "Západu" ani neuprdli, ani dneska, ani v minulosti. Ti lidé si představují, že tím sobě dodávají jakéhosi pokrokového a vznešeného lesku, ovšem aniž by sami vyvinuli nějaké úsilí. To bylo vždycky a oni se domnívají, že si jich ti ostatní díky tomu budou nějak víc vážit, a nechápou, že pravý opak je pravdou. Jezdím dvakrát do roka na hudební dýchánek starých kamarádů-hudebníků (trempírny, country, bluegrass) a tam je taky takový jeden, řekněme "intelektuálně nepoctivý", maník, který si vymýšlí "fakta" v diskusích, aby vypadal zajímavě, inteligentně a především vysoce morálně. Domnívá se, že si ho ostatní budou považovat, jaký je inteligentní, vzdělaný a morální, ovšem vzbudí tím pouze dojem, že je pokrytec, lhář a hlupák (hlupák proto, protože jeho lži se týkají věcí, které se dají lehce ověřit, ale on si myslí, že jsme takoví blbci, že to nepoznáme a neučiníme tak). To on ovšem nechápe. Takových je zjevně hodně a rádi se producírují v internetových chatech a diskusích.

Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: P. Mach 783 Datum: 13.1.2018 15:23

Tak především stalin od úporné snahy vlézt německu na prdeIe, která se datuje hluboko před válku, si na chleba poslušně mazal to co vyraI hitler. Bez stalinovy pomoci by si hitler v západní a střední Evropě neškrtnul.

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 15:41

Tak to je ještě lepší!