17.12.2018 | Svátek má DanielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NĚMECKO: Nikdy se neptej, koho mažou. Mažou tebeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 88, poslední: 14.1.2018 23:14, přehled diskusí

Re: Potřetí za sto let uvrhlo Německo Evropu do TEMNA:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 23:14

Vy se nebudete ptát. A netýká se to jen Německa.

Díky, :
Autor: J. Kanioková Datum: 14.1.2018 22:07

taky mě překvapilo, že takové informace nejsou v nějaké přehlednější tabulce, ale jen tak slovně. Jsem ekonomka, a takové zpracování údajů jsem viděla poprvé. Taky jsem kus času dělala statistiku. Proto mě to dost šoklo. S tou firmou nemám nic společného, jen kdysi uvedli jakousi informaci a já poslala dotaz. Od té doby mi neustále posílají své maily. Takže dík, mějte se fajn..

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: P. Mach 783 Datum: 14.1.2018 21:07

A mimochodem, pologramotný sovětský voják by si s tím německým nadlidem nikoli na jaře ale v léte skutečně snadno poradil, zvlášť, když v tom létě 1941 měl desetinásobnou početní převahu takřka ve všech oblastech. Bohužel tomu pologramotnému sovětskému vojákovi se přihodila zrůda stalin, která totálně rozesraIa vlastní stát, vlastní armádu, a pak ještě do vedení války zasahovala tak diletantským způsobem, že miliony těch pologramotných sovětských vojáků místo aby němčourům ukázala zač je toho loket tak pochcípala v zajateckých táborech. Jiným slovy, nebýt stalina a jeho lezení do hitlerovi řitě a likvidace takřka veškeré samostěně uvažující populace, přejel ten desetkrát slabší německý nadlid rusácko jako levnou děvku. Stalin měl jediné štěstí, že ho z nejhoršího vytáhl západ.

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: P. Mach 783 Datum: 14.1.2018 20:51

Nastuduj si čísla a písmenka, volksrusáku, případně si umyj ten prst ze kterého si cucáš to co bys rád od ostatních slyšel a četl a smiř se s historickými fakty, které jsem zde uvedl. Každopádně ani tím trapným kličkováním, které zde předvádíš, nejsi sto popřít fakt, že stalin od 30. let až do roku 1941, jak výše uvádím, lez německu a následně zvláště hitlerovi do řitě, a že před před německým útokem na rusácké impérium zvané sssr, byl surovinou základnou německa právě ten sssr. Stejně tak nemůžeš popřít, volksrusácký vylízanče, že nebýt USA, Kandady a GB, tak si hitler do toho Vladivostoku vlakem klidně dojede. Viz:

https://www.valka.cz/13348-Ekonomicka-situace-SSSR-v-prubehu-1941-42-a-spojenecka-pomoc-Lend-Lease-dil-3-?utm_source=valka_cz&utm_medium=article&utm_campaign=serial

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:37

Kde je rozdíl ... řekl bych, že pro ty, kdož skončili v lágrech nebo na popravištích, byl Vámi diskutovaný rozdíl nepodstatný.

A uskutečnění jakkoliv zrůdné ideologie se neobejde bez masové podpory lidu - a ta, nejen vynucená, ale i spontánní, nesporně byla.

Svět je spletitý a nečernobílý.

Re: Kde je Rudolf?:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:33

Ehm ... jak čtu příspěvek páně Horákův, nepřijde mi, že by kádroval či přikazoval; toliko se táže.

Vaše reakce mi přijde nepřípadná.

Re: Merkelová měla kliku:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:30

I v Německu platí co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi, takže na šílenou Andělu by paragraf nedosáhnul, i kdyby tehdy už platil ... paragraf by spíš dopadl na ty, kdož by si dovolili její jednání odsuzovat, neboť na posvátnou krávu se nesmí sahat ...

Re: Furt stejný:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:25

No, ta blběnka dostala podmínku a vyhoštění a v TV mektala něco o tom, že chtěla vyjádřit nesouhlas se Zemanovou afinitou k Rusku a že prý na Ukrajině se bojuje a umírají tam lidé. Tak protestně vybalila na Zemana nahé cecky ... jsou lidí blbé a ještě blbější a tahleta dívenka je magor a těch blbů futrál ...

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 20:05

Napsal jste hluboko před válkou, asi jste myslel tedy rok 1940.

Trošičku taky zmiňte švédskou rudu a kooperaci se Švýcarskem

Jinak celkem správně zmiňujete, že Hitler měl před tažením na CCCP v roce 1941 surovinovou a průmyslovou základnu "od Francie až po Maďarsko". Všetně "dispozičního práva" ke zlatu a měnám zabraných bank.

A stejně to nebylo nic platné, "pologramotný sovětský voják nad ním jednoho jarního dne škrtl sirkou". Před tím si cvaknul Stroh ze sklepa nějakého nadlida. Ale o tom jste nic nečetl, že? A budete nám namlouvat, že Hitler by si jel vlakem do Vladivostoku - asi jako do Stralsundu na Rujanu.

A dejte si pozor na velká písmena, já Vám to nebudu stále opravovat.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: R. Morava Datum: 14.1.2018 20:03

Pan Hašek Vám Vá vysvětluje, že na Muslima je Rus. Jakkoliv mají v Rusku 10 procent Muslimů, což je snad víc než ve Francii, mají je částečně pod kontrolou. Ve školách Rusové mají vepřové.... A myslím, že by si Rusové takto řádit bandy Arabáčů nenechali.

My samozřejmě ano, dnes i Němci. Rusové zatím ne. Ruský národ je mírně zaostalý částečně buranský, je to ale i proto že celou historii bojovali (ale se i křížili) s agresívními civilizacemi východu... Mongoly, Tatary, Turky.

Re: Potřetí za sto let uvrhlo Německo Evropu do TEMNA:
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 19:54

V roce 1940 se ale nikdo neptal: vojáčku, jak si hlasoval od roku 1933?

Stejně to bude i v blízkém budoucnu - pachatelem bude Německo! Na nějakou partaj se nebude nikdo ptát.

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: P. Mach 783 Datum: 14.1.2018 19:28

Rusáckou pomoc německu při porušování Versaillské smlouvy, volksrusáku, by obchodem mohl nazvat jen a pouze vylízanec. A mimochodem, douč se letopočty volksrusáku. Ve významné části mnou uvedeného období jsme s Německem neobchodovali, nýbrž jsme byli bezprávnými otroky německé říše. A právě tento časový úsek je obdobím nejintenzivnější spolupráce stalina s hitlerem při dělení si Evropy a masivních dodávek surovin z rusáckého impéria do německé říše, bez kterých by si hitlerova vojska v západní Evropě neškrtla.

No a ten "GeVestor-shop.de" je server, věnující se:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.1.2018 18:46

právě takovým "finančním poradcům" (název je zjevně zkratka z German Investor), co se snaží nalákat majetnější i méně majetné, aby si uložili peníze právě u nich. Všichni slibují modré z nebe a jistotu, ale mají tam samozřejmě, jak zákon vyžaduje, varování, že taky můžete o všechno přijít (jinými slovy), malinkým písmem dole nalevo. Takových publikací a serverů šířících paniku a prodávajících nějaké finanční produkty je spousta. Musejí tam mít formulace, které jsou soudně nenapadnutelné ("Německý hospodářský růst je příliš nízký!") a dostatečně emocionální. Zhruba řečeno: tyhle informace nebrat za seriózní. To je jako s bolševiky, ti taky někdy říkali pravdu, protože se jim zrovna hodila do krámu, ale člověk nikdy nevěděl, jestli to je zrovna ten případ.

No, to celé je reklama na nějaký spisek, který:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.1.2018 18:33

tam nabízejí, a prvních 50 žadatelů ho dostane zadarmo, který vám radí, kam si máte "bezpečně" uložit svoje peníze, protože v roce 2017 nastane hrozný bankrot a jenom ten, kdo si uložil prachy podle rad dotyčného Dr. Liemena, ho finančně přežije. Těch 11 faktů - vybírám: 1) státní dluhy jsou vyšší než se přiznává - no, přijde na to jak se to počítá, běžně se u Němců udávají v novinách jako zadlužení jenom dluhy federální, k tomu ovšem je seriózně třeba připočítat dluhy Länder a obcí, a hned jsme na dvojnásobku, a pak ještě částku pro penze úředníků, které se stát zavázal vyplatit, a pak ještě target saldo asi 1000 miliard, a hned jsme na trojnásobku. To ovšem není nic tajného a dá se to normálně najít, pravda je jenom, že si to lidi neuvědomují. Že by to ovšem vedlo k iminentnímu bankrotu, to ani náhodou. 2) německé dluhy jsou v EU rekordní a vy je musíte zaplatit. No, to je pravda, a kdo jiný by to měl zaplatit, že ano. Opět ovšem žádné tajemství. 5) německý finanční sektor stojí před kolapsem - nedoložitelné tvrzení, spíš asi ne. 7) Německo masivně chudne a vy s ním - no, neřekl bych, samozřejmě nás vláda masivně okrádá a dává prachy Arabášům a jiným vyžírkům, ale o masivním chudnutí nemůže být řeči. 8) náklady na uprchlíky explodují a strhnou vás do chudoby - ze dvou třetin to nejpravdivější tvrzení ze všech 11, samozřejmě každé euro nacpané připrchlíkům je ukradené nějakému pracujícímu řádnému Němci, který je tak ošizen o značnou část extra výdělku za zvýšení své produktivity. 11) Stejně jako tyto spolkové země stojíte i vy před bankrotem: no, řada spolkových zemí (prakticky všude tam, kde vládnou socani a zelení) fakticky bankrot už dávno je, ale bohatší spolkové země (Bavorsko, Baden-Württembersko, Hessensko, snad Hamburk) jsou povinny jim prachy posílat, takže formálně bankrot nikdy být nemůžou. Takže 1/10 pravda, 9/10 lež. Shrnuto: je to reklama používající nahánění strachu těm jednodušším, aby se dali oškubat.

Re: Pleteš si krácení s cucáním si srágor z palce. :
Autor: Š. Hašek Datum: 14.1.2018 18:16

Milý Machu,

chtěl bych Vás upozornit na drobnou maličkost. A sice, že ČSR obchodovala s Německem ještě ve větší míře než CCCP. Ve Vámi uvedené období. Vy ovšem říkáte obchodu lezení do zadku. Mimochodem - Ferdinand Peroutka označil ještě v prosinci r. 1938 (v Přítomnosti, president Zeman to ví, ani ta vnučka to neví, ač to je paní primátorová) Německo jako seriozního obchodního partnera. Vy to nevíte, Vy toho nevíte. Přečíst a spát!

V mém (kultrurním) okruhu se nadáváním a tykáním na potkání dostáváte ihned do složky: buran, hlupáček, který místo argumentů mává pěstičkou, a protože nemůže pěstičkou, tak aspoň povýšeným tykáním.

Dejte si na to pozor, někde v textu haprují i ta velká písmena.

Nezněla ta "devadesátka" původně:
Autor: I. Vermis Datum: 14.1.2018 17:22

"hanobení Říše"?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.1.2018 15:43

Které údajně myslíte?

Re: Furt stejný:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 15:32

Ta MM asi nebude poloviční.

Re: Proč to ti Němci dělají?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 15:31

Mohlo, mělo, ale obávám se, že se inspirují spíš Číňany a jejich kontrolou internetu.

Re: Potřetí za sto let uvrhlo Německo Evropu do TEMNA:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 15:30

Německo ne. Socani všech možných odstínů a národností, včetně německých.

Re: Německo se diktaturya a expanzionistických tendencí nezbaví:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 14.1.2018 15:09

Ty sekery a pruhy jsou jen ozdoba. Důležitým je to svázání.

Potřetí za sto let uvrhlo Německo Evropu do TEMNA:
Autor: P. Klíma Datum: 14.1.2018 13:49

Re: Proč to ti Němci dělají?:
Autor: J. Vintr Datum: 14.1.2018 12:42

Ale tady kruci nejde o nic jiného, než že vládnoucí klika v Evropě plánovitě zaplavuje Evropu vetřelci z muslimských zemí a snaží se co nejvíc oddálit moment, kdy to lidé pochopí a začnou se proti tomu masově bouřit. Ze stejného důvodu se snaží občany odzbrojit, aby se tomu neměli čím bránit

Re: Proč to ti Němci dělají?:
Autor: J. Fleiszner Datum: 14.1.2018 11:41

Proč to ti Němci dělají? Neděláme to už i v Čechách. Podívejte se koho lidé volí. Lidi kteří jsou maximálně prounijní a EU je co???? Německo a Francie! Takže tyhle protiústavní a totalitní způsoby můžeme brzy čekat i u nás. Když někdo volí podle toho jak je volený příjemný na pohled, tak nemůže čekat dobré výsledky.

Re: Proč to ti Němci dělají?:
Autor: R. Brzák Datum: 14.1.2018 9:59

Možná by se Německo mohlo inspirovat vzorem demokratické a svobodné země. V USA nedávnou potvrdili soudy, že ústavou je chráněna i tzv. hatespeech. Američani chápou, že obávat se svobody slova je horší, než riskovat urážku a hlavně že to nese kontraproduktivní plody.

Proč to ti Němci dělají?:
Autor: I. Koreň Datum: 14.1.2018 9:49

"Hlavním průšvihem celého zákona je, že přesouvá výkon práva na amatéry a ani se nesnaží o vybalancování veřejných zájmů chráněných ústavou."

O tom zákonu se vedla v Německu emocionální a detailní diskuse. Proti ústavní svobodě slova, stojí ústavní právo na ochranu pověsti a zákaz propagace nesnášenlivosti a násilí.

(Německo z pochopitelných důvodů bere šíření nenávisti vážněji než třeba ČR).

Uvedený zákon v podstatě znamená přiznání, že státní moc není schopná dosavadními prostředky zabránit propagaci nenávisti na sociálních sítích, protože míra jejich porušování přesahuje kapacitu policie, státních zastupitelství a soudů. Jak bude nový zákon fungovat, ukáže čas, ale počítám, že se bude ještě hodně měnit.

Re: Furt stejný:
Autor: P. Han Datum: 14.1.2018 9:13

Polovičních černošek je hromada, obvykle to jsou pěkné holky. Viz třeba Meghan Markle nebo Halle Berry. Ale hysterie a tendence svlékat se na veřejnosti k rasovým charakteristikám nepatří.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: V. Student Datum: 14.1.2018 7:50

Kdyby se tady "špinaví Maročani", jak píšete chovali jako v Německu, tak bych se klepal taky, Vy ne?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: V. Student Datum: 14.1.2018 7:48

K boji proti kulakům nevyzývali Češi, ale Komunistická strana Československa, která taktéž do lágrů zavírala, a ne "my Češi". Aspoň tak si ty časy my Češi interpretujeme. A Němcům to nedovolíme? Zrůdnou ideologii přinesli nacionální socialisté, a když se dostali k moci, začali ji uskutečňovat. Jako v Rusku bolševik tu svojí, jako u nás soudruzi. Kde je rozdíl?

Re: Kde je Rudolf?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.1.2018 0:23

Agent Rudolf se ve vzepětí vůle odvážil i pod úvodník.