19.10.2018 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NĚMECKO: Nikdy se neptej, koho mažou. Mažou tebeŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 88, poslední: 14.1.2018 23:14, přehled diskusí

Vařící voda, žába ...:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 0:18

Těžko jinak přirovnat.

Klidny pevny krok:
Autor: J. Sinnreich Datum: 13.1.2018 0:22

Nemecko kraci "klidnym, pevnym" krokem k novym Norimberskym zakonum .S ustavnosti si tehdy take nikdo nelamal hlavu. Zacina byt nebezpecne mit takoveho souseda.

Re: Klidny pevny krok:
Autor: M. Prokop Datum: 13.1.2018 0:29

Názorná ukázka, k čemu vedou "dobré úmysly".

Re: Klidny pevny krok:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 9:06

Přesné.

Děs ! Ale všichni se zaklínají slovem - demokracie:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 3:25

Dostávám z Německa maily z inv. společnosti a dnes mi přišlo toto - (je mi jasné, že tím sledují i své zájmy, ale) -

Crash Upozornění: Úroveň důchodů v Německu je nejnižší v EU - Vážení čtenáři, opakovaně se říká, že Němci jsou "bohatí", a proto musí zůstat osamoceně pro všechny druhy problémů, jako je záchrana eura nebo krize uprchlíků, ale nyní je stále jasnější, že tomu tak není. Podle studie ECB jsou Němci z hlediska bohatství dokonce nejhorší v Evropě. V průměru mají ostatní země dvakrát až třikrát více bohatství než průměrné německé. Tato čísla jsou také podporována novými studiemi z jiných zdrojů.

Podle organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) srovnává Německo očekávanou výši důchodů s pouhými 58% svých posledních příjmů. Na úrovni všech zemí OECD je však průměrná mezera ve srovnání s posledními výnosy 69%. Italové mají obzvláště dobré výsledky se 75 procenty, Španělé s 84 procenty a Řekové s dokonce 110 procentní důchod ve srovnání s předchozími příjmy. Důvodem je to, že ve většině zemí se jako základ pro výpočet důchodu použijí posledních 5 až 10 let před odchodem do důchodu, tj. Roky s nejvyššími výdělky v pracovním životě. V Německu je to naopak průměrný po celý pracovní život, což je pro budoucí důchod podstatně horší.

ještě drastickým, když vidíte roky potřebné pro důchod. V Německu je na důchody vynaloženo průměrně 45 let, ale pouze 41 let ve Francii, 40 let v Itálii a 35 let v Řecku. Znovu je zřejmé, kolik zaměstnaných osob v Německu je znevýhodněno v případě důchodů.

Pro vás to znamená, že se nesmíte spoléhat na stát. Státní systém pro nás s nejvyššími daněmi z příjmů a příspěvky na sociální zabezpečení pro zaměstnance všech průmyslových zemí je zodpovědný za zhoršující se vztah mezi částkou posledního příjmu před odchodem do důchodu a vyplaceným starobním důchodem. V současné době není předvídatelné, že se něco zásadně změní. A to navzdory kritické demografické situaci, která je již léta známa.

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 3:52

Nevím, nakolik jsou ta čísla přesná, připadají mi spíš "zvláštní" (Řekové dokonce 110 % důchod ve srovnání s předchozími příjmy a 35 let odpracovaných) Ale k tomu textu je přidán jiný text - "Německo před federálními volbami v roce 2017" - 11 hanebných skutečností, které vám Angela Merkelová nepověděla před federálními volbami v roce 2017! - http://jdem.cz/drtjj8

A ta cenzura tam, holt čím víc stát má, tím víc roste a vymýšlí si kráčoviny. Nepochopím lidi, že jsou s tím tak srovnaní.. možná právě proto ta orwelliáda, aby nebyli informovaní..

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 13.1.2018 10:19

Asi jste si tu statistiku nezfalšovala sama :-).

První, co mě napadá, že počítá-li se důchod z posledních několika "bohatých" let (v ČSSR bylo, pokud je mi známo, celkem běžně, starším přidáváno, aby měli lepší důchod - hodně se mluvilo o převádění předdůchodových řidičů na dálkovou dopravu, která je ve světě doménou lidí spíš mladších), a pak se převede na "celoživotní průměr", vyjde číslo o něco větší. A jestli k tomu přihodíte, že do pracovního života se počítá (dřív počítalo, dnes nevím) i vzdělávání a povinná vojna, kdy je příjem nulový, a pak průměrujete i to, klidně vám může vyjít čísle viditelně divné, i těch 110%, a čistě statisticky je to v pořádku.

Můj příspěvek je čistě okopírovaný z toho mailu:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 15:28

Mých vlastních názorů je tam absolutní minimum

Re: Můj příspěvek je čistě okopírovaný z toho mailu:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.1.2018 15:57

Probůh to ne, "osobně zfalšovaná" statistika není osobní názor. Takže zkusím ještě jeden příklad a pak vás nechám na pokoji :-). Čísla si vymýšlím.

Nechť je země Z1 velmi chudá a plat je tam 1000,- fufníků. V téže zemi mají důchod 2000,- fufníků neboli 200% platu. Zároveň jsou členy unie U1, kde je plat 10 000,- a důchod 5 000,- čili 50% platu.

V zemi Z1 ovšem touží po zvýšení důchodů, i jmou se tvrdit: plat v unii U1 je 10 000,-, naše důchody jsou 2000,-, ach my ubozí máme jen 20%ní důchody.

Každé slovo z toho je pravda pravdoucí.

Tahleta čísla se těžko zjišťují, resp. dají se zjistit:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.1.2018 16:26

jenom pro státní důchody, jinak vám každý při sběru dat může nakecat, co chce, a k tomu si každý interpretátor tahleta čísla kroutí tak, jak potřebuje. Jediné, co snad víceméně sedí, jsou údaje o majetku obyvatel, a tady jsou Němci ve srovnání s Francouzi, Italy, ale i Řeky v průměru chudí, pokud se tedy započítají baráky - v Německu bydlí většina obyvatel v nájmu, jinde ve vlastním. A to je majetek oficiálně zjištěný, u kterého si můžeme být jisti, že je třeba v Řecku - kde nemají ani katastr - silně podhodnocen, a v Itálii, podle toho, co nám vypráví náš soused Ital, to bude nemlich stejné. Zatímco v Německu běžný člověk neutají nic.

No, těch "11 skutečností" je reklama na nějakou brožurku,:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.1.2018 16:19

ke komu si máte dát svoje peníze (tedy k vydavatelům té brožurky, kam taky jinam), a dotyčných 11 skutečností jsou Platitüden, jak se v němčině říká, neboli prázdné všeobecné kecy. Je to částečně i pravda, ale asi tak, jako objevné sdělení, že je v noci tma.

Ale četl jste těch 11 skutečností AŽ do konce ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 19:17

tam jsou dost děsivá čísla dluhů a dalších údajů.. To by mě zajímalo, nakolik je to pravdivé.. NEJSOU tam jen prázdné všeobecné kecy. Je to hrozně dlouhé a pořád prokládané tou reklamou, ale ony ty jednotlivé body tam jsou víc rozepsané do detailů.

Byla bych ráda, kdybyste se na to mrkl a dal vědět, dá-li se to brát seriózně, pravdivě..

Podívám se, ale až zítra,:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.1.2018 21:00

dneska už jsem líný, a dám vám vědět. Dobrou noc.

No, to celé je reklama na nějaký spisek, který:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.1.2018 18:33

tam nabízejí, a prvních 50 žadatelů ho dostane zadarmo, který vám radí, kam si máte "bezpečně" uložit svoje peníze, protože v roce 2017 nastane hrozný bankrot a jenom ten, kdo si uložil prachy podle rad dotyčného Dr. Liemena, ho finančně přežije. Těch 11 faktů - vybírám: 1) státní dluhy jsou vyšší než se přiznává - no, přijde na to jak se to počítá, běžně se u Němců udávají v novinách jako zadlužení jenom dluhy federální, k tomu ovšem je seriózně třeba připočítat dluhy Länder a obcí, a hned jsme na dvojnásobku, a pak ještě částku pro penze úředníků, které se stát zavázal vyplatit, a pak ještě target saldo asi 1000 miliard, a hned jsme na trojnásobku. To ovšem není nic tajného a dá se to normálně najít, pravda je jenom, že si to lidi neuvědomují. Že by to ovšem vedlo k iminentnímu bankrotu, to ani náhodou. 2) německé dluhy jsou v EU rekordní a vy je musíte zaplatit. No, to je pravda, a kdo jiný by to měl zaplatit, že ano. Opět ovšem žádné tajemství. 5) německý finanční sektor stojí před kolapsem - nedoložitelné tvrzení, spíš asi ne. 7) Německo masivně chudne a vy s ním - no, neřekl bych, samozřejmě nás vláda masivně okrádá a dává prachy Arabášům a jiným vyžírkům, ale o masivním chudnutí nemůže být řeči. 8) náklady na uprchlíky explodují a strhnou vás do chudoby - ze dvou třetin to nejpravdivější tvrzení ze všech 11, samozřejmě každé euro nacpané připrchlíkům je ukradené nějakému pracujícímu řádnému Němci, který je tak ošizen o značnou část extra výdělku za zvýšení své produktivity. 11) Stejně jako tyto spolkové země stojíte i vy před bankrotem: no, řada spolkových zemí (prakticky všude tam, kde vládnou socani a zelení) fakticky bankrot už dávno je, ale bohatší spolkové země (Bavorsko, Baden-Württembersko, Hessensko, snad Hamburk) jsou povinny jim prachy posílat, takže formálně bankrot nikdy být nemůžou. Takže 1/10 pravda, 9/10 lež. Shrnuto: je to reklama používající nahánění strachu těm jednodušším, aby se dali oškubat.

No a ten "GeVestor-shop.de" je server, věnující se:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.1.2018 18:46

právě takovým "finančním poradcům" (název je zjevně zkratka z German Investor), co se snaží nalákat majetnější i méně majetné, aby si uložili peníze právě u nich. Všichni slibují modré z nebe a jistotu, ale mají tam samozřejmě, jak zákon vyžaduje, varování, že taky můžete o všechno přijít (jinými slovy), malinkým písmem dole nalevo. Takových publikací a serverů šířících paniku a prodávajících nějaké finanční produkty je spousta. Musejí tam mít formulace, které jsou soudně nenapadnutelné ("Německý hospodářský růst je příliš nízký!") a dostatečně emocionální. Zhruba řečeno: tyhle informace nebrat za seriózní. To je jako s bolševiky, ti taky někdy říkali pravdu, protože se jim zrovna hodila do krámu, ale člověk nikdy nevěděl, jestli to je zrovna ten případ.

Díky, :
Autor: J. Kanioková Datum: 14.1.2018 22:07

taky mě překvapilo, že takové informace nejsou v nějaké přehlednější tabulce, ale jen tak slovně. Jsem ekonomka, a takové zpracování údajů jsem viděla poprvé. Taky jsem kus času dělala statistiku. Proto mě to dost šoklo. S tou firmou nemám nic společného, jen kdysi uvedli jakousi informaci a já poslala dotaz. Od té doby mi neustále posílají své maily. Takže dík, mějte se fajn..

Nejen mažou tebe. Rozhodně mažou si tebe!:
Autor: P. Dvořák Datum: 13.1.2018 5:19

Na chleba.

Tak nevím,:
Autor: P. Lenc Datum: 13.1.2018 8:12

je to oprášení nacistických nebo komunistických zákonů? Nakonec, "vedoucí úlohu" Německa v Evropě nám onehdy "vysvětlil" soudruh Schulz naprosto úderně a to by bylo aby se Evropa nepříspusobila...Včetně tak pokrokového zákona.

Re: Tak nevím,:
Autor: P. Portwyn Datum: 13.1.2018 8:17

To máte jedno, co z toho oprašujete. Obojí vyšlo z Německa...

Re: Tak nevím,:
Autor: P. Lenc Datum: 13.1.2018 8:45

Ano.

Kupředu!:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 9:04

Kupředu s "láskou a pravdou a pomocí:

rozstříhání státní standarty, profesorským čmáráním na vývěsku jiného přednášejícího - rozuměj ruského švába, selekcí občanů na "správné" a morálně nekonstruktivní zakomplexovaným nenávistníkem, cenzurou internetu, vytáhnutí presidentského kandidáta - který se v politice orientuje asi jako student nultého ročníku medicíny v operaci srdce, neustálé žalování v brusele na vlastní politiky/občany, vytváření dojmu, že nejsme Evropané a máme před sebou ještě tisíce kilometrů putování/demogratizace(do brusele), hlasování v brusele evidentně proti zájmům České republiky, vytvoření propagandistického nástroje jménem TVveřejnoprávní (viz složení "dozorčího/kamarádského/teď lidově divácké komise" orgánu), ...... .

"Jsem rád", že ta láska a starost o demogracii je tak okatá, víme, kdo je kdo.

Jo,:
Autor: J. Kanioková Datum: 13.1.2018 15:52

taky amer. "demokraté".. Přečtěte si článek od Anne Applebaum (manželka Sikorského, fanatická protiTrumpovka, eurohujerka, proti současné polské vládě) - Amerika, kterou Evropa potřebuje právě teď, chybí - http://jdem.cz/drttg2

Našla jsem ten článek po přečtení nadšeného jiného na PL - "Dobře známá Anne Applebaumová: Lidé v ČR věří dezinformacím, prezident je napojen na Rusko. Přátelé USA to mají v této zemi moc těžké", už to tam není, asi ho smazali "po nadšeném ohlasu u diskutérů".

Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Štrobl Datum: 13.1.2018 9:05

že nebyly jenom Norimberské zákony, ale i Norimberský proces.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 9:11

Já bych jim také připomenul, že ztratili samostatnost, Stalin/my Slované jsme si je namazali na chleba, přáli jim dobrou chuť, když jedli polívky z vrabců. Celkem trefný konec nadlidí/panského národa.

Měli štěstí, že se již neoplácelo "okem za oko". To by byl větší mazec. Zjednodušeno, zkráceno

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Lepka Datum: 13.1.2018 9:38

Těmi Slovany míníte turkotatarské a mongolské vojáky, jich měl Pepa Stalin nadbytek?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 11:34

Ježíš, Vy jste éro. Buďte rád, že Vaše rodiče se nenacházeli jednoho hezkého června v Lidicích.

Čím dříve zjistíte, že my, Poláci, Rusové, Srbové jsme Slované a Německo je výslovně jmenovalo k "převychování, zničení, zotročení", tak nebude dál tady trapnit. Pokud někdo chtěl rozvrtat Evropu, tak to byl Němec (a paradoxně vždycky pozval zároveň nějaký obskurní režim odjinud, zde třeba Stalina. Ale to je nad Vaše chápání.

Jinak opakuji, že Němci byli tak vynikající stratégové, že si tam pozvali všechny národy z bývalého Ruska, tehdy CCCP. Na pivo a ženy, v roce 1945.

Dneska jsou zas "takoví stratégové", že si tam pozvali občanské obohacení "Blut und Boden" (víte Vy vůbec, co to znamená?) z Alžíru.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: V. Student Datum: 14.1.2018 7:48

K boji proti kulakům nevyzývali Češi, ale Komunistická strana Československa, která taktéž do lágrů zavírala, a ne "my Češi". Aspoň tak si ty časy my Češi interpretujeme. A Němcům to nedovolíme? Zrůdnou ideologii přinesli nacionální socialisté, a když se dostali k moci, začali ji uskutečňovat. Jako v Rusku bolševik tu svojí, jako u nás soudruzi. Kde je rozdíl?

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Jurax Datum: 14.1.2018 20:37

Kde je rozdíl ... řekl bych, že pro ty, kdož skončili v lágrech nebo na popravištích, byl Vámi diskutovaný rozdíl nepodstatný.

A uskutečnění jakkoliv zrůdné ideologie se neobejde bez masové podpory lidu - a ta, nejen vynucená, ale i spontánní, nesporně byla.

Svět je spletitý a nečernobílý.

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: J. Vintr Datum: 13.1.2018 10:32

Kdyby se jednalo jen o střet Němců a Ruska, tak budou na tom chlebě namazaní Rusi....

Re: Němci by si měli uvědomit,:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.1.2018 11:39

Ha, ha!

Vy to chcete zkusit potřetí? Napomádovaní Němci (co se klepou v tramvaji před špinavým Maročanem) s deodorantem v podpaží potáhnou na Moskvu!? Maminky nechaj doma, nebo si je vezmou s sebou? Zkráceno.