21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: HydraŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 116, poslední: 14.1.2018 21:03, přehled diskusí

Výborný článek a shrnutí. Díky!:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.1.2018 21:03

Nad tím, jak funguje EU, vážně zůstává rozum stát.

:
Autor: M. Pechr Datum: 13.1.2018 12:44

...a stejně jsem Topolánka volil...

Re: Překvapuje mne:
Autor: P. Aron Datum: 13.1.2018 9:28

Pánové naprostý souhlas s Vámi oběma !

Není pravda, že nebylo možno se postavit Bruseli na odpor!:
Autor: L. David Datum: 12.1.2018 22:55

Bohužel se většina politiků řídí tím známým pravidlem: Vím, že jsem svině, ale musím toho fleka udržet, aby po mně nepřišla ještě větší svině!

Nejen Topolánek, ale celá tehdejší vláda neměla koule. Kdyby se ti strejcové a tetky nebáli o své fleky, stačilo, aby všemi prostředky vysvětlili národu, o čem ten Lisabon je, a potom vyhlásili referendum na to, zda si občané Lisabon přejí, či nikoliv.

Výsledek by byl jednoznačný!

Pokud ovšem stát řídí zbabělci a korytáři, pak se opravdu "tlaku Brusele" ubránit nelze ! ! !

Re: Dotaz: Jsou na tom Češi hůř než ostatní?:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.1.2018 22:39

Pro řízení auta máme předpisy technologické - ty jsem vypsal. Ostatní jsou předpisy administrativní, ten o maximální povolené rychlosti mezi všemi, ale taky parkování, čára plná, dvojitá, děravá, parkování podél, kolmo, na chodníku a to je to, co dělá zákony tlustými.

Nechce se mi ale souhlasit s vaším modelem "spolupracujícího" parlamentu. U počítačových procesorů je nepochybně nějaký šéfprojektant, který tahá za nitky a má pod sebou specialisty na jednotlivé trpaslíky nebo co v tom procesoru vlastně pracuje. Každý poslanec by měl být takovým šéfprojektantem a ano - mít k ruce jednotlivé výbory a ministry, aby dostal podklady pro jakž takž kvalifikované rozhodnoutí, jak hlasovat. Tím podkladem pochopitelně většinou je "zástupce výboru mi poradil.

Tak, jak to píšete, tomu rozumím spíš tak, že je jeden malý parlament na zdravotnictví, jeden na dopravu... Což nejspíš nemyslíte.

Re: Překvapuje mne:
Autor: J. Vintr Datum: 12.1.2018 21:55

Oprava "předloni"...

Re: Překvapuje mne:
Autor: J. Vintr Datum: 12.1.2018 21:54

Například předklonu stvořila EK direktivu, tzv Dublin IV. Kromě kvót na přerozdělování migrantů obsahuje mnohostránkový dokument několik větiček, v nichž se praví, že žadatelé o azyl budou mít nárok na to, aby za nimi legálně přicestovaly jejich rodiny a to včetně sourozenců!!! V praxi to znamená, že s jedním žadatelem o azyl bude moci postupně do Evropy legálně přicestovat téměř neomezený počet lidí! Tato zásadní informace zůstává zcela mimo zájem lidí, médií a nejspíš i politiků - což znamená, že se proti tomu nikdo nepostaví a bude to schváleno!

Re: Překvapuje mne:
Autor: C. Horák Datum: 12.1.2018 20:19

Správně, nedochází jim to, protože nechtějí, aby jim to došlo. Když se realita příliš rozchází s představou lidí, jaká by měla být, stresuje je to. To samé platí o výhledu do budoucna. Ve snaze bránit se stresu pak filtrují informace nikoli podle relevance, ale spíše podle toho, jakým způsobem ovlivňují jejich duševní stav. Dtto práce s logikou - sem tam se na něco v logické posloupnosti pozapomene, něco se přiohne, občas se logice trochu šlápne na krk... a ono to nakonec vyjde tak, aby bylo dobře a mohlo se klidně spát. Neboť přijít o iluse je mnohdy bolestivější, než přijít o nohu. A právě proto je k poznání a intelektuální autonomii mnohem nezbytnějším předpokladem odvaha a odhodlání, než intelekt a vzdělání.

Chudáci bulhaři, prý jestli chtějí euro:
Autor: J. Mrázek Datum: 12.1.2018 20:10

Tak hezky říkali to jejich opačné NE a kývali zběsile hlavami, namísto vrtění ...a za dva roky ho budou mít .... :-))) Tedy, jestli mezitím poprávu neklekne ...

Překvapuje mne:
Autor: J. Vintr Datum: 12.1.2018 19:48

že po přečtení této děsivé informace většinu diskutujících zajímá nějaký Topolánek a podobné blbosti. To nikomu nedochází, v jakém jsme průseru? Jsme těm šmejdům, kteří to šéfují, kompletně vydáni na milost a nemilost. To, že to na nás zatím nějak viditelně nedopadá, je dáno jednak tím, že používají osvědčenou salámovou metodu, jednak tím, že ještě nedisponují dostatečným represivním aparátem, který by ty jejich šílené nápady důsledně prosazoval. Jenže je jen otázkou času, kdy se k tomu propracují.

.

Přesně.. :
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2018 19:34

Re: Je dobré si uložit I komentář pana P. :
Autor: P. Aron Datum: 12.1.2018 19:32

Díky, uloženo :-)

:))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2018 19:31

"Bojoval" proti LS maximálně, největší sviňárny šly :
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2018 19:30

od ústavních soudců a pravdoláskovníků, "elit". Ti proti němu štvali denně a naprosto drsně. Odvolávali se na "většinu české společnosti"

The Times o pokrytectví EU při rozšiřování - https://www.klaus.cz/clanky/1332

Václav Klaus jednak slíbil, že když bude posledním člověkem v Evropě, na kom ratifikace stojí, Lisabonskou smlouvu ratifikuje. Tento slib dodržel. Ústavní soud však neotálel a v rozporu s praxí oznámil ve svém nálezu, že prezident ratifikaci stejně brzdit nemůže, přestože se ho na to nikdo neptal.

Re: Pane autore Češi nejsou žádní tygři Evropy:
Autor: P. Aron Datum: 12.1.2018 19:29

Jistě, tu prosperitu nám zajistí pan Juncker, Mogherini ( bývalá komunistka) a další ty tisíce úředníků svými astronomickými platy. Zlaté platy úředníků - revanšistů a nepřátel plány zhatí. Jo to ti úředníci vyrábí zboží pro export, oni vyrábějí auta, pěstují obilí, ovoce, řídí kamiony, staví dálnice ? Víte, že před vstupem do EU už jsme neměli žádná cla vůči ostatním státům EU ? Na hranicích byly pohraničníci a celníci ( a jak by se tam teď hodili kvůli migrantům) ale auta se značkou evropského státu většinou volně projížděla bez jakékoliv kontroly. Ano a ta EU nám svými předpisy neustále ten obchod a život zjednodušuje že ?

Re: Dotaz: Jsou na tom Češi hůř než ostatní?:
Autor: I. Koreň Datum: 12.1.2018 19:28

připadají předpisy jednoduché, a přece vydají silniční pravidla na knížku.

EU má ambici přiblížit k sobě fungování 27 zemí, každá z nich funguje podle tisíců zákonů na desetitisících stran. Proto má EP 751 poslanců a ne 28. Proto musejí spolupracovat ve výborech, frakcích a národních zastoupeních, i s ministerstvy a parlamenty svých zemí, a vybrat si nějakou specializaci, ve které můžou něco pozitivního přinést.

Osamělí géniové, jakých je česká politika plná, nemají v takovém prostředí šanci.

Re: Pane autore Češi nejsou žádní tygři Evropy:
Autor: P. Aron Datum: 12.1.2018 19:22

Přesně tak, naprostý souhlas. Díky za váš příspěvek.

Kam jsme to proboha vlezli?:
Autor: J. Vintr Datum: 12.1.2018 19:14

A není prakticky cesta, jak z tohoto otroctví ven. Přes politiky to určitě nepůjde, protože ty si vždycky koupí. A lidová vzpoura je velmi nereálná.

Re: Dotaz: Jsou na tom Češi hůř než ostatní?:
Autor: I. Koreň Datum: 12.1.2018 19:12

Pracuju ve společnosti, která vyrábí opravdu složité výrobky - počítačové procesory. Jeden člověk nemá šanci ani za sto let pochopit do detailu, jak fungují. Navíc se pořád vylepšují a jsou čím dál složitější.

Taková složitost se dá zvládnout jen spoluprací, dělbou práce. Díky je možné, že i noví zaměstnanci můžou během několika měsíců přinášet něco užitečného a nepropadnou depresím z toho, jak je všechno nepochopitelně složité a proč to nikdo nechce dělat jednoduše.

Váš příklad to dobře vystihuje - člověku, který umí řídit auto, prips

Re: Pevný Topol ve větru,:
Autor: P. Portwyn Datum: 12.1.2018 18:28

Kampaň má ovšem Topolánek vizuálně dobrou, působí uvolněně a určitě plastičtěji, než bezvýrazný Drahoš. Jako kandidáta bych ho nepodceňoval. To, že já mu nevěřím, ještě neznamená, že mu neuvěří jiní.

Pevný Topol ve větru,:
Autor: P. Portwyn Datum: 12.1.2018 18:26

čitelný a názorově konzistentní.

Euroskeptik, který podle vlastních slov volil eurohujerskou TOP09.

Pravicový premiér, který si za ministry vybral Martina Bursíka a Džamilu Stehlíkovou (o Kocábovi nemluvě).

Žádný vítač, teda pokud Míra neřekne "Vítej je, Mirku!".

Lisabonskou smlouvu takticky obětoval, aby prosadil... hm, co vlastně prosadil? Teda jako co trvalejšího? Kromě Lisabonské smlouvy tedy :oP Oficiálně vyměnil Topolánek souhlas s Lisabonem za americký radar, který se pak nestavěl... a zůstal s prázdnýma rukama.

Re: Článek je naprosto vynikající,:
Autor: P. Portwyn Datum: 12.1.2018 18:13

Pregnantní :oD

Nemám rád LI:
Autor: Z. Pešek Datum: 12.1.2018 18:06

Nemám rád LI, ale tohle se Vám povedlo, gratulace.

Je dobré si uložit I komentář pana P. :
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2018 18:02

ze začátku diskuse - Tak takhle to nebylo.: Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 12.1.2018 1:02 Ten ví nejlíp, jak to probíhalo, byl senátorem a ze skupiny, která se proti LS odvolala k ÚS !

"Osud Lisabonské smlouvy ležel v rukách Senátu. ODS měla dost senátorů na to ji zamítnout. Měla na to i usnesení svého kongresu. Její osud by byl v případě zamítnutí stejný jako osud evropské ústavy. O takových smlouvách nerozhodují vlády. Rada EU je připravuje, ale schválení a ratifikace je v rukách parlamentů (referend) v členských zemích.

Jenže pak se do toho zapojil Mirek Topolánek a několik jeho nohsledů a začali osobně přesvědčovat, slibovat, lámat a vyhrožovat. Nakonec se jim podařilo získat pro souhlas s Lisabonskou smlouvou dostatek hlasů."

A také - Eurodebata dnes, 2002- https://www.klaus.cz/clanky/1092

Re: Ještě si pamatuji:
Autor: P. Aron Datum: 12.1.2018 17:45

Díky za připomenutí, tentokrát si to už uložím :-)

článek vynikající:
Autor: P. Aron Datum: 12.1.2018 17:44

Přesně popisuje fungování EU respektive proč se politici nejprve tváří euroskepticky a pak sklapnou. Už jsem to komentoval před pár dny i na FB, že přesto ale Topolánkovi neodpustím.

Re: Nezradil !:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 12.1.2018 17:42

Podpis LS je zrada.

Komu by se to nelíbilo? :
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2018 17:36

Běžným občanům evropských zemí ! EU = RVHP II. a stejně blbě dopadne... !

Ovšem není třeba čekat až tak dlouho, je možné si to upadání ušetřit a vystoupit z toho šíleného spolku. Je ale důležité si předem připravit strategii postupu PO vystoupení.

Dnes je tady obzvláště veselo:
Autor: M. Krátký Datum: 12.1.2018 17:28

už jsem dovařil fazole na salát - i odvolil a teď půjdu na 70 minut spát a pak se uvidí co s načatým večerem. Přeji vám šťastnou ruku u volební urny - dejte si bacha na polanahé Nány - teroristky ( jakápak aktivistka - to z ní dělá ta naše novinářská žumpa - všude jinde ve světě by už byla dávno skrz na naskrz prostřílená spřátelenou ráží - ta naše ochranka je na dvě věci - na nic a na houno !!! ) - volbě prezidenta 3x ZDAR

Dobře, zvolíte ho..:
Autor: J. Kanioková Datum: 12.1.2018 17:23

Budete mu ale schopný věřit ? V dalších rizikových okamžicích ?

Já NE !