10.12.2018 | Svátek má JulieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Spor u Nejvyššího souduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 73, poslední: 11.1.2018 17:56, přehled diskusí

A co je komu po tom:
Autor: J. Ticháček Datum: 11.1.2018 17:56

Proč se proboha cukrář, a proč do toho Kristova noho ještě kafrá nějaký soudce, stará o to, k čemu je určen nějaký dort. Je k tomu, aby to někdo nakrájel a snědl. Šmitec.

Příliš vyvchýlené kyvadlo:
Autor: D. Spal Datum: 10.1.2018 20:18

Homosexuálové, stejně jako ostatní "menšiny", dnes zaujali postoj, že je každý musí respektovat a milovat. Pokud ne, tak je homofob a musí být potrestán. Takové násilné vynucování si respektu samozřejmě vyvolá pravý opak a udělá nepřátele i z bývalých sympatizantů.

Re: Příliš vyvchýlené kyvadlo:
Autor: P. Aron Datum: 11.1.2018 12:31

Přesně tak, vnímám to podobně.

trochu vul:
Autor: J. Cervenka Datum: 10.1.2018 20:10

pekar je tak trochu vul : pekar ma pect a pak to prodat - nevrtat se ve filozofii a socialnich zalezitostech.

A nejakej Mr. Han pise, ze zide jsou hlavne do businesu. Krome toho ale maji 120 Nobelovych cen, hlavne ve vede - coz je obrovsky disproporcionalni od vsech ostatnic ethnik a narodu. (Vedci jsou placeni velmi malo - neni tp dobrej busines.)

Re: trochu vul:
Autor: P. Han Datum: 10.1.2018 21:21

Já jsem napsal, že Židé jsou hlavně do businessu? Jednak můj příspěvek nebyl primárně o Židech, a kromě toho jsem nic takového nenapsal. Možná umíte přečíst skoro všechna písmenka (i když je nedokážete česky napsat), ale pochopit psaný text nezvládáte.

Tak tady je to jasné:
Autor: R. Morava Datum: 10.1.2018 19:59

Nabídli jiné zákusky, takže neodmítli homosexuály. Odmítli vyrobit dort s popisem se kterým nesouhlasí (jak se tu i píše je to proti svobodě slova). Byť by i odmítli podpořit svatbu homosexuálů, je to jejich právo. Pokud odmítnu podpořit sebevraha je to taky trestný čin? A co kdyby po mně chtěl podobný šílenec že musím u prodeje dortu třeba kvákat, musím mu taky takové přání splnit? Určitě ne!

Jinými slovy případ jednoznačný. Homosexuálové nemají právo někoho nutit vyrábět něco proti vlastnímu přesvědčení. Odklepnuto, konec. Cukrář je nevinný.

svatba:
Autor: P. Aron Datum: 10.1.2018 18:48

Vztah homosexuálů lze upravit nějakou smlouvou, partnerstvím, registrovaným partnerstvím. Ale nikdy to nebude manželství a tudíž nelze ani uzavírat svatbu. Ta je a bude z podstaty věci vyhrazena vztahu muže a ženy. Kde původní hlavní účel byl zajištění práva pro rodinu, děti, ženu. Můžete si vytvářet jaký chcete newspeak, ale nikdy nebude platit, že Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. I kdybyste lidi trestali přírodu nepředěláte. Stejně tak jako existují pouze dvě pohlaví a jevy jako hermafroditi u lidí jsou vzácná kuriozita. A tvor s pindíkem je muž a tvor s vaginou žena. A pouze oni tvoří rodinu. Plus širší rodinu se svými příbuznými. Pokud je někdo homosexuál rozhodně mu to nevyčítám, ale také to není důvod k pochodu hrdosti.

Re: svatba:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.1.2018 19:18

Tak nějak......

Takže:
Autor: P. Aron Datum: 10.1.2018 18:37

Když muslim odmítá vepřové a nutí ženy se zahalovat je to multikulturalismus a musíme to akceptovat a ve škole vyřadit vepřové z jídelníčku. Když tu před pár dny byla řeč o cenzuře na FB psali místní "liberálové",. že FB a další jsou soukromé společnosti a mohou si mazat co chtějí podle svých pravidel. Ale titíž bojují proti cukráři, který nesouhlasí se sňatky homosexuálů a odmítá je nikoliv obsloužit, ale udělat jim svatební dort a najednou je to diskriminace ? Oni samozřejmě nejsou žádní liberálové, ale fanatici politické korektnosti, multikulturality a genderismu. Vše dohromady obdoba středověkého boje proti kacířům.

Re: Takže:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.1.2018 19:19

Povězme si na rovinu - určité "zvláštnosti USA" byly snem Uljanova. Komouši jsou všady stejní.

Re: Takže:
Autor: P. Aron Datum: 10.1.2018 19:49

Jo, jo.

politicky islam/katolicismus v praxi:
Autor: M. Pesat Datum: 10.1.2018 16:39

Marx s nami a zly pryc,novy polsky ministr zdravotnictvi podepsal tzv deklaraci viry, kde je nadrazeno bozi pravo nad pravo lidske, ano soudruzi pekne pomalicku politicky katolicismus/tamarstvi, "pravo" panbickaru/saria. Cest :-(

--------------------------

"Sygnatariusze deklaracji przyjmują wyższość prawa boskiego nad ludzkim, są przeciwni "narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji", a także deklarują "potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale także wiedzy o antropologii chrześcijańskiej i teologii ciała". Oczekują i wymagają "szacunku dla swoich poglądów i wolności w wykonywaniu czynności zawodowych zgodnie ze swoim sumieniem".

http://www.rp.pl/Rzad-PiS/180119948-Nowy-minister-zdrowia-podpisal-Deklaracje-Wiary.html

Re: politicky islam/katolicismus v praxi:
Autor: P. Han Datum: 10.1.2018 17:10

Profesor Szumowski, který tenkrát nebyl ministrem, podepsal před několika lety tuto deklaraci. Spolu s nějakými 4000 lékaři včetně dalších 58 profesorů. A - světe div se - nešlo o šariu, ale o potraty. Srovnávat ochranu nenarozeného života s povinností věřících zabíjet a mrzačit provinilce či pseudoprovinilce je od vás poněkud chucpe, ne? Omlouvám se za to židovské slovo, to vám tuším také nedělá dobře. Marx s vámi, soudruhu.

Tak by ty dvě buzny měla Krnda pozvat do Prahy:
Autor: M. Krátký Datum: 10.1.2018 15:08

až zase bude MHMP pořádat ten jejich pochod hrdosti za naše prachy a pod její záštitou a my volové se na ně budeme koukat zvlhlýma očima a jásat jak jsou úžasní - mávatka a třepetalky v ruce - ó to bude zase nádhera. Můj první tchán by na to měl po stránce jazyka českého svérázný názor - zde : JDITE MI DO PRELE S TĚMA VAŠIMA KRAVINAMA !!!

a proč musí:
Autor: M. Moravcová Datum: 10.1.2018 13:48

homosexuál neustále upozorňovat na to, že je homosexuál. Nám ostatním do toho přece vůbec nic není a nechceme to vědět. je to jen a jen jejich problém zviditelňování, nátlaku a manipulace.

Přesně,:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.1.2018 14:33

tahle šaškárna je trapná. Nechápu hlavně jedno základní - cukrář je či byl jistě soukromník... to on NESMÍ odmítnout zákazníka, jehož přání mu nevyhovuje ?

Proč se homosexuálům říká buseranti?:
Autor: A. Alda Datum: 10.1.2018 12:58

Protože buserují jiné lidi. Z jejich řad je nejvíc kverulantů a udavačů, a to již po staletí.

Re: Proč se homosexuálům říká buseranti?:
Autor: M. Pesat Datum: 10.1.2018 13:21

Ja bych rekl, ze duvodem jejich udavacstvi muze/mohl byt duvod, ze byli velice zranitelni/vydiratelni. Znacnou cast novodobe historie byla homosexualita trestnym cinem, zejmena cirkve se v tomto smeru "cinily". Tudiz "pritlacit/zmacknout" homosexuala aby praskal/donasel bylo snazsi. I dnes, kdy spolecnost je k homosexualum znacne tolerantnejsi, tak dost homosexualu svou sexualni orientaci radeji taji/maskuje. Cest :-)

Re: Proč se homosexuálům říká buseranti?:
Autor: R. Morava Datum: 10.1.2018 20:12

Nestrefujte se do církví! Myslíte si, že když je zakázáno kydat hnůj na úchylné lidi, na církev plít můžete?! To se škaredě mýlíte! Taková diskriminace naopak je největší sviňárna a podrazáctví!

Co se týká toho ,že k homosexuálům bylo přistupováno příliš agresívně, máte pravdu. Ale dnes je to naopak. A laskavě si uvědomujte že ani heterosexuál pokud není prase všude nedává na odiv svoje oblíbené sexuální praktiky a preference. Proto nevidím problém, když solidní homosexuál svoji orientaci maskuje. Proč ne, sex patří do soukromí.

Odsouzen by měl být ten pár:
Autor: I. Vermis Datum: 10.1.2018 12:43

který nutil cukráře jednat proti jeho náboženskému přesvědčení (jakoby byl jediný v celém městě).Tak by to nepochybně také skončilo, kdyby si chtěli dort objednat u muslimského cukráře.

Zjevně se jednalo o provokaci ve stylu naší ombudsmanky.

Re: Odsouzen by měl být ten pár:
Autor: M. Prokop Datum: 10.1.2018 12:46

Taky to tak vidí. Bohužel to není trestné.

Souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.1.2018 14:35

To se ty buzny nemohly prostě sebrat a jít o dům dál?:
Autor: S. Donát Datum: 10.1.2018 12:41

Jinde by jim určitě s radostí vyhověli. Museli by si ale najít nějakou pokrokovou "raw cukrárnu". Tam by si určitě s hošanama za pultem hezky poklábosili :)

A proč nenechat na vůli cukráře, kterou zakázku přijme:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.1.2018 11:32

a kterou ne?????

Re: A proč nenechat na vůli cukráře, kterou zakázku přijme:
Autor: J. Kombercová Datum: 10.1.2018 12:34

Náš zákazník, náš pán.

Věřící to mají zřejmě jinak, nebo konkrétně tenhle věřící?

Re: A proč nenechat na vůli cukráře, kterou zakázku přijme:
Autor: P. Han Datum: 10.1.2018 17:14

Nicméně je to jeho věc. Každý to má asi jinak. Židi, kteří jsou velice do kšeftu, s velkým úsilím vyrábějí izraelské a americké vlajky a prodávají je Palestincům, aby neohrožení bojovníci měli co pálit. Je to prý docela dobrý business.

Re: A proč nenechat na vůli cukráře, kterou zakázku přijme:
Autor: S. Donát Datum: 10.1.2018 12:38

Přesně, nechal bych to na každém. Tohle je klasický ukázka toho, do jaké řiti se civilizace řítí. Ale ono to zase přejde. Bude to bolet, ale přejde.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.1.2018 14:35

Re: A proč nenechat na vůli cukráře, kterou zakázku přijme:
Autor: P. Aron Datum: 10.1.2018 18:50

To přeci "liberál" nemůže připustit !

Šaškárna: Pokladní v supermarketu kradly:
Autor: A. Nový 840 Datum: 10.1.2018 11:18

mají ale dostat odškodnění. Firma je natáčela bez souhlasu

Podle verdiktu Evropského soudu pro lidská práva by měla španělská vláda zaplatit každé z pětice pokladních 4000 eur za morální újmu a uhradit soudní výlohy a náklady.