17.12.2018 | Svátek má DanielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Ne, skutečně ne!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 134, poslední: 11.1.2018 17:26, přehled diskusí

1***:
Autor: P. Klíma Datum: 10.1.2018 20:00

Celkem dobrý:
Autor: J. Jurax Datum: 10.1.2018 19:15

až na tu nesrovnalost v bulách - ta Karlova byla sice zlatá, leč nikoliv sicilská, a taky o takměř jeden a půl století mladší té sicilské.

Chtělo by to po sobě přečíst a ověřovat, ať se Vám nesmějí, pane Vlku ...

Re: Celkem dobrý:
Autor: V. Vlk Datum: 10.1.2018 19:59

Jistě. Jak se mi tam dostala ta Sicilská, sám nevím. Holt, práce kvapná, málo platná.

Pravdivý dějepis a pravdu je třeba, nic jiného!:
Autor: M. Ra Datum: 10.1.2018 19:02

Pane Vlku, nerad diskutuju na těchto fórách, protože, vždyť víme, že srážka s blbcem je ta nejhorší pohroma co nás může potkat. Tady ale musím a chci projevit úctu k Vašemu dílu, do kterého jste se pustil navzdory všem těm nulám, co vše ví, všude byli, melou ale jenom hubou a nemají přitom žádný fundament pro svá tvrzení. Navíc mají nulový potenciál,a když jde do tuhého, zachovají se jenom jako Čurdové. Kalí tady všude zdravé vody a škodí celému národu, nejenom teď ale i do budoucna. A pustil i navzdory těm, kteří se vlastně chovají jako kolaboranti, teď bych je klidně nazval "lokajní multiglobalisté". Neví nic, o ničem. Neví ani jenom to, že v Ománu ještě dnes 80% žen a děvčat musí podstupovat obřízku... Jeden můj mladý kolega na toto reagoval "to ne, to je blbost!", nečte, nezjišťuje pravdu, nebádá, jenom mele. Neví, že v SAE se ještě dnes popravuje, utínají ruce a nohy, např. jenom za to, že někdo již nechce být muslimem.Je zlatem, tyhle fakta říkat a učit je aspoň naše děti, naše dospělejší mládež je již zmanipulována, již nedisponuje ZSR (zdravý selský rozum). A ani se nedivím, dostup k pravdivým informacím neexistuje, nebo je těžký a samotné informace jsou překrucovány na výmysly a účelovou lež porcovanou lokaji nějakého systému mimo naše zorné pole. Navíc k tomu beztrestně zneužívajících veřejné masmédia, tedy naše daně. Bude to těžká cesta, ale "Pravda vítězí". A k tomu dílu musí náš rozumný lid přiložit ruku.

Re: Pravdivý dějepis a pravdu je třeba, nic jiného!:
Autor: M. Ra Datum: 10.1.2018 20:33

oprava: ne v SAE ale SA. E se vloudilo.

S tím Norimberkem je to pravda:
Autor: R. Morava Datum: 10.1.2018 18:54

Nacisté se najednou všichni vymlouvali že jen plnili zákony a nařízení. Rozsudky však byly ve smyslu že se na to nemohou vymlouvat. A souhlasím s tím, že měli rozsudky pravdu. Autor má pravdu, to má skutečně dnešní Evropa společného s nacisty. I nesmyslné a protichůdné zákony se berou dogmaticky, alibisticky a neposuzují se konsekvence, jako že není možné přijmout kvóty když někdo nesplnil povinnost ochrany Schengenu.

Naprosto stupidní a sebevražedné smlouvy může bezmozku dodržovat jen vlastizrádce.

Zajimavá diskuze i článek. :
Autor: V. Klepetko Datum: 10.1.2018 17:59

Zajímavé... Na našem Psu probíhá pozoruhodný střet nacionalistů na straně jedné, vlastenců na straně druhé a na straně třetí - těch, co se necítí být součástí našeho politického lidu. Títo třetí vnáší do diskuze velkou nenávist a snaží se o vykopání hlubokých příkopů!

Pana Václava Vlka st. považuji na této škále za poctivého vlastence. Zemského vlastence, ve starorakouském duchu a smyslu tohoto slova. Trochu mi připomíná paní Evu Hahnovou, jejíž knihy rád čtu a které mohu všem doporučit...

Pane Vlku, děkuji:
Autor: V. Kobetič Datum: 10.1.2018 17:33

za skvělý, skvělý,... článek. Jak čtu níže v diskusi, někteří z čtenářů, většinou těch, co se naučili svůj „vlastní názor“ zpaměti (asi)tupým čtením mainstreamu – nemajíce zásadních poznámek – nimrají se v nepodstatnostech. S uspokojením konstatuji – není jich moc. Doufám, že se to promítne do výsledku voleb.... a nejenom těch nejbližších.

Placení /dez/informátoři?!!?:
Autor: M. Klas Datum: 10.1.2018 17:29

Zde v diskusi ,na tomo článku,ale i na celém, NP je mnoho diskutujících,kteří šíří nepravdu ne proto,že by to sami věřili,ale zejména proto,že jejich zaměstnavatel a plátce jim dal takové zadání!Je to od nich tedy výkon,držet "vartu" téměř 18 a více hodin.Je dobře ,že své slizké plivance umísťují pod to,co jim a jejich zaměstnavatelům-pátcům vadí nejvíce!Alespoň to víme a můžeme je ocenit ,navrhuji řád Josefa Vyskočila 1-3 stupně(jinak placeného informátora Pepka Vyskoč z Haškova Švejka).Mohla by být i putovní plaketa "Jidiš"(podle Jidáše Išakarionstkého z Bible).Nemusíme je jmenovat,ale po ovoci poznáme je.......

Nevím sice, koho konkrétně myslíte:
Autor: P. Urban Datum: 10.1.2018 17:45

ale věřím, že vycházíte z vlastních zkušeností.

Re: Nevím sice, koho konkrétně myslíte:
Autor: M. Klas Datum: 10.1.2018 17:47

Navrhnu Vás na řád Josefe Vyskočila 3.stupně ,snad to bude stačit.....

Re: Nevím sice, koho konkrétně myslíte:
Autor: P. Urban Datum: 10.1.2018 17:51

Děkuji.

Rusko má svých problémů dost:
Autor: P. Urban Datum: 10.1.2018 16:40

To mělo vždycky. A řešilo je expanzí. Největší problém současnosti to asi nebude, ale úplně bezvýznamé to není.

Stará Jugoslávie nebyla rozbita, ale rozpadla se. Mimochodem, tento proces zahájili de iure Srbové, kteří jako první nadřadili platnost své ústavy ústavě federální. I kdyby k tomu nedošlo, těžko od takového "státu" očekávat, že by dokázal zastavil kohokoliv. To snad i ta EU je akceschopnější.

Re: Rusko má svých problémů dost:
Autor: P. Zinga Datum: 10.1.2018 17:15

Nechte těch klišé a doložte, které ze svých problémů řešilo Rusko expanzí.

Já o několika vím: Švédsko se dralo do Ruska, dopadlo to obráceně(Finsko); Tataři se drali na západ a na 300 si porobili Rusko. Pak se to otočilo a Rusko expandovalo na Východ. Krymští Tataři léta plundrovali Rusko i Ukrajinu, snad dokonce i Polsko a Maďarskodo doby, než jim zatnuli tipec Rusové. Samozřejmě si Krym nechali, jak bylom tehdá obvyklé. S Polskem se Rusko přetahovalo staletí. Proti Napoleonovi bojobvali Rusové až v Německu a za odměnu si vzali kus Polska, které se činilo na straně Napoleona.Nic hezkého, ale pochopitelné.

A teď mi Vy povídejte o VB, USA, Francii, Holandsku, Belgii atd, atd...

Re: Rusko má svých problémů dost:
Autor: P. Urban Datum: 10.1.2018 17:43

Anšlus Krymu vedl k citelnému zvýšení popularity prezidenta Putina. Tím se snížila pravděpodobnost, že Rusové Putina svrhnou, ať už legálně či nelegálně. Podobně to fungovalo i v minulosti. Pokud jsou lidé nespokojeni, můžete je poslat dobývat jiné země. Tím je pro začátek zaměstnáte. A pokud vyhrajete, tak Vám odpustí to, co by Vám jinak neodpustili. To platí i v případě, že expanze je řešením zahraniční hrozby. Které Rusko v minulosti skutečně čelilo.

To samozřejmě neplatí jen pro Rusko. Své problémy řešila expanzí i revoluční Francie a později se o to pokoušelo i Německo. Úspěchy, kterých dosáhli, ale byly pouze dočasné. Později tedy bylo nutné řešit vlastní problémy pod novými vládci jiným způsobem.

Pokud tedy Putinova popularita (a tedy i pozice těch, kteří jsou s ním spojeni) vedla ke zvýšení popularity a tím upozadění domácích problémů, pak je pravděpodobné, že čím větší budou domácí problémy, tím větší bude pokušení si to zopakovat. Logika pana Vlka je tedy v tomto bodě mylná.

Re: Rusko má svých problémů dost:
Autor: J. Jurax Datum: 10.1.2018 19:04

Pokušení opakovat - budiž, ale kde?

Pobaltské státy jsou v NATO, takže tam by to bylo celkem rizikové, na jihu to taky nevypadá, na Ukrajině - co by z toho Rusko získalo, kdyby k sobě přitulilo rebely?

Re: Rusko má svých problémů dost:
Autor: M. Ra Datum: 10.1.2018 19:07

Pane Zingo super!!!jsem zvědav jak ty velbloudové zareagují?

Re: Rusko má svých problémů dost:
Autor: M. Prokop Datum: 10.1.2018 20:48

No jo, ale vykládejte to němcobijcům a rusofilům.

Muslimové v Teplicích.:
Autor: B. Lukáš Datum: 10.1.2018 15:40

Pane Vlku !

Do Teplic neposlala Muslimy Merkelová , ale , abych nepodával chybnou informaci, tak se zeptejte ochránce kuřáků - senátora a primátora Teplic, pana Kubery. On to ví a rád Vám poskytne vyčerpávající informaci o postupném osídlování jejich lázeňského města bohatými arabskými islamisty.

Re: Muslimové v Teplicích.:
Autor: P. Maleček Datum: 10.1.2018 17:07

Muslimy do Teplic přivábil dotační systém jejich zemí, který financuje jejich léčbu tam, kde je efektivní a též levné. V čemž se Teplice ukázaly jako ideální.

Kuberu, byť není mým šálkem čaje, z toho neviňte.

Re: Muslimové v Teplicích.:
Autor: B. Lukáš Datum: 10.1.2018 18:22

Nevím, co má společného " dotační systém jejich zemi" s vykupováním našich pozemků a nemovitostí bohatými Araby.. Za jejich téměř jejich nevyčerpatelné fin. zdroje z ropy si tak mohou třeba na vykoupené pozemky přilákat další soukmenovce ?

Re: Muslimové v Teplicích.:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.1.2018 19:51

Lukáši, když má váš dům se zahradou hodnotu 3 miliony, a Arab nabídne 15 milionů, odoláte?

Dnes byla zase povinná hodina dějepravy:
Autor: M. Krátký Datum: 10.1.2018 13:45

a někteří žáci asi budou po škole. Jak jsem psal ráno skoro úplně dole - naprostý souhlas. Naším současným nebezpečím podle mého názoru a s přihlédnutím k mému datu narození 1943 si myslím jsou pitomci z ÚV EU, kteří nedělají vůbec nic proti invazi ( jimi pozvaných ) muslimských teroristů a tak se vlastně zasluhují o naprosto zbytečná řešení křivých okurek, nízkowatových vysavačů a dalších kravin. Hezký den všem žákům dnešní školy ( těch pár dějepisných diskrepancí mi vůbec nevadí - jsou-li vůbec nějaká )

Re: Dnes byla zase povinná hodina dějepravy:
Autor: M. Prokop Datum: 10.1.2018 15:18

Nejenom ÚV EU má tendenci tady poroučet.

Rozpad Jugoslávie:
Autor: M. Klas Datum: 10.1.2018 12:11

Na podporu rozpadu Jugoslávie se datují první aktivity SRN již v ranných 80.tých létech 20.století,to jen pro upřesnění.Doba se mění,čas plyne,jinak prostředky a cíle zůstavají stejné

Re: Rozpad Jugoslávie:
Autor: M. Prokop Datum: 10.1.2018 12:49

Jugoslávie byla na rozpad už od vzniku Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Příliš silné a nepřekonatelné antagonismy a touha vládnou všem u Srbů. Doba se mění, antagonismy zůstávají, mnohem silnější než nějaké vnější vlivy.

Re: Rozpad Jugoslávie:
Autor: P. Maleček Datum: 10.1.2018 17:12

Jugoslavie se rosypala pod tlakem srbských komoušů, v tom podporovaní Ruskem, kteří v touze po udržení moci nad celou Jugoslavie probudili krvavého ďábla nacionalismu. Což na Balkáně prorostlém tureckou krvelačností vyvolalo to co vyvolalo. A skončlilo to a kdoví jestli na půl milionu mrtvol.

Němce do toho netahejte.

Ona to asi nebylo jen dílo srbských komoušů:
Autor: P. Urban Datum: 10.1.2018 17:48

ale to by asi bylo moc složité.

Re: Rozpad Jugoslávie:
Autor: M. Prokop Datum: 10.1.2018 20:51

Krvavý ďábel nacionalismu tam je všude, snad s vyjímkou Slovinců (to patřilo k Předlitavsku). Ale u Srbů asi nejsilnější, taky u Albánců, ale ti nemají takovou moc.

Nehodlám se dopustit té chyby:
Autor: M. Prokop Datum: 10.1.2018 11:09

abych přehlížel nebezpečí z Ruska nebo Číny. A těm bohužel náš současný president podlézá velmi eklhaftním způsobem.

Nevidět ohrožení z Kremlu je stejná chyba, jako nevidět ohrožení z Brusele.