10.12.2018 | Svátek má JulieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Unie a národyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 92, poslední: 8.1.2018 14:20, přehled diskusí

EU - rudá, nereformovatelná, korupcí prolezlá struktura.:
Autor: P. Maleček Datum: 3.1.2018 8:33

Z toho proč se zakládala EU, tedy spolek pro podporu hospodářsko demokratické spolupráce už nezůstalo skoro nic. EU ovládli neo-socialistické struktury, toužící z EU udělat další Čínu.

Centrálně spravovanou, socialistickou totalitu, kde ta otravná demokracie a její občanské svobody nebrání max. kumulaci moci a majetku politicko-byznysových elit.

Neo-socialismus proto, že ti dnešní od těch minulých pochopili, že demokracii nezničí silou a tak ji fikaně moří extrémně likvidační aplikací principů demokracie hlavně v oblasti lidských práv a ochrany menšin. Odtud všechny ty multikulti, genders, LBBT, inkluzo či módní Me Too třeštění, to kořeněno navážením islámských prý nešťastníků.

To s cílem, za převlečení do liberálně demokratických kabátů, demokracii občanstvu tak znechutit, že si samo řekne o nějakou tu silnou ruku, co stím, z jejich pohledu demokratickým bordelem zamete. Čehož se neo-socialisté, v tu chvíli odhodíc své liberálně demokratické kabáty, po vzoru svých čínských soudruhů nekompromisně chopí.

Tato EU, navíc jak stará houba červy prolezlá korupcí, zreformovat nejde. Je nutné ji rozbít a postavit od základů znovu. A to na demokratických základech a ctění hetero-rodinných a národních vazeb zakompovaných do křesťansko (protestanské)-demokratické evropské tradice a principů minimalistického státu.

Dobré, jenomže ta Čína:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 9:51

vlastně kráčí opačným směrem než EU: od totality k postupnému uvolňování a detotalisace společnosti.

Zdá se, že EU a Čína se již brzy sejdou uprostřed a pak se zase rozejdou, Čína směrem k demokracii a EU směrem k totalitě.

Re: Dobré, jenomže ta Čína:
Autor: P. Maleček Datum: 3.1.2018 10:55

Můj ty Tondo - že prý Čína k demokracii ?! Naopak, tam se pod Zemanovým kámošem tvrdě utahují totalitní šrouby a každý náznak demokracie je tvrdě potlačen. Však většina demokratických aktivistů tam mizí v místních kriminálech rozebraná na pak zobchodované orgány.

Už to není jak v 89. kdy tamní tisíce prodemokraticky protestující rozdrtily pásy tanků. Taková škoda - jaký balík se mohl na jejich orgánech vydělat.

Zřejme netušíte, z jakých posic se Čína na cestu vydala.:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 11:25

Jestli něco může sloužit jako učebnicový příklad státní totality, pak je to předTengovská Čína. Teng nastoupil cestu postupného, řízeného a evolučního uvolňování. Dřív, než došlo k rozpadu "tábora socialismu a míru", tedy konglomerátu vasalů a provincií a kolonií SSSR. A na té cestě Čína stále je, stále po ní jde. Ale jdou opatrně a občas to zdržují, občas urychlují - prostě tu demontáž komunismu pečlivě a uvážlivě řídí. Ale směřují stále od něj a stále ke svobodě, která nemá v čínské historii vůbec žádnou tradici. A právě proto jsou tak velice převelice opatrní a zdrženliví. I přes jejich zdrženlivost jsou nevládnoucí Číňané v Číně každým rokem o trochu svobodnější. I jiní národové v Číně vyjma Ujgurů jsou každým rokem o trošku svobodnější. A bohatší.

Re: Zřejme netušíte, z jakých posic se Čína na cestu vydala.:
Autor: J. Ráž Datum: 3.1.2018 12:04

Velice přesně popsané!

PS. Působí až trapně jak mnoho diskuterů, naprosto neznalých nezkreslených faktů, píše o Číně. Osobně uvážlivou politiku Čínského vedení, která v relativním klidu tu povahově, názorově i vzděláním rozličnou obrovskou masu lidí dostala na cestu k prosperitě, velice obdivuji.

Stačí se podívat na pokrok ve vzdělání, skutečném, ne papírově simulovaném jako u nás. V první stovce ratingu světových universit jsou čtyři čínské a přitom před patnácti lety byla nejlepší 708. Pro porovnání :Karlova universita je ve světovém ratingu 302 (v evropském 170) a propadla se jen za posledních pět let o 91 pozic (druhá Masarykova universita má pořadí 650)

V jedné věci se mýlíte. Číňané jsou velcí nacionalisté:
Autor: P. Vaňura Datum: 3.1.2018 11:02

NIKDY by nezasvinili svou zemi línými agresivními primitivy, dovezenými ze zaostalých zemí!

Věcná analýza problémů.:
Autor: I. Schlägel Datum: 3.1.2018 8:20

Ta samozřejmě probíhá na mnoha úrovních. Co na to říkají ti představitelé EU, co se s nimi nemůžete ztotožnit? Už tu analýzu vzali v potaz? A už věcně rozhodli? Co já vím, zatím se "semkli". Stačí jediný příklad, jak celá ta EU taškařice "věcně" funguje. Řecko. Pěkný den.

Časem pane Drápale pochopíte,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 3.1.2018 8:19

že EU věrchuška je zpitá svou mocí a snaží se ji utužit. Národy, rodina, to je pro ně škodná. Federace bez národů - no to je mi cíl!

Kdyby se vybrané daně věnovaly na skutečné a potřebné nadnárodní projekty, které jednotlivé státy nezvládnou, pak by se alespoň dalo hovořit o potřebě takové organizace. Nic takového nevidím. ESA a jiné nadnárodní činnosti chcípají na úbytě, bez vůdčí myšlenky se nedokážou přiblížit ani o píď soukromníkům (!) typu E.Muska, nebo Bransona. Nejvíc sežere dotované zemědělství, které by zcela jistě dokázalo existovat bez dotací. A různé vyrovnávací fondy jsou výsměchem vyrovnávání. Výsledek? Rozevírání nůžek mezi státy jihu a severu. Takové obrovské peníze zmizely kdesi po cestě k nicotě. Jediné podnikání, které kvete je podnikání v dotacích. Doprovodná korupce skutečné podnikání ničí.

Je to zvláštní paradox, čím více společných peněz se do nějakého boje proti čemusi vráží, tím víc se cíl vzdaluje. Boj proti drogám: Obrovské peníze - drog víc a víc. Jakoby ty peníze šly přímo výrobcům a distributorům. Totéž s vyrovnáváním ekonomik. Obrovské peníze do strukturálních fondů - a nůžky ekonomik se přitom stále více rozevírají. Jakoby ty peníze šly rovnou místo do rozvoje slabých ekonomik, šly do těch rozvinutých, tedy výrobcům a distributorům, podobně jako u těch drog.

Pane Drápale být akademicky protiunijní je sice pokrok oproti vašim kolegům z KDU-ČSL, kteří se v Bruseli můžou přetrhnout, aby si zajistili dobrá místečka v administrativě (tedy mezi EU dealery).Je to sice pokrok, ale EU karavana jde dál směrem do kopru, a štěkajícího ratlíka (celou ČR) neposlouchá. Nemáte pocit zneužitého užitečného (omlouvám se vám předem, velice si vás vážím a rád budu číst vaše příspěvky, byť ne vždy souhlasím) idiota? Ten byste podle mě měl mít.

Jako vždy byla vznešená utopická myšlenka evropského ráje zneužita gaunery dobrotrusy, kteří by se pro dobro lidstva za vybrané daně těch ostatních rozkrájeli. Hlavně když to sype, a čím větší chaos, tím lépe.

Dnes prostě skvěle, pane Drápale. Těch poštěkávačů:
Autor: J. Fridrich Datum: 3.1.2018 6:57

Dnes prostě skvěle, pane Drápale. Těch poštěkávačů v dnešní partičce si netřeba všímat - v lidské populaci takoví vždy byli a i budou.. Před dvěma léty jsem k tomuto tématu napsal :

" Evropané - i naši předci - měli více rozumu - před 333 léty zastavili islámské hordy kousek pod Vídní - než nynější " vůdci a elity " Západu - pokud je lze vůbec za takto nazvané považovat - bohužel ale nyní stojí na čele Západu. Oni v ohrožení jejich způsobu života se dokázali domluvit ( bez Internetu a mobilů ), sjednotit a nebát se postavit dvojnásobné přesile přicházejících barbarů a odrazit je - a zvítězit - a Evropu pro nás zachránit. A my ji odevzdáváme těmto středověkým, necivilizovaným a nepřátelským pololidem k totální likvidaci všeho krásného a po celé generace budovaného dobrovolně. Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali jinak - a správně ( K. Adenauer, W. Churchill, J. Monett, R. Schuman, P.H. Spaak, A. de Gasperi ), Základní jejich myšlenka - spolupracující země Evropy - je samozřejmě správná. Spolupráce ekonomická, obranná, politická - to vše narýsovali tito Zakladatelé správně již po skončení II. světové války. Nemohli ovšem předpokládat, že za 60-70 let přijdou ( bohužel svobodně zvolení stádem nemyslících ovcí-občanů evropských zemí ) do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy - totálně selžou.

Tito sjednocovatelé Evropy po II. světové válce se musí nyní obracet v hrobě."

Re: Dnes prostě skvěle, pane Drápale. Těch poštěkávačů:
Autor: M. Krátký Datum: 3.1.2018 9:33

naprostý souhlas - možná, že ta Jelita v ÚV EU se snaží svým řádění vykoupit se za své hříchy mládí - na to jim ovšem seje Bílý Tesák

Islámské hordy před Vídní:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 10:23

zastavili Poláci, Litevci, Rakušané, Češi, Moravané, Sasové, Bavoři a Švábové.

Počty: Poláci a Litevci 24200, Rakušané a Češi 20900, Bavoři 10500, Frankové a Švábové 9500, Sasové 9000 mužů.

Žádní Francouzci, Belgičané, Holanďané, Angličané, Španělé, Portugalci, Švédové, Dánové atd. atd. Tehdejší vítězství nad muslimy si rozhodně nemohou přičítat žádné "staří členové EU" či členové "jádra EU" vyjma Německa, ovšem z něho jen Bavorska (kam dnes spadají i Frankové a Švábové) a Saska, tedy jen dvou spolkových zemí.

Naopak Francie a většina Itálie tehdy pomáhaly Turkům - diplomaticky i materiálně. Francie přímo platila Tökölyho, který se zmocnil skoro celého Slovenska a Sedmihradska a stál na straně Turků (i vojenskými jednotkami) a dokonce vyslala do tureckého vojska před Vídní své odborníky na ženijní obléhatelské práce!

http://www.vhu.cz/1683-zacatek-konce-osmanske-expanze-do-evropy/

Mate pravdu pane Drapale, :
Autor: P. Sulc Datum: 3.1.2018 4:30

je tu jeden rozdil: v Unii se nevesi. Ale co neni, muze byt. Zato ma sex harasment, za pohlazeni po zadelo jste dostal nanejvejs mensi facku, ted vas vyhodi s prace, nepujdete-li do vezeni, mate stesti. A kdyz ve skole zak dostal od kantora facku, rodice mu jeste podekovali. Ted takovy kantor zkonci sebevrqzdou. Ale mate pravdu, v Unii se nevesi, ani ty, co by viset meli.

Svatá prostato...:
Autor: C. Horák Datum: 3.1.2018 3:05

Výrazné brždění hospodářského růstu, řízený rozvrat rodiny, kulturní genocida, růst dohledu nad občany, likvidace osobní svobody, posilování represivních složek a mocenského vlivu nedemokratických struktur v celé EU, lživá propaganda, censura...

Buď je to všechno způsobeno jen nešikovností těch dobráckých bruselských popletů, kteří to jinak s námi myslí dobře, nebo jde o plán a úmysl. Pan Drápal zjevně naivně věří v první možnost, pročež chce být konstruktivně kritický v naději, že ten marxisticko-globalistický projekt učiní jiným, lepším, lidštějším. Takovouto míru naivity u protřelého politika bych nečekal. Nevím proč, ale vyčůraným prospěchářstvím se mi to zrovna u Drápala vysvětlovat nějak nechce.

Re: Svatá prostato...:
Autor: I. Schlägel Datum: 3.1.2018 8:25

Pan Drápal věří v univerzální dobro. Je to slušný člověk a je přesvědčen, že všichni lidé jsou většinově v podstatě dobří. Juncker a spol. dvojnásob, protože mají vizi.

Re: Svatá prostato...:
Autor: Z. Lapil Datum: 3.1.2018 10:35

Pominu mé oblíbené tvrzení, že kdo má vizi, měl by navštívit psychiatra. Klidně ale uvěřím, že Juncker a spol. to s námi myslí dobře. Bohužel ho (a jemu podobné) nějak nenapadá, že s jeho názory na naše dobro nemusíme nutně souhlasit. Nikoliv z vrozené zvlčilosti, ale prostě proto, že co člověk, to názor na jeho vlastní dobro. Aneb je zásadní rozdíl mezi právem usilovat o štěstí a povinností být šťastný podle předpisů.

Svého času tu bylo populární: "Chtějí vaše dobro? Nenechte si ho vzít!"

Re: Svatá prostato...:
Autor: I. Schlägel Datum: 3.1.2018 11:32

Souhlas.

Re: Svatá prostato...:
Autor: I. Vermis Datum: 3.1.2018 12:07

Cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly. Tolik stará lidová moudrost.

Jak může někdo obhajovat tu zrůdnou organizaci?:
Autor: J. Vintr Datum: 3.1.2018 0:54

Na EU není dobrého absolutně nic, respektive všechny klady, které se jí někteří lidé snaží připisovat, by mohly fungovat i bez této organizace - a určitě lépe. V současné době EU znamená smrtelné ohrožení naší civilizace a podařilo se jí spustit proces, který už nejspíš nepůjde zastavit. Naše jediná šance, jak se této zkázy vyvarovat, nebo ji alespoň oddálit, by bylo okamžité zrušení podřízenosti těm zločincům v Bruselu. Jenže přes politiky to určitě nepůjde. Ti šmejdi si je kupují dotacemi a nic bych nedal za to, že je korumpují i individuálně. Peněz na to mají dost.

Re: Jak může někdo obhajovat tu zrůdnou organizaci?:
Autor: K. Frauknecht Datum: 3.1.2018 8:51

Vidím to velmi podobně. Smutek.

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 10:30

EU je nám nebezpečná jako byla 3. říše. Ta naštěstí ale trvala jen krátce.

A zase jen bláboly někoho,:
Autor: J. Kopeček 533 Datum: 3.1.2018 0:43

kdo tady přitáhl jednu takovou povedenou a vychcanou muslimskou rodinku.

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: P. Dvořák Datum: 3.1.2018 2:46

. . . zatím jednu.

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: D. Drápal Datum: 3.1.2018 6:58

Vážený pane,

předně se nejednalo o rodiny muslimské, ale křesťanské.

Za druhé ta rodina nebyla jedna, ale celkem pět.

Proč mluvíte o "vychcanosti", když ty lidi neznáte, je mi záhadou.

Pro mě jste člověk, který nedokáže rozlišit pachatele a oběti. A proto se obávám, že za jistých okolností byste se sám mohl snadno stát pachatelem.

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: P. Dvořák Datum: 3.1.2018 8:11

Obávám se, že vzhledem k celkové situaci v muslimizované Evropě, není doba příliš vhodná na důkladné zkoumání, zda importovaní jsou oběti nebo pachatelé, protože bychom se mezitím mohli sami stát obětí.

Jak bylo kdysi pořekadlo z anglo-saského práva: Lepší být souzen dvanácti, než nesen šesti.

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: J. Berger Datum: 3.1.2018 9:30

Vážený pane Drápale,

když mi jde někde o život a já uprchnu do jiné země, nedívám se na to, zda mne (dle mého názoru) ubytují "v přemalovaném kravíně", ale jsem vděčný za záchranu života a tuplem za jakési - byť primitivní - podmínky života. Zdá se, že oněch 5 křesťanských rodin tedy nebylo v ohrožení života. Mimochodem, kolik z těchto rodin je teď na území ČR?

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: D. Drápal Datum: 3.1.2018 15:48

Vážený pane Bergře, psal jsem o rodinách, které tu zůstaly.

Jinak to vidíte jako snad většina Čechů: Když jim šlo o život, ať se tu spokojí s kravínem. Svým způsobem tomu rozumím. Jenže lidé mají děti, děti musí chodit někam do školy, přemýšlet o své budoucnosti. Když je blíže poznáte, tak zjistíte, že jsou jako my. Občas manželské problémy, s výchovou dětí apod. Ti lidé, kteří vědí, jak by se Iráčané měli chovat, nikdy v podobné situaci nebyli. Já to Vám a ostatním nevyčítám. Považuji ale za trochu krátkozraké nerozlišování mezi muslimy a křesťany. Ti lidé, kteří sem přišli, jsou mnohem protimuslimštější než militantní Češi - divím se, že v nich tito lidé nevidí přirozené - a navíc kvalifikované - spojence.

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: J. Vintr Datum: 3.1.2018 22:32

Řekl bych že to nejsou tak úplně stejní lidé jako my. I když taky nejsme andělé, tak takovou míru nevděčnosti byste u našinců (alespoň těch kteří se považují za slušné lidi) nejspíš nenašel. Plivnout na ruku, která vám chce pomoci a ještě pomlouvat, to už je dost mimo morální úroveň, obvyklou v těchto končinách.

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: I. Vermis Datum: 3.1.2018 12:18

Podle skutků jejich poznáte je.

Re: A zase jen bláboly někoho,:
Autor: Z. Lapil Datum: 3.1.2018 10:28

Nebyla to čistě náhodou rodinka křesťanská?

Odporná turecká mohamedánská sebranka uřízla:
Autor: H. Lukešová Datum: 3.1.2018 0:27

uši stěněti, za to, že prohrálo v psím zápase. To si neumíme představit.

http://www.euportal.cz/Articles/18414-odporna-turecka-mohamedanska-sebranka-urizla-usi-steneti-udajne-za-to-ze-prohralo-v-psim-zapase-podivejte-se-na-to-zverstvo.aspx

A jen zrůdy zrůdné, bestiální obhajují islám a muslimy. Všichni muslimové jsou vinni tímto strašlivým nelidským činem. Nikdy mě nic tolik nešokovalo.