22.10.2018 | Svátek má SabinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Unie a národyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 92, poslední: 8.1.2018 14:20, přehled diskusí

Ehm:
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 23:20

Ceterum autem censeo, unionem europaeam esse delendam - přinejmenším v té formě, jaká je dnes "elitami" EU prosazována.

V článku je několik málo nepřesností::
Autor: M. Mikulec Datum: 3.1.2018 22:30

- Lidé, jestli vůbec, tak přirovnávají EU k CCCP, nikoliv k Varšavské smlouvě nebo RVHP.

- Že mnoho lidí dokáže myslet jen "zuřivě"? Asi proto, že pouze a jenom na ně dopadne to placení účtů za hloupá a ještě blbější eurounijní rozhodnutí.

- Cestovat bez pasu je jistě fajn. Pak mi vysvětlete, proč v EU musí mít každý novorozenec svůj pas, pokud s dospělými cestuje, a stejn ě tk i domácí mazlíčci! Zatím ilegálové využívají schengenu, a dokonce bez dokladů, mnohem víc než domácí obyvatelstvo, protože to chodí do práce a nemůže si moc vyskakovat.

- Autor chce k tématu byrokracie říci, že je normální, že čím víc počítačů, tím víc papírů i úředníků? V USA, kde např. děláte testy na řidičák na PC, by se nad touto eurologikou nepřestali chechtat snad do prázdnin.

Socialismus neruského typu:
Autor: R. Morava Datum: 3.1.2018 21:12

Problémem EU přece jasně není spolupráce a postupné sdružování evropských národů. To je při podpoře demokratických principů a určité decentralizaci skvělá myšlenka, kterou má cenu realizovat.

Problém je, že EU a to především dnešní Západ je veden do zhoubného tzv. levicového či moderního liberalismu, což je pěkná dvojice slov, za kterými je demokratický deficit a hlavně vláda určitých elit. Je složité tyto elity definovat, někteří svým zhoubným ideologiím gendrismu, multi-kulturalismu... snad i věří, jiní dělají že věří aby získávali moc a peníze a další za ně schovávají svoje manipulace občany. Snad za vším částečně jsou i různí zednáři, petrodolary a další vykukové.

Ruský socialismus jasně definoval proti komu se bojuje a někteří lidé byli zavíráni a biti. Současný socialismmus je zákeřnější. Schovává se za lidská práva pro jakoukoliv minoritu, uchyla či podivína. Tyto práva musí být protlačena za cenu umlčování opozice, skandalizací a dnes i vyhazování z práce. Pan Drápal si asi ne zcela uvědomuje, že u nás je zatím svoboda je. Ve Švédsku, Německu i jinde je ale opozice potlačována jakkoliv zdaleka ne tak jak v 50tých letech. Už dnes jsou lidé v podmínce za to že se vyjádřili proti uprchlíkům, vyhazováni z universit za gendrové poznámky... a přituhuje.

Re: Socialismus neruského typu:
Autor: P. Moravec 089 Datum: 8.1.2018 14:20

Velmi moudře, stručně a pravdivě napsáno. Naprostý souhlas pane Moravo.

Pane Drápale, příčina všeho jsou Peníze.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 3.1.2018 18:49

Ty jsou jak známo, až na 1. Místě. EU udělala velkou chybu, když státy jako ČR, Slovensko, Polsko, Maďarko a další, které přijala, Nenechala Zbohatnout, jako nechala Zbohatnout sama sebe. To jí, tedy EU, ti snažící se a pracující lidé těch obelhaných států nikdy nezapomenou, navíc si z nich udělala svoje Kolonie, takže to Nezbohatnutí je Potvrzené i do budoucnosti. EU je pro ty chudé lidi pracující za málo peněz ten největší Nepřítel, protože je toho Příčina. To je velice podobné stavu, kdy ČSSR bylo vykořisťováno Sovětkým svazem. To, že někdo nyní cestuje je dobré, lepší, ale není Podstatné. Dělat z většiny lidí Blbce se Neodpouští...

Re: Pane Drápale, příčina všeho jsou Peníze.:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 21:09

Ale jděte, brepto. Problémem zbohatnutí je socialismus. Dokud zde bude, nikdy nelze zbohatnout tak, jako země západní Evropy, které nejprve zbohatly a teprve potom si ho zavedly.

Re: Pane Drápale, příčina všeho jsou Peníze.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 3.1.2018 22:45

Pokud z ĆR odtéká na Západ ( nikoliv do Ruska, či do Číny ) 300 miliard ročně, znamená to, že jsme Kolonií Západních kapitalistů, kteří nás tím udržují v relativní chudobě. Vidíte v tom procesu někde socialismus, trumpeto?

EU = RVHP II. a stejně blbě dopadne... ! :
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 16:10

Čeští intelektuálové se s oblibou vyžívají v jakési formě „sebenenávistného“ výsměchu naší národní „čecháčkovské“ průměrnosti. Ve skutečnosti jde spíše o blahosklonný projev elitářské nadřazenosti, který sklízí své plody – naposledy během přímé volby prezidenta, kdy „kníže Karel“ cílil svou kampaní právě na tuto takzvaně „lepší“, sebevědomou a kosmopolitní část společnosti.

Pak, k postupnému ubývání naší suverenity přibyla migrační smršť. A tím k ještě horšímu existenčnímu ohrožení naší civilizace. Čehož se tyhle "intelektuální elity" rychle chopily, aby pohrdání svým národem dovedli do neskutečných výšin.

Poté, co „potomci nevolníků“ nepochopili velkou dějinnou "pravdu" a hodili elitě do její cool a free kampaně vidle, stala se fobie velké části českých elit explicitně tím, čím byla dosud implicitně: fobie z (většiny) lidu se stala fobií z demokracie a mnohdy také z češství. Otče můj, proč jsi se počeštil, nelamentuje už jen extrémní komunistický básník, ale kdekterý příslušník české inteligence, v jejíž velké části patří k dobrému tónu spílat Masarykovi za rozbití Rakouska-Uherska (a zapomínat, že šlo o útvar, kde mohl senilní mocnář s hrstkou důvěrníků nahnat miliony lidí do světové války).

Kritika a sebekritika jsou důležité. Kultura postavená na tom, že postaví jednu kastu do role institucionalizovaných kritiků společnosti bez dostatečné vlastní sebereflexe, však přehlíží přinejmenším emoční náklady, které tím způsobuje. Rozeštvání společnosti..

Osmičkový rok - co bude znamenat pro Českou republiku?- http://jdem.cz/dqxmz5

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 16:24

Sto let samostatnosti bylo neobyčejně rozporuplných. Prvních dvacet let to lidé prožívali s pocitem, že pokračuje předchozí velký nástup, náběh, který začal někdy v roce 1848, a že to tak půjde donekonečna, že národ a stát se budou upevňovat, a hlavně, že bude vznikat československý státní národ. V Mnichovu došlo k přeražení páteře, ze kterého jsme se nevzpamatovali tak úplně dodnes a ani to nejde. Pak jsme zažívali jakési osmičkové refrény Mnichova, to znamená rok 1948, 1968, kdy národ do porážek už vstupoval s očekáváním, že přijdou zase... Pavel Kosatík

Historik: Češi měli spoustu záporáků, kousek zla je ale v každém z nás - http://jdem.cz/dqxm76

Otázka -Začnu zřejmě nejtěžší otázkou. Letos uběhne 100 let od založení Československa, 80 let od podepsání Mnichovské dohody, 70 let od Vítězného února, 50 let od Pražského jara, následné invaze vojsk Sovětského svazu a dalších čtyř „spřátelených“ armád a konečně 25 let od vzniku samostatné České republiky. Která z těchto událostí podle vás nejvíce ovlivnila budoucnost českého národa?"

Určitě ta první, založení Československa. Kdyby Češi tehdy před sto lety nebyli našli sílu k rozbití Rakouska, velké štěstí by je v té říši asi nečekalo. Vídeň se dostávala do čím dál větší závislosti na Berlínu a jeho germanizační politice. Existoval program Mitteleuropy, tedy střední Evropy zcela podřízené německému jazyku a vlivu, který měl v obou takzvaných ústředních velmocech hodně vlivných podporovatelů. Byla velká chuť naložit s Čechy podobně, jako se to Maďarům léta dařilo u Slováků. Ti byli v roce 1918 jako národ skoro zlikvidovaní: neměli školy, kulturu, inteligenci, nic...

Re: EU = RVHP II. a stejně blbě dopadne... ! :
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 23:27

EU není RVHP, EU má tendenci směřovat ke Svaze evropských socialistických republik a království (SESRAK) neboli ke 4tvrté říši.

Do centra i od centra:
Autor: F. Žůrek Datum: 3.1.2018 15:25

Nebylo dobře pod Vídní, stejně nebylo dobře později pod Moskvou. Nyní jsme pod Bruselem. Anebo ne? Chceme být samostatní - svobodní. Ale je to dobře možné? Zcela samostatné Česko, které je již bez Slovenska.

Domnívám se, že společenství států je potřebné. Ovšem problém je, že Česko je malé a Německo či Francie jsou větší. A potom mně to připadá, jako když se ratlík přátelí s bernardýnem. Není to nějak moc šikovné.

Re: Do centra i od centra:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 15:31

On to zase až tak velký problém není. Česko není zase až tak malé, střední velikost a na některé věci může najít dost spojenců. Jak říkal Ivan Hlinka, hlavně se nepossrat.

Ta vase KDU-CSL, soudruhu patereT:
Autor: M. Pesat Datum: 3.1.2018 13:21

"Jeden z mých čtenářů mi napsal, že politici mé KDU-ČSL „zuřivě“ prosazují EU. Ano, jsou „prounijní“. Pak jsem se pokusil představit si Bělobrádka, Roithovou nebo Jurečku, jak něco prosazují „zuřivě“, a docela jsem se pobavil. Vím, že jsou prounijní, ale nikoli zuřivě, nýbrž kriticky."

------------------------

Ta vase KDU-CSL, soudruhu patere, dnes prounijni, za rudobolsevika prosovetska/prosocialisticka, jinymi slovy, vzdy kolaborantska=co je doma to se pocita=kdo nekrade okrada rodinu. Na rozdil od vas si pamatuju normalizaci, zejmena tehdejsi rudobolsany cenzurovana media, take si pamatuju medialni stvanice na Chartu77/disidenty, ano ty "zradce/zaprodance zapadu/revansistu". Takze/na rozdil od vas, soudruhu patere/ vidim, ze soucasna mainstream a verejnopravni media si v nicem nezadaji s Rudym pravem/soudruhem Kojzarem za Husaka. Jenom se prohodily poly, minus je plus a opacne. Jako honicka deti na cetniky a zlodeje a potom se to prohodi. Cest :-)

Srovnání EU k Varšavské smlouvě kulhá:
Autor: J. Ráž Datum: 3.1.2018 11:36

neb VS byl především mocensko vojenský pakt, čili obdoba NATO

Evropská unie je spíše obdobou RVHP, se kterou má, zejména po podpisu Lisabonské smlouvy, velmi podobné znaky, zejmèna nerovnoprávné postavení členských zemí a autoritativní centralismus.

Nesouhlasím.:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 14:20

RVHP nikdy nebyla tak centralistická a dirigentská jako EU. Dokonce nebyla ani tak dirigistická jako ES. Snad jen srovnání s EHS by snesla.

Re: Nesouhlasím.:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 14:33

Tak to tu RVHP špatně pamatujete. Jak určovala, co má ten který stát vyrábět a hlavně, co ne. Tak vznikla třeba bulharská elektronika.

Re: Nesouhlasím.:
Autor: J. Sova Datum: 3.1.2018 15:10

Tranzistory SFT...

Pobavil jste mne, hlavně s tou Roithovou:
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 11:34

"Vím, že jsou prounijní, ale nikoli zuřivě, nýbrž kriticky."

Problém je principielní:
Autor: T. Hraj Datum: 3.1.2018 11:04

EU je postavena na velmi levicovém principu, který lze shrnout:

Lidé by vzhledem ke své slabosti (včetně nedostatečné erudice) neměli být vystavováni nástrahám osudu a vlastní odpovědnosti určovat si co je pro ně samotné dobré či špatné. Co je Všeobecné Dobro je třeba identifikovat příslušnými experty a následně plošně aplikovat. Případný odpor (tj. odpor proti Dobru, čili zlo) sankcionovat.

Bez strhnutí tohoto stěžejního principu nemá žádná reforma EU smysl.

Re: Problém je principielní:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 3.1.2018 19:00

Přesně jste to vystihl. Člověk ( ten menšinový vládnocí např skrze EU ) se nadřazuje Bohu, skrze dobře placené Experty a následně i dobře placené Soudce...

Pozitivní program pro Evropu - odeslání migrantů do zemí:
Autor: P. Vaňura Datum: 3.1.2018 10:55

původu!

Evropu lze sjednotit jen na základě společného boji proti vnějšímu nepříteli, tedy proti migrantům! Na základě staletí společného boje proti islámu! Boje, který probíhal od Španělska na západě až po Balkán, Kamenec a Krym na východě.

Francouzský boj proti islámu:
Autor: A. Alda Datum: 3.1.2018 11:28

skončil Kladivem v roce 733. Za pár let se s nimi už paktovali a za pár století se s nimi i spojili proti nám.

Zjednodušujete:
Autor: P. Vaňura Datum: 3.1.2018 12:16

Pravda je, že se Francouzi v 16-17 století paktovali s Osmany proti Habsburkům. A některé státy se s Osmany paktovaly i později, např. Krymská válka, ale to už tolik nesouvisí s islámem. A s Turky se také paktovali zejména uherští protestanté.

Naprostý souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 16:32

Autor:
Autor: P. Rudolf Datum: 3.1.2018 10:50

o sobě v tomto článku sdělil, ač jistě mimoděk, jednu docela závažnou věc:

buď naprosto netuší, jak EU funguje a co všechno dělá, nebo že naprosto bezostyšně lže. Ať tak či onak, obojí ho jako glosátora dění okolo nás totálně diskvalifikuje.

"glosátora dění okolo nás":
Autor: M. Prokop Datum: 3.1.2018 11:35

Vás, Netzer, Václavíkové a pár dalších jo.

Ale epidemicky rozšířená ta nemoc není, naopak, postižených ubývá.

Přesně..:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.1.2018 16:29

Re: Autor:
Autor: T. Hraj Datum: 3.1.2018 11:42

Zdá se, že to, jak EU funguje netuší čím dál tím víc lidí. Odhadoval bych to tak na 499,5 milionu.

Re: Autor:
Autor: D. Bystriansky Datum: 3.1.2018 16:06

Pane Rudolfe, přečtěte si zakládající dokument EU / Manifest z Ventonete / ať něco relevantního o tom EUkolchoze víte.

velmi dobré:
Autor: D. Mentzlová Datum: 3.1.2018 10:08

Pro sebe jsem si to zformulovala tak, že potřebujeme vlastenectví bez náckovství. Je citelné, že nacismus myšlenku vlastenectví poškodil. Na druhou stranu, pokud se někdy Evropa emocionálně sjednotila, bylo to v boji proti nacismu.