22.10.2018 | Svátek má SabinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


OSOBNOST: Útěkář Josef BryksŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 3, poslední: 2.1.2018 14:13, přehled diskusí

Jenže:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.1.2018 13:05

Čecháčkovi je povahově daleko bližší Kájínek, než skutečně mravný a zásadový Bryks (nastavené zrcadlo). Proto se i daleko jednodušeji ztotožnil s buranským lhářem, adorujícím svět našeho posledního okupanta, Zemanem, než s kultivovaným a civilizovaným potomkem české zájmy po generace hájící šlechty. Proto opět začíná pokukovat po primitivním byzantském mužikovi a ze západního vzdělance se mu "nedělá dobře".

Děkuji za skvělý příspěvek:
Autor: T. Vodvářka Datum: 2.1.2018 5:49

Je pro dnešní dobu, vymknutou z kloubů, příznačné, že adoruje podobné typy jako Kajínek, zatímco jméno opravdových hrdinů zná jen hrstka. Ještě jednou autorovi díky.

Re: Děkuji za skvělý příspěvek:
Autor: J. Fridrich Datum: 2.1.2018 14:13

Připojuji se..

Svět se v naší době nevyvíjí dobře. U nás se stal hrdinou vícenásobný vrah a celoživotní zločinec Kajínek - co k tomu dodat ? Na devastaci lidského uvažování a lidských vzorů má jistě vliv mnoho příčin - od znevážení těch nejlepších bojovníků za II. svět. války komunisty a jejich nahrazení pseudohrdiny ze země Sovětů až po to individuum dnes sedící na našem Hradě, které tvrdilo při nástupu na Hrad o jeho používání institutu milosti něco docela jiného - a najednou mu tam vykoukl vrah Kajínek..

Také se dnes mezi našim LIDEM rozmohlo dávat rovnítko mezi dobu, kdy nás 40 let řídili naši komunisti z Prahy - a je komunisti z Moskvy s dnešní dobou, kdy NÁS PRÝ ŘÍDÍ " ZLÝ " ZÁPAD.