22.10.2018 | Svátek má SabinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ARCHITEKTURA: Vládní čtvrť? Víc otazníků než odpovědíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 13, poslední: 2.1.2018 18:34, přehled diskusí

Taky pozor na teroristy:
Autor: Z. Lapil Datum: 2.1.2018 13:58

Aneb možná by to celé levnější bylo, ale při výhledu do budoucna bych taky pohlídal, aby jeden chlap s bombou neparalyzoval celou vládu.

Padla tu taky zmínka o elektronizaci a následném zmenšení. Sice nesouhlasím s představou, že by to nějak fyzicky zmenšilo potřebu prostoru (kolik z těch ministerských budov dnes zabírají archivy? Kdyby 20%), ale určitě je to naopak argument, proč většina úředníků nemusí sedět v jedné budově. Ty doby, kdy podnik seděl ve čtyřech pražských budovách a zaměstnával člověka v dodávce, který dvakrát denně udělal kolečko a rozvezl poštu, jsou v dobách mailů a cloudů přeci jen pryč.

Re: Taky pozor na teroristy:
Autor: O. Zuckerová Datum: 2.1.2018 14:45

Nejsem odbornice na architekturu, ale představa jedné velké čtvrti vyhrazené pracovníkům jedné profese a v noci prázdné ve mně budí přímo hrůzu. Co všechno by se tam mohlo dít a jak by se ta čtvrť hlídala? Jako "vládní úřady na jednom podnose" mi to v dnešní době připadá naprosto šílené. Při veškeré úctě k p. Babišovi - myslím, že k Praze rozhodně nemá takový vztah jako máme my Češi(to nemyslím pejorativně "nacionalisticky"). I z hlediska urbanistického se mi jeví nevhodné, aby tu na "těle" města rostla tu nějaká boule, tam nějaký kvádr... Město nejsou jen budovy, ale také proporce mezi čtvrtěmi! Pěkně to Karel Čapek vyjádřil v článku pro LN 5.11. 1924 "Za malou Prahu" - a už tehdy se jasnozřivě (podobně jako ve Válce s mloky) dotkl citlivého bodu daleké budoucnosti.

Re: Taky pozor na teroristy:
Autor: Z. Lapil Datum: 2.1.2018 15:29

Řekl bych, že vztah zrovna k Praze tu nehraje roli, to samé byste mohla říct o Duesseldorfu nebo libovolné vesnici bez přívlastku.

Použila jste pěkné klíčové slovo proporce: jedna lavička pod jabloní na dvoře je možná lepší než úžasný park, kam musíte tramvají, ale zase - jak pro koho.

Re: Taky pozor na teroristy:
Autor: V. Kotas Datum: 2.1.2018 17:39

Takže místo pár budov se vším vybavení, zajištěním, ochranou, je horší, než desítky, možná stovky objektů po celé Praze ?

Mám přímo antagonistický pohled na ten problém, než Babiš.:
Autor: A. Alda Datum: 2.1.2018 10:53

Všechny vládní úřady vyjma Zamini a Hradu je třeba vymístit z Prahy.

Profesionálně zpracované studie. Od Babiše a jeho ANO?:
Autor: Z. Velínský Datum: 2.1.2018 10:16

To je opravdu dobrý vtip, po několika letech zkušeností, jak vypadají návrhy tohoto hnutí! Tihle amatéři vůbec nemají představu, jak profesionálně zpracované studie k širší diskusi vypadají. Samozřejmě tedy nelze brát podobné záměry příliš vážně.

No :
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 2.1.2018 11:34

Babiš to vidí jako návrh,je třeba počítat s elektronizací , která může v budoucnu smrsknout ministerstva na 3 nebo 4 baráky . a paláce prodat , jen ne další můzea , ta stávající jsou drahá , jsou placena z našich daní a nedostupná pro plebejce .

Re: No :
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 2.1.2018 11:40

A školáci by měli zdarma obrážet můzea , se zajímavým výkladem studentů ne kantorů..

Re: No :
Autor: O. Schnabl Datum: 2.1.2018 18:34

Váš pohled je naivní, vy věříte tomu, že nějaká elektronizace ubere úředníků? Kolik úředníků bylo propuštěno po zavedení jednotné evidence vozidel, obyvatel aj. Podívejte se na zavedení EET, bylo přijato 3 tisíce nových úředníků.

No a jsme si jisti:
Autor: M. Málek Datum: 2.1.2018 9:43

že tolik nových galerií a muzeí opravdu Praha potřebuje? Nevznikne pak město duchů kam přijdou dva návštěvníci denně?

:
Autor: R. Tichý Datum: 2.1.2018 7:58

Urednicke bunky maji stat na kraji mesta a neumrtvovat centrum. Jenze urednici jsou zvykli na pohodlicko. Pres "obed" si zaridit pochuzky....

Vládní čtvrť každopádně ano. Ale už nikdy :
Autor: V. Kotas Datum: 2.1.2018 7:05

uvnitř města. Jedině v blízkosti pražského okruhu ( místo těch velkoskladů ), především pro dostupnost nejen zaměstnanců, ale i veškerého zásobování ( a míst pro parkoviště ). K tomu stačí poukázat na to, co provedli politici ( svou roztažností ) s Malou Stranou.

Nelze než souhlasit:
Autor: J. Vlačiha Datum: 2.1.2018 1:48

Jen bych rád doplnil, že třeba ministerstvu zahraničí patří i Toskánský palác a ministerstvu obchodu Petschkův palác a další budovy ve Washingtonově a Gorazdově ulici.

To je zdánlivě argument pro centralizaci, ale tunel Blanka by byl proti tomu pouhé upšouknutí.