15.12.2018 | Svátek má Radana, RadanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Nový mravnostní kodex NBCŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 2.1.2018 22:22, přehled diskusí

Takmer funny:
Autor: I. Teren Datum: 2.1.2018 22:22

Pocas normalizacie, ked ste sa vyjadrili proti rezimu vyhodili vas zo zametnania.

Dnes, ked v krajine slobody porusite pravidla politickej korektnosti tiez vas vyhodia zo zamestnania.

A ujst uz nie je kde. )

No, je vidět, že naše část světa žije v blahobytu:
Autor: J. Jurax Datum: 2.1.2018 21:53

A blbne z toho na kvadrát ...

A dodnes nemám od své paní písemný souhlas s abych tak řekl sblížením, a je to už takměř 44 let. Nevím, zda mohu být stíhán nebo je to už promlčené ...

A já si zase myslím,:
Autor: M. Moravcová Datum: 2.1.2018 15:14

že smíšené kolektivy, trocha sexuálního napětí a jiskření jsou prospěšné nejen firmě a jejímu rozvoji, ale pracovníkům. Lidi se víc snaží, jsou soutěživější, hezčí a obětavější. Těší se do práce. S prasaty všech pohlaví si sebevědomý člověk dokáže poradit, nevyrovnaná individua ať si najdou práci, kde se s druhým pohlavím nesetkají a nekazí to svou hysterií těm normálním.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.1.2018 20:02

Svět se fakt mění v cosi nenormálního, nepřirozeného..

Re: A já si zase myslím,:
Autor: R. Morava Datum: 2.1.2018 20:03

Tak v každém případě smíšené kolektivy jsou zajímavější pracovní prostředí a podobná nařízení jen způsobí křečovitost a nechuť do práce.

Američané a Švédi jsou debilové. Protože jinak slušně vychovaný člověk ví, že láska mezi svobodnými kolegy je svoboda, že po svatbě je nemanželský sex nemorální, ale přátelství mezi lidmi je dobrá věc i pracovišti a hlavně že z přátelského obětí se děti nerodí.

Řešení je poměrně jednoduché::
Autor: A. Alda Datum: 2.1.2018 14:08

nezaměstnávat na stejných pracovištích muže a ženy.

Američané jsou mistři světa v pokrytectví:
Autor: K. Kořinek Datum: 2.1.2018 13:52

to je celé :-))

Jenom Američani ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.1.2018 20:03

Inu, čím dál víc se zdá, že šanci na záchranu nám nabízí :
Autor: A. Alda Datum: 2.1.2018 10:32

ISLÁM.

Re: Inu, čím dál víc se zdá, že šanci na záchranu nám nabízí :
Autor: J. Ráž Datum: 2.1.2018 14:29

Ač je to k nevíře, tak zřejmě ano.

falesny poplach , soudruzi:
Autor: M. Pesat Datum: 2.1.2018 10:05

falesny poplach , soudruzi, jak pise soudruh modrobolsan Barton, ze ceska media jen opisuji zpravy z americkeho/zapadniho tisku, tu lepe to hure. Vzhledem k tomu, ze kazde rano otviram server BBC tak vim ze drive ci pozdeji ty headlines uvidim na seznam/lidovky, jenom cesky, resp. uslysim v radiu. Vzhedem k tomu, ze v CR nejsou jedine seriozni noviny a obecne ceska media jsou plne srovnatelna "informacemi/zpravodajstvim" z dob husakovske normalizace, tak to podle toho "vypada". To co pise soudruh Barton se objektivne v USA/na zapade deje, ale je to spise virtualni realita, v beznem zivote se americti soudruzi/soudruzky chovaji +/- stejne/podobne jako v CR/Evrope.

Jak nam rekl soudruh manager na prvni pracovni porade v USA: ukazal na televizi na stene, nedivejte se na tu stupidni bednu, to neni Amerika, ta skutecna Amerika je uplne jina.

Cest :-(

Re: falesny poplach , soudruzi:
Autor: J. Ráž Datum: 2.1.2018 14:37

Uvolnil jsem prostor při vstupu do výtahu na Manhatanu mladé afroameričanské míšence, aby ji neumačkali ostatní v tlačenici a za "odměnu" mne liskla a spustila vzteklý slovní kulomet, kterému jsem rozuměl každé druhé slovo a šermovala mi rukou před obličejem. Přítomní chlapi dělali jako že nic a koukali do stropu. Kolega mi řekl, ať okamžitě vystoupím nebo mne může ta dáma prásknout ochrance a strávím celý den u výslechu na policii.

Jestli toto je normální Amerika, tak nevím!

Absurdita naší doby nyní dosahuje nebetyčných:
Autor: J. Fridrich Datum: 2.1.2018 9:52

Absurdita naší doby nyní dosahuje nebetyčných výšin - již se těžce hledají příměry, které by nynější dění správně pojmenovaly.. Ono už to zmatení a zdeformování pojmů je zcela NEPOCHOPITELNÉ. Například hojně užívaný pojem " politická korektnost " - co je proboha na lžích a překrucování skutečnosti-reality at' již minulé, nebo současné KOREKTNÍHO ? Jak jsme donedávna používali - a pro jaké chování a děje výraz KOREKTNOST si ještě někteří pamatujeme..

V jedné hezké, vtipné knize od Marcela Aymého je poznámka z jedné zábavy - " Mladé a hezké ženy pištěly že je muži osahávají a staré a nehezké pištěly že je nikdo neosahává." Nedávno jsem k tomuto tématu uvedl - " My jsme na ZDŠce v 8. třídě osahávali v šatně děvčata. Máme se přihlásit sami, nebo počkat až nás naše dávné spolužačky obviní ? Děkuji za odpověd', doufám, že se jí chopí nějaká zdatná genderistka." A také - " Ano, je třeba malé chlapečky konečně odnaučit čurat ve stoje a holčičky připravit na zajímavou kariéru popelářek, hornic a ocelářek.." Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM.

Re: Absurdita naší doby nyní dosahuje nebetyčných:
Autor: M. Pesat Datum: 2.1.2018 10:28

" Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM."

--------------------------------------------

Neodchazi, nastesti, stejne jako jsme za Husaka vedeli, ze ta hesla a kecy v mediich nemaji s realitou nic spolecneho, jenom se tak nejak politicky korektne predstiralo ze se tomu veri. Kazde socialni inzenyrstvi je odsouzeno k zaniku/nezdaru, lidstvo/clovek ma stejny geneticky kod, prirozenost se da nejakym zpusobem korigovat/kultivovat vychovou/drill.

Ale nakonec stejne vyhrava ta prirozenost/pud a osahavame ty holky v satne a ony pisti a predstiraji ze jim to vadi :-) . Cest :-)

.:
Autor: P. Hlosta Datum: 2.1.2018 9:24

Alarmující na tom všem je to, že tohohle se dopouští intelektuálně vyšší část populace. Vzdělání není očividně patent na moudrost. Za vzděláním se mohou skrývat vypláchnuté mozky i zvrácenost charakteru, co požaduje udavačství za normu chování. Ve jménu vyššího principu mravního se svět zvráceně dostává do úrovně primitivů držených ideologií na ovladatelné uzdě. Svobodný svět leze do oprátky a ještě navíc k tomu nad tím jásá!

Re: .:
Autor: Z. Lapil Datum: 2.1.2018 14:31

Vzdělání není patent na moudrost, ale na vymejšlení.

Re: .:
Autor: J. Jurax Datum: 2.1.2018 21:56

Ano.

Ovšem některé typy vzdělání podněcují k vymejšlení krávovin.

To už by bylo:
Autor: J. Schwarz Datum: 2.1.2018 7:46

rovnou lepší ženské s chlapama vůbec nemíchat, ani ve škole, ani na pracovišti. Prostě oddělení jenom s babama nebo jenom s chlapama, vyhrazené časy pro pohyb na chodbách, různé časy v jídelně, zvláštní výtahy. A extra školy pro dívky a pro hochy. Předstihneme i Saúdskou Arábii, jen u nás budou ženy moct řídit, leč po silnicích pro ženy auta pro ženy. I na silnici je přece možné "sexuálně obtěžovat" třeba barvou auta nebo siluetou vousaté hlavy...

Re: To už by bylo:
Autor: Z. Vydra Datum: 2.1.2018 16:16

To by nestačilo, pane Schwarzi, ještě je třeba zřídit zvláštní oddělení, výtahy atd. pro ty, kteří nemají ještě jasno, jakého jsou vlastně pohlaví. Dále celou situaci poněkud komplikuje, že těžko poznáte, kdo je chlap a kdo baba, protože nerozhodují pohlavní znaky, nýbrž to, čím se daná osoba cítí být. Navíc své pocity může kdykoliv změnit. V tomto exituje v pokrokových státech naprostá svoboda. V nejpokrokovějších severských státech dokonce už to řeší, v některých školách není přípustné rozlišovat on a ona, všichni jsou jen ono. Pravděpodobně se i k nám vrátí kdysi používané onikání - "oni Novák jsou....". Novák může být samozřejmě chlap nebo baba, protože přechylování příjmení se již začíná odstraňovat.

Ono se to vyvíjí už dlouho.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 2.1.2018 1:46

V devadesátých letech jsem měl příležitost strávit čtrnáct dní v USA u armády. V těchto pohlavových souvislostech bylo pro nás Evropany nápadných několik věcí. Když se ve dveřích sešel voják a vojačka, tak jí ten voják, když měl vyšší hodnost nepodržel dveře vešel a pustil jí ty dveře do ksichtu. Nikdy se voják na vojačku neusmál, ať byl poměr hodností jákýkoliv.

Samozřejmě, že na to přišla řeč, když jsme zašli do hospody. Různě se vykrucovali, ale nakonec z nich vylezlo, že se tak chovají proto, že se bojí obvinění, že se k vojačkám chovají jinak než k jiným vojákům a že takové obvinění je může stát karieru.

Takže devadesátá léta a v armádě to už bylo.

Re: Ono se to vyvíjí už dlouho.:
Autor: P. Dvořák Datum: 2.1.2018 3:48

Zdá se, že prvního harašení se dopustí porodník, který bezprostředně oznámí mamince, zda se jí narodil chlapeček nebo holčička.