25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ANALÝZA: Islám z hlediska principů manipulaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 3.1.2018 1:40, přehled diskusí

Souhlas:
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 1:34

Ale článek je politicky nekorektní, neboť si dovoluje kriticky rozebírat islámské praktiky.

Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 2.1.2018 16:02

V úvodu autor opoměl na nejdůležitější: že jeho pojednání se týká šíření islámu v Evropě. Z tohoto hlediska pak musí srovnávat šíření křesťanství na Východě i na Západě, které probíhalo mnohem brutálněji a platí pro něj do slova a písmene vše, co autor vyčítá islámu.

Autor by si měl položit zcela jinou otázku: chceme zachovat naši kulturu tak, jak jí známe? Lze to vůbec? Za jakou cenu? A co jsme ochotni kvůli tomu obětovat?

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.:
Autor: Z. Lapil Datum: 2.1.2018 17:40

Vážně se obávám, že váš první odstavec je naprostý blábol.

Co se druhého odstavce týká: autor neklade otázky, autor popisuje skutečnost. To, že já si myslím, že ji popisuje správně, zatímco vy si to myslet nemusíte, není pro moji reakci na váš příspěvek podstatné.

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.:
Autor: F. Češka Datum: 2.1.2018 18:21

Postřelená husa se ozvala

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.:
Autor: J. Ticháček Datum: 2.1.2018 18:25

Ano. Musím Vám dát za pravdu. Jen mám jistou pochybnost. Jste ochotná obhajovat svého souseda, který občas zmlátí svou manželku tím, že Váš prapradědeček někdy začátkem osmnáctého století své ženě dál taky čas od času přes hubu?

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.:
Autor: J. Vintr Datum: 2.1.2018 18:39

Co vy víte o šíření křesťanství? Jak můžete napsat takovou pitomost? Tohle je přesně ta svinská propaganda, která se snaží relativizovat zrůdnost Islámu tím, že lživě připisuje stejné vlastnosti křesťanství.

Kruci, tady nejde o zachování nějaké kultury, ale o návrat světa o tisíc let zpátky. Včetně toho, že tehdy se na naší planetě uživilo tak destkrát míň lidí než jich je dnes.

Re: Míru manipulace by měl rozebírat psycholog.:
Autor: J. Jurax Datum: 3.1.2018 1:40

Tážete se, zda chceme zachovat naši kulturu tak, jak jí známe, zda to lze a za jakou cenu a konečně co jsme ochotni kvůli tomu obětovat.

Nuže - chceme, lze to, cena je jen chtít a nedbat žvanění předpo§raných politiků a konečně - postačí hlavně muslimy.

Eu elity rády za ponechání funkcí před islámem kleknou.:
Autor: P. Maleček Datum: 2.1.2018 15:32

Moudré čtení. Poněkud však zapadl skutečný důvod vzniku islámu coby podpůrné ideologie k expanzi. Tehdy 600 let po Kristu si ambiciózní lokální despota z jednoha z mnoha arabských kmenů, klanějících se kvantu bůžků, všiml expanzní a mocenské efektivity náboženství jednoho křesťanského boha.

A tak usedl a z principů judaismu a křesťanství upekl islámský dort, zdůvěryhodněný prý sdělením proroka apro efektivitu řádně okořeněný povinnou agresí. A během cca 250 let islám ne silou myšlenky, ale krvavou agresí ovládal tu jižní a větší polovinu tehdy známého světa. Jen do studené severnější Evropy nepronikl.

A dohání to až dnes, kdy ta Evropa, opájející se svou inteelktuální humanitostí ztrácí pud sebezáchovy, v níž zapomíná proč islám vznikl - k násilnému ovládnutí světa.

Ano islám nebezpečím pro Evropu není - tím je jí ztráta vlastních sebezáchranných pudů. V případě nutnosti i krvavých. Avšak EU elity raději než krev, před islámem ohýbají hřbet a za ponechání funkcí rády na islámský modlící kobereček padnou. Co jiného bylo merkelové - my to zvládnem....

Islám si u nás nakoupil brigádníky:
Autor: K. Kořinek Datum: 2.1.2018 14:13

a ti makají až se z nich kouří. Hrdiny a hrdinky šíření islámu u nás jsou Šabatová, Šonka, Rozumek, Faltová, Halík, Drahoš, Hilšer ( i když poslední dva jsou židé ).....

Primitivní agitka:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.1.2018 13:39

Západ, a dnes už i střed ba částečně i východ Evropy, implementoval do svých ústav Listinu základních práv a svobod, ve které je svoboda vyznání zakotvena.

Na druhé straně v těchto zemích platí zákony a jejich porušení se trestá. Lhostejno, z jakých důvodů, včetně těch náboženských.

Re: Primitivní agitka:
Autor: R. Gramblička Datum: 2.1.2018 14:28

Zákony platí, ale jejich dodržování je vymáháno dost selektivně, to si ale náš ctěný pan Rudolf odmítá připustit, kazilo by to jeho idealizované představy. A že se legislativa pomalu mění v prospěch muslimů a některých dalších agresivních menšin raději taky odmítá vidět

Re: Primitivní agitka:
Autor: R. Neveselý Datum: 2.1.2018 15:53

Kouzelné - primitivní vítač a lidskoprávní aktivista hodnotí a mudruje.

Re: Primitivní agitka:
Autor: J. Ticháček Datum: 2.1.2018 17:57

To je pravda. Ovšem ta samá Listina by mi měla zaručit právo nesednout si na zadek kvůli tomu, že někdo jiný hodlá být podle té listiny svobodnějším, nežli jsem já.

Když to trochu přeženu: neupírám houfu muslimů jejich právo mlátit hromadně hlavami o zem. Ale ani v nejmenším nejsem ochoten tolerovat fakt, že si k tomu velmi ozdobnému rituálu zpravidla vyberou frekventovanou křižovatku v době dopravní špičky.

Re: Primitivní agitka:
Autor: J. Vintr Datum: 2.1.2018 19:21

Tak to by měl ještě někdo přinutit Islám, aby tu svobodu vyznání, na kterou se vymlouvají všichni nablblí omlouvači Islámu, začal uplatňovat i vůči muslimům a přestal jim hrozit trestem smrti za odpadlictví ...

Výborně formulované, poučné:
Autor: J. Pražák Datum: 2.1.2018 12:06

Bohužel delší čtení, které odradí některé lidi.

soudruh Votruba:
Autor: M. Pesat Datum: 2.1.2018 11:48

soudruh Votruba by si mel o Islamu neco nastudovat, nez napise manipulace/lzi/propagandu. Pro jistotu upozornim, ze islam nemam rad a hned pripojim, ze vlastne nemam rad cirkve/nabozenstvi obecne.

Islam je nejmladsi z monoteistickych nabozenstvi a "svata kniha" Koran je komplet obslahnuty ze Stareho zakona a Bible, tedy, soudruh Mohamed si z nej vybral to co se mu hodilo do kramu, ale soudruzi apostolove/krestane postupovali uplne stejne. Stejne jako se v urcitem momentu soudruzi krestane pohadali o to kdo vlastne hlasa/veri tu "pravou/nefalsovanou viru" soudruha Jezise z Nazarethu, Rekove v Byzanci zvolili tu pravoslavnou a Rimane v Rime katolickou, coz samozrejmne nebyl konec a krestane se rozvedli na katoliky a protestanty-evangeliky. V ramci krestnanstvi ovsem koexistuji minimalne stovky cirkvi/vykladu Bible a u islamu, mimo dva hlavni proudy Shia/Sunni , jsou stovky ruznych islamu, tedy modifikaci, byt vsechny vychazi z Koranu.

Kuprikladu cirkev Reckokatolicka, takova klasicka krivarna/podvod. Stredoveke Polsko, tedy polsko-litevska unie, ta sahala az ke Smolensku a znacna cast podanych byli ruskojazycni pravoslavni, kteri odmitali se katolizovat na rimsky zpusob, tak polsti soudruzi katolici vymysleli podvod/odkloneni, vse se zachovalo, ale misto Konstantinopole-Istambulu/patriarchovi ta nova cirkev podlehala Rimu/papezi. A reseni problemu s islamem/muslimy, jednoduche, stejne jako se sveho casu provedlo s krestany, sekularni stat, Ustava, obcane jsou si pred zakonem rovni a plati jen jeden zakon. Zadne "doporuceni" ministerstva, ze k oblekani/zvykum nekterych studentu je nutno pristupovat citlive=politicky korektne. Verici, at si klidne veri na zelene muziky, nekde ve sve modlitebne, ale milimetr za prahem te modlitebny jsou obcane jako kazdy jiny a budou sekat dobrotu, JINAK ..... . Cest :-)

Re: soudruh Votruba:
Autor: R. Langer Datum: 2.1.2018 13:34

Souhlas!

Re: soudruh Votruba:
Autor: P. Zinga Datum: 2.1.2018 13:53

No ale o tom autor píše: muslimové-více než jiná náboženství-ovlivňují veřejný prostor. A tomu bychom měli-Listina sem tam- zabránit. Silou. A ještě větší, jinak to nepůjde.

Re: soudruh Votruba:
Autor: M. Pesat Datum: 2.1.2018 15:57

zrovna vcera jsem se dival na afgansky film ze soucasnosti, psychologicke drama silne vericiho muslima, ktery dva syny ztratil jako martyrs/bombovi atentatnici a on je na to hrdy, ze polozili zivot za islam/Alaha. Ovsem talibanci si vybrali i toho posledniho syna jako "bojovnika za viru" a ten poctivy verici muslim zacina mit pochyby. Doporucuji, velice poucne. Cest :-)

An Apple from Paradise

https://www.youtube.com/watch?v=B6__wyFdUBM

Velmi:
Autor: I. Schlägel Datum: 2.1.2018 11:09

výstižné a pravdivé.

Perfektní článek, :
Autor: R. Gramblička Datum: 2.1.2018 11:06

ukládám do archivu

Díky za článek, pane autore:
Autor: A. Pakosta Datum: 2.1.2018 11:02

Rád bych jej viděl na titulní straně celostátních deníků....

Spolu s článkem paní Šichtařové "O myších a lidech" jste u mne na prvních místech dnešního NP

90% - to číslo platí i pro křesťany (viz více v textu):
Autor: M. Pivoda Datum: 2.1.2018 10:12

Naším skutečným problémem není islám, ale neschopnost evropských společností v dané situaci smysluplně reagovat. Pokud k analýze dané situace použijeme model srovnání s manipulativním chováním a přirozenou reakcí na něj, pak tato neschopnost není zase až tak překvapivá. Devadesát procent lidí není podle psychologů schopno v mezilidských vztazích čelit manipulaci. Mohou se tomu naučit pomocí tréninku, ale většina obětí manipulace není ani schopna rozpoznat, že je manipulována; nemá tak motivaci něco měnit.

Re: 90% - to číslo platí i pro křesťany (viz více v textu):
Autor: V. Chrastina Datum: 2.1.2018 13:03

Manipulativní jednání spočívá i v tom, že stát z daní svých poplatníků, ať věřících na cokoliv, co o sobě tvrdí, že je náboženstvím, těmto samoúčelným organizacím poskytuje stovky milionů na jejich fungování, čímž zneužívá své moci k okrádání nás ateistů, kterých u nás, troufám si tvrdit, je většina. Typická manipulace menšin většinovou populací. Podobné to je s přidělováním sociálních dávek. Co na to pan ombucman?

Re: 90% - to číslo platí i pro křesťany (viz více v textu):
Autor: R. Langer Datum: 2.1.2018 13:38

No, zrovna na vás ta neschopnost čelit manipulaci v souvislosti s vašimi naivními vizemi budoucnosti pasuje naprosto perfetně, pane Pivodo. A jsem si poměrně jistý, že to vůbec nevnímáte, i když byste se to jistě mohl naučit pomocí tréninku. ;-)

90% platí nejen pro náboženství, ale i ideologie:
Autor: M. Pivoda Datum: 2.1.2018 17:22

Vážený pane Langere: nejdříve se pochlubte, kolik jste již vydělal na Bitcoinu, abych lépe zhodnotil vaše reálné schopnosti vidět do budoucnosti. Ha.

Pokud jde o téma článku, tj. manipulovatelnost lidí, ta vlastnot je v podstatě všude na světě stejná. Je to od přírody, nedá se s tím nic moc dělat. Odbočím od Islámu k jinému "náboženství/ideologii"

Zajímavé je v tomto směru sdělení JUDr. Milana Hulíka v článku „Jak jsem kupoval sovětská kasárna“ zde: (http://neviditelnypes.lidovky.cz/vzpominka-jak-jsem-kupoval-sovetska-kasarna-fmh-/p_zabava.aspx?c=A171223_205553_p_zabava_wag)

... Připil jsem si s generálem, sedícím přímo pod Leninem, dalším stakanem a povídám: „Kak eto vozmožno gospodin general, postposobstvovat spekulaciju?“ Podporovat spekulaci, kapitalismus? Přece jste budovali komunismus? „Vot eto tak,“ povídá generál: „Ranše strana skazala, nado postrojit komunism a sičas strana skazala, nado postrojit kapitalism.“ Byla to absurdní situace, pod obrazem Lenina mi sovětskými komunistickými řády ověšený bolševický generál vykládá, že strana dříve poručila budovat komunismus a nyní kapitalismus. „Pusť živjot kapitalism,“ zvolal jsem a zvedl stakan vodky a všichni přítomní důstojníci vyskočili a volali se mnou „ať žije kapitalismus“. ...

Ještě doplněk:
Autor: M. Pivoda Datum: 2.1.2018 17:29

A ještě doplním, že 90% Čechů si (díky cílené polistopadové manipulaci) například dosud nevšimlo, že Státní tajná bezpečnost byla podřízena Komunistické straně - a nikoliv naopak!

A že nařízená organizace nese vždy více zodpovědnosti než organizace podřízená.

Souhlas s hodnocením islámu.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 2.1.2018 7:27

Vzniká však otázka, kde se bere ta míra podvolení se islámu?

Já říkám - proti zrelativizovanému, zdegenerovanému, mnohdy protichůdnými zákony propletenému, složitému, až chaotickému světu bez řádu - stojí pevný, jednoduchý řád islámu. Je silnější, má k agresi ideologický předpoklad v koránu, jako měli kdysi nacisté v Mein Kampfu.

Díky naší amygdale máme tři možnosti, útok, útěk, nebo strnutí. Na útok jsme se zbaběle zaštítili falešnou humanitou, utéci není kam, takže jsme strnuli jako myš hypnotizovaná kobrou, a nehýbeme se v naději, že si nás nepřítel přestane všímat. Lichý to předpoklad.

Re: Souhlas s hodnocením islámu.:
Autor: P. Lenc Datum: 2.1.2018 9:30

Dík za článek a dík i vám pane Rychlý.

Re: Souhlas s hodnocením islámu.:
Autor: J. Fridrich Datum: 2.1.2018 10:05

Připojuji se.. Nedávno jsem jedné dámě - neprozradím její jméno, ale třeba si ho domyslíte napsal - a myslím, že se to lehce hodí i sem :

" Milá dámo, prozradím vám velké tajemství - vychovávat se musí-nebo by se měli, nejen děti, ale i někteří dospělci a - světe div se i některé NÁRODY-STÁTY-ZEMĚ.. No a to právě někteří velcí STÁTNÍCI od Sumeru přes Egypt, Řím... až po naši dobu těch některých vyjímečných vůdců - např. F.D. Roosevelta, W. Curchilla, R.Reagana, M. Thatcher DĚLALI, tedy vychovávali a dávali svět do pořádku - a věřte, že to bylo třeba. No a nyní to dělá v Americe a na Světě Donald Trump, at' se vám to líbí, nebo nelíbí. Ono to totiž pomůže i naší Evropě a naší zemičce, ale nechci po vás, aby jste to pochopila, není to ani nutné.."

Absurdita naší doby nyní dosahuje nebetyčných výšin - již se těžce hledají příměry, které by nynější dění správně pojmenovaly.. Ono už to zmatení a zdeformování pojmů je zcela NEPOCHOPITELNÉ. Například hojně užívaný pojem " politická korektnost " - co je proboha na lžích a překrucování skutečnosti-reality at' již minulé, nebo současné KOREKTNÍHO ? Jak jsme donedávna používali - a pro jaké chování a děje výraz KOREKTNOST si ještě někteří pamatujeme..