18.1.2019 | Svátek má VladislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VZPOMÍNKA: TrojkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 2.1.2018 16:25, přehled diskusí

Na CRo dvojka:
Autor: M. Pesat Datum: 2.1.2018 16:25

Na CRo dvojka je porad Stribrny vitr, Jaromir Ostry hovori se zenami co maji dusi a v opacne gardu Jitka Novotna hovori s muzi co maji dusi. Pan Karpenko/ctu jej rad/ byl tam cca 14 dni zpet, jenom mam pocit, protoze toto obdobi tam probirali take, ze o tom mluvil tak nejak objektivneji/lidsteji. Komunismus bylo svinstvo, ale ona je kazda diktatura svinstvo. Jak si tady nekteri soudruzi stezuji na pronasledovani vericich, jenom se zapomina, ze socany, pozdeji i komunisty pronasledovali uplne stejne, cirkev tehdy mela ve skolstvi velky vliv, takze deti socanu/komunistu meli po zizalkach/po studiich. Oni soudruzi komuniste ty lumparny od panbicakru jen prevzali. Pro me byl VUML/marxismus na skolach stejna lumparana jako je dnes nabozenstvi a dokonce cirkevni skolstvi. Potom si stezujte na Islam/muslimy, presne ve skole/kostele to zacina.

Cest :-(

http://www.rozhlas.cz/dvojka/porady/_porad/4730

Dnes budou v představenstvu a.s......:
Autor: J. Mrázek Datum: 2.1.2018 15:30

...a s dostatečnými prebendami honorované budou přispívat do stranckých pokladen, jedno, jestli ČSSD, ČSL, nebo té poslední ...

Takové neslané, nemastné:
Autor: P. Rudolf Datum: 2.1.2018 14:18

Bez osudů těch tří děvčat, hlavně "odkud přišly, je to trochu o ničem. Takový pohled z rychlíku na Trosky.

Mimochodem, ta třetí, z rodiny kulaka, byla z vysokou pravděpodobností nějak podchycena STB, jinak by po vrácení rudé knížky po husákových čistkách ve funkci dlouho nezůstala.

Děkuji panu Karpenkovi za připomenutí této:
Autor: J. Fridrich Datum: 2.1.2018 11:57

Děkuji panu Karpenkovi za připomenutí této neradostné doby která poškodila celou naši zemi a poškodila mezilidské vztahy k tomu nejhoršímu, čeho jsou lidé schopni a s následky této doby se výrazně potýkáme i dnes..

A komunisti sedí v našem parlamentu 28 let po návratu svobody do naší země. V Německu nyní poslali do vězení 96ti letého viníka z války.

Neomlouvejte je.:
Autor: A. Alda Datum: 2.1.2018 10:45

Byly to svině. Všechny tři.

Re: Neomlouvejte je.:
Autor: F. Svoboda Datum: 2.1.2018 11:51

Máte plnou pravdu, vždyť v životě existuje více cest.

Znal jsem jednu dívku, která pocházela z " kulacké " rodiny - statek o výměře cca 60 ha. V padesátých letech bylo hospodářství zabráno a rodina vystěhována do skrovných poměrů. Dotyčné bylo dokonce ještě umožněno odmaturovat na tehdejší jedenáctiletce. Byla premiantkou třídy, přesto cesta k dalšímu studiu byla uzavřená a proto se ocitla ve výrobě. Bylo však od ní prozíravé, že se odstěhovala dosti daleko od svého bydliště. Na novém pracovišti se stala natolik výkonnou a také oblíbenou, že po krátké době se jí podařilo studovat zemědělskou nadstavbu ( abiturientský kurs při SZŠ ), který úspěšně dokončila a po další prodlevě vystudovala i VŠ. Nikdy se nepropůjčila ke kolaboraci s komunistickým režimem, vždy zůstala věřící křesťankou a také antikomunistkou !!!

Při proskripci kvůli víře stačilo změnit kraj.:
Autor: A. Alda Datum: 2.1.2018 14:38

O přijetí na střední školy se rozhodovalo na krajích, kde byla zřízena funkce církevního tajemníka, který měl seznamy dětí, které chodily do náboženství. A v období přijímacích řízení na střední školy porovnával svůj seznam se seznamem přihlášených. Stačilo změnit kraj a spojení se roztrhlo. Tehdy naštěstí ještě neměli počítače a centrální evidence jako dnes.

Akční trojky - podobný příběh:
Autor: T. Vůjta Datum: 2.1.2018 8:55

Nedá mi to, abych na článek nezareagoval : jedná se o příběh, kdy akční trojka našla "nepřítele", označila ho a tento muž skončil na pár let v lágru, aniž věděl, na jak dlouho (ale vypadalo to špatně : NN (Návrat Nežádoucí)). Jednalo se o lágr báňský, v dole těžké podmínky, bezpečnost práce minimální - proč taky, když tam pracují muklové. Docházelo k úrazům, i smrtelným. Muž, o kterém píši sice vyváznul životem, nikoli však bez následků na svém zdraví, díky čemuž později předčasně umírá.

A kdo dal tip akční trojce, která musela plnit plán v počtu odhalených nepřátel ? Žena, jejíž muž byl ve vězení za krádeže a která doufala, že udáváním si "šplhne" a muže ji předčasně propustí. Pokud vím, nepropustili.

Muž - oběť akční trojky - se provinil jedině svým třídním původem a vynikající znalostí několika cizích jazyků. O novém zřízení jistě neměl nijak dobré mínění, ale nemyslím si, že by proti němu kdovíjak agitoval...

Tak tak. Vnoučata. :
Autor: P. Dvořák Datum: 2.1.2018 5:28

Jistě nemají nic lepšího na práci i zábavu, než kádrovat svoje babičky, jestli náhodou někoho v minulosti nekádrovaly.

Autor coby historik? "Pokusil jsem se, v rámci toho, co zůstalo v paměti starších kolegů, a na základě náhodného rozhovoru, vykreslit několik desetiletí vývoje počínaje osudovým zvratem roku 1948."

Konečně vím, co se tady dělo. Jen se ještě pustím do těch svých babiček. Jedna je patnáct a druhá pětadvacet let po smrti, ale to by v tom byl čert, abych zbytek života nevěnoval tomu, co dělaly před padesáti roky.

Re: Tak tak. Vnoučata. :
Autor: Z. Rychlý Datum: 2.1.2018 7:35

Dělá přesně to, co bych od historika očekával. Kde vidíte problém?

Re: Tak tak. Vnoučata. :
Autor: J. Lepka Datum: 2.1.2018 8:08

Historicky bádá v ideologicky nevhodné skupině. Kdyby kriticky bádal o Mašínech, zřejmě by p.Dvořák nic nenamítal.

Re: Tak tak. Vnoučata. :
Autor: P. Khail Datum: 2.1.2018 10:54

Máte pravdu, netřeba se věnovat třeba ani Heydrichovi, Hitlerovi, Stalinovi, Leninovi atd. Je to už tak dáááávno, že?

Proti tomu ovšem stojí ono pravdivé "kdo se nepoučí z historie prožije si ji znovu". Ostatně záleží jen na vás, čemu se budete věnovat ve zbytku života, že byste musel do dolů už vám nehrozí.

Tak jste to vy tři všechno splantali do hromady, :
Autor: P. Dvořák Datum: 2.1.2018 11:57

ale mně se pořád nějak nezdá, že by se příběh na neznámém místě s neznámými osobami alespoň trošku dal považovat za "několik desetiletí vývoje počínaje osudovým zvratem roku 1948". Navíc doba od r. 1948 v žádném případě ještě není historie, ale politika.

Hned jak prokádrujeme svoje babičky, už budeme všichni z kvádrů. Bez toho se nám tady pořád líhnou noví a noví (příliš pozdní) polistopadoví hrdinové.

Re: Tak tak. Vnoučata. :
Autor: J. Schwarz Datum: 2.1.2018 13:28

Zrovna my máme náběh na to, abychom si minulost zopakovali minimálně ještě jednou, tentokrát v provedení kovaných milovníků EURa, Bruselu a zapálených bojovníků proti "nenávisti, rasismu a xenofobii". Úderky a "neziskovky" fungující jako ony "trojky" už pomalu opět fungují, dokonce za státní peníze. A když ty nestačí, pomůže soudruh Soros , dobrodinci z EU nebo z Norska. To by v tom byl čert, aby tentokrát už "nový člověk" konečně nevznikl...

Re: Tak tak. Vnoučata. :
Autor: J. Schwarz Datum: 2.1.2018 13:19

Hlavně, že nezapomněla v restituci požádat o navrácení majetku, že. Ostatní záležitosti vzal čert, koho zajímají?