17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Daňová reforma v USA

Zcela ve stínu uznání Jeruzaléma hlavním městem Izraele zůstává podle všeho nejspíše jediný, leč o to větší úspěch prvního roku vládnutí Donalda Trumpa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Spal 19.12.2017 20:35

6 bankrotů?

Trumpova organizace sestává z okolo pěti set firem, z toho v minulosti šest vyhlásilo bankrot podle článku 11, což je reorganizace, tedy restrukturalizace dluhu ("skutečný" bankrot je článek 7). Nikdo tedy s Trumpem o nic nepřišel. V takovém rozsahu je šest naopak velmi nízké číslo, protože některé věci prostě nelze kontrolovat, např. když začal aerolinky, v zápětí prudce stouply ceny ropy, atp.

R. Langer 19.12.2017 14:58

Re: To je bezva,

Jo, receptem na štěstí těch, na koho ty daně jdou. :-D

R. Langer 19.12.2017 14:58

Srovnávat USA

s Venezuelou se vám opravdu možná zdá vtipné, nicméně je to přirovnání naprosto blbé. Miimochodem, zjistila jste si jaké jsou daně ve Venezuele? :-P

J. Schwarz 19.12.2017 12:32

Re: To je bezva,

Šéfové OSN by tezi o korelaci štěstí a vysokých daní mohli ověřit na sobě - usadit se na nějakém dosud neobydleném ostrově / krásně pestrá společnost by to byla, etnicky, nábožensky i ve smyslu sexuálních orientací a genderu /, stanovit si 100%-ní daně a pak si jen počkat na příchod pocitů nekonečného štěstí - nejspíš prostřednictvím halucinací z hladu... A zbytek světa by se zbavil několika tisíc nebezpečných šílenců.

J. Schwarz 19.12.2017 12:27

Jen jestli to nebude

tak, že země nejdřív zbohatla a až poté začala sanovat "sociálno" a různé veřejné programy které vyžadovalyzvýšení daní. Bohaté společnosti propadají "dobroserství", což je forma pocitu nadřazenosti a blahosklonnosti kterou si dříve mohlo dovolit jen panstvo a paničky továrníků, zatímco dnes je v bohatých zemích dostupná široké veřejnosti. A v důsledku této nabubřelostri + světaspásných pocitů jdou "bohaté společnosti" do kopru, podléhají dekadenci a rozkladu, z pohodlnosti vymírají se a sní o znovuobnovení vitality skrz "ušlechtilého divocha". Toho se ovšem nedočkají, divoch není vůbec "ušlechtilý" a na znovuobnovení sil nějakých bílých šílenců zvysoka ...

M. Valenta 19.12.2017 10:40

Re: Kupovat si cokoliv prostřednictvím státu

V každém případě nám nezbývá než se modlit, aby to Amerika přežila ve zdraví.

P. Lenc 19.12.2017 10:35

Re: To je bezva,

Ano pánové, ta dáma je jedna z levicových komiček kterých je po světěvíc než dost.Jsou socialisticky nepoučitelní, nakonec to vidíme na EU, kterou USA kvapem dotahuje.

M. Prokop 19.12.2017 9:17

Kupovat si cokoliv prostřednictvím státu

je ten nejdražší a nejméně "user-friendly" způsob nabytí. Proto, nízké daně a co nejméně podobných příležitostí ke korupci oudů státu.

J. Fridrich 19.12.2017 6:41

Re: To je bezva,

Souhlas pane Pospíšil, ona žertuje i v tom hlavním - tedy, že po radikálním snížení daní ve FUNGUJÍCÍ zemi, a USA takovou zemí jsou, dojde v krátkém časovém úseku k určitému výpadku ve výběru daní víme - posléze však dojde k velkému podnikatelskému a investičnímu ROZVOJI.. Toto levičáci nikdy NEPOCHOPÍ. Tak to bylo v 80tých létech za vlády velkého Ronalda Reagana, on postavil po slabé vládě demokrata Jimmyho Cartera Ameriku na nohy a také zlikvidoval Říši Zla a nám vrátil svobodu..

J. Pospíšil 19.12.2017 1:22

To je bezva,

že autorka žertuje: "Je ovšem otázkou, do jaké míry a zda vůbec lidé o snížení daní stojí. Podle nedávné zprávy OSN jsou totiž vysoké daně receptem na štěstí."