21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FINSKO: Helsinky odmítly výstavbu velké mešityŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 18.12.2017 22:30, přehled diskusí

Správné rozhodnutí.:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.12.2017 16:03

Na dotvrzení tohoto rozhodnutí by tam měl stát vepřín- za zhruba stejnou cenu, dnes jsou vepříny drahé. :-)

omyl soudruzi:
Autor: M. Pesat Datum: 18.12.2017 13:28

Islam je nabozenstvi jako kazde jine, tedy vyplach mozku lidi, kteri nejsou schopni projit slazvym udolim zvanym zivot bez dusevni berlicky. Nic proti nim, pokud se nemontuji do zivota jinym. Jina vec je ovsem tzv. politicky Islam, kdy Islam/nabozenstvi je soucasne statni ideologii a tzv. islamske pravo soucasti/fundamentem oficialniho pravniho systemu. Aby nebylo mylky,Islam v tomto smeru neni zadnou vyjimkou, pouze prevzal od krestanu jejich puvodni model, tedy krestnastvi a jeho pravo byly soucasti pravniho systemu. Proto maji pravnici titul JUDr./doktor obojiho prava, tedy civilniho=rimskeho i cirkevniho=kanonickeho. Az francouzska revoluce/Ustava oddelila cirkev od statu/sekularni stat. Takze problemem je politicky Islam, kdy nabozenstvi se soucasne stava politickou silou, viz soucasne Turecko, resp. Iran/Saudska Arabie/Bangladesh ... , kde Islam je soucasti statniho systemu a pravo Saria zakladem pravniho systemu statu. U velkych islamskych komunit v zapadni Evrope je bezne, ze praktikuji sve islamske pravo, ktere nadrazuji pravu zeme kde ziji. Co se tyka Ruska/SSSR/Ruska a muslimu, nikdo nedokazal modernizovat Islam lepe a rychleji nez prave Rusko/SSSR, koneckoncu i Otec Turku/Mustafa Kemal=Atatturk, ten prevzal mustr moderniho Turecka od Ruska/Stalina. A muslimske zeme kde SSSR/Rusko mel vliv,napr. Iraq/Syrie, ty byly sekularni, Syrie dosud je. Zeny muslimky maji v Rusku/byv. SSSR prava/svobody o jakych se muslimkam v muslimskych zemich muze jen snit. Cest :-)

...jen střep...:
Autor: M. Pechr Datum: 18.12.2017 14:31

...vaše definice náboženství je pouze střep skutečnosti... ...ano...jsou období, kdy se mnozí takhle upínají k víře či náboženství...a mnohdy díky tomu pronesou svůj kříž... ...ale jinak je víra a náboženství mnohem komplexnější fenomén, než aby ho šlo smést ze stolu jakousi zkušeností s fanatiky...diletanty apd. ...náboženské atributy a atributy víry lze zneužít...jako cokoliv jiného... ...nicméně náboženství a víra obsahují natolik cenné poklady... ...že mnohým stojí stále za to...jimi se zabývat... ...žel...každý však kýženého cíle nedojde...

Re: ...jen střep...:
Autor: R. Langer Datum: 18.12.2017 14:38

Ti nejlepší dojdou kýženého cíle vírou v sebe, nikoliv v imaginární bytosti. :-P

Re: ...jen střep...:
Autor: F. Češka Datum: 18.12.2017 15:27

Hitler také věřil v sebe

Re: ...jen střep...:
Autor: J. Sova Datum: 18.12.2017 15:44

Hitler věřil ve Stvořitele, Prozřetelnost. Byl kreacionista.

Re: ...jen střep...:
Autor: M. Pechr Datum: 18.12.2017 15:42

...to je ovšem zavádějící zkratka...

Nemáte pravdu, že Islám je jako jiné náboženství !:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.12.2017 18:59

Názory dánského psychologa na muslimské delikventy - https://www.facebook.com/lorencova.jana/posts/1893512473996347

Našel jsem rozdíly, které tu jsou – když pracujete jako psycholog, je potřeba těmto věcem rozumět. Jaké jsou to rozdíly? Jsou čtyři.

První zahrnuje hněv. My tady na Západě vidíme hněv jako známku slabosti. Když se hodně hněváme, ztrácíme tvář. V muslimských kulturách a zároveň i v koránu je hněv viděn jako síla. Oni dokonce mají Dny hněvu. Je to vždycky pátek. Je to svatý den v daném týdnu, když jdou do mešity.

Druhý rozdíl je v sebevědomí. My vidíme sebevědomí v tom, že dokážeme snést kritiku; a zůstaneme při tom klidní, protože věříme sami sobě. Ale islám toto neustojí. Islám je hodně „křehký“! – neustojí kritiku. Dokonce, ani když kritizujeme doslova stupidní věci, mají muslimové problém to vstřebat. Pakliže někdo, kdo je kritizován, nepřejde do hněvu, je to vnímáno jako nečestné jednání.

Třetím rozdílem je zodpovědnost. Na Západě my rozhodujeme sami o svém životě a, pokud máme problém, podíváme se nejdříve sami na sebe a hledáme, jak dospět k řešení. V islámu je všechno na základě vůle Alláha, ve jménu Alláha. Většina věcí je rozhodována na základě mužských autorit a je tam velice velice málo prostoru pro osobní svobody..... Neznají lásku, jak ji vnímáme a prožíváme my... Určitě. To je velmi dobře vypozorováno. Tak to je. Když přijdete z islámské kultury, kde náboženské tradice jsou důležitější než láska, pak si dokážete představit, co to udělá s atmosférou v rodině. Když žena si nemůže vybrat svého vlastního partnera – jak bolestivé to může být... Nebo jste nucena mít sex každý večer se svým bratrancem. Tam není žádná láska. Ale imám je šťastný, protože následujete tradici Mohameda.

Islám NENÍ jako jiné náboženství !:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.12.2017 19:00

Zmínil jste na začátku čtyři rozdíly, který je ten poslední? Ten se týká tolerance. Na Západě jsme toho názoru, že být tolerantní a otevřený je správné. Ale islám káže nenávist a násilí proti nevěřícím. Je to přímé. Není možné, aby bylo přátelství mezi věřícím a nevěřícím. Musí tam být vždy distanc. No, my tu už dnes máme docela dost lékařů z muslimských končin a mnozí vám řeknou, že ten jejich lékař či zubař je k nim po celou dobu, několik let, přátelský a vstřícný... Přátelští lidé jsou všude. Zvláště když je platíte. Ti lidé, co spáchali teroristický útok na letiště v Glasgow, zhruba pět let zpátky, ti byli velice přátelští a byli to doktoři.

Fakt konečně odmítly? Jupíííí, to mě fakt dnes potěšilo !!!:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.12.2017 13:06

Evropští pitomci začínají řádně prohrávat :)))))))))

K O N E Č N Ě zvrat !

Re: Fakt konečně odmítly? Jupíííí, to mě fakt dnes potěšilo !!!:
Autor: M. Valenta Datum: 18.12.2017 13:26

A že už jste těch zvratů vyhlásila.

Re: Fakt konečně odmítly? Jupíííí, to mě fakt dnes potěšilo !!!:
Autor: S. Netzer Datum: 18.12.2017 13:44

To už je druhý zvrat.

Ten první byl, když v Norsku přestala fungovat zemská přitažlivost, a policejní auta se začala vznášet.

Re: Fakt konečně odmítly? Jupíííí, to mě fakt dnes potěšilo !!!:
Autor: H. Lukešová Datum: 18.12.2017 13:59

Vy máte halucinace? Zajímavé.

Nemá halucinace, je jen prostě blbá !:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.12.2017 19:04

Kanioková je inteligentní!:
Autor: S. Netzer Datum: 18.12.2017 19:13

Autor: J. Kanioková Datum: 11.12.2017 20:31

Švédské podmínky se rozšiřují do Norska - policejní auto se vznáší -http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.4017/swedish-conditions-are-spreading-to-norway-police-car-set-ablaze.html

Re: Nemá halucinace, je jen prostě blbá !:
Autor: H. Lukešová Datum: 18.12.2017 22:30

Je prostě rudohnědá neomarxistka, to vypovídá o všem.

Re: Fakt konečně odmítly? Jupíííí, to mě fakt dnes potěšilo !!!:
Autor: J. Kombercová Datum: 18.12.2017 14:13

Po páté (jen co registruji). Máte problém myšlenku opustit? :)

Re: Fakt konečně odmítly? Jupíííí, to mě fakt dnes potěšilo !!!:
Autor: S. Netzer Datum: 18.12.2017 14:28

Opustit tak geniální myšlenku by byl zločin na její autorce.

Re: Fakt konečně odmítly? Jupíííí, to mě fakt dnes potěšilo !!!:
Autor: P. Rudolf Datum: 18.12.2017 15:11

Pes někdy mívá hodně klíšťat. Bacha na to.

Re: Fakt konečně odmítly? Jupíííí, to mě fakt dnes potěšilo !!!:
Autor: J. Kombercová Datum: 18.12.2017 17:01

Vy dva jste taková siamská klíšťata. :) Navíc jeden druhému.

Jsou soukmenovci:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.12.2017 19:05

Re: Jsou soukmenovci:
Autor: H. Lukešová Datum: 18.12.2017 22:30

Soudruzi a soukmenovci, slova jejich spolusoudruha.

muslimove mezi nami:
Autor: M. Pesat Datum: 18.12.2017 12:40

Tak kuprikladu program soudruha Samuraje/ale i dalsich/ na posilovani armady/zbrojeni/dratovani hranic, to mi prijde hloupe, strileni kanonem na vrabce. Ovsem jiny navrh soudruha Samuraje, na vytvoren co nejmene komfortniho prostredi pro muslimy, s tim souhlasim. On totiz takovy inkoust/klotovy rukav/pokud ma politicke kryti/ muze zabranit prilivu muslimu daleko vice nez draty na hranicich, kuprikladu tim, ze nepovoli vystvbu mesity/modlitebny.

100 x nic umorilo vola, asi vsichni vime co dokaze uredni siml.Jeste k tem muslimum, kterych se vsichni tak boji/ze prijdou/ . Oni tady/v CR uz davno jsou, vsude kolem nas, minimalne ve vetsich mestech. Rekl bych, ze muslimu/Arabu se nejvice boji ti co muslima/Araba videli tak max. v TV. Muslimu/Arabu v CR znam osobne docela dost, vsichni pracuji a fakticky se nijak nelisi od bezne populace. Ono je totiz i dost muslimu/Arabu, co maji nejakeho alaha v pazi, maji svych starosti vice nez dost. Prave mesity a tzv. centra muslimske kultury, tam vidim nejvetsi nebezpeci pro sireni militantniho islamu, protoze tam dochazi ke koncentraci muslimu, a nezapomenme, islam/stejne jako kazde nabozenstvi-ideologie/ to je ideologie strachu, tak komunity/spoluverich semele i ty vlazne. V zasade bych se vratil k /osvedcenemu/ modelu funkce cirkvi/vsech cirkvi/, jaky fungoval za rudobolsevika a dnes se k nemu nektere zeme vraci. Tedy kontrolu statu nad cirkvemim statni souhlas k vykonavani knezskeho povolani, dusledne monitorovani kazani a vyuky nabozenstvi, dusledne uplatnovani Ustavy, tedy nekompromisni sekularni stat, kdy nabozenstvi je prisne soukromou zalezitosti kazdeho vericiho a nema misto ve verejnem prostoru. Cest :-)

Bolí paranoia ? :
Autor: J. Kanioková Datum: 18.12.2017 13:09

Re: muslimove mezi nami:
Autor: M. Mikulec Datum: 18.12.2017 14:44

Já bych se zase vrátila k osvědčené ostraze hranic, protože hranice se hlídají, co svět světem stojí. Pan Viktor Orbán by mohl vyprávět, jak rozvzteklil Merkelovou, když začal bránit vstupu ilegálů na maďarské území. Zde je krátké jeho poděkování poslancům parlamentu i ozbrojeným složkám. Také děkuje za postoje Polsku, Slovensku a ČR, zatímco všechny jiné země ho kritizovaly. Od minuty 2:30 fakta o imigrantech v pohybu. https://www.youtube.com/watch?v=phjHIYAA9P8

No a teď tu továrnu na vypatlance:
Autor: R. Morava Datum: 18.12.2017 12:20

Dají k evropskému soudu pro lidská práva a za rok, dva mešita bude. A místo aby se lidé evropským pomatencům bránili, ještě přijmou další fanatiky. I tak bravo Finové, ve vedlejším Švédsku už by linka chrlila tisíce umírněných teroristů, za potlesku feministické vlády a orgánů.

Re: No a teď tu továrnu na vypatlance:
Autor: R. Morava Datum: 18.12.2017 12:24

Ještě k tomu jménu Pia (Jardi), nechybí v tam jedno písmenko?

Proti té moskevské, Putinem otevřené mešitě prcek.:
Autor: P. Maleček Datum: 18.12.2017 11:53

V Helsinkách mešitu zatrhli, v Moskvě a mnohem větší, pro 10 000 Alláhových služebníků, nedávno otvíral sám Putin. Že prý islám je odvěkou součástí ruské historie i státnosti.

viz:https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381480-putin-v-moskve-otevrel-nejvetsi-mesitu-v-evrope.html

To pro ty zemanovy trubky, co si myslí že je Putin před islámem zachrání. Však Rus je s islámem spojen odpradávna. Z dob, co jako viking lovil Slovany a prodával je je na otrokářských trzích i v islámském Bagdádu a křesťanské Konstantinopoli.

A tak vzniklo ruské pravoslaví - krutý islám oslazený křesťanskými symboly.

Re: Proti té moskevské, Putinem otevřené mešitě prcek.:
Autor: A. Trick Datum: 18.12.2017 12:02

Malečku, Vy jste jen další z řady "kutilů v historii"

"A tak vzniklo ruské pravoslaví - krutý islám oslazený křesťanskými symboly."

Re: islám oslazený křesť.symboly:
Autor: M. Jandáková Datum: 18.12.2017 12:04

V tom případě jste Vy krutá diagnóza, oslazená svéprávností.