15.11.2018 | Svátek má LeopoldDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Takové absurdní drama by Havel nenapsal…Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 14.12.2017 23:05, přehled diskusí

Ovšem i Vidocque poznal situaci z obou stran,:
Autor: J. Lepka Datum: 14.12.2017 23:05

pokud mne paměť nešálí, byl to uprchlý galejník, V této souvislosti bych se vás rád zeptal: Okusil soudruh Ondráček Jakešovy lázně?

Pro info nezasvěcených jde o masáž dlouhým bílým pendrekem a ledovou, lednovou, sprchu hasičskou stříkačkou.

Proč a proč ?:
Autor: J. Mrázek Datum: 14.12.2017 19:47

Protože to, co předvádí "orgány" EU je stejné a protiváha musí v pudu sebezáchovy národa existovat. Nejde to podle hela "on do tebe kamenem, ty do něho chlebem", to je sebevražedný přístup a naše děti si naši nečinnost nezaslouží. A jiná nabídka není a nebyla. Na, vyber si řekl Adomovi Bůh a přistrčil mu Evu ....ANO...SPD...

Proč vyhrál :
Autor: P. Jaroš Datum: 14.12.2017 17:32

Babiš, Okamura, Piráti? Protože vy, "demokrati", jste zkrátka horší. Dokázali jste se čtvrt století jen přít a tiše rozkrádat a nechat podvodně, za úplatky stranám, zbohatnout Babiše, Bakaly... Navíc teď přichází strašidlo (už ne komunismu) islámu, na které vy "demokraté" nijak nereagujete.

jak je možné, že se Havel mýlil?:
Autor: C. Horák Datum: 14.12.2017 17:22

"...jak je možné, že tak jasnozřivý člověk (...) se mohl tak mýlit?"

Nu, zřejmě proto, že až tak jasnozřivý, jak si pravdoláskaři myslí, nebyl a neomarxistické vise Havlových nohsledů k ničemu jinému, než k "hrubnutí společnosti" vést nemohou. Proč? Protože čím víc jsou lidé znásilňováni regulacemi sociálních inženýrů, zákazy, příkazy a nároky, tím méně prostoru a ochoty zbývá pro obyčejnou lidskou slušnost, toleranci (tu skutečnou, ne nadirigovanou) a soucit. Není náhodou, že míra dobrovolné charity v různých zemích prudce klesá s rostoucí mírou zdanění a násilného přerozdělování. Jakákoli forma nařízeného altruismu pak má efekt přesně stejný.

:
Autor: R. Tichý Datum: 14.12.2017 17:13

Jenze to je mysleni plebsu, ktery se vzdycky shrbi jeste vic a tahne pluh. A doufa v bozi mlyny. Jenze bezpaternim bolsevikum a stbakum je to jen k smichu. Nasi "dobrou vuli" povazuji za slabost. A bezostysne kradou vic.

Jak je mozne, ze zrudy jako Jakes, Vas, Grebenicek si v pohode uzily duchod!! Nebyly potrestany ani takove kreatury...

Pak se nedivte lidem, ze nevidi vyhodu demokracie, neveri soudum...

Spíš jste mimo realitu vy..:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.12.2017 17:11

jsem alergická na žvásty typu - rozkradení celé republiky !

O ekonomice nemáte nejspíš ani páru..

Na p. Havla prezidenta nevzpomínám až tak moc kladně, ale za dobu PŘED Sametem, tak to moc a moc dobře.

Co jste pro pád bývalého režimu udělal vy ? Pochlubte se !

Re: Havel byl strašný prezident:
Autor: M. Prokop Datum: 14.12.2017 17:10

Zaplať pánbůh za Klause. Být to podle Havla, tak komouši rozkradli vše. Rychlá privatizace zachránila alespoň něco.

:)))))))) :
Autor: J. Kanioková Datum: 14.12.2017 17:06

A co jste kdy pro svou vlast udělal vy, Růžičko ???

Snese české právo Hulíkovo přirovnání Z.O. ke zločincovi?:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.12.2017 15:24

Milan Hulík: "Ale připravované zvolení Zdeňka Ondráčka, ..., snese z historického pohledu jen srovnání se jmenováním bývalého zločince a trestance Francoise-Eugena Vidocqua policajtem, ..."

Zde je jiný případ: Historička Eva Nečasová se musí omluvit za tři výroky, které uvedla o hraběti Hugu Mikuláši Salmovi (1893 až 1946) ve svých dvou knihách o restitucích. Rozhodl o tom dnes soudce Michal Ryška z brněnského krajského soudu.

Jde o úvahy Nečasové, podle nichž Salm tím, že se za druhé světové války přihlásil k říšskému (německému) občanství spáchal skutek blízký vlastizradě, dále o spekulaci, že by skončil před mimořádným lidovým soudem a za přirovnání neuskutečněného procesu se Salmem k osudu vůdce nacistů Adolfu Hitlerovi.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/soud-historicka-necasova-se-musi-omluvit-potomkum-salmu-pev-/zpravy-domov.aspx?c=A111021_153256_ln_domov_sk

Tady nejde o Havla!:
Autor: Karelkarel Datum: 14.12.2017 13:33

Tady jde o odpovědi na otázky, které klade Hulík, například "Proč společnost stále více hrubne? Odkud se bere stále sílící xenofobie a strach, ačkoliv se ještě nikdy české země nenacházely v tak bezpečně zajištěném prostoru jako nyní? Proč tolik lidí slyší na demagogické volání hlupáků, nevzdělanců a primitivů po obecném referendu, které by Českou republiku zbavilo jejího zahraničního zajištění a přivedlo ji do náruče příštího diktátora." Protože jen hlupák a primitiv může říci, že žijeme v "bezpečně zajištěném prostoru," když EU (rozuměj Německo a Francie) dělá všechno možné, aby Evropu destabilizovala! Jak dlouho bude trvat, než se k nám z Německa začnou přesunovat hordy běženců, kteří se na rozdíl od Okamury nebo Vietnamců či Ukrajinců nikdy nestanou Čechy?!

Re: Havel byl strašný prezident:
Autor: V. Getz Datum: 14.12.2017 13:29

https://www.youtube.com/watch?v=I744U1kXkyo

Re: Havel by takové drama nenapsal......:
Autor: I. Procházková Datum: 14.12.2017 13:25

M. Růžička má zřejmě dneska v trollírně hlavní službu, možná mu napařili rovnou dvanáctku. No, hlavně že to není noční, ve dne se to dá vydržet. :-)))

Re: Havel by takové drama nenapsal......:
Autor: I. Procházková Datum: 14.12.2017 13:22

Václav Havel těch her napsal o něco víc: Asanace, Audience, Vernisáž, Pokoušení, Vyrozumění, Ztížená možnost soustředění, Largo desolato, Zahradní slavnost, Žebrácká opera, Motýl na anténě (1960), Odcházení. O knihách nemluvě - těch bylo taky dost.:-))

Re: Havel by takové drama nenapsal......:
Autor: J. Fridrich Datum: 14.12.2017 13:10

Růžička, Růžička kdy vám končí vycházka ? Hlídejte si čas ! Víte, že docent Chocholoušek nemá rád pozdní příchody. Příště by vám nepůjčil tu odpornou Západní techniku - počítač. Ale Putin by vám jako pravému nefalšovanému soudruhu zajisté půjčil ten jejich výkřik ruské techniky - SČOT. Dá se na něm také počítat. Na drátcích tam budete mít plno barevných kuliček - uvidíte, že se vám to bude líbit - ony se totiž dají po těch drátech hezky posouvat....

Re: Pane autore:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 14.12.2017 13:08

Děkuji za spíše ojedinělý názor, většinou se píše o milionářském synkovi v bavlnce a Fešáckem vězení za bolševika. Nutno u V. Havla ocenit, že své názory před a po sam. revoluci nezměnil, snil svůj sen o slušné občanské společnosti, což před revolucí věděl málokdo a po revoluci vstali noví bojovníci, kteří předtím v nejlepším případě drželi hubu a krok. Inu, ve své zemi není nikdo prorokem.

Re: Havel by takové drama nenapsal......:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 14.12.2017 12:56

Ty podřadné hry uvádí divadla po celém světě. Za své politické postoje byl vězněn. Co jste v té době dělal vy, pokud jste už byl na světě? Zřejmě jste rozhazoval kolem sebe kupy hnoje, což děláte dosud.

Re: A co by dnes dělali pozůstalí?:
Autor: M. Jandáková Datum: 14.12.2017 12:54

S prvním odstavcem (a s touto filozofií V. Havla) bezvýhradný souhlas.

Re: Havel byl strašný prezident:
Autor: V. Kotas Datum: 14.12.2017 12:16

Zapomínáš na ten jeho slavný novoroční projev a potom to jeho přímo opačné jednání v praxi.

Ale napsal,:
Autor: P. Zinga Datum: 14.12.2017 12:04

viz scénář polistopadového vývoje...

Re: Pane autore:
Autor: M. Krátký Datum: 14.12.2017 12:01

pane Karlíku, rád se pod váš příspěvek podepíšu. Panu prezidentovi Havlovi se skutečně podařilo nás vyvést z toho strašného komunistického žaláře, ale potom již byl skutečně jen snílek, čest jeho památce.

Re: Havel by takové drama nenapsal......:
Autor: J. Laták Datum: 14.12.2017 11:40

Hmm, Vaše krédo je dohnít svůj život v nenávisti, že?

Re: Havel byl strašný prezident:
Autor: J. Laták Datum: 14.12.2017 11:36

Žijete v mylných představách, že jakýkoliv český prezident může ze zákona držet tlapu nad zlodějnami tunelářů. Jedinou výjimkou je Václav Klaus se svojí abolicí usvědčeným tunelářům, kterým za jeho premierování obzvlášť kvetla pšenka. Největší zlodějny pocházely za tzv. "Oposmlouvy".

Havel by takové drama nenapsal......:
Autor: M. Růžička Datum: 14.12.2017 11:32

Havel napsal nějaké podřadné hry "Audience,Odcházení a.d. větší hnůj nenapsal nikdo jiný.Zasloužil se o rozkradení státu a o svůj osobní prospěch a vzal ssebou všechny své kamárádičky.Nejhorší "prezident" v ČSSR,ČSR,ČR.

Havel byl strašný prezident:
Autor: F. Bachan Datum: 14.12.2017 11:11

Za Havlova prezidentství došlo k rozkradení celé republiky a ten člověk si vůbec neuvědomoval, co se vlastně děje. Byl úplně mimo realitu. A jako politik? Ničemu nerozuměl, žil si svůj elitářský izolovaný život a po selhání svého projektu (OF) se už v politice nikdy o nic nepokoušel, jen se držel svého korýtka. Podtženo a sečteno - smutná figura. Moc nechápu jeho obdivovatele.

Re: A co by dnes dělali pozůstalí?:
Autor: I. Schlägel Datum: 14.12.2017 10:49

Mizerným politikem možná byl, protože byl příliš idealistický. Mizerným prezidentem nikoliv. Bohužel, to uměli ocenit spíše v zahraničí. Doma není nikdo prorokem.

A co by dnes dělali pozůstalí?:
Autor: A. Alda Datum: 14.12.2017 10:45

Vidíme, jak potomci komunisty pronásledovaných lidí i v třetí generaci jsou plni nenávisti a zášti. Byli by snad potomci revolučně pronásledovaných lidí jiní?

Pomsta plodí pomstu. Havel byl mizerný politik a neschopný president, ale svým heslem "nejsme jako oni" a svou smířlivostí nám dal naději na národní usmíření. A na zastavení spirály zla: "když oni nám, tak my jim". Za to si zaslouží pomníky. Za nic jiného.

Re: No tak:
Autor: M. Valenta Datum: 14.12.2017 9:08

I Vy se pletete. Mezi hrozbami je neřízená migrace nováčkem a Rusko stálicí a většinu lidí vůbec demokracie nezajímá nebo ji považují za škodlivou a slabou.

Re: :
Autor: I. Schlägel Datum: 14.12.2017 8:29

Co by se dělo, kdybychom byli jako oni a začali jsme v tomto duchu po sametu s těmi miliony komoušů jednat nekompromisně (odhlédnu- li od nemožnosti tomuto dát nějaký právní rámec, který by vyústil v rozkaz typu "Jdeme na ně")? Občanská válka? Co by v tom případě udělal takový plukovník Zbytek a jemu podobní?

No tak:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.12.2017 8:16

tentokrát jste mimo pane Milane. Lidi se nebojí demokracie, ale autokratů sdružených v t.zv. "demokratickém bloku". V "nejzajištěnějším prostoru" žije jen ten, kdo za jedinou hrozbu považuje Rusko a neřízenou imigraci nepovažuje za hrozbu. Ten je pak na tom stejně jako nadšený komunista v padesátých letech, vyrazivší na stavbu mládeže. A že lidi naletěli Okamurovi že republiku ubrání? Která jiná partaj chce republiku opravdu bránit a neuhnout před bruselskými "soudruhy"?

:
Autor: R. Tichý Datum: 14.12.2017 7:47

Prilis mnoho omacky, problem je snadno a rychle identifikovatelny.

Neprobehla DEKOMUNIZACE. Za 40 let devastace zeme po vsech smerech nebyl nikdo potrestan. A ted se nam to vratilo, vladnou nam bolsevici, stbaci a podobni.

Pro mne je symbolem tohoto stavu Havlovo "nebudeme jako oni" a jeho infantilni srdicko nereflektujici realitu.