22.10.2018 | Svátek má SabinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VĚDA: Biohackeři mění genetikuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 13.12.2017 21:44, přehled diskusí

Re: Pandora také nedokázala:
Autor: P. Skřivan Datum: 13.12.2017 21:44

... ale ve filmu Notting Hill tvrdil spolubydlící hlavního hrdiny, že mu Pandora svou skříňku neukázala. :-) ... ale to asi myslel na něco docela jiného. :-)))

Myslím, že tak to nebude: gen ovlivňujete i nepřímo: např. dostupností lékařské péče kontra přirozený výběr. Jinak řečeno: vlak se nerozjíždí teď, jak si myslí mnoho lidí, ten už jede dlouho a pěkně rychle. :-)

Řekl bych,:
Autor: P. Skřivan Datum: 13.12.2017 21:38

že když dva dělají totéž, není to totéž. Navíc kromě úspěšných, byla i u počítačů velká spousta neúspěšných ... .

Dělat v garáži počítač, což konečně dělá i dneska leckdo, je jedna věc. Provádět ale na sobě experimenty s něčím, co nevím přesně a nemám ověřeno, co to udělá, mohou dělat akorát šílenci. Takové experimenty se nedělají ani na důležitějších počítačích, natož na vlastním zdraví.

Šílenců v tomto smyslu bylo v historii mnoho a vždycky měli spoustu důvodů, takže nejde o nic nového. Je celkem jedno, jestli dělali kámen mudrců nebo geny. Vždycky to bylo něco, co teoreticky v dané době vypadalo děsně zajímavě, aby se z toho po dalším postupu vědy ukázala být nějaká totální ... .

Re: Smíme to, :
Autor: M. Prokop Datum: 13.12.2017 17:46

Ten vývoj nebyl jen přirozený už dost dlouho. Jinak by lidi už dávno neměli co do huby, v tom kvantu, co jich na světě je.

Smíme to, :
Autor: J. Schwarz Datum: 13.12.2017 12:12

co si troufneme. A pročpak by něco, co někdo spíchne v laboratoři mělo být životaschopnější než výsledky miliardy let trvajícího přirozeného vývoje? Navíc něco, co je jenom kombinací existujících genů?

Pandora také nedokázala:
Autor: A. Alda Datum: 13.12.2017 10:36

svou skříňku včas uzavřít.