20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

A Česko jde k soudu

Kvůli uprchlíkům posílá Evropská komise Visegrád k soudu, jen Slovensko se ulilo chytrou kličkou, protože jich na své území šestnáct přijalo. Ministr v demisi Zaorálek ujišťoval v rozhlase posluchače, že o nic nejde, že se to potáhne a kdo ví, jak to dopadne. Nicméně hodně koktal, když měl odpovědět na otázku, zdali odmítnutím neporušilo Česko uzavřené dohody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 8.12.2017 19:50

Re: Co tu vyřváváš, Žožík ještě spí !!!

Nevyjadřuji se velkými písmeny, tedy nevyřvávám. No a Žožík je navíc vzhůru a poslouchá mocné pohanské melodie.

P. Vandas 8.12.2017 19:56

Re: Co tu vyřváváš, Žožík ještě spí !!!

Pusť Žožíkovi nějakou Vánoční Koledu. To zabere. :-):-):-)

M. Mařák 8.12.2017 19:59

Re: Co tu vyřváváš, Žožík ještě spí !!!

Takovou potupnou zradu ideálů našeho pan evropského hnutí bych si nevzal na svědomí.

M. Mikulec 8.12.2017 19:09

Hlava mi nebere,

že dokonce i kandidáti na prezidenta mají problém pochopit, že jeden imigrant neznamená jeden imigrant, ale celá jeho rodina: to jsou jejich lidská práva. Takže vynásobte 100 imigrantů třeba 150ti rodinnými příslušníky, a máte městečko o 15 tisíci obyvatel.

Pamatuji, že nějaká Zelená Němka navrhovala přesídlit celé syrské vesnice. To je fakt milé, vytvářet no-go zóny od zeleného stolu.

O. Uživatel 8.12.2017 19:10

Uživatel požádal o vymazání
M. Mikulec 8.12.2017 20:08

Re: Hlava mi nebere,

Bezva, díky.

Z. Koutecký 8.12.2017 18:47

To je v pořádku,

vážený Astone. Lisabonskou smlouvu,s výjimkou komunistů (ale ti se nepočítají) parlamentní strany podpořily,Ústavní soud neměl námitky (ač přiznal,že ji celou nestudoval),prezident Klaus se sice zdráhal podepsat,ale byl zato tvrdě odsuzován,div ho nezažalovali za hrubé porušování ústavy. Takže,co jsme si spískali,to máme.Solidarita je naší samozřejmou povinností,jak nám bylo již mnohokrát zdůrazněno.Lidská práva samozřejmě ctíme i u imigrantů,u těch zejména,jenže se u nás moc nevyznají,takže je prozatím umístíme do země,kde budou mít nejlepší podmínky pro integraci a zapojení do pracovního procesu podle nejlepšího vědomí a svědomí odpovědných institucí EU.Až se plně integrují jako my,budou se moci usadit v kterékoliv zemi EU za stejných podmínek jako my.Zřízení azylových kanceláří v Africe a legální dovoz přijatých azylantů na náklady EU do Evropy je účinné opatření proti pašerákům a na statistické snížení počtu ilegálních imigrantů přicházejících teď do Evropy.Samostatnost,byť jen formální,jednotlivých států EU je už překonaná představa,která,jak řekl Schulz,by měla být uvedena na pravou míru nejpozději do roku 2025 vznikem evropské federace. Vy si to,Astone,pravděpodobně ještě v důchodu užijete,pokud ovšem naši zástupci schválí unijní ústavu.Kdo totiž nebude souhlasit,bude muset "z EU pryč!",míní Schulz.Tak se snažte získat co nejvíce příznivců federace, protože jinak dožijete na ubohé evropské periferii nebo dokonce pod knutou Putina.

O. Uživatel 8.12.2017 18:49

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 8.12.2017 19:08

Re: To je v pořádku,

Takže samostatnost byť jen formální je už překonaná. A kým a kdy byla překonána? :-):-):-):-)

O. Uživatel 8.12.2017 19:14

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 8.12.2017 19:27

Re: To je v pořádku,

Samostatnost je sladká, jako svoboda sama. K čemu nám byla? No přece ke krásnému nadechnutí, rozvinutí tvořivých sil všech občanů, tak jak tomu bylo po krátkých 20 let I.Republiky. Ba si troufnu tvrdit, že i změkčení komunistické vlády v letech 1962-1968 bylo úžasné nadechnutí všech, kteří něco uměli. A poslední nadechnutí po pádu komunistů v roce 1989 stálo za to a je doposud úžasné. Že nic netrvá věčně je jasné, ale proč pod chomout jít dobrovolně? :-):-):-)

O. Uživatel 8.12.2017 19:36

Uživatel požádal o vymazání
R. Brzák 8.12.2017 19:46

Re: To je v pořádku,

Garanci mocných lze získat buď za úplatu - odevzdáním vlastní svobody ve prospěch bezpečnosti (jistě znáte ten citát o tom, kdo odevzdal vlastní svobodu, aby byl bezpečnější a nakonec neměl bezpečí ani svobodu), anebo si získat respekt mocných a jejich ochotu nám garantovat smluvní bezpečí (v NATO, např.) svým vysokým stupněm samostatnosti...

O. Uživatel 8.12.2017 20:05

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 8.12.2017 20:19

Re: To je v pořádku,

To, že nejsme velmoc není chyba praotce Čecha, ale naší rebelující národní povahy. Velmoce se staly velmocemi zámořskými objevy na přelomu 15.a 16. stol. Zatímco Španělé, Portugalci, Holanďani, Francouzi a Britové dobývali svět, my se mydlili v husitských válkách a ještě jsme je pros......ali. A tam je ta příčina, kdy jsme zmeškali příležitost být velcí. Po§r@né 4 artikuly Pražské nám byl čert dlužen. :-):-):-)

P. Vandas 8.12.2017 19:46

Re: To je v pořádku,

No přešel, ale ne úmyslně. Sám nevím, jaký a zda vůbec nějaký význam garance velmocí nad námi měla. Garance jsme měli a přesto nás vydali prvnímu agresorovi. Beneš se velmi snažil o garance naší samostatnosti u Stalina a podepsal s ním dokonce smlouvu. Žil v naději, že my nedopadneme tak špatně, jako Poláci, kteří se s ním odmítali dohodnout. No a poučení? Obojí nám bylo hovno platné úplně stejně, jako Polákům. Takže si musím klást otázku, zda kdybychom žádné garance neměli, zda bychom na tom nebyli lépe. :-):-):-)

P. Vandas 8.12.2017 19:53

Re: To je v pořádku,

Jedinou garancí, která skutečně přinesla ovoce, byly Československé Legie. Masarykova státnická práce. Použitelná a odhodlaná vojenská síla i když ve srovnání s armádami mocností malinká, byla tou jedinou fungující garancí v našich dějinách. :-):-):-)

O. Uživatel 8.12.2017 20:10

Uživatel požádal o vymazání
R. Brzák 8.12.2017 19:58

Re: To je v pořádku,

Možná bychom nebyli na tom lépe - stran venkovní situace. ale museli bychom přijmout jako fakt, že jsem na něco sami - a tehdy člověk hledá všemožná řešení, jak se připravit na potenciální rizika. Možná bychom se prostě více připravovali na válku - protože jsem chtěli mír. Možná bychom se více věnovali národnímu usmíření mezi Čechy a Němci v jednom státě. Možná bychom uzavírali více separátních dohod se všem svými sousedy - četně znepřátelených Polska a Maďarska, napadá mi ještě možnost se snažit napravit vztahy s Rakouskem. Možná bychom nakupovali více zbraní, více jich vyráběli, více jich rozdělovali mezi občany (vzor domobranného Švýcarska). Všechno jen možná nebo kdyby...

O. Uživatel 8.12.2017 20:06

Uživatel požádal o vymazání
Z. Koutecký 8.12.2017 21:00

Re: To je v pořádku,

To, že možnost další úspěšné existence národních suverénních států v EU je překonaná představa, není samozřejmě můj osobní názor. Ve své reakci na Astonův článek jen s mírnou ironií aplikuji oficiální postoje k některým problémům. Uvedený názor na přežilost samostatných národních států šíří již delší dobu řada komentátorů i politiků.Zdůrazňování něčeho podobného jako "vlastenectví" je označováno jako škodlivý nacionalismus, ne-li ještě hůře. Nakonec Šulc před pár dny, mimo jiné řekl, že národní státy už na řadu úkolů prostě nestačí a že jen spojená Evropa podle něj může tyto úkoly zvládnout.Spojenou Evropou mínil nějakou,co do formy dosud nespecifikovanou,evropskou federaci. Co zbyde nakonec z dosavadní samostatnosti stávajících států, je otázka. Kdysi se uvažovalo, že budou mít statut jakýchsi regionů. Ale, ať to dopadne, jak dopadne, nelze očekávat, že náš vliv na dění v té federaci přesáhne dosavadních cca 2% hlasů.Němci si své vůdčí postavení určitě pohlídají. Celé to ovšem bude pravděpodobně probíhat salámovou metodou tak, jak je dosud v EU zvykem a taky se osvědčuje.

P. Vandas 8.12.2017 18:07

Co ten nový Polský premiér?

Umí to někdo stručně objasnit, o co šlo, nebo jde? :-):-):-)

J. Vobr 8.12.2017 18:09

Re: Co ten nový Polský premiér?

Jedná se o tvrdý postoj vůči EK !!!

L. Kolman 8.12.2017 17:40

Stejně se dějí čím dál srandovnější věci

Do roku 1989 vadila lidem vláda jedné strany a požadovali nahradit ji něčím jiným. Též jim vadila sovětská okupace a snili o návratu do Evropy. Teď to všechno mají, leč mnoho pláče se při příležitosti 17. listopadu ozývalo. Oslavy připomínaly spíš tryznu za nesplněná přání. Už zas chtějí lidé vládu jedné strany, budou mít ještě víc - vládu jednoho podniku, chtějí i z Evropy pryč, už jen s hrůzou čekám, kdy přijde na řadu zvací dopis pro ruské osvoboditele.

K. Němec 8.12.2017 17:49

Re: Stejně se dějí čím dál srandovnější věci

Vy s hrůzou? A proč?

J. Vobr 8.12.2017 18:13

NAZDAR BLBEČKU !!!

Zapomínáš,že již neplatí Jalta, ale Malta !!!

_____________________________________________________

TADY JE AMERIČANOVO !!!

J. Vobr 8.12.2017 18:18

Re: NAZDAR BLBEČKU !!!

Patří pod Láňu-Kolmana !!!

___________________________________

J. Uherek 8.12.2017 17:38

Hysterie

Naprosto zbytečná. Daleko větší nebezpečí a bezpečnostní rizika nám hrozí ze strany ukrajinských, ruských, čínských, slovenských a vietnamských migrantů (viz zprávy našich příslušných agentur). Proč v mediích a z úst politiků neslyšíme vysvětlení rozdílú mezi žadateli o azyl a ostatními migranty, kteří k nám přicházejí na pozvání našich podnikatelů za prací? Proč neslyšíme informaci jakým směrem se vyvíjejí technická a metodická opatření k evidenci migrantú v rámci EU? Jednoduše proto, že vzbuzení strachu umožňuje efektivnějivytřískat z voličstva politický potenciál, efektivněji, než vysvětlovat jak to je ve sketečnosti. Práce s fakty je daleko náročnéjší a méně pochopitelná pro voliče, než hororové vidiny představované některými politiky.

R. Brzák 8.12.2017 18:05

Re: Hysterie

Bezpečnostní riziko představuje přirozeně každý člověk, který přichází z cizí země do našeho prostředí, ve kterém ještě není usazený. Avšak lze vyhodnotit míru toho rizika ze zkušeností z minulosti, s lidmi, kteří přišli k nám nebo do nám podobného prostředí již dříve. Jestliže vidíme, že migranti ze slovanských zemí a Vietnamci již ve druhé generaci mluví plynně česky a jsou v naší společnosti asimilovaní, nebo alespoň integrovaní natolik, že nezatěžují sociální systém, nemusíme se jich obávat. Jestliže vidíme, že imigranti ze světa Islámu jsou i ve třetí generaci v zemích nám kulturně blízkých natolik frustrovaní svou nízkou mírou asimilace (ač jsou dostatečně integrováni, protože umí využívat sociální systém země, kterou zhusta nenávidí), že se stávají nebezpečnými fanatiky či alespoň pouličními warlordy a tyto ulice ovládají s takovou silou, že se jim daří odrazovat od vstupu do nich zástupce státní moci - pak jsou obavy zcela na místě.

Nemusím nutně projít negativní zkušeností, abych se ponaučil "z rozbité huby" - když mohu vidět, jak si natlouká hubu můj soused...

J. Václavíková 8.12.2017 18:08

Re: Hysterie

Mám sice dojem, že stále hážu hrách na zeď, ale ještě jednou to zkusím.

Tvrdí snad někdo, že těm utečencům je třeba dávat naše občanství? Anebo jde pouze o to, abychom se o ně postarali (jak uznáme za vhodné, za dodržení lidského přístupu) po dobu, než se budou moct vrátit?