22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Neústavní volební systém?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 8.12. 2017 22:22, přehled diskusí

Katastrofální úlet:
Autor: P. Rudolf Datum: 8.12.2017 8:04

Pletete si autore institut "podání kandidátní listiny" s "připojením svého podpisu" pod peticí, podporující kandidátní listinu. Kandidátní listinu může dle zákona podat každý občan jen jednu, zatímco svůj podpis podpory kandidáta může připojit třeba pod všechny petice, což může učinit i každý poslanec či senátor.

Že takto čte zákon Eliška Wagnerová je přece naprosto v pořádku, je to její svobodný názor a teprve soud (možná nakonec i ten ústavní) rozhodne o tom, zda ho čte správně. Nic nedemokratického či špatného v tomto případě nedělá. Kritika nebyla přípustná za minulého režimu, v tom už ale dávno nežijeme.

Re: Katastrofální úlet:
Autor: R. Gramblička Datum: 8.12.2017 8:27

Takže nějaký konkrétní senátor podal dvě kandidátní listiny? Já měl zato, že se řeší pouze podepsání se stejných senátorů na víc listin, aniž by je podávali

Re: Katastrofální úlet:
Autor: P. Rudolf Datum: 8.12.2017 8:36

Vidím, že v tom máte stejný hokej, jako autor článku.

Re: Katastrofální úlet:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 8.12.2017 12:44

Senátor když podepíše kandidátovi, tak on osobně (spolu s dalšími) toho kandidáta navrhuje. To není podpůrný podpis na petici.

Už aby byl ten současný ústavní bordel popřen.:
Autor: P. Maleček Datum: 8.12.2017 7:30

Principem demokratických voleb je rovnost hlasů. Ale v dnešním systému je hlas voliče méně vlivných stran sotva poloviční. Taky proto se Babiš může prsit 2x násobkem mandátů oproti demokratickému bloku ODS, ldovců, STANu a TOPky. Přesto, že ten volilo srovnatelné množství voličů.

Pak o výsledku voleb, tedy demokracii nerozhoduje síla myšlenek ale síla eněz narvaných do volební kampaně. Získaných třeba dojením státu, že konliháři.

Re: Už aby byl ten současný ústavní bordel popřen.:
Autor: V. Novák Datum: 8.12.2017 9:59

D'Hondtův systém prosadila ODS spolu s ČSSD za opoziční smlouvy v představě, že budou nejsilnější na věčné časy a nikdy jinak.

Můžou si stěžovat jedině samy na sebe.

Re: Už aby byl ten současný ústavní bordel popřen.:
Autor: P. Maleček Datum: 8.12.2017 11:56

No tak úplně to pravda není. Faktem však je, že už tenkrát jejich sebevražedné kutění finacoval Babiš, když obě partaje uplácel za jimi v jeho prospěch prováděná šméčka na státním.

Re: Už aby byl ten současný ústavní bordel popřen.:
Autor: Z. Vydra Datum: 8.12.2017 19:13

Stačilo by nic nepřepočítávat a přidělit mandáty prostě v poměru počtu získaných hlasů, nebo použít motodu percentilů jak je obvyklé pro vyrovnání nestejných podmínek testů na všech VŠ.

Popření ústavního pořádku???:
Autor: P. Čech Datum: 8.12.2017 6:12

Náš ústavní pořádek odporuje sám sobě, stejně tak i samotná ústava. Čl. 56, odst.5 ústavy odporuje nejméně dvěma článkům Listiny základních práv a svobod. Čl. 2, odst. 1 odporuje čl. 5 téže ústavy. Čl. 2, odst 4není uznáván, poslancům a jiným politikům je upíráno právo z tohoto čl. a odstavce vyplývající a jsou z tohoto titulu vyšetřováni. Mnoho článků ústavy je neustále porušováno, zejména čl.23, odst.3, kdy jsou jednotliví poslanci jejich politickými stranami nuceni k porušování jejich ústavního slibu .Politickými stranami, ale i hnutími je zásadně a neustále porušován čl. 26 ústavy a to tím, že jejich poslanci jsou nuceni vykonávat jejich mandát nikoliv v zájmu "všeho lidu", ale v zájmu jeich stran a hnutí. Čl. 2, odst.1 je lživý. Lid nevykonává svou moc prostřednictvím moci zákonodárné, výkonné a soudní protože tyto, jinak demokratické moci, jsou pod přímým vlivem politických stran a hnutí. A tak bych mohl dlouze pokračovat. Celý náš politický systém (nemá se skutečnou zastupitelskou demokracií mnoho společného) je pouhým konglomerátem kozopsa a chytré horákyně, socialismu a anarchie.. Se skutečnou demokracií má společnou pouze vyšší ( v mnoha případech až moc) míru svobody. O jakém popírání ústavního pořádku se tedy jedná?????

Proč nejvíc řvou myši?:
Autor: P. Dvořák Datum: 8.12.2017 1:20

Neměli by řvát lvi?

Re: Proč nejvíc řvou myši?:
Autor: P. Čech Datum: 8.12.2017 6:43

Proč nejvíce řvou myši? Protože jim je dovoleno řvát. Protože jim to ti lvi dovolují. Protože je porušován základní demokratický princip a to ten, že menšina musí vždy ctít vůli většiny. Protože ona menšina, tvořená v roce 1992 komunisty a "bývalými " komunisty, stvořila právnický paskvil, který následně schválila a nazvala ústavou České republiky. "Myš, která řvala". Viděl jste zen film?

Re: Proč nejvíc řvou myši?:
Autor: P. Dvořák Datum: 8.12.2017 7:41

Film byl nádherný a mám takový dojem, že ho už nikdy neuvidím. Je příliš alegorický :-))

Re: Proč nejvíc řvou myši?:
Autor: V. Novák Datum: 8.12.2017 9:57

Proč nejvíc štěkají malí psi?

Protože velcí štěkat nemusí...