22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Na Vánoce budeš se mnouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 8.12.2017 19:35, přehled diskusí

Znám několik manželských párů, které se rozešly kliidně ....:
Autor: M. Bílý Datum: 8.12.2017 16:07

a slušně a nedělá jim potíž se občas sejít (na př. o Vánocích) ale jejich děti to přesto nenesly lehce. Dozvěděl jsem se to od nich, když dospěly Takže: chtělo by to vybírat si partnera / partnerku s rozmyslem. Snad by se zásady zakládání manženství mohly probírat i ve škole, nebo pod.

Všechny mé Vánoce (od narození 1926) byly šťastmé, ....:
Autor: M. Bílý Datum: 8.12.2017 12:03

.... takže i mé manželky, dětí atd. O rozvodu u nás nepadlo za celý život ani slovo. Vás, kterým to nevyšlo, nelituji. Zavinili jste si to sami. Zato lituji vaše děti (ale pomoci jim nemohu).

To, jak ubližují svým dětem, je to nejhorší.:
Autor: A. Alda Datum: 8.12.2017 12:09

Když někdo své děti týrá fysicky nebo zneužívá sexuálně, stihne ho trest. Velmi tvrdý trest. Ale když někdo svým dětem ničí život a zneužívá je jako nástroj osobní pomsty vůči druhému člověku, nejen že se mu nic nestane, ale ještě na to dostane od státu finanční prostředky a státem placené pomocníky.

Re 12:09: To, jak ubližují svým dětem, je to nejhorší.:
Autor: M. Bílý Datum: 8.12.2017 12:38

Dobré doplnění. Dík! Jenže většina lidí chce socialismus. Já se jim divím.

Rozvedeni rodice by se k sobe meli chovat jako cizi lide:
Autor: J. Tachovský Datum: 8.12.2017 11:24

To znamena slusne. A byl pro pro dva lidi zase takovy problem spolecne uvarit rybu, ozdobit stromek a dat svym spolecnym detem pod nej nejaky darek ? A nemusi to byt zrovna 24.14. Dite jiste oceni, ze bude mit Vanoce dvakrat. Se soucasnymi i biologickymi rodici.

Přátelé,:
Autor: S. Rehulka Datum: 8.12.2017 10:19

záleží na vzájemné slušnosti !

Jsem starý dědek (76), dvakrát rozvedený, ale "nebožkám" jsem NIKDY neublížil a jedu-li do Prahy, anebo do Adelaide, mohu zajít na kafe a jsem vítán ! Děti z obou manželství se stýkají, spolu komunikují a mně navštěvují. Jsme-li civilizovaní lidé, tak to jde !

Re: Přátelé,:
Autor: Z. Lapil Datum: 8.12.2017 14:17

Myslím sice, že obě dámy by na to "nikdy" měly svůj názor, ale tím spíš patří obdiv a závist všem zúčastněným, kteří nejen že se dokážou nepozabíjet, ale evidentně udržují přinejmenším korektní vztahy.

(Závist není zlá vlastnost. Nepřejícnost - TO je zlá vlastnost". Snad Werich)

Mám zato, :
Autor: J. Schwarz Datum: 8.12.2017 9:38

že po "právní stránce" tyto záležitosti vyřeší pokrok v robotizaci. Sex se v éře antikoncepce a potratů transformoval v zábavu, při které ani jeden z "partnerů" moc neriskuje, ale ženské se pořád tváří jakoby žily v devatenáctém století kdy "svolit ke styku" znamenalo pro ženu riskovat mnohem závažnější důsledky než pro muže. Ale jak budou na trhu sexuální robotky / roboti /, pak pořízení takové "přítelkyně" na sex bude mnohem levnější než skutečná živá žena. Ta bude potřeba na založení rodiny a v tom případě budou moci "partneři" uzavřít předem smlouvu kdo co a za kolik. Pak bude moct "obchodní spor" řešit soud, rozhodce nebo česká varianta Barnevernetu který rozhádaným rodičům potomky zabaví a předá státu. Krásný nový a pokrokový svět vás vítá.

Re: Mám zato. / Tak jako bych nešel do bordelu ....:
Autor: M. Bílý Datum: 8.12.2017 11:39

.... (pozvracel bych se tam) tak bych stejně nemohl mít robotickou "přítelkyni" . Kam ten svět spěje.

Re: Mám zato. / Tak jako bych nešel do bordelu ....:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.12.2017 14:12

Možná jo, ale feministky a "genderisti" k tomu společnost jednou dotlačí. Nakonec, nebude lepší robotická ženská naprogramovaná na ženské reakce než sice geneticky skutečná žena, ale chováním a částečně i vzhledem nerozeznatelná od chlapa? Přitom taková živá krasavice kolikrát přijde chlapa na miliony, i když nehne prstem a dobu s ním strávenou prožije hlavně v salonech krásy, na masážích a žvaněním s přítelkyněmi. Stejně pak vysoudí polovinu majetku a o tom, že by si ženy - multimilionářky braly chudé mládence, kteří by je následně o majetek obrali u soudu jsem zatím neslyšel...

Re 14:12 : Mám zato. / Tak jako bych nešel do bordelu ....:
Autor: M. Bílý Datum: 8.12.2017 15:39

Jímá mě hrůza, že by na světě nezůstal dostatečný počet normálních žen na přirozené mazlení a milování a museli jsme dát za vděk figurinám (byť sebelépe naprogramovaným). Br! Fuj!

K Vaší poznámce, pane Schwarzi, že živá krasavice přijde chlapa na miliony, bych za sebe dodal: v životě mě ženská nestála ani korunu. Tam, kde bylo třeba vynaložit na společný výlet za radovánkami trochu peněz navíc, mi vždy přibližně polovinou (aniž jsem je o to žádal) přispěly. No, on v šedesátých až osmdesátých letech minulého století přišel ve slušném B hotelu dvoulůžkový pokoj s koupelnou a WC na 120 až 140 Kč za jednu noc.

Re: Re 14:12 : Mám zato. / Tak jako bych nešel do bordelu ....:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.12.2017 19:35

Popravdě mně taky ne. Ale já si nevzal feministku ani zlatokopku. A taky nemluvím o dobách, kdy stál pokoj 120 Kč. I když i tehdy existovaly případy, kdy manžílek stavěl po nocích a po víkendech barák, zatímco se jeho "drahá" scházela s milencem. pak se kvůli "citovému strádání" - neměl na ni čas - rozvedla a barák připadl jí, neb "pečovala o dítě". Píšu o eventualitě, že by feministické a genderové šílenství mělo převládnout, tedy alespoň tady, na západě. Ti, co by narazili na normální ženskou by měli jednoduše štěstí, ostatní by to vyřešili robotkou. Konečně, od určité doby je sex vnímán hlavně jako forma zábavy. Jinak si stačí všimnout jaké pálky platí lépe situovaní pánové svým "ex" když se rozvádějí, a je fuk z jakého důvodu. Jenom taková Paroubková chce - jak jsem četl na netu - po "Jiřím" sto tisíc měsíčně pro sebe a dalších sto padesát "výživného na dítě". A ona asi bude vědět kolik "Jiří" má a o kolik je možné ho oholit.

Málokdo je tak zrůdně mstivý, jako rozvedená matka.:
Autor: P. Klíma Datum: 8.12.2017 9:01

(Zkušenost z dětství.)

Re: Málokdo je tak zrůdně mstivý, jako rozvedená matka.:
Autor: P. Lenc Datum: 8.12.2017 10:05

Máte pravdu, zkušenost otce.

Rozvody rodičů s dětmi pod 15 let by měly být zakázány.:
Autor: A. Alda Datum: 8.12.2017 8:56

Takový rozvod je v rozporu s přirozenými a oprávněnými zájmy dítěte a proto nemá být vůbec povolován.

Re: Rozvody rodičů s dětmi pod 15 let by měly být zakázány.:
Autor: M. Prokop Datum: 8.12.2017 9:29

V rozhádané rodině by se dítě zaručeně cítilo lépe .... :-P

Re: Rozvody rodičů s dětmi pod 15 let by měly být zakázány.:
Autor: A. Alda Datum: 8.12.2017 12:07

Slušný člověk se nerozvádí.

A když se muž se ženou hádají, rozvod jejich hádky nevyřeší.

Re: Rozvody rodičů s dětmi pod 15 let by měly být zakázány.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 8.12.2017 13:40

A co když si slušný člověk vezme v dobré víře člověka neslušného?

Slušný člověk se nerozvádí.:
Autor: A. Alda Datum: 8.12.2017 13:58

Čemu na tom nerozumíte?

Otázka je, zda je to pravá matka :
Autor: D. Polanský Datum: 8.12.2017 7:02

Jistě znáte ten příběh z Bible, jak se dvě ženy dohadovaly kolem vlastnictví malého dítěte. Moudrý panovník pravil: Když se neumíte domluvit, je to jednoduché, dítě se mečem přepůlí a každá bude mít jednu polovinu. Která matka souhlasila a která ne?