16.10.2018 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Korán a bible aneb Jak vyžehliti islámŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 100, poslední: 10.12.2017 18:13, přehled diskusí

.:
Autor: M. Jandáková Datum: 8.12.2017 21:59

Nikdy bych nevěřila, kolik lidí nemá ani Áhnung o tom, co je to křesťanství a kdo je B.hem křesťanů. )

Dobrou noc.

Je to na nas!:
Autor: Pavel_J Datum: 8.12.2017 21:49

Pan Frýbort šikovně popisuje principy a hrůzy Islámu, ale nechce se mi přijmout myšlenky, že jiná náboženství jsou lepší. Vždyť lidé postižení islámem jsou oblbováni stejným způsobem, jímž jsou oblbováni křesťané. Základem je vždy vzdání se vlastního racionálního myšlení. Cílem pak je uchvácení podílu na slávě, moci a bohatsvtí pro vedoucí představitele toho lterého náboženství.

Z toho tedy plyne velka zodpovednost, kterou na sobe mají ti, co mohou/smí/chtejí uvazovat racionalne. Meli by zcela jasne odmitnout jakekoli obdivovani ci protezovani nabozenstvi. Jen prisne sekularni stat predtavuje skutecne spravedlive prostredi pro vsechny. Bohuzel zadny takovy stat neznam. Rozhodne do nej nepatri zadne monarchie. Vzdyt ani kralovna Alzbeta si nemuze upr..out bez pozehnani z Westminstru. Ani ten Zapad, ke kteremu se (snad) chceme hlasit na tom neni lepe. Sama Andela Merklova, fararova dcera, je zarnym prikladem destruktivni krestanske ideologie. Nezapomenme ani na CR, kde si nabozenstvi pomatenci vymrceli kaple v parlamentu, sluzbu kaplany v armade, toleranci halal. Zminovat se Belgii, Svedsku, Anglii snad ani nema cenu. No a coz teprve Trump prishajici na dve bible, coz Putin ktery je s pravoslavim jedna ruka?

Jedine prisny sekularismus muze byt ochranou proti islamismu! Je tedy na nas, abychom predali potomku svet, ve kterem lze jakz takz zit.

Re: Je to na nas!:
Autor: R. Morava Datum: 9.12.2017 22:40

Racionální uvažování je dobrá věc ale pokud vypadnete od počitače i mezi lidi zjistíte že ho je ve světě málo a nejmíň mezi ultralevičáky a dnešními politiky.

Obdivuji Vaše sebevědomí myslet si že lidský rozum a inteligence obsáhne všechna vědění světa a jedná tak jak je to pro člověka nejlepší. Zdravě uvažující člověk ale ví, že naše poznání neví o světě nic. Zrovna věci jako požehnání, přenášení myšlenek a další můžeme tušit i cítit i se s nimi setkat, ale ne je zcela pochopit. To že těmto věcem nerozumíte a nevěříte, neznamená že nejsou. Někteří z nás se ale s těmito jevy setkali a víme že jsou. Navíc je dobré řídit se osvědčenými způsoby jednání. Křesťantví je rozhodně to co umožňuje mezi lidmi koexistovat, pomáhat si, vysvětluje zvým způsobem paranormální jevy a pomáhá nám žít v harmonii.

Pokud ale máte radši anarchii, homosexuální sňatky, násilí Koránu, sebevražednou civilizaci současné Evropy, tak si je nechte pro sebe. Ostatním neberte Boha!

Re: Je to na nas!:
Autor: Pavel_J Datum: 9.12.2017 23:53

Racionalni uvazovani postradaji v prve rade lide postizeni nabozenskou indoktrinaci. Jinak by nemohli akceptovat nabozenske doktriny. Kazdy soudny clovek vi, ze nikdo neni svym otcem, vi ze predstavy o svete predkladane vericim jsou spekulativni a nefunguji, vi ze se zazraky nedeji a nedely, vi ze teokratum jde o slavu, vliv a bohatstvi predevsim. To jsou prave cile vsech nabozenstvi.

Pokud si tvrditete, ze bez krestanstvi by nebyla mozna lidska koexistence, tak to dokazte. Ja jsem presvedcen, ze prave nabozenstvi mirove koexistenci brani (Afrika, Syrie, Afganistan, Banglades, Filipiny) a Evropu vrha do zahuby (UK, Svedsko, Belgie, Nemecko, ...). Kouknete se treba na video: https://www.youtube.com/watch?v=hq7vLun1X8s

Naopak, nevsiml jsem si, ze by ve statech, kde nabozenstvi nehraje zadnou roli byla nejak nevrazivost mezi lidmi.

Re: Je to na nas!:
Autor: J. Pleva Datum: 10.12.2017 18:07

"Jen prisne sekularni stat predstavuje skutecne spravedlive prostredi pro vsechny."

Bohužel, švédská i jiná realita ukazuje, že nemáte pravdu. Těžko si představit sekulárnější stát než moderní Švédsko, ale s tou spravedlností i jinými poměry v dříve spořádaném státě to jde spíše do pekel, než kam jinam. Spíše to vypadá tak, že místo vypuzeného křesťanství byla nastolena prázdnota, v níž se člověk prohlásil za měřítko všech věcí, což vedlo k nevídané korupci, ať už utajené v různých bratrstvech, nebo i otevřené. Dnešní v podstatě socialistické bratrstvo si usurpuje právo na rozhodování a disponování s penězi občanů podle svých ideologických cílů, jako je s-aní dobra muslimským migrantům, a to i když jsou tito dobros-áči v menšině. Prostě si to právo osobují a kdo je proti, je rasista, egoista a pod.

Zkrátka - často to takto končí tam, kde se člověk prohlásí za nejvyšší autoritu a nihoho nad sebou neuznává.

Tím neříkám, že jsem proti sekulárnímu státu, oddělenému od církve, a náboženství je privátní věcí každého jednotlivce. Těžko se ale dá vyhnout tomu, že ten sekulární stát (západního typu) i tak stojí na křesťanských základech, kde platí biblický zákon "nezabiješ, nepokradeš, nesesmilníš atd".

Další ukázka lidské stupidity:
Autor: Jiří_K Datum: 8.12.2017 21:15

http://nazory.ihned.cz/c1-65984970-komentar-dalimila-petrilaka-kvoty-ukazuji-na-zbabelost-a-alibismus-ceske-politiky

Náboženství a politika:
Autor: D. Čermák Datum: 8.12.2017 18:24

Jakékoli náboženství je přece politika. A politika je věda, jak dosáhnout svého tak, aby si dotyčný myslel, že na to přišel sám a je to jeho myšlenka!

díky za článek:
Autor: P. Aron Datum: 8.12.2017 18:19

Pane Frýborte, napsal jste to velmi přesně.

Islámská organizace tvrdí, :
Autor: J. Kanioková Datum: 8.12.2017 17:41

že Evropané potřebují miliony muslimských migrantů k placení důchodů http://jdem.cz/dnkdb9

Re::
Autor: J. Kanioková Datum: 8.12.2017 17:43

Stává se Švédsko zemí třetího světa? Epidemie krys ve velkých městech země - https://voiceofeurope.com/2017/12/is-sweden-becoming-a-third-world-country-rat-epidemic-in-big-cities/#.Wiqf5LnDCvc.twitter

Švédsko: migrace zodpovědná za 300% nárůst případů HIV - https://voiceofeurope.com/2017/12/sweden-migration-responsible-for-300-increase-in-hiv-cases/

Re: Re:Krysy:
Autor: J. Pleva Datum: 10.12.2017 18:13

Epidemie krys je příznačná pro stav celé země. Horší než čtyřnozí hlodavci jsou ale dvounohé krysy, které podrývají celý systém a stabilitu země...

Re: Islámská organizace tvrdí, :
Autor: J. Vintr Datum: 8.12.2017 20:31

Jakože má Evropa málo pobíračů různých sociálních dávek a neví co s penězi, určenými na tento účel?

Pojmy a dojmy:
Autor: H. Balzám Datum: 8.12.2017 15:19

Křesťan samozřejmě nepřizná, že biblický bůh je stejným bohem jako ten z koránu. Místo toho bude plně v duchu boje o duše tvrdit, že tým "K" je úplně jiný než tým "M" nebo nedejbůh tým "Ž". Jenže všichni hrají fotbal. U nás jsou křesťané beránky ne proto, že by sami chtěli, ale proto, že jsme jim sebrali klacek, kterým nás chtěli bít. Nemálo z nich by ovšem rádo posílalo "hříšníky" očistit na hranici. Stačí se jen podívat třeba na fóra, kde diskutují lide z USA, tam je to maso. Stačí si zjistit, co dělají ještě dnes misionáři v Jižní Americe Indiánům. Krátce řečeno, nechci být obětí křesťanů proto, abych se nestal obětí muslimů. Chci, aby v Evropě 21.století nemělo v politice a správě státu místo žádné náboženství, protože tento mechanismus ovládání mas považuji za přežitek. Info pro fanatiky - nejsem ateista.

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: M. Prokop Datum: 8.12.2017 15:33

To by mne zajímalo, co dělají ti misionáři indiánům ...

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: H. Balzám Datum: 8.12.2017 15:49

Na férovku je vyvražďujou. Přijdou do vesnice a v rámci "misijní činnosti" likvidují potenciální odpůrce, hlavně muže - bojovníky. Tuto informaci mám z časopisu Koktejl, autory jsou čeští manželé delší dobu žijící v JA.

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: J. Anděl Datum: 8.12.2017 15:34

Mám to úplně stejně, a to (či akorát) se neshodneme v názoru, zda zakázat islám :-).

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: H. Balzám Datum: 8.12.2017 15:53

V dnešní situaci vnímám islám jako např. nacismus, tedy ano, rozhodně pro mne zákaz praktikování v Evropě má smysl. A to i přesto, že jsem vlastně příznivcem migrace obecně, prolínání ras i kultur může být přínosem, ale musí mít určitou podobu, kterou dnešní invaze parazitů nesplňuje.

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: J. Anděl Datum: 8.12.2017 15:58

Já vím, že to tak máte. A sám jsem psal už dříve důvody, proč to tak nemám, z nichž jeden se dá vyjádřit tak, že nacistů prostě není na světě několik miliard.

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: J. Anděl Datum: 8.12.2017 16:04

..."několik" je silné slovo, ale ani 1,6mld (zdroj wiki) není málo...

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: H. Balzám Datum: 8.12.2017 17:00

A proto je nechci vyhladit, stačilo by mi, kdyby prostě v Evropě byla islam-free zona. Doma v poušti ať se mordujou, jak to dělají staletí, ale sem je nepouštět ani jako turisty, pokud jenom naznačí, že valach chachar nebo co...

:
Autor: J. Anděl Datum: 8.12.2017 17:42

Já vím :-)

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: P. Aron Datum: 8.12.2017 18:28

Nemusíte ho přímo zakázat. Stačí zákaz výstavby mešit a modliteben, zákaz jeho propagace a doporučení vyznávat si ho pouze soukromě. Pokud jim to vadí nemuseli sem chodit. A hlavně oni sami hlásají, že si chtějí nevěřící podrobit nebo je obrátit na islám. A neuznávají sekularismus. Jistě se najde část, které soukromé vyznávání bude stačit, s těmi bych asi neměl problém. Ale další v žádném případě nepouštět. A pak je tu další nebezpečí : jejich natalita.

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: J. Anděl Datum: 8.12.2017 18:38

Ale jo. Sekularismus je pro mě (jak snad plyne i z výše uvedeného) jedním z velkých, ne-li největších výdobytků civilizace. Povolování stavby mešit bych já osobně nechal na obcích, s tou propagací - mně to nevadí, já to neposlouchám.

Nicméně chápu obavy ostatních, ač je tolik nesdílím. Není to tak, že bych některé jiné věci nepovažoval za problematické či rizikové, já osobně bych se ovšem soustředil na dvě věci - trvání na naší sekulární legislativě a našem právním řádu; a pak na spojeném úsilí evropských států na potírání pašeráků.

Každý to vidí jinak, netvrdím, že tohle je to dokonalé řešení, to jen jak já vnímám priority.

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: Jiří_K Datum: 9.12.2017 6:35

Problém je v tom, že islám má v sobě silně zakódovanou expanzi i za cenu životů bezvěrců, dále má sklony u muslimů na neislámském území podněcovat schizofrenní chování. Zkuste se nad islámem zamyslet z psychologického hlediska a zjistíte, že to je naprostá duševní tragédie!

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: J. Vintr Datum: 8.12.2017 20:37

Hloupí, hloupi, hloupí lidé. Díky nejrůznější propagandě a nedostatku vzdělání vůbec netuší, z čeho vznikla naše civilizace a nebývalý blahobyt, v němž žijí. Už jsem tady ten příměr použil - tito lidé jsou na tom jako člověk, který nechápe, proč by se mělo na polích pěstovat nějaké obilí, když se přece chleba dá koupit v supermarketu.

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: H. Balzám Datum: 8.12.2017 21:17

Ano, i já se setkávám často s hloupými lidmi...

Re: Pojmy a dojmy:
Autor: J. Sova Datum: 8.12.2017 21:19

Proč by se mělo pěstovat obilí?

Mt 6,26 Pohleďte na nebeské ptactvo: neseje, nežne, nesklízí do stodol, a přece je váš nebeský Otec živí. Což vy nejste o mnoho cennější? ... Nemějte tedy starost a neříkejte: Co budeme jíst? Co budeme pít? Co si budeme oblékat? Po tom všem se shánějí pohané.

BoRe: Pojmy a dojmy:
Autor: J. Vintr Datum: 8.12.2017 21:38

Pane Sovo, máte vy v životě ještě čas i na něco jiného, než je hledání citátů v náboženských textech, kterými se stále snažíte náboženství shazovat?

Re: BoRe: Pojmy a dojmy:
Autor: J. Sova Datum: 8.12.2017 21:43

K čemu vám jsou slova Ježíšova, když se jimi neřídíte?

Pojmy a dojmy:
Autor: M. Jandáková Datum: 8.12.2017 21:38

Nemáte v tom fotbal, máte v tom hokej. Fšecko jedno. Kristus a starozákonní B.h. Fšecko jedno. Milovat nepřítele a vraždit. Fšecko jedno.