20.10.2018 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Trump a JeruzalémŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 133, poslední: 7.12.2017 23:26, přehled diskusí

Kdo si zaslouží naši podporu.:
Autor: M. Rastislav Datum: 7.12.2017 18:31

Podpora radikálních Palestinců, islamistů a jiných teroristických organizací v naději, že to uklidní situaci v regionu, v posledních 70 letech k ničemu nevedla. Přestaňme je podporovat.

Proto Izraeli, jedinému demokratickému státu na Blízkém východě, dejme jasně a veřejně najevo, že si zaslouží naši podporu a že v jeho sporu stojíme za ním..

Re: Kdo si zaslouží naši podporu.:
Autor: J. Kopeček 533 Datum: 7.12.2017 22:20

Nemluvte za ostatní. Demokratický stát nenapadá cizí území stíhačkami a raketami. Demokratický stát neokupuje cizí území. A co se týče Izraele a jeho hlavního města, tak jsem přesvědčen, že drtivé většině evropanů je to úplně jedno. A na závěr dovávám, že muslimy opravdu nemusím.

Re: Kdo si zaslouží naši podporu.:
Autor: J. Vintr Datum: 7.12.2017 23:20

Demokratický stát se v případě ohrožení brání. Demokratický stát, obklopený nepřáteli, musí zajistit bezpečnost svých občanů - i tím, že obsadí strategické území, nutné pro obranu. Demokratický stát si volí sám své hlavní město.

USA prohrávají doma i ve světě. Bravo, Doníku!:
Autor: L. Bystrý Datum: 7.12.2017 17:24

Proč Vůdce všeho Slovanstva, Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, vynaložil tolik prostředků a úsilí na zvolení D. Trumpa? No přece proto, aby nevyhrála Clintonová, ta poslušná loutka nejreakčnějších kruhů Pentagonu a vojensko-průmyslového komplexu USA, ta služka neomarxistických vrahů z Wall Streetu a Bilderbergu.

Ano, nejen Clintonová, ale i ten „slavný“ McCain (a jiní podobní) by v roli prezidenta agresivních USA ROZHODNĚ neplnili tak iniciativně úkoly: Nerozkládali by USA zevnitř, díky zadlužení kvůli stavbě a ostraze 40 000 km dlouhého plotu proti imigrantům, nepracovali by na rozsáhlých sociálních nepokojích zrušením zdravotní péče pro dolních 50 000 000 amerických proletářů, nepodporovali by řádné árijské samce proti zbytku národa atd.

I v zahraniční politice je náš Doník NÁDHERNÝM příkladem užitečného idiota: Už teď mu nestačí armáda ani rozpočet na udržování resp. dokončení všech agresivních válek, do nichž jsou IUSA zapleteny, a už začíná dvě další: Agresi proti Lidové Koreji (náš Kim Doníkovi pravdivě řekl, že je dědek), a všeobecnou válku na Středním a Blízkém východě – díky provokaci s přesunem velvyslanectví do Jeruzaléma.

Scénář je jasný: USA se ocitnou v krizi, evropští státníci nazvou Doníka hlupákem, Doník vyhlásí odchod USA z NATO. NATO se rozpadne, EU bez NATO nemá šanci odolat naší nepřemožitelné Slovanské osvoboditelské armádě. Ano, naše vlast bude jednou opět svobodná a pevně spojená s Velikým Ruskem, i díky iniciativní poslušnosti našeho Doníka. Těšme se na obnovenou slovanskou svobodu a babišistický blahobyt!

Ať věčně žije Veliký Putin, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!

:
Autor: T. Pudil Datum: 7.12.2017 18:33

Předpokládám, že si jen tak ze srandy hrajete na proroka. V opačném případě bych vám radil změnu příjmení. Co takhle Tupý?

USA prohrávají doma i ve světě. Bravo, Doníku!:
Autor: L. Bystrý Datum: 7.12.2017 18:49

Předpokládáte špatně.

Jste očividně špatný analytik, občane Pudile; vážně, beze vší legrace.

Míru zdar!

Re: USA prohrávají doma i ve světě. Bravo, Doníku!:
Autor: Z. Čábelka Datum: 7.12.2017 20:13

Už ty lysohlávky neberte a ty bolševické sr gory nečtěte. Nedělá vám to dobře a všechno kolem jen za b lijete.

Re: USA prohrávají doma i ve světě. Bravo, Doníku!:
Autor: J. Vintr Datum: 7.12.2017 23:23

Vy jste s prezidentem Spojených států amerických panem Donaldem Trumpem pásl husy, že pořád používáte takové nejapné a nezdvořilé oslovení?

A takzvaní "Palestinci" 🦍 spadli z lopatky 👍:
Autor: P. Klíma Datum: 7.12.2017 17:07

Fait accompli::
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 16:16

Jerusalém byl, je a bude hlavním městem Israele.

Přísloví mojí maminky, (s)prosté vesnické ženy:
Autor: P. Burda Datum: 7.12.2017 15:02

"Každému "defekují" na hlavu tolik, kolik si nechá."

Je třeba Palestincům říct: "DOST! Víc už nedostanete!" Dostali kus Egypta, kus Jordánska - ať si tedy toto území spravují. A když budou mít tak dobrou státní správu, že bude možné jí mezinárodně věřit, pak je nutné říct i Izraeli, že jeho občané mimo Izrael buď budou občany státu, na kterém bydlí, nebo že se musejí odstěhovat do státu, kterého chtějí být občany. V současné době plní "okupovaná území" úlohu nárazníkového pásma.

Čí je Jerusalém:
Autor: F. Češka Datum: 7.12.2017 13:28

Myslím, že to není tak jednoduché. V šedesátých letech jsem studoval ČVUT a jeden spolužák ze Sudánu se mne zeptal : Jak by vám asi bylo, kdyby se objevili Markomani a vyhnali vás z Čech

Re: Čí je Jerusalém:
Autor: S. Rehulka Datum: 7.12.2017 13:47

Pane Češko, to musel být mimořádně vzdělaný Sudánec, mimochodem, v 60tých letech v ČSSR studovali pouze budoucí soudruzi "bojovníci za svobodu" a pochybuji, že by o Markomanech měli ánunk !

Re: Čí je Jerusalém:
Autor: P. Burda Datum: 7.12.2017 14:31

Zážitek z let osmdesátých, ale pochybuji, že se od šedesátých let změnilo to podstatné:

- "Naše komunistická strana nás poslala studovat do Československa, ať jí dá Pán Bůh věčnou slávu!" Oni posílali ty, co měli potenciál být tu úspěšní, ty, co je bylo možné vzdělat na prvotřídní odborníky. Kluky, co zvládali mluvit minimálně třemi jazyky (ti nejhloupější umeli kmenový jazyk, úřední jazyk a češtinu na maturitní úrovni; většina navíc francouzsky, německy nebo anglicky)

Ti kluci, ať už z Angoly, Afghánistánu, Iráku ... byli v první řadě hladoví po znalostech, u nich fungoval stát podle toho, co kdo umí a až pak podle strany. I když je možné, že jako odborníci po návratu byli dostrkáni do strany. A z té zhruba stovky zahraničních studentů, co jsem potkával na internátu, byl jen jediný poslaný domů jako "persona non grata" - Afghánec, co když se opil, tak se nečestně pral. Toho bych viděl jako vhodného velitele bojůvek IS, lotr na to byl dost velký.

Re: Čí je Jerusalém:
Autor: M. Prokop Datum: 7.12.2017 15:23

U Arabů jsem tedy ten hlad po vědění moc nepozoroval.

Re: Čí je Jerusalém:
Autor: F. Češka Datum: 7.12.2017 18:09

On byl skutečně vzdělaný a začal studovat ve Spojených Státech a se přišel do 3. semestru ČVUT v Poděbradech. Uměl výborně Anglicky a jmenoval se Izudien Hasan....

Markomani už dávno neexistují.:
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 16:18

Nemohou se tu znovu objevit. Stejně jako Kvádové, Gótové, Silingové... či po nich tu vládnoucí Hunové. Objevit se tu prostě nemohou. I když víme, že jim to tady kdysi dávno patřilo.

Re: Markomani už dávno neexistují.:
Autor: F. Češka Datum: 7.12.2017 18:10

Ale germáni jsou stále

Re: Čí je Jerusalém:
Autor: R. Morava Datum: 7.12.2017 17:16

Pane Češka, jenže ti Židé v arabských státech žili a jen se koncentrovali do Izraele, ze zbytku arabských států je vyhnali a vyhání. Nemluvě o tom, že ti Arabáči se rozlézají i v Evrpě, kterou nedobyli ale zákeřně sem přišli jako chudáčc a tak to oni dělají. Takže to přirovnání hodně kulhá a realita ukazuje že skutečnost je jiná.

Re: Čí je Jerusalém:
Autor: J. Vintr Datum: 7.12.2017 23:26

My jsme si jedno takové vyhnání už zažli. Vyhnali jsme velice svinským způsobem na tři miliony našich spoluobčanů.

Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: V. Student Datum: 7.12.2017 13:02

A ve 14 století př. Kr. (před Kristem, tedy před naším letopočtem, pozn. pro ignoranty) se stal důležitým městem. Používán též obrat "Město Davidovo", protože David ho někdy r. 1000 dobyl, ovšem opět př.n.l. Jeho syn Šalamoun zde vystavěl obrovský chrám a přenesl do něho "Archu úmluvy".

Islám z Hebrejského (židovského) náboženství vyšel a je spojen s Mohamedem, který ovšem působil v 7. století n.l. Tedy o 1700 let později, jak si jistě spočítali neignoranti.

Myslím, že vyjádření Netanjahua je za těchto okolností velmi vstřícné. Vyjádření Palestinců je vyčůrané, Macrona a spol. zbabělé, nehodné vrcholného politika. FUJ!

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: S. Netzer Datum: 7.12.2017 13:25

Vyjádření Emmanuela Macrona "a spol." není "zbabělé", nýbrž prozíravé a obezřetné, furiante.

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: H. Lukešová Datum: 7.12.2017 14:10

Rozhodnutí Marcora je podbízívé k muslimům a politika zbabělého promuslimského appeasementu. Jeruzalém odjakživa patřil židovskému národu, tvrdit cokoliv jiného je popíráním dějin.

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: S. Netzer Datum: 7.12.2017 14:40

Taky to musíte "ustát" jako Kanioková, hrdinko?

Emmanuel Macron řekl, že "Jeruzalém nepatří židovskému národu"?

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: H. Lukešová Datum: 7.12.2017 16:36

Tak proč se staví proti Trumpovu uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele?

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: M. Prokop Datum: 7.12.2017 14:13

Ano, prosíravý a obezřetný Macron ví, co se mu po Francii potlouká, takže jim hrdinně jde na ruku.

Dobré poučení, abychom se do podobné situace nenechali vmanévrovat zde.

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: P. Burda Datum: 7.12.2017 14:40

Židé nikdy z Jeruzaléma zcela neodešli. Třeba jen proto, že muslimové se sami řadí do náboženství synů Abrahámových, ale na nejvyšší úroveň poznání Boha. Židé a křesťané jsou podle většiny muslimů věřící, jen ne dostatečně na výši - a proto musejí platit muslimským panovníkům daně. I ve středověkém Španělsku bylo muslimské království a židé tam (jako i u křesťanů) dělali nečisté povolání - finančnictví.

Muslim musí obracet na víru nevěřící, tedy ne křesťany a židy. U těch by se měl snažit, ale není to u nich jeho povinností.

A pokud je Macron prozíravý, měl by muslimům zdůrazňovat, že Evropa je křesťanská - tedy věřídí - a že po nás mohou požadovat daně, když budou našimi pány, ale jinak nic. Pokud dává muslimům najevo, že je bere jako ty, co si zaslouží povýšit, musí počítat s tím, že se budou povyšovat. A pokud je necháme v tom, že jsme nevěřící psi, mají svatou povinnost nás přivést na víru.

Výše uvedené se týká muslimů, nikoli islamistů. Těm nejde o víru jako takovou, ale o víru jako zdroj výhod pro ně osobně - ti nejsou věřící, ti jsou nečistí tím, že jsou po penězích (byť skrytě)

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: Z. Čábelka Datum: 7.12.2017 18:17

Vyjádření Macrona je především odporné a zcela odpovídající tradicím francouzského politiky. Francouzský humanismus je nasáklý krví a hanbou. Že tomu tak je i dnes odpovídá exodus Židů ze země vykřikující volnost, rovnost, bratrství ale evidentně jen pro vyvolené. S teroristy se nevyjednává, ti se mají střílet při prvním náznaku vydírání prováděným násilím. Podstata tzv. "státu" Palestina se přímo sama definuje rasistickým násilím a terorismem proti židovským občanům demokratického státu Izrael. Tož vy jedna árijská soukmenovkyně, to jste to dopracovali s tou vaší Židů čistou rasou! Máte být pravdu na co pyšní! :o(

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: J. Sova Datum: 7.12.2017 19:36

Dnes jsem četl článek "První krok k vyřešení otázky palestinských Arabů byl učiněn".

Hned mně naskočila asociace "Endlösung der Judenfrage".

Re: Jeruzalém vznikl v 19. stol. př. Kr.:
Autor: Z. Čábelka Datum: 7.12.2017 20:19

Dost tradiční a ubohé z tlamy křížence rudého bolševika a hnědého fašistického antisemity. Hlavně si stále myslete, že jste dobře zaseli! Sklidíte si to zase a s úroky.