20.10.2018 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Značně „infekční“ PředliceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 8.12.2017 7:46, přehled diskusí

Mor jménem nepojistné sociální dávky:
Autor: F. Navr8til Datum: 7.12.2017 12:01

Sociální dávky jsou příčinou, proč Romové ztrácejí schopnost pracovat. Proto považuji nepojistné sociální dávky za největší zločin proti Romům. Kdyby byli lidé jako Diensbier, Kocáb, Šabatová nebo Uhl skuteční ochránci lidské důstojnosti, už dávno by zrušení nepojistných sociálních dávek požadovali. Kdo nepracuje, i když pracovat může, měl by mít nárok jen na kyslík, polívku a kabát v charitě.

Re: Mor jménem nepojistné sociální dávky:
Autor: P. Dvořák Datum: 7.12.2017 14:33

Za co polévku a kabát?

Re: Mor jménem nepojistné sociální dávky:
Autor: J. Jurax Datum: 7.12.2017 20:53

Jsme humanisti ... :-(

Je to v genech, vážení!:
Autor: A. Pakosta Datum: 7.12.2017 11:53

Toto "nepřizpůsobivé" etnikum nedělá nic nepřirozeného. Ti lidé pouze tvrdošíjně trvají na tisícileté tradici svého kočovného života. Se svými povozy od nepaměti táhli světem, kde to bylo k životu, zastavili se tam, a když už to tam k životu nebylo, táhli dál. Odpadky vyhazovali za hranice svého tábořiště, tamtéž i vykonávali svou tělesnou potřebu. V doupatech měli čisto.

Dneska to nedělají jinak. Pokud navštívíte jejich příbytky, téměř bez výjimky najdete čisté a útulné prostředí, které si v bytech udržují - ovšem odpadky házejí prostě z okna, vždyť za oknem venku už to není jejich tábořiště. A když se jim na WC porouchá splachovač, budou chodit s velkou potřebou ven z domu, s malou pak i jen na schodiště. Využívají okolní prostředí stejně jako před staletími. Problém je jen v tom, že dneska jich je příliš moc pohromadě, jako kočovníci dříve cestovali jen v menších tlupách, a když odjeli, příroda si s jejich odpadky celkem rychle poradila - nějaké ty výkaly a obrané kosti, slupky z brambor - to nebyl problém. Nemohou za to, že dneska jsou odpadky tak strašně trvanlivé, že PET láhev vydrží tisíc let. Oni ty PETky nevymysleli!

Takže vlastně je správné ono označení "nepřizpůsobiví" - nedokázali se dosud adaptovat na život v aglomeraci. Že je v tom majoritní společnost podporuje, to je samozřejmě smůla té majoritní společnosti, nikoliv oněch bytostných kočovníků....

Cikáni JSOU Přizpůsobiví.:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.12.2017 18:38

Za komančů kopali výkopy a dělali na stavbách a jiné pomocné práce, protože museli. Včera jsem viděl četu Cikánů jak upravovala okolí silnice. Oni se přizpůsobili situaci, kdy dostávali dávky a nic za ně nemuseli dělat. Seberme jim bezpracné dávky a oni se nové situaci přizpůsobí a zase začnou něco dělat. Pomocných a jednoduchých prací je potřeba dost. Myslím, že se Přizpůsobí...

V tom ten problém až tolik není,:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.12.2017 21:03

základ veškerého jejich problému je - nikdo je nezaměstná !

Za totáče Technické služby MUSELY cikány přijímat. Taktéž lidi vycházející z vězení po skončení trestu. A díky říďovi, který nebyl žádný altruista a netrval na tom, že je nesmí vyhodit, tak ti cikáni pracovali z naprosté většiny docela poctivě. Kdo to trochu flákal, dostal padáka. A věděl, že půjde sedět, protože byla pracovní povinnost.

Prostě on ten "humanismus" a altruismus je často na prt ! Kontraproduktivní !

:)))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 7.12.2017 21:04

Re: Cikáni JSOU Přizpůsobiví.:
Autor: A. Pakosta Datum: 8.12.2017 7:46

Víte, všeobecně převládá názor, že když jim vezmete dávky, zvýší to rapidně jejich kriminalitu, neboli, "...když mi dát nechceš já vezmu si sám, zámek jde lehce a adresu znám..." - znáte tu písničku?

Severočeské a severomoravské oblasti:
Autor: T. Kočí Datum: 7.12.2017 11:42

přeplněné cikány ruší poplatky za svoz odpadu. Ani těch 500.- z nich nedostanou. V Psárech platíme 2 300,-. Ale je tu celkem čisto.

Re: Severočeské a severomoravské oblasti:
Autor: V. Hošek Datum: 7.12.2017 12:48

Porovnáváte neporovnatelné. Vy platíte za popelnici a je to za celou rodinu. Ta pětistovka je poplatek za jednu osobu.

Re: Severočeské a severomoravské oblasti:
Autor: M. Prokop Datum: 7.12.2017 12:53

A cikáni ji platí?

Re: Severočeské a severomoravské oblasti:
Autor: J. Jurax Datum: 7.12.2017 20:56

No, když nepoužívají popelnice, jak z fotek u článku patrno, tak proč by platili?

Blbí gadžové jim to jednou za čas uklidí, aby nevypukl mor ...

Ano, to je pravda.:
Autor: A. Alda Datum: 7.12.2017 10:47

U vztahu k čistotě a pořádku to začíná i končí.

Naskýtá se otázka, jste ochotni proto, abyste se tohoto:
Autor: P. Vaňura Datum: 7.12.2017 10:44

problému zbavili zvolit někoho, jako Benito Mussolini. Pokud ne, můžete si stěžovat jenom na sebe!

Re: Naskýtá se otázka, jste ochotni proto, abyste se tohoto:
Autor: M. Prokop Datum: 7.12.2017 11:29

S tím by taky nic neudělal, navíc škodil jinak. Takže ne.

Re: Naskýtá se otázka, jste ochotni proto, abyste se tohoto:
Autor: J. Jurax Datum: 7.12.2017 21:00

No, on Mussolini, resp. jeho aparát prakticky likvidoval sicilskou mafii. Ovšem neobtěžoval se přitom příliš právem a soudy a nerozpakoval se použít síly, takže to fungovalo.

Proto taky mafiáni byli antifašisté, kdežto prostí Sicilané na něj nedali dopustit.

Vzpomínám si, že za Havla:
Autor: M. Mikulec Datum: 7.12.2017 10:17

cikánům pořádně narostla ramena, on byl jejich multikulti kámoš. Hádejte, na čí stran stál v celosvětové kauze Matiční? Cikáni neplatili za odvoz odpadků, tak se brodili ve svinstvu, pomnožili se tam potkani a slušní lidé, co chodili do práce, měli nesnesitelné podmínky k životu. Že Petr Uhl miluje téma rasismu, převrátil všechna prostá fakta o odpadcích a hygieně na rasismus.

A to jsme majitelům ubytoven:
Autor: I. Schlägel Datum: 7.12.2017 9:23

před nedávnem zvýšili příspěvek na bydlení, místo abychom ho zkrátili minimálně o polovinu. Tudy vede cesta. :-)))

Re: A to jsme majitelům ubytoven:
Autor: M. Prokop Datum: 7.12.2017 11:30

Jistěže. Nikdo jiný by v těch jejich barabiznách stejně nebydlel.

A to jsme komu co? Nebo spíš komu kam. :
Autor: P. Dvořák Datum: 7.12.2017 12:43

Teď jste třísknul hlavičkou o hřebík, kladivo i o prkno.

Koho by to bavilo, dostat byt, neplatit nájem ani inkaso, vytrhat trubky a dráty, prodat to ve sběru, peníze za sběr a sociální dávky (o jakých se celoživotně pracujícímu ani nezdá) prochlastat, prohulit, prožrat a naházet do automatu. Potom dostat byt . . . . A tak několikrát za život. Furt jenom barabizny.

Takhle jste to myslel?

Re: A to jsme komu co? Nebo spíš komu kam. :
Autor: M. Prokop Datum: 7.12.2017 12:56

Myslel jsem to tak, že stát platí cikánům krvavé peníze (naprosto neúměrné) na bydlení a ti je zase platí majitelům ubytoven. Kdyby dostali polovinu i méně, majitelé by stále nebyli na žebrotě a dost by se ušetřilo. Cikány by nevyházeli, kdo jiný by na těch ubytovnách bydlel?

Na výkup vepřína v Letech se dají stovky miliónů kč:
Autor: M. Krátký Datum: 7.12.2017 8:19

z našich peněz a cikáni ruku nepřiloží ani k vybudování toho problematického "památníku". Bílí gádžové jim musí dávat a dávat, jinak by se obrátili na ombudsmáňu a budou jí žalovat, že je to disgriminace !!! A k tomu všemu ještě rozhodnutí Jelit z ÚV EU o přídělech dalších nemakačenků -pohár naší trpělivosti přeteče a nastoupí osvědčené české řešení - defenestrace !!!

Re: Na výkup vepřína v Letech se dají stovky miliónů kč:
Autor: P. Dvořák Datum: 7.12.2017 9:20

Zachovejte klid, vodní děla jsou stále připravená, slzotvorných granátů plné sklady a mlátičky už nejsou několika veliteli vedení, ale jinak vyděšení dvacetiletí kluci z Pohotovostního pluku SNB, co slouží půl roku, ale vysoce profesionálně vycvičené jednotky.

Defenestrace nebude, to vám zaručuji.

Re: Na výkup vepřína v Letech se dají stovky miliónů kč:
Autor: M. Krátký Datum: 7.12.2017 10:06

souhlas - co se dá dělat, Strašně mě to sere - mám 3 krásné vnučky 3,5,9 let a co dál ??? Včera jsem četl rozhovor s tím policajtem - krumpáčem do držky by potřeboval - to funguje nejlíp.r

To si Marie Antoinetta myslela také!:
Autor: P. Vaňura Datum: 7.12.2017 10:40

Dokonce bych si nebyl jist postojem těch profesionálně vycvičených jednotek. Soudruha Ceausesca svého času ochránit nedokázaly!

Re: Na výkup vepřína v Letech se dají stovky miliónů kč:
Autor: J. Milota Datum: 7.12.2017 10:33

Předběhl jste mě...

1***:
Autor: P. Klíma Datum: 7.12.2017 6:28

Na Moravě:
Autor: P. Boublíková Datum: 7.12.2017 2:42

je podobnou oblastí s takřka permanentním výskytem žloutenky Prostějov. Ale i v Brně se přes léto žloutenka držela mnoho měsíců.

Epidemie žloutenky byly nedávno hlášeny i z ústeckých školek. A teď si představte tu bezmoc a vztek rodičů, kteří musí do infikované školky povinně posílat své děcko, přičemž jim povinnost vznikla právě kvůli těm, co do kolektivních zařízení špínu zavlékají. Tady už nejde jen o peníze.

Mmch nikdy jsem nepochopila, proč si lidé nemající celé dny nic kloudného na práci, kolem sebe aspoň neuklidí. Zřejmě má hranici "uklizeno-neuklizeno"nastavenou jinak, ale pokud se z toho dá onemocnět, tak už je to hodně velký posun.

Re: Na Moravě:
Autor: P. Boublíková Datum: 7.12.2017 2:43

...nastavenou každý jinak

Re: Na Moravě:
Autor: P. Hlosta Datum: 7.12.2017 8:50

Manželka jako dětská sestra chodívala za rodičkami do míst, kam by ani policajt nešel. Cikáni ji vítávali s nadšením a pohostinně, protože vždy slavili narozené děcka, takže byla v bezpečí jejich komunity. Jinak ale hodnotila jejich prostředí jako hnus, co kolem sebe nadělali. Doma, tak to měli relativní čistotu a moderní vybavení špičkové kvality, ač byli zpravidla nezaměstnaní. Kolem baráku? Viděl kdo kdy cikána(ku) sázet kytky, hrabat se v záhonech? Takže z bytů vynesený starý nábytek je to nejmenší, co hyzdí jejich okolí.

Z čeho žijí a kdy žili?! TO je ta zásadní otázka, kterou si nechtějí naši čelní představitelé připustit. Zastavit těmhle zdroj peněz, tak to skončí zvýšením kriminality. Rozstěhovat je, tak se k sobě vrátí zpátky v nepřehledném chumlu. Nebudou respektovat nikdy státní autoritu, natož sousedskou zdvořilost. Znají jen bič společnosti a to od malička. Mají v genech zakódované bránit se integraci do společnosti majority. Čestné výjimky z nich by byly ve vyjádření se k tomuto problému podstatně tvrdší.