16.10.2018 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


105 PLUS: AdventníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 6.12.2017 7:58, přehled diskusí

:
Autor: Z. Maw Datum: 6.12.2017 7:58

preji, at se dockas vseho, na co cekas:)

Mám ráda Advent,:
Autor: L. Bláža Datum: 5.12.2017 21:17

je to období těšení, zdobení, světýlek, příprav. <3

i bengálská kočka občas zatouží po klidu :
Autor: M. Crossette Datum: 5.12.2017 19:15

a odpočinku :) Tedy zde sice pro své děti (jak je napsáno), ale třeba si chce sama užít pohodu, klid a "kočičí rozjímaní" :)

https://www.youtube.com/watch?v=Sy7UeEqWjuQ

Re: i bengálská kočka občas zatouží po klidu :
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2017 21:02

Maričko, to je opravdu rozhodná kočka :D

Vave, další hezké zamyšlení:
Autor: M. Crossette Datum: 5.12.2017 18:51

No u nás rozhodně "adventní počasí" není. Právě jsem byla venku nakrmit tři stále nespící želvy, Je 11.45 a venku +21. Abych je krmila ještě začátkem prosince, tak na to se opravdu nepamatuji. Dneska večer má začít (a po tři dny) pršet a pak přijít silné ochlazení. No uvidíme, už se od října v přesné předpovědi spletli několikrát, máme tu spíše jarně, než zimně.

Zdejší lidé začnou domy parádit sotva sklidí stůl po Vzdíkůvzdání. Já se paličatě držím prvního adv. víkendu, ale protože přijela pár dnů před ním švagrová, tak jsem věnce na dům a dveře také rozvěsila těsně před jejím příjezdem. Na každém domě je 6 věnců (po stranách oken a mezi nimi), na dveřích hezké spíše jehličnaté "hrozny" než věnce. Na vše večer padají (načasované) kužele světla a domy vypadají hezky vánočně. Jinat také v téhle době jsou moje myšlenky vážnější, někdy až melancholické, hodně vzpomínkové(k nim si prohlížím alba fotek "z dob dávno minulých":)). Do pečiva se mi letos nějak nechce, loni jsem naopak dostala "pečící náladu" , pekla jsem hodně a dojídali jsme ještě v únoru. Tak asi udělám jen pracny, ty máme oba moc rádi a vím, že zase od české kamarádky dostanu krabici jejího výborného pečiva výměnou za moji vánočku. Ale včera jsem uhňácala 4 násobnou várku perníčkového pečiva, aby se těsto rozleželo. Protože přístí sobotu se zase sejdu v českými děvčaty na (celodenní) pečení a zdobení, na což se už všechny těšíme.

Krásné zamyšlení!:
Autor: L. Vaňková Datum: 5.12.2017 18:45

Milá Vave, moc děkuji za dnešní článek! Aspoň na chvilku jsem při jeho čtení přibrzdila a uvědomila si, že jsem sice rozlítaná a nestíhám, ale protože mám kolem sebe ty, co jsou mi nejbližší, dá se to zvládnout! A na Vánoce se těšíme všichni.

Jen nevím, jak dlouho nám letos vydrží stromeček, jeden z našich nových členů smečky by nejradši lítal i po stropě a druhý zase dost dobře šplhá!

Re: Krásné zamyšlení!:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2017 19:33

Lucko, zdravím vaši smečku. A kdyby se našlo pár fotek a slov tam od vás, budu moc vděčná za další zoohlášení :-) Ale vím, že na tvůj čas je fronta, takže tě hlavně zdravím a přeji pěkný advent.

Re: Krásné zamyšlení!:
Autor: L. Vaňková Datum: 5.12.2017 19:36

Už něco sepisuju, protože naše nová spolubydlící fakt stojí za to :-) Schválně, jestli uhádneš - nejmenší a nejušatější psovitá šelma :-)

Re: Krásné zamyšlení!:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2017 20:10

Napadá mě fenek, ale musím si to ověřit. Ušatý je teda dost :-)

Re: Krásné zamyšlení!:
Autor: L. Vaňková Datum: 5.12.2017 20:20

Neověřuj, je to správně :-) Lištička Eliška nám už půl roku okupuje domácnost a je to opravdu zajímavé soužití!

Re: Krásné zamyšlení!:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2017 20:34

Jestli už půl roku, tak to je velká holka! Tak na to jsem opravdu zvědavá, takovou ušatou puberťandu mít doma... a tou to nepochybně nekončí. On by asi stačil i prostý výčet obyvatel vaší domácnosti, a vydalo by to bohatě :-) Těším se velice :-)

Děkuju:
Autor: Z. Vave Datum: 5.12.2017 18:25

vám všem za milá slova, povzbuzení i sdílené vzpomínky a prožitky.

Určitě ničemu neuškodí zapálit si dneska svíčku. Jen tak, pro radost a kvůli světlu.

Vave,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 5.12.2017 14:46

přeju ti ten nejkrásnější advent, pokud možno bez nachlazení a ať už jste na Vánoce zdárně usazeni v novém domově. Pěkně jsi to napsala a jak už jsem psala minule, je radost se dívat, jak rosteš ke světlu:))

Jinak pro mě je advent relativně nová záležitost a postupně si na něj zvykám:)) Chvíle klidu a ticha si umím užít kdykoliv, s tím problém nemám. Vánoční ladění je věc druhá, ale po letošním hovoru s Matyldou se k němu stavím příznivěji :P

Připomněla jsi mi:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2017 14:05

že musím začít nacvičovat zpěvy. Zopáknout si text "Danielis prophetia" a taky toho krále Václava, že ano :-)

Přeji příjemné dny.

Svištíme si to k obratníku, držte si klobouky, budeme vybírat zatáčku a navíc se pěkně zhoupnem!

Re: Připomněla jsi mi:
Autor: Z. Inka Datum: 5.12.2017 15:21

Liko, prosím Tě, máš někde odkaz na ten text Danielis prophetia?? Kdysi jsme ho zpívali ve sboru, , ještě Pueri, ale to už je tak dávno, vzpomínám si jen na útržky. Byla bych moc ráda

Re: Připomněla jsi mi:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2017 15:36

Inko, třeba zde: 1url.cz/ltvFc

Vave :o):
Autor: Z. Kytka Datum: 5.12.2017 14:01

"... od té chvíle, kdy nechávám věci přicházet a volně plynout, najednou svůj život aktivně měním do podoby, po které jsem toužila nejspíš už hodně dávno. Možná odjakživa."

Já jsem toto vědomě udělala před třemi lety když jsem byla odejita z práce. Spoustu věcí už neřeším, nedrásám se tím co stejně nemůžu změnit, je mi celkem jedno, co si kdo o mě myslí a dělám si co chci. Myslím, že takhle dobře mi nikdy nebylo. Tak si jen přeju, abych si tento pocit mohla užívat co nejdéle.

Vave?? VAAAAVEEEE!!!!:
Autor: E. Šusová Datum: 5.12.2017 14:00

TYYYY BRĎOOOO, TO JE BOMBA! víc asi napsat neumím. Je to výstižný, je to krásný a je to moc a moc pravdivý od prvního písmenka až po tu poslední tečku. Díky za tohle adventní psaní a nejen za něj. A .......UŽIJ SI TO, JO?? UŽIJ SI TO DO PLNEJCH. Moc ti to přeju. A vlastně nejen tobě, nám všem. To by byl moc hezkej vánoční dárek, že jo?

Re: Vave?? VAAAAVEEEE!!!!:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2017 14:02

Ešusová, díky tobě používám rčení "užít si to jako vižla" (nebo Ešus, nebo Rumík, a doufám, že můžu přidat i Docentku :-) Máš zásluhy i o lidstvo, tedy mou osobu :D

Vavísku, moc ti přeju to srovnání:
Autor: M. Beda Datum: 5.12.2017 12:08

celého života i zmatku v hlavě

nejvíc mě zaujal tento odstavec: "Dokud člověk dělá věci kvůli někomu či něčemu, může to být správné a dobré, teprve ale tehdy, když je dělá sám ze sebe a pro sebe, začíná být v souladu sám se sebou, a nakonec se většinou ukáže, že je to všechno správné a dobré nejen pro něj."

já to mám s adventem těžký, už druhý rok mě bolestně drtí vzpomínka na odchod Nynyšky :-((((((((

Re: Vavísku, moc ti přeju to srovnání:
Autor: Z. Inka Datum: 5.12.2017 15:22

Bedo, vzpomínat, ne se trápit!!

jen poznámka:
Autor: Z. Xerxová Datum: 5.12.2017 11:36

odjíždím služebně do Brna a pokud se ráno neozvu, tak jsem se jen nepřipojila na hotelu...

Advent a ....:
Autor: Š. Matyášová Datum: 5.12.2017 10:54

O Adventu si přečtu v Kájovi Maříkovic, to mě tak nějak zklidní do chvíle,než proletí kolem Kačenka s želvama v patách a ozve se vřískot a další dusání..a je po klidu i slavnostní náladě..krámy vynechávám, nepeču,výzdoba končí u skleněného svícínku s zimní krajinou,ve kterém si zapálím svíčku...vánoce si užiju jinde..na Beaveru, tam si dám s přáteli kapra,salát,cukroví,ovoce,zapějeme si koledy,zahrajeme hry, projdeme se, popřejeme si, každej máme pro všechny něco připraveného a je nám fajn...oheň tančí v krbových kamnech,dřevo praská,na tálu se dělaj placky, vedle se pálí františek a rozvoní se purpura...dáme si ledovou slivovičku,usmějeme se, povykládáme historky z našeho dětství, na které si pamatujeme a vzpomeneme si na ty,co už s námi nejsou.....a protože o těchto stránkách nevědí,můžu napsat,že letos pro ně mám vymyšlené čokoládové ovocné fondue s kapkou alkoholu....

Advent:
Autor: Ž. Eva Datum: 5.12.2017 10:48

je doba naděje. Nejkratší dny v roce se už sice nekrátí, ale je tma a nevlídno. Proto ráda zapaluji svíčky a vůbec, světlo potlačuje deprese.

Mu máme už posledních pár let advent spojený s dalším očekáváním - vždy se nám začala hárat fena a my čakali, zda se zadaří další generace fletíků. Tentokrát je to stejné a jiné. I Fleur začala hárat a my pojedeme vyzkoušet, zda vyprodukujeme už pátou generazi fletíků. A navíc by v úspěšném případě měla jedna z páté generace zůstat doma.

Aja se sice na dietě a lécích drží, ale člověk počítá s nejhorším. Nastal čas na nového psa...

Re: Advent:
Autor: T. Zana Datum: 5.12.2017 12:31

Tak ať je Áje co nejlíp a vám se povede krásná nová fenečka!

Re: Advent:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.12.2017 12:45

S dovolením se připojím.Hladím po tlapkách.

Re: Advent:
Autor: Z. Matylda Datum: 5.12.2017 14:06

Tak ať se zadaří...

Re: Advent:
Autor: Z. Lída Datum: 5.12.2017 14:40

Evo, držím palce, ať se zadaří! Nový život (i ten štěněcí) je nová naděje.

Mám advent moc ráda:
Autor: Z. Matylda Datum: 5.12.2017 10:26

protože Vánoce jako takové udělají frrr a jsou pryč. Ale v adventu si udělám klídek, okna nemeju, to zvládnu někdy na podzim (a neříkejte mi, že nemusím, bydlím na vsi s velkou farmou,takže dvakrát za rok se ty mušince fakt musí umejt).V adventu si pouštíme vánoční muziku (ne typické koledy), filmy, občas si v klidu zahrajeme nějakou hru, i na to cukroví dojde, ale žádné přehánění. Pruhatá katastrofa Adelín už mlátí plastovými ozdobičkami o zábradlí na schodišti, na stromu před domem jsou světýlka, na dveřích věnec a já mám pocit náležitosti. Protože já jsem straka činčavá a světýlková :)

Re: Mám advent moc ráda:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 5.12.2017 10:41

Teda, já přiznávám, že okna meju "furt". Prostě mi vadí, když je to špinavé - a ono je to špinavé po každém větším dešti. Zrovna v sobotu jsem myla to největší, to myju nejčastěji, nejsou na něm záclony a tak je to nejvíc vidět a navíc jsou zevnitř čumákootisky.