16.10.2018 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


LETY: Prasečí chlívekŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 5.12.2017 22:26, přehled diskusí

Za kohože to byl Herman:
Autor: J. Jurax Datum: 5.12.2017 18:29

aha - za lidovce. A socan Sobotka to posvětil. Pamatujte do příštích voleb, koho nevolit.

Z cizího se to rozhazuje - ještě by bylo dobré vědět, kdo ze zainteresovaných se na tom kšeftu přiživil - takové prachy stát nedává jen tak zadarmo, nějaká provize být musí ...

Re: Za kohože to byl Herman:
Autor: J. Sova Datum: 5.12.2017 19:15

Oba katolíci, tak se to dá více zobecnit.

Re: Za kohože to byl Herman:
Autor: J. Jurax Datum: 5.12.2017 19:19

Zobecněno ještě víc - věřící v boha či bohy ... :-)

Ten prasečák dával obživu několika stovkám lidí. :
Autor: J. Řezák Datum: 5.12.2017 15:00

Kolika lidem dá obživu nějaký pofidérní památník? To tam budou chodit cikáni jednou ročně prolévat slzy nad tím, že je někdo nutil kdysi pracovat?

A vítězem se stává....Babiš. Aneb nechoď Vašku s pány na led:
Autor: P. Maleček Datum: 5.12.2017 12:19

Celá věc s výkupem prasečáku se prudce pohla poté, co Babišovi došlo, že se za státní peníze může zbavit byznys konkurence v produkci vepřového a ještě k tomu ze státu k sobě převést řádně kulatou sumičku.

Takticky sehrál komedii se svým prý rasistickým výrokem ve Šluknovském výběžku, pak se za něj kál položením květin u romského památníku v Letech a hlavně souhlasem s výkupem prasečáku státem.

Což prudce smýklo i s výkupní cenou, která se náhle vyšplhala až na pomalu 4x násobek původně uvažovaného. Jistota, že významná část této státem vydané částky obloukem skončí v Babišově kapse, je větší než že každé ráno vyjde slunce. A jistě i na socany s lidovci něco zbude.

Přesně takhle, jen v opačném gardu, totiž Babiš privatizoval majetky státu, když odměnu za podhodnocený prodej majetku státu, po maskující kličkované nasměřoval do kapes těch, kdo o ní rozhodli. Což se z valné části odehrávalo v době, kdy vládla ČSSD se Zemanem v čele.

A tak tahle údajně proromská aktivita dopadne stejně jak ty protikorupční. Na naivní dobroděje zbyde dobrý pocit, ale smetanu slízne Babiš. Inu jakže se to říká - Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe,že pán sklouzne a sedlák si za něj nohy zláme.

Re: A vítězem se stává....Babiš. Aneb nechoď Vašku s pány na led:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 5.12.2017 18:51

Ale Babiš byl z vlády v době když akce proběhla již vyhozen. Koneckonců dnes bylo fakt mizerné počasí, určitě v tom má prsty smějící se Babiš, protože konkurenci to prostě nesedlo...

Re: A vítězem se stává....Babiš. Aneb nechoď Vašku s pány na led:
Autor: J. Vintr Datum: 5.12.2017 22:08

Babiš byl sice "vyhozen", ale pořád disponoval vlivem a navíc mohl považovat za jisté, že se do Strakovky brzy vrátí hlavním vchodem. S čímž nepochybně počítali i ostatní účastníci tohoto kšeftu. Takže proběhl úplně stejně, jako kdyby Babiš nebyl "vyhozen".

Tunel smrdící jako vepřín:
Autor: M. Zdobinský Datum: 5.12.2017 11:16

V Letech zemřelo asi 326 osob. Což je hrůza. Na druhou stranu za ty peníze mohla mít každá oběť svůj osobní pomník za více než 1 380 000 Kč. Případně to mohli jejich potomci dostat např. jako odškodnění na vzdělání svých dětí. Prostě z cizího se rozdává rychle a lehce. BRAVO Sobotkova "vládo". Asi ne náhodou nám to odtajnili až po volbách. Miliarda sem, půl miliardy tam. Celé to smrdí tunelem jako vepřín.

Re: Tunel smrdící jako vepřín:
Autor: M. Růžička Datum: 5.12.2017 18:12

Ještě tak zajistit aby rodiče posílali ty děti do škol a u cikánů je s tím problém.

Ještě by bylo třeba zjistit kolik cikánů se v roce na nynější památník chodí podívat případně upravit okolí .Ono přijet pouze u nějakých výročí v době,kde se pořádá nějaká vládní akce je málo.Bourat téměř nový vepřín a stavět nějaké mohyly je rozhazováním peněz z kapes daňových poplatníků.

Re: Tunel smrdící jako vepřín:
Autor: J. Vintr Datum: 5.12.2017 22:12

Kdyby šlo jen o ten památník a ne o záminku k rozkrádání státních peněz, dalo se velice snadno zjistit, jak moc Romům záleží na uctění památky jejich příbuzných. Stačilo stanovit podmínku, že nějakou (třeba jen zcela symbolickou) část té sumy si Romové vyberou mezi sebou. Myslím, že by pak nebylo co řešit.

Jen můj názor:
Autor: L. Dočekal Datum: 5.12.2017 10:02

Ten podnik si údajně moc dobře nevede,tak to je parádní záchrana před krachem

Uspokojit:
Autor: P. Lenc Datum: 5.12.2017 9:31

partičku profesionálních cikánů a pomoci stranické pokladně, no neberte to.Nakonec, půl miliardy sem, nebo tam, my na to přece máme...

Re: Uspokojit:
Autor: J. Hanzal Datum: 5.12.2017 10:19

Sranda je, že ani ti cikáni nemají šajn o nějakém lágru a je jim to šuma fuk. Ovšem, jak správně píšete, my na to máme i kdyby měla koza zdechnout.

Re: Uspokojit:
Autor: J. Hanzal Datum: 5.12.2017 10:19

Tedy přesněji čuník zdechnout.

Především, teď už KAŽDÝ může říci "Vláda nemá peníze:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.12.2017 9:31

na to či ono, ale zločině vyhodila půl miliardy na zbourání vepřína. Hermann patří do kriminálu."

Dokonce jsem někde zaslechl "Žiďák Hermann patří do kriminálu."

Blahopřeji vládě za tuto "skvělou" propagaci...!"

Prasata k prasatům.:
Autor: M. Hoblík Datum: 5.12.2017 9:29

Jáký pán, takový krám. Hospodářství v ČR je plné dobytka, tak proč jim nerozšířit působnost?

Re: Prasata k prasatům.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 5.12.2017 10:10

:-)

Inu ČSSD má stamilionové dluhy.:
Autor: A. Alda Datum: 5.12.2017 8:30

A jak přijít k těm milionům na záchranu strany než koupit pár prasečích chlívků za půl miliardy a postupnými převody pak ty prachy původně státní dostat do stranické kasy.

Akciový chovatel vepřů třeba špatně použil nějakou dotaci a tak může být snadno úplně zničen (tuto moc ministerstvo financí veřejně předvedlo nedávno na několika firmách). V takové situaci chovatel vepřů rád své chlívky prodá za absurdní cenu s tím, že většina peněz ihned odteče jinam. Bude rád, když si bude moci ponechat 30 melounů - i za ty by ty chlívky byly extrémně předražené.

Článek je tak hloupý:
Autor: P. Rudolf Datum: 5.12.2017 7:23

že kdybych si nepřečetl, že autor je ze "svobodných", tak bych byl přesvědčen, že si z nás dělá kozy.

Skromný výčet nesmyslů: 1) Jaký dar Sobotky, když to Babišova vláda bude muset zaplatit? 2) Akcionáři nezestárli (jsou tam dnes většinově úplně jiní), ale zcela prakticky přistoupili na skvělý byznys. 3) Obec Lety nedostala ani korunu na úklid a opravy stávajícího památníku, neboť tyto práce vykoná a zainvestuje přímo stát, což o dva odstavce výše autor sám zmiňuje. 4) Dalajláma by podobnou investici jistě neschválil, neb žádné výkonné pravomoce nemá. 5) A vláda Babiše žádný "prasečí chlívek" spravovat nebude, neb ho, pokud ten obchod schválí, bude muset zbourat.

Je evidentní, proč ta banda neschopných Machových tlučhubů neustále gazduje jej v politickém suterénu.

Re: Článek je tak hloupý:
Autor: J. Schwarz Datum: 5.12.2017 8:24

Pan P. Rufolf zcela evidentně postrádá jakoukoli stopu smyslu pro humor, jak se ostatně na kovaného revolucionáře sluší.

Re: Článek je tak hloupý:
Autor: M. Mikulec Datum: 5.12.2017 8:58

Pan Rudolf je takový Jasánek, co hrozí pěstičkou všem kolem dokola, jako vrahům z wallstreetu.:-) Nerozumí ani nadsázce, zato škatulky a nálepky- to je jeho.

Re: Článek je tak hloupý:
Autor: R. Brzák Datum: 5.12.2017 10:03

"Dar Sobotky" je zcela zjevně ironie - ale ne proto, že by to nebyl "dar", ale proto, že Sobotka jistě toto rozhodnutí neudělal s ohledem na Babiše. Stát spravoval prostřednictvím památníku Lidice Letský památník donedávna - jaký je současný stav, z odstavce dva nevyplývá - lze předpokládat, že se stará obec. Zmínka o Dalajlámovi - chabý pokus o vtip, takže chápu, že jste ho nepochopil. Vláda Babiše nejen že nebude muset nic zaplatit (protože vše v tomto státě platíte pouze VY a já ze svých daní), ale bude spravovat památník, který má vzniknout z patnácti procent na území bývalého tábora v Letech a z 85 procent na území současného "prasečího chlívku" - takže tento nejapný vtípek autora je celkem povedený. A že z toho spravování bude mít Babiš politické body a jím najaté firmy za tímto účelem vybrané jeho hnutím ANO (tedy jeho zaměstnanci toho času u moci nad námi) budou jako vždy na státní zakázce velice profitovat, o tom nepochybujte.

Re: Článek je tak hloupý:
Autor: Z. Rychlý Datum: 5.12.2017 10:12

Na toho vola je zbytečno reagovat. Ale občas se též nezdržím :-)

Re: Článek je tak hloupý:
Autor: P. Rudolf Datum: 5.12.2017 15:34

A co by mi taková diskuze s vámi, který o světě kolem sebe nic nevíte a druhého jen urážíte, přinesla?

Re: Článek je tak hloupý:
Autor: R. Brzák Datum: 5.12.2017 16:33

A čímpak jsem Vás urazil? Sám nejsem moc vtipný člověk, takže kolikrát pochopím pointu "až na nádraží - takže formulace "chabý pokus o vtip" je spíše urážkou autorova snažení s být vtipný, než Vás. Ale můžete to cítit jinak, to Vám neberu...

Co Vám může přinést diskuze - je přinejmenším nutnost se zamyslet nad svými názory, zda jsou podložené argumenty, nebo jen pocity. Pak si můžete svou jistotu v názorech i potvrdit - nebude-li Váš schopen Vaše argumenty vyvracet. Ale možná to nepotřebujete - jestliže jste na tom lépe než já, který o světě kolem sebe nic nevím...

Re: Článek je tak hloupý:
Autor: R. Brzák Datum: 5.12.2017 16:34

...Váš oponent schopen...

Re: Článek je tak hloupý:
Autor: A. Reček Datum: 5.12.2017 10:25

Je to tak. Napsal jste to dobře.

1) Jaký dar Sobotky:
Autor: P. Selinger Datum: 5.12.2017 11:57

Danajský, samozřejmě. Trochu přemýšlejte o tom co čtete.

Re: 1) Jaký dar Sobotky:
Autor: J. Mrázek Datum: 5.12.2017 15:22

P.Rudolf evidentně není schopen rozumět psanému, marná snaha ...

O co více by rómské komunitě:
Autor: A. Bocek Datum: 5.12.2017 6:41

pomohly stipendia sociálně slabým studentům na středních a vysokých školách.