16.10.2018 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Okamurova blouznivá pravdaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 7.12.2017 10:32, přehled diskusí

Souhlas Petře Štěpánku.:
Autor: L. David Datum: 6.12.2017 18:31

Pseudodemokrati zde vládli (a kradli) už příliš dlouho!

Re: Souhlas Petře Štěpánku.:
Autor: Š. Apolen Datum: 6.12.2017 23:54

Čím to je, že ti "pseudodemokrati" dovedli republiku na přední místa v hodnocení v Evropě ? Nechcete doufám říci, že to dokázali Sobotka s Babišem, za čtyři roky.

Re: Souhlas Petře Štěpánku.:
Autor: M. Mikulec Datum: 7.12.2017 10:29

V jaké Evropě? Tam, co nerozeznají teroristu od slušného člověka a dítě od dospělého? Kde jsme všichni podezřelí? Hodnocení od takové Evropy stojí za bačkoru.

Ještě před volbami proběhla pěkná diskuse:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2017 16:20

o Okamurově volebním programu zde:

http://panirtenka.blogspot.cz/2017/10/domecek-tomia-okamury.html

I po volbách stojí za to si to přečíst.

Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: B. Lukáš Datum: 6.12.2017 15:26

Nejvíce voličů získávají politici obdaření uměním předkládat polopravdivé avšak jasně a jednoduše formulované společenské problémy, označit jejich viníky a stejně tak podbízivým způsobem navrhovat jak z toho ven. Většina voličů není hloupá, ale v posouzení co je splnitelné, co je polopravda ( pololež), nebo pravda( lež), je pro nízkou informovanost poměrně naivní. Vybroušenou mluvou, obsáhlou a složitou i když pravdivou a věcně správnou podanou informaci se většina veřejnosti ovlivňuje málo a obtížně. Prezident Zeman, Babiš a Okamura to umí, proto je jim veřejnost nakloněna Politici demokratického bloku se mají v tomto co učit a musí pochopit, že kvalitní volební projevy a programy jsou k ničemu, pokud nejsou podbízivé a nemají charakter jednoduchého receptu.

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: P. Zinga Datum: 6.12.2017 16:22

Pane Lukáši, blábolíte elitářské nesmysly. Věci a řešení složitějšími dělají intelektuální "experti", aby potvrdili svou výjimečnost. Navíc jim pomáhají lidé Vašeho ražení, doufajíce, že něco této výjimečnosti ulpí i na nich. Užiteční idioti.

Kam tato "expertisis" vede, lze vidět na Trojské lávce: experti došli k názoru, že lávka spadla, protože se přetrhla lávku nesoucí lana, pravděpodobně zkorodovaná....

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: Z. Lapil Datum: 6.12.2017 18:46

O lávce: odpověď se zkorodovanými a přetrženými lany je na úrovni odpovědi "auto nabouralo, protože sjelo ze silnice". Na to nepotřebujete experta, vidí to každý. Otázkou je, proč ta lana zrezla a proč auto sjelo ze silnice.

V principu jsou možné tyto odpovědi. Může za to chybný návrh, chybná realizace, chybná údržba či provoz a nebo taky chybný předpis. Snad každá vážnější havárie potřebuje kombinaci několika chyb.

Populární je otázka Koho zavřou, ale daleko závažnějším důvodem, proč pořádně zjistit, co PŘESNĚ a JAK se to stalo, je snaha, aby se to příště nestalo. Chybami, a to i cizími!, se člověk učí a spadlý most - to je zatraceně podstatná chyba.

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: Z. Lapil Datum: 6.12.2017 18:48

Doplněk (skoro) holou větou: malinkatej ďábel z Tankového praporu se ptal naprosto přesně: "Jak je to možné???"

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: Š. Apolen Datum: 7.12.2017 0:16

Naprosto přesně musí být zjištěno, proč lávka skutečně spadla. Udělat laboratorní pokusy, s přesnými odpověďmi na zadání. Odpovědět exaktně na každou možnou i nemožnou hypotézu. Například u zavěšeného mostu v Americe, zjistili, že ho zničil sice slabý, ale vytrvalý větřík z jednoho směru. Něco podobného, jako když letadlo vletí do úplavu, za před ním startujícím velkým letadlem.

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: Z. Lapil Datum: 7.12.2017 7:38

Ten most je skvělý příklad, jak se občas něco povede neodhadnout. Shodil ho sice docela slušný vítr, ale žádný hurikán - u nás máme takové několikrát do roka.

Psina je, jak - když už se něco ví - stačí obvykle jednoduché a levné opatření. Už jich moc není, ale u menších kotelen byly občas k vidění komíny - vysoké ocelové trubky, zajímavé tím, že na nich byl navařený ocelový pásek namotaný jako šroubovice. Proč? Protože vítr obtékající válec tvoří víry a ten válec rozkmitává a rezonance v kombinaci s únavou materiálu, to je hodně blbá... ééé, kombinace. Ten navařený pásek ty víry prostě rozbije a je po problému.

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: B. Lukáš Datum: 6.12.2017 20:01

Pane Zingo -

raduji se z toho, že i v mém pokročilém věku jsem ještě dosáhl titulu "užitečného idiota" a nermoutím se nad tím, že již nemohu být titulován chytrým a moudrým " broukem Pytlíkem".

Děkuji Vám za udělenou

poctu, s Vaším názorem nesouhlasím, ale vnímám ho a respektuji.

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: Š. Apolen Datum: 6.12.2017 23:46

Ono to s tou lávkou bylo jinak, pane Zingo ?

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: M. Mikulec Datum: 7.12.2017 10:32

Přesně, pane Zingo. Totéž dělá komplikovaně např. medicína: kdyby se profláklo, že se lidé jednoduše vyléčí správnou stravou, a přestanou předstírat, že mají jednu trávicí soustavu pro léky a jinou pro jídlo, (když se stejně všechno dostane do krevního oběhu), zdravotní průmysl by zkrachoval.

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2017 23:36

Nikoliv.

Volby vyhrávají jednoduché a snadno pochopitelné recepty a jednoduchá, snadno pochopitelná řešení. Jinak řečeno - volby vyhrávají hesla!

Mezi jednoduchostí a snadnou pochopitelností a faktickou správností v lepším případě, v horším jen "přijatelnou správností" není žádný vztah.

Každý problém má nejmíň jedno jednoduché, snadno pochopitelné, avšak špatné řešení (Murphyho zákon, jeden z mnoha).

Vysvětlit nejednoduché věci srozumitelně, s nedeformujícím zjednodušením je kumšt a někdy to nejde; zjednodušovat nelze pod jistou úroveň.

Re: Volby vyhrávají podbízivé a jednoduché recepty.:
Autor: Š. Apolen Datum: 6.12.2017 23:44

Vůbec nejlepší je, vymyslet si neexistující problém a nabídnout jeho řešení.

Je to dbdobné, jako ve 30. letech::
Autor: D. Stirský Datum: 6.12.2017 12:10

Pro Stalina byla horší sociální demokracie než němečtí nacisté. Chci tím říci, že pro různé lidi (např. z IVK) je člověk, kterého nazývají pravdoláskařem, dobroserem, sluníčkářem, havlojedem atp. horší, než Kanimůra a spol.

Re: Je to dbdobné, jako ve 30. letech::
Autor: V. Čermák 376 Datum: 6.12.2017 13:07

Nevím, jestli bych se měl začít srovnávat zrovna se Stalinem, ale pro mě skutečně Sluníčkáři a Havlojedi jsou ti nejhorší z nejhorších. Okamura mně samozřejmě nevadí, i když se všemi jeho názory nesouhlasím.

Re: Je to dbdobné, jako ve 30. letech::
Autor: M. Valenta Datum: 6.12.2017 14:09

Podle toho co tu plodíte byste měl.

Re: Je to dbdobné, jako ve 30. letech::
Autor: V. Čermák 376 Datum: 6.12.2017 22:07

Myslíte? Ale já vás nechci posílat na Sibiř, já vás pošlu v nejhorším do pr*dele....

Re: Je to dbdobné, jako ve 30. letech::
Autor: Š. Apolen Datum: 6.12.2017 23:51

Nejhorší na tom je, že žádní sluníčkáři a havlojedi neexistují. Jsou jen výplodem lidí, kteří musí mít na všechno nějaké heslo.

Re: Je to dbdobné, jako ve 30. letech::
Autor: P. Zinga Datum: 6.12.2017 16:23

Ale to mají pravdu!

Myslím, že o pravdoláskařích není třeba pochybovat, :
Autor: J. Kanioková Datum: 6.12.2017 17:33

že to jsou mimoni ! Z 99% jim chybí ekonomická a finanční gramotnost, a Zdravý rozum, čili předvídavost důsledků, tam též chybí..

Lebedí si v roli Pachatelů Dobra, ale na čí úkor to bude, to je pro ně vedlejší..

Re: Myslím, že o pravdoláskařích není třeba pochybovat, :
Autor: V. Čermák 376 Datum: 6.12.2017 22:11

Ale především jim to něco vynáší. Buď rovnou peníze, či zašívácké teplé místo, nebo pocit nadřazenosti nad tou "hloupou a nvzdělanou lůzou"....

Re: Myslím, že o pravdoláskařích není třeba pochybovat, :
Autor: Š. Apolen Datum: 7.12.2017 0:19

Myslíte Babiše, Čermáku.

Nabízet opravdová řešení lidem,:
Autor: I. Schlägel Datum: 6.12.2017 11:58

kteří slyší pouze na populistické kecy v délce jedné holé věty je poměrně kontraproduktivní. Ale zkoušet se to má pořád, jak praví klasik.

Jakýpak Pitomio extrémista - neo-nácek je to!:
Autor: P. Maleček Datum: 6.12.2017 11:43

Autor fikaně použil zprofanovaného pojmu extrémista, což je dnes kdokoliv, nedržící maistreamovou multikulti-geders-LGBT-inkluzo či Me Too lajnu, kořeněnou návozem islámských prý nešťastníků. Což mezi námi jsme my dole skoro všichni. Kdyby autor napsal, že Pitomio (soudem uznaná přezdívka Okamury) je neo-nácek, to by byla jiná. Přičemž neo-nácek se od nácka liší jen tím, že nahlas nevolá po likvidaci Židů. Což Pitomio aspoň veřejně nedělá. Ale jinak je vyznavčem nacismu, tedy nezkráceně nacionálního socialismu jak vyšitý.

Jen diktaturu proletariátu (samozřejmě pod jeho vedením) maskuje pojmem referendum a národnostní čistky pojmem ochrana českých zájmů. Pravda proti Ukrajincům, Vietnamcům, či obecně nehnědočernokožcům a neislamistům nic nemá, ale jen v podobě vykonavatelů prací o něž bílý ČR občan nemá zájem.

V čem dobře plave, jsou i polopravdy o islámu a Romech. Což jsou zajisté problematické oblasti, v kterých mainstream selhává. Zde však nabízí zcela nereálná řešení nadbíhající primitivně násilnickým jedincům. Což je jak okopírováno z Hitlerovy cesty k moci.

Ostaně to oštemplováno Pitomiovou spoluprací s komouši a despotickým Babišem. Povinností všech aspoň jakž tak demokratů, je se od téhle trojky (ruské) důrazně distancovat a za vzájemné spolupráce je při nejbližší příležitosti z parlamentně vládních funkcí nekompromisně defenestrovat.

Re: Jakýpak Pitomio extrémista - neo-nácek je to!:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 6.12.2017 13:52

Kdybyste nepoužíval vulgarity a hloupé urážky, možná by si váš příspěvek přečetlo více lidí. Takto si ho přečtou jenom ti, kteří si myslí totéž co vy sám a nikoho jiného nvíc už nemůžete přesvědčit., ikdyž nějaká zrnka pravdy by tam být mohla. Já je ale v tom hnoji hledat nebudu....

Re: Jakýpak Pitomio extrémista - neo-nácek je to!:
Autor: P. Maleček Datum: 6.12.2017 18:45

Chtělo by upřesnit co těmi vulgaritami a urážkami myslíte. Pitomio to být nemůže, legalitu tohoto výrazu schválil soud.

Re: Jakýpak Pitomio extrémista - neo-nácek je to!:
Autor: Š. Apolen Datum: 7.12.2017 0:24

Já bych také u Malečka našel nějaká zrnka pravdy, sice asi jiná, než Vy Čermáku. Jenže jak jste sám poznamenal, jsou obalena hromadou hnoje.

Re: Jakýpak Pitomio extrémista - neo-nácek je to!:
Autor: P. Zinga Datum: 6.12.2017 16:25

A ty, Malečku, seš rudý Spartakovec.