16.10.2018 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BERNSKÁ SMEČKA: World Dog Show Leipzig 2017Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 5.12.2017 18:55, přehled diskusí

Psí výstavu jsem nikdy nezažila:
Autor: M. Crossette Datum: 4.12.2017 17:46

ale ten frmol musí být neuvěřitelný. Při čtení jsem si snažila představit, jak se na výstavu sjíždělo 31000 psů :) Nejen těch aut, co psy vezlo, ale těch zabukovaných letenek, když se sjížděli z různých koutů země. A pak to ubytování - bylo v okolí tolik hotelů, kteřé (třeba kvůli výstavě) vyjímečně brali i psy? Jistě bylo hodně těch, kteří nepřijeli v karavanu či jiném obytném přívěsu? Prostě něco takhle velkolepého potřebuje tedy porádnou organizaci.Ale jak vidno, podařilo se. A také gratuluji k úspěchům vašich odchovů, to rozhodně musí potěšit.

Re: Psí výstavu jsem nikdy nezažila:
Autor: Z. Xerxová Datum: 4.12.2017 18:04

je to vícedenní akce - ale stejně je to šrumec. V září 2021 bude hostit světovou výstavu psů Brno. V roce 2014 tam byla evropská výstava - a tým organizátorů profíků i dobrovolníků obstál skvěle

Re: Psí výstavu jsem nikdy nezažila:
Autor: R. Menšíková Datum: 4.12.2017 21:55

Pokud jde o ubytování v hotelích, to si je potřeba zamluvit dlouho dopředu, zpravidla hned, jak se člověk rozhodne, že pojede. Hotely celkem psy berou. Světové a evropské výstavy bývají tři až čtyři dny, často bývají přidruženy ještě nějaké výstavy další. Pro organizátory to je jistě náročné, ale nezažili jsme zatím nikde žádné závažnější nedostatky.

Re: Psí výstavu jsem nikdy nezažila:
Autor: M. Crossette Datum: 5.12.2017 18:55

Děkuju oběma za dokreslení atmosféry :)

O.T.:
Autor: T. Zana Datum: 4.12.2017 16:51

V sekci aukce na Hadech je přehled toho, co v listopadu došlo. Prosím zkontrolujte si, jestli tam jste (prosinec bude až příště), případně se mi ozvěte nebo to už pošlete :-)

Re: O.T.:
Autor: T. Zana Datum: 4.12.2017 17:18

A už jsem uložila i vyúčtování.

Re: O.T.:
Autor: Z. Lika Datum: 4.12.2017 22:26

Děkuji, Zano!

výstavy :
Autor: M. Pajakerryková Datum: 4.12.2017 16:28

jsem měla ráda, jezdila jsem hodně, s Terrym i Nástěnkou, ale ted se mi už cosik nechce. Bohužel u kerrýků se hodně hledí na tituly takže asi s Deli budem muset něco vyběhat.

Příští rok bude evropská výstava v Polsku tak vezmu oba, i Chicka, to bude legrace.

Jinak moc gratuluju k úspěšnému odchovu!!!

Re: výstavy :
Autor: Z. Lika Datum: 4.12.2017 19:57

Ahoj Pájo, ráda tě vidím :-) A ráda čtu, že plánujete výstavu!

Re: výstavy :
Autor: R. Menšíková Datum: 4.12.2017 22:03

V Polsku byla v roce 2006 světová výstava, v Poznani. Tehdy bylo asi o 10 000 psů méně, než letos v Lipsku. Byla to první světová výstava, na které jsme byli. Chodili jsme se dívat každý den, nejen ten náš výstavní, bylo pořád něco zajímavého.

Milá Radano:
Autor: D. Ruščáková Datum: 4.12.2017 15:12

nejdřív moc a moc gratuluju k úžasným výsledkům psů z vašeho chovu - už dva světoví šampioni! A plno dalších titulů pro plno dalších pejsků:)) Klobouk dolů, za tím vším je plno práce, nervů a taky peněz - jen objíždět ty výstavy...

Já jsem zatím ještě na psí výstavě nebyla, byť po Maxovi už jsem měla psy, kteří by na výstavy jít mohli - a Daník a Ari by se v konkurenci jistě neztratili. Jenže mě tato stránka chovatelství strašně nebaví a vlastně jsem i poctivě varovala chovatelku, od které jsem si brala Ari, že na výstavy chodit nebudeme. Nevadilo jí to, měla hodně jiných želízek v ohni:)) Přestože vím, že posuzování bývá subjektivní, v chovech různých plemen se tak podporují různé nezdravé trendy (chudáci sraženým hřbetem takřka zmrzačení němečtí ovčáci a jiná plemena), oceňuju, že se výstavy konají a chovatelé se tak mohou prezentovat. Nelíbí se mi ten kolotoč - ale ráda si koupím psa z dobrého chovu... a chovatel ty výstavy potřebuje.

Navíc si myslím, že plemena psů jsou nedílnou součástí kulturního dědictví lidstva a měla by být zachována. Na to jsou potřeba jak zodpovědní chovatelé, tak zodpovědní majitelé - tedy lidé, kteří si od chovatelů pořizují jejich psy:)) (A pak je dál nesmyslně nemnoží, ale to je jiná debata) Kdybych někdy chtěla bernského honiče, tak bych určitě počkala na vaše štěně! :)

Re: Milá Radano:
Autor: R. Menšíková Datum: 4.12.2017 22:17

Děkuji za slova uznání. Já taky netrvám na tom, aby majitelé s našimi štěňaty jezdili na výstavy, nejdůležitější je, že se mají dobře. Chápu, že v tom každý zalíbení nenajde, ale jestliže někdo jezdí a daří se mu, potěší to. S tím subjektivním hodnocením to je pravda, bohužel ne vždycky to je spravedlivé, ale s tím se musí počítat.

Honiči jsou nádherní :-):
Autor: E. Šusová Datum: 4.12.2017 11:43

a víc pohromadě, to je pokoukáníčko.

Jestli můžu - zeptám se - není poslední dobou i u honičů trend k mohutnějším postavám? nebo se mi to jen zdá?

Re: Honiči jsou nádherní :-):
Autor: Z. Yga Datum: 4.12.2017 12:36

Jo - zrovna jsem se dívala na fotky a říkala si, že jsem si berňáčky představovala více éterické ...

Re: Honiči jsou nádherní :-):
Autor: E. Šusová Datum: 4.12.2017 13:27

No jsou. Ti co znám jsou. lehkonozí štíhlí a velmi elegantní, prostě šlechtici. Tuhlenta varianta - pro mě teda novinka - to je tank, to není atlet.

Re: Honiči jsou nádherní :-):
Autor: R. Menšíková Datum: 4.12.2017 13:21

Je to tak, dostávají se docela často na horní hranici výšky a poněkud se přeceňovaly vyvinuté hrudníky. To ale neplatí v zemi původu, ve Švýcarsku se do chovu vybírají jedinci, kteří jsou co nejblíž optimální výšce, tedy uprostřed rozpětí daného standardem (rozpětí je u psů 49 až 59 cm v kohoutku, u fen 47 až 57 cm). Švýcarští rozhodčí mají rádi lehké typy. Ráda jezdím na švýcarské klubové výstavy, od našich se hodně liší, ale jde tam hlavně o psy, na efektní předvedení se nehraje.

Re: Honiči jsou nádherní :-):
Autor: E. Šusová Datum: 4.12.2017 13:26

Hmm já jsem si to myslela. Škoda, ubírá jim to dost na eleganci a kráse. Líbí se mi berňáčci tak jak mají být. Berník nemá být jak malej bernardýn. Tož aspoň, že v zemi původu to drží. Zdravím a drbu smečku.

Re: Honiči jsou nádherní :-):
Autor: Z. Yga Datum: 4.12.2017 13:54

Ono to bude asi i módností a kdo co preferuje. I u německých pinčů se před šesti lety prosazovaly hlavně robustní typy (tudíž tam se Brooke vůbec nechytala, ač osvalená byla dobře), ovšem za rok jsme byly s Terkou mrknout na mezinárodní výstavě, a tam zase vyhrávali rachitici (a tam by byla Brůča zase na chvostě) ... jak je to teď netuším, neb to už nesledujeme.

Re: Honiči jsou nádherní :-):
Autor: Z. Jenny Datum: 4.12.2017 19:52

Tak takhle by se mi to líbilo. Ještě, že mají ve Švýcarsku zdravý rozum.

Máš obdivuhodnou smečku, jsou to velmi elegantní psi a ještě k tomu s nimi bezvadně pracujete. Kloubouček dolů. Díky !

Parádní fotky:
Autor: T. Zana Datum: 4.12.2017 10:15

Taková výstava, to musí být zážitek :-) A oceňuji, že je to velmi aktuální výstava, mimochodem - byli byste bývali vážili tu dalekánskou cestu do Jižní Ameriky? Je to vůbec reálně proveditelné (teď nemluvím o financích, ale kvůli psům)?

Re: Parádní fotky:
Autor: R. Menšíková Datum: 4.12.2017 13:47

To ne, my jezdíme jen po Evropě, autem, to nám stačí. Jinak je to proveditelné, létá se, menší plemena dokonce mohou cestovat na palubě s majitelem.

Tihle honiči:
Autor: Z. Lika Datum: 4.12.2017 8:53

mají výhodu, že není nutno je česat a vymýšlet střihy, vypadají přirozeně a moc hezky.

Jako první mě při tom množství účastníků napadalo - tam musel být randál! A honiči mívají takový vydatný hlas... Jestlipak se vytí a jiné nežádoucí hlasové projevy strhávají při hodnocení? Anebo je naopak porota ráda, když psa slyší? Hodnotí se vůbec kvalita hlasu?

Díky za fotky, které přibližují atmosféru. A Kjostovi to opravdu sluší, tohle je opravdu fešácké plemeno.

Re: Tihle honiči:
Autor: R. Menšíková Datum: 4.12.2017 14:03

No, ticho tam není, ale psi jsou na výstavy zvyklí, takže nevyjí. Honiče jsem vůbec neslyšela na výstavě hlásit, to si nechávají do lesa. Hlas se na výstavě vůbec nehodnotí, v kruhu psi jsou (tedy mají být) zticha. Někdy se (zejména kluci) pustí do křížku, při tom samozřejmě štěkají, ale to musí majitel nebo handler zvládnout dřív, než si toho rozhodčí všimne, nemá to být, rozhodčí může přistoupit k diskvalifikaci.

S tím typem honičů, každý rozhodčí upřednostňuje něco jiného. Ale zásadní je správná stavba těla a hlavně mechanika pohybu, tam se chyby ukážou, líbivost není to nejdůležitější. Když je pes využívaný lovecky (a to Kyösti je, majitel je lovec a rozhodčí u zkoušek), má vysportovanou svalnatou postavu, protože toho naběhá v hornatém terénu opravdu hodně.

Asi by se mi líbila:
Autor: Z. Matylda Datum: 4.12.2017 7:32

výstava sledovaná online. Já jsme si výstavu zkusila a bohužel musím říct, že to nezaujalo psa ani mne. To musí být koníček a já mám jiné, pes je pro mě "jenom" společník :)

Re: Asi by se mi líbila:
Autor: R. Menšíková Datum: 4.12.2017 7:45

Ono to vystavování patří k chovu, z webovek a facebooku se o chovateli sice také ví, ale přece jen není to na vlastní oči...

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 4.12.2017 6:24

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Dík za krásnou výstavní zprávu z Lipska - byť zažitou z tepla domova. A gratulace k úspěšnému odchovu.

Já koukla na dogy a projela pochopitelně jejich výsledky. Bylo jich vystavováno hodně - překvapila mě docela malá účast našich chovatelů i odchovů. Účast na těchto akcích mě neláká - ani se psem, ani jako divák. My raději nějaký ten výletík daleko od lidí :o)

Re: hezký den:
Autor: R. Menšíková Datum: 4.12.2017 7:01

Tomu opravdu rozumím; onehdy před lety, shodou okolností právě v Lipsku, jsme čekali na závěrečné soutěže, což byla poměrně dlouhá záležitost, jelikož do kruhu se nastupovalo podle abecedy a pro naše plemeno se ještě používal kratší název, pouze bernský honič, nikoliv švýcarský honič - bernský honič, jako dnes. Jak jsme tak čekali a čekali, rozhlédla jsem se po hale - zrovna kolem nás byla samá dlouhosrstá plemena a majitelé je všemožně upravovali (i zakázanými způsoby) - a blesklo mi hlavou "proboha, co já tady vlastně dělám"? Tehdy jsem si začala výstavy vybírat, jezdíme rádi do zahraničí a spojujeme výstavy s výlety, potkáváme se s přáteli a je to mnohem zábavnější...