23.10.2018 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Volba pro SofiiVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 1, poslední: 30.11.2017 12:27, přehled diskusí

No jo,:
Autor: J. Jurax Datum: 30.11.2017 12:11

humanoidních robotů jsou scifi plné.

Ono snad by humanoidní roboti hodně podobní člověku by uplatnění měli; napadá mne v nemocnicích, domovech pro seniory etc. - je lepší, když o jednoho pečuje pohledná robotka či roboťák než nejspíš výhodnější krabovitá technicistní příšerka.

A že se kolem toho bude všelijak politicky i aktivisticky blbnout je nasnadě, neboť na rozdíl od lidského poznání je lidská blbost nekonečná.

Založíte neziskovku na obranu robotích práv, vycucáte na tento bohulibý účel nějaké prachy od státu a od EU a máte nadlouho vystaráno téměř bezpracně, akorát budete muset hodně blbě žvanit do médií (blbějc než vám podobní, aby si vás všimli) a semtam sehnat nějaké pošuky na demonstraci (ale pošuků je vždycky dost) - až do té doby, než stále inteligentnější roboti sami uznají, že o lidská práva nestojí, a jako zbytečného a neproduktivního, parazitického jedince vás vytřídí k ekologické likvidaci. Ale dnešní mladá generace by ještě mohla mít s těmi robotími právy do důchodu vystaráno, ono to s tou komplexní umělou inteligencí zas tak fofrem nepůjde.