21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Běženci na cestě do EvropyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 20.11.2017 19:55, přehled diskusí

Stejný problém pod trochu jiným úhlem pohledu.:
Autor: V. Student Datum: 20.11.2017 15:58

Autor popisuje známý problém migrace a přelidněnosti svým pohledem. Ne špatně, díky za tenhle úhel pohledu.

Ale taky píše, že "...s nějakou přijatelně konstruktivní vyhlídkou na řešení těch otázek v rozumném čase směrem vpřed moc nepochodím.". Autor se domnívá, že disponuje "konstruktivní vyhlídkou na řešení"? Žádná není. Konstruktivní totiž znamená akceptovatelné, použitelné řešení. My už máme jen teoretická. Prakticky ale nejde použít žádné z nich. Můžeme to jen sledovat.

Abych nebyl špatně pochopen - jako problém nevnímám klimatické změny, jako problém vnímám migraci, odůvodňovanou tu válkami které jsme způsobili my, tu chudobou a nemocemi, které jsme zavinili my... Co jsme tam vlastně, doprčic, nezavinili? Já vím. Zavinění,vina. To je opravdu mocná páka. Problém viny jsme se naučili zneužívat pro své vlastní zájmy. Neodpouštíme, proč taky, to není prozíravé, že?. A hůř, naší vlastní vinu neprožijeme a nesdělíme, protože budeme dobře vědět, že by druhým sloužila tak leda jako páka na nás. A tak je vidíme u soudu, ty Rathy, Nečasy a jejich ženy, jak lžou a nic nepřiznají, protože nic horšího než přiznání neexistuje. Vina není důležitá, hlavně se nepřiznávat. Nikdy a k ničemu...!

Ale dobře nám tak.

Bože, další bojovník proti změně klimatu.:
Autor: P. Zinga Datum: 20.11.2017 15:28

Moře nestoupá nad obvyklou míru, Země je dnes zelenější než před 30 léty a teplota, no tak teplota je stále ještě 0,2°C pod "ideální teplotou", která má činit 15°C.

Žádní klimatičtí uprchlíci, docela pochopitelně se snaží z přeplněného kotle za lepším. Kotel je sice plný, ale hrnec se žrádlem poloprázdný. Naplnit ho dá práci, že?

"Rusko podporuje mj. al-Asada, :
Autor: J. Kanioková Datum: 20.11.2017 13:28

který v prezidentské funkci zřejmě osobně zavinil současný kritický stav v Sýrii." - NEOBJEKTIVNÍ !

Čím to tam začalo ? Demonstracemi v 2011, proč?

Fakta, problémy tamní lokality, kdy se houfně sestěhovávali lidé ze zemědělských oblastí do měst, kde nenacházeli solidní obživu 1. VODA - Pochopení Sýrie - http://jdem.cz/bu4g67 ...... Tisíce syrských zemědělských rodin bylo nuceno se stěhovat do měst - http://jdem.cz/cs28m3 ...... Sucha, která předcházela syrské občanské válce byla pravděpodobně nejhorší za období 900 let - http://jdem.cz/cs28u4

Úloha cen potravin v syrské krizi a cesta vpřed - http://phys.org/news/2015-10-role-food-prices-syrian-crisis.html.. Rovněž tak vliv působení Muslimského bratrstva.

2. Nevraživost vůči Asadovi z důvodu - Katar-Turkey potrubí - https://en.wikipedia.org/wiki/Qatar-Turkey_pipeline .... Katar usiluje o plynovod do Turecka - http://jdem.cz/cs27z5

VŠECHNY africké státy:
Autor: A. Alda Datum: 20.11.2017 12:30

mají nižší hustotu obyvatel než VŠECHNY evropské státy, včetně těch subarktických.

Jak to tedy příjde, že z méně hustšího prostředí proudí lidé do prostředí mnohem hustšího?

Co kdybychom jim tedy tu Evropu uvolnili a šli do jejich původních domovů, kde budeme mít "lebensraum" mnohem větší? A oni ať si tedy žijí tady, když sem tak chtějí; ale bez nás.

Re: VŠECHNY africké státy:
Autor: M. Valenta Datum: 20.11.2017 16:10

To se ošklivě pletete generále s tou hustotou obyvatel.

Re: VŠECHNY africké státy:
Autor: A. Alda Datum: 20.11.2017 16:11

Uvedete příklad mého omylu?

Myanmar se vydal správným směrem, vyhnání ilegálů:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.11.2017 11:44

do země původu. Lze jen doufat, že se to podaří, i když ilegálům se, samozřejmě, zpátky nechce. ALE kdyby nechtěli násilně tvořit islámský stát ve státě budhistickém, nemuselo k tomu dojít.

Souhlas.:
Autor: A. Alda Datum: 20.11.2017 12:33

Jenomže buddhisti věří v reinkarnaci a proto jim nedělá problém někoho zabít - vždyť se podle nich stejně vzápětí narodí znovu. U nás se však tento buddhistický lidový odpor jen tak snadno neprosadí, protože my víme, že když zabijeme muslima, posíláme ho rovnou do pekla, a to na věčnost.

:-)):
Autor: A. Nový 840 Datum: 20.11.2017 13:45

Snad do ráje, kde ho čeká 72 stařen, pardon, panen.

Bulharské Národní shromáždění odhlasovalo:
Autor: M. Krátký Datum: 20.11.2017 11:00

že nově postavené oplocení státní hranice je strategické zařízení státu a tak se k němu nikdo nesmí ani přiblížit - jenak riskuje blokovou pokutu na místě od 500 do 1000 leva - viz :

http://dnes.dir.bg/news/granitza-ograda-strategicheski-obekt-26596744?nt=4

Není divu - :
Autor: J. Kanioková Datum: 20.11.2017 12:15

pašerácké gangy se snaží - ze září -

Na hranicích Německa a Polska přibývá migrantů, spekuluje se o nové trase - http://jdem.cz/dmjg52

Bulharům hlubokosklon, že si dokázali toto prosadit..

Ten mesiášský-spasitelský komplex musí Evropa,:
Autor: J. Fridrich Datum: 20.11.2017 10:02

Ten mesiášský-spasitelský komplex musí Evropa, hlavně Německo, Francie, Anglie rychle ukončit, Amerika již započala.. Pomoci desítkám milionů Arabů, muslimů, Afričanů - ale také Řekům a dalším po celém světě prostě nejde. Je to cesta k sebezničení. Tato cesta zničí krásnou Evropu s její civilizací a zničí životy našich dětí a vnuků..

Řešení je známé - a je NUTNÉ, je ale podmíněné radikální změnou na vrcholu vedení EU a USA. Evropu zachrání jen okamžité uzavření jejích vnějších hranic a ODSUN většiny arabských muslimů. Mám na mysli nejen těch z této imigrantské vlny, ale několik milionů evidentně nepřátelských muslimů kteří přišli do Evropy v minulých desetiletích a NECHTĚJÍ se integrovat do naší civilizace. Jak dopadla integrace těch poválečných pozvaných k rekonstrukci Evropy a jejich dětí a vnuků přece víme a vidíme - jen vedení EU to nevidí a stále blábolí o integraci. Oni si již brzy začnou brát to, co chtějí. Islám je primitivní, nepřátelský, agresívní, nesnášenlivý STŘEDOVĚK. Přichází vyspělou euroatlantickou civilizaci opanovat a zničit. Tolerance je krásná věc, ale ne ke všemu. K fašismu, komunismu, nepřátelskému islámu nelze uplatnit..

Re: Ten mesiášský-spasitelský komplex musí Evropa,:
Autor: V. Student Datum: 20.11.2017 16:03

Doufám, že nemáte pravdu:-) Tedy že "Evropu zachrání jen okamžité uzavření jejích vnějších hranic a ODSUN většiny arabských muslimů.". Protože jestli ji máte, je po nás veta. Protože NIKDO neuzavře hranice, a už vůbec se nenajde NIKDO, kdo by odsunoval muslimy. To se opravdu bohužel nestane.

To máme z té tzv. rozvojové pomoci.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 20.11.2017 9:49

Na místo úživnosti, Afrika vytváří hladomory a protože v Evropě je více potravin, než můžeme sníst, útočí na nás vyděračské televizní šoty, abychom jim přispěli. No a my to desetiletí děláme, takže přežijí všechny děti (zejména když B. Gates přispěje na jejich očkování). Co se té "migrační" krize týče, no tak v Africe se rozhodli, že už nebudou čekat až jim z toho "ráje" pošlou nějaké jídlo, ale budou žít v tom ráji přímo. To je celé. Řešení? Přesměrovat tzv. rozvojovou pomoc na naše potřebné, místo do Afriky a samozřejmě trvat na legálnosti příchozích. A v Africe a případně Asii nechat, ať si tam dělají, co chtějí.

Zavřit hrancie!:
Autor: Senil Datum: 20.11.2017 6:12

Tahle migrace bude pokračovat po další desetiletí. Islámský svět a Afrika populačně neudržitelně rostou. A vyčerpává se prostor kam má růst.

Důvodem jejich chudoby je jejich primitivní a zaostalá kultura, kterou si ale sebou přináší.

Nedokážeme muslimy a afričany ochránit před jimi samými. Můžeme se zachránit pouze my před jejich násilím.

http://www.epshark.cz/clanek/95/muslimsky-svet-predstavuje-permanentni-uprchlickou-krizi

Smysl by mělo, kdyby se stát rozhodl:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 20.11.2017 4:44

pro podporu natality v tradičních rodinách.

Co já vím, třeba přídavek na dítě ve výši deseti procent platu manžela. Myslím výslovně manžela. A jen manžela. Deset procent proto, aby to byla pobídka stejné váhy u všech sociálních skupin. A z platu, to snad ani nemusím zdůvodňovat, že ne ze součtu sociálních dávek. Z platu.

Peníze na tento příspěvek by se daly získat třeba zrušením rodových, (ani se mi nechce psát pohlavních) a podobně obskurních oborů na vysokých školách.

Re: Smysl by mělo, kdyby se stát rozhodl:
Autor: T. Kočí Datum: 20.11.2017 10:39

Kdyby evropané se množili tak jako černoši v Africe, na Zemi nás už bude 15 mld.To by svět zachránilo? Naopak, pravdu má ten, kdo říká, je třeba nechat tomu přirozenější vývoj. (nekrmit).Je to kruté, ale současný vývoj ne ?

Já se obávám,:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.11.2017 12:23

že moderní výchova nenadržuje rodičovství. Feministky a mamánkové přece mají právo si užívat.. :( Volný sex, kariéra..

:-)))))))))))))))):
Autor: L. Bystrý Datum: 20.11.2017 14:54

Situace:
Autor: I. Spálený Datum: 20.11.2017 2:50

Asi každému chytřejšímu člověku už je jasné, že se předpoklady výsledků rozvojové pomoci třetímu světu v dohledné době nenaplní. Naopak oblasti zničené 2. světovou válkou, Evropa a východní Asie, prosperují. Ale i v ČR socialistické experimenty posledních let boje s chudobou její počty vyloučených lokalit zdvojnásobily. Aktuální koncept světa se ukazuje neudržitelně chybný.

Teď jsou dvě možnosti. Buď budeme dalších 40 let blábolit o rozšířených lidských právech, multikulturalismu, globalizaci a jedné světové vládě. Evropa se během této doby vypaří ve všech svých podobách. A s ní i všechny tyto myšlenky. Stejně jako u 40 let komunismu.

Nebo se si přiznáme, že reálný svět se nemůže přizpůsobit nám, pouze my jemu. Pak se přizpůsobíme realitě a zkusíme něco nového, funkčního.

Dnešní politici řeší pouze teoretické principy rovnosti. Zda má stát zrovnoprávnit homosexuální rodiny, jak zvýšit zaměstnanost žen, jak zlepšit situaci samoživitelek, atd. Přitom hlavním problémem Evropy je klesající porodnost a všechna tato "řešení" situaci jen zhoršují. Ale protože je náš koncept světa nefunkční, jsou nefunkční i všechna naše řešení.

Kdyby jen teoretické principy rovnosti. :
Autor: J. Kanioková Datum: 20.11.2017 13:09

Lídři EU se sjeli na summit do Švédska, přijali pilíř sociálních práv - https://zpravy.idnes.cz/evropska-unie-eu-socialni-summit-goteborg-svedsko-tusk-pj3-/zahranicni.aspx?c=A171117_151935_zahranicni_fka#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

To se tam jeli "učit" ?

Švédsko ztrácí titul jako nejvíce sociálně spravedlivá země EU - https://samnytt.se/sverige-forlorar-titeln-som-eus-mest-socialt-Malmö - Na několika předměstích se asi polovina obyvatel obává jít ven.- http://www.friatider.se/h-lften-av-f-rortsbor-r-dda-f-r-att-g-ut

-land/

Re::
Autor: J. Kanioková Datum: 20.11.2017 13:13

(Mar) sen o humanitární velmoci -

https://samnytt.se/mardrommen-om-den-humanitara-stormakten/

3 švédští policisté (všechny ženy) nemohou zadržet osamělého uprchlíka -

https://www.youtube.com/watch?v=YoqXLbchg6Y&app=desktop

"Calamity Jane," manželka Wild Billa Hickoka by ho:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.11.2017 19:55

zaručeně zadržela jednou pro vždy!