16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

SVĚT: Je Čína naše budoucnost?

Tím nemyslím zrovna sebe anebo konkrétně nějaké osoby. Tím myslím naši „západní“ civilizaci. A myslím to naprosto vážně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Alda 14.11.2017 11:47

Přezaměstnanost

je typickým projevem marxistického socialismu. Hlavní cíle marxistického socialismu jsou totiž dva:

1. práce pro všechny

2. vybudování komunismu

J. Lukavsky 14.11.2017 18:08

Re: Čína a volný trh

No já když jsem nakoukl do NDR (tedy ještě za souha Ulbrichta) tak mě velice překvapilo, že tam byly soukromé hospody, obchůdky, řemeslníci, zemědělci..... jen velké továrny obchoďáky a banky byly státní. Přitom se Dederóni tvářili hrozně uvědoměle, řekl bych, že byli jako ředvička, navrch rudí, uvitř bílí. Ten mix asi fungoval lépe nežli ty naše Jednoty a proto se z NDR pašovaly záclony, já si přivezl botky.

J.L.

D. Polanský 14.11.2017 10:12

Pokud vím

zelení, gender, LGBT, feministky, neziskovky atd. se považují za pravičáky a fest nadávají na levičáky. Tak teď mám v tom chaos.

J. Schwarz 14.11.2017 10:48

Re: Pokud vím

Tak toho jsem si opravdu doposud nestačil všimnout. Zelení se chvíli - za Bursíka - částečně jako napravo tvářili, všechny ostatní vámi vyjmenované party se samozřejmě nehlásí k tradiční levici, ale k té "nové". Takový Dienstbier není stejný levičák jako Skála, kdepak, blbec je to o dva řády větší! I když u té tradiční levice jde o z nouze ctnost. Hlásá stejné idiocie jako ta nová, ale neměla na jejich realizaci prostředky. Byla jednoduše zkostnatělá, nevýkonná, nezapojovala přirozenou lidskou motivaci. Ta "nová" levice těží z efektivity kapitalismu a své idiotské koncepce realizuje a pokud uspěje, dopadne Evropa hůř než po druhé světové. Tehdy byla rozbitá, ale s potenciálem obnovy. Po "kulturní revoluci" se vrátí před středověk, všechno "politicky nekorektní" bude zničeno a krajem se budou potulovat hlasatelé nového "evangelia". Čínští turisti se na to budou koukat z pomalu letících vyhlídkových letadel, které se budou k Zemi snášet z hotelů na oběžné dráze, údivem jim vypadnou oči z důlků a neuvěří historikům, že tihle Evropani kdysi Čínu, Indii a Afriku prakticky ovládali - až se z toho zbláznili.

B. Rameš 14.11.2017 9:51

Konec dějin se nekoná.

Civilizace vznikaly a zanikaly s neúprosnou pravidelností jako geologické útvary (jen asi milionkrát rychleji) a k našemu nemilému překvapení se tento proces kvůli nám nezastaví. Zbývá jen zkusit to nějak přežít.

P. Vaňura 14.11.2017 13:51

Když to nepůjde jinak, je třeba nového Vůdce!

B. Rameš 14.11.2017 17:23

Re: Když to nepůjde jinak, je třeba nového Vůdce!

Noo, Vůdcovi oddaných poddaných obvykle zrovna moc nepřežije...

J. Pražák 14.11.2017 9:30

Výborně napsáno

„...kombinaci židovsko-křesťanské víry, technických základů a vědomostí...“ současní EUrovůdci doplnili multimuslikultigenderpolitkorektností, překrucováním zákonů (§§ 260 261 tr. z. a § 5 zákona o církvích, rozsudku Evropského soudu pro lidská práva, Strassbourg, ze dne 13. února roku 2003, dle nějž je uplatňování práva šaríja neslučitelné s demokracií. ( Případ Refah Partisi vs. Turecko, aplikace č. 41340/98, 41342/98, 41343/98 a 41344/98, , dle článku 11, Úmluvy listiny Lidských práv, pro nesoulad pravidel trestního práva, nerovnoprávného postavení mužů a žen a zasahování do soukromého i veřejného života na základě náboženských předpisů.).

Vyhledejte si základní rysy diktatur 1. pol. 20. století a porovnejte s dnešním vládnutím EU v době po Lisabonské smlouvě. Budete překvapeni, kolik shodného naleznete.

Bruselský EUrosocialismus, národní socialismus , "reálný" moskevský socialismus, korporativní socialismus,... To je skoro jedno. Všechno jsou to totalitní režimy, které znásilňují svobodný život, přikazují, zakazují, prostě škodí. Rozdíl je pouze v tom, že dnes byla vylepšena technologie moci. Dnešní EUrovůdci nepotřebují černé ani hnědé košile s pendreky a zbraněmi, stačí jim k výkonu moci Lisabonská smlouva, dotace,.... Tím získali i hodně přívrženců, kteří jsou napojení na tento nekalý byznys s dotacemi, imigranty,.. Pouze se začala dávat přednost méně násilným technologiím prosazování oficiální moci. SA a Rudé gardy byly nahrazeny "neziskovkami", "hnědé košile" "aktivisty". Demagogie zůstává stejná. Cíle stejné....

A. Alda 14.11.2017 9:34

Jo.

Je to tak. Pomocí vědeckých poznatků o chování mas (sociologie) i myšlení jednotlivce (psychologie) dokáží demokracii využívat ještě lépe než totalitu. Vidíme to při každých volbách.

J. Pražák 14.11.2017 9:44

Re: Jo.

A ještě když se volí 2 dny a urny i volební místnosti jsou "zapečetěny" plastovou páskou, kterou odlepí a přilepí zpět malé dítě... Obdobně to asi vypadá při sčítání hlasů a sumarizaci výsledků...

Já chodím volit až druhý den, protože se bojím, aby se mému volebnímu lístku přes noc něco nestalo...

M. Krátký 14.11.2017 9:55

Re: Výborně napsáno

naprostý souhlas - stačilo však jen napsat, že ZA VŠECHNU BÍDU SVĚTA MŮŽE LEVICE

J. Pražák 14.11.2017 10:33

Re: Výborně napsáno

To zase přeháníte. Může za ní i "nenažranost", ať už prvních kapitalistů v 19. století, kteří neměli soucit s dělníky, kteří pracovali 14 hodin denně, ale hlavně hloupost lidí kteří skočí na špek těm pachatelům dobra, nejlépe za peníze jiných. Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. A dnešní šílená multikultipolitkorektnost je toho názorným příkladem.

J. Schwarz 14.11.2017 10:57

Re: Výborně napsáno

Skoro jste to - i když nechtěně - vystihl. Pravice totiž nikoho nehoní do houfu jako levice. Veškeré institucionální násilí je kolektivistické a kolektivismus je především levičácký. Kravice vytváří společenství dobrovolná, levicové "kolektivy" jsou výsledkem donucení. Kdyby totiž vznikaly na bázi dobrovolnosti, sdružili by se v nich jen vyčuránci, neschopní břídilové a idealisté se spasitelským komplexem. Jedni by chtěli řídit, druzí užívat "solidarity" ale pracovat by z nich nechtěl nikdo. Kdepak, ne pravičáci vykořisťují levičáky, přesně naopak to je, pane Miroslave! Proto taky "tábor Míru" zatarasil svoje hranice především zevnitř, aby se mu dojné krávy nezatoulaly.

R. Langer 14.11.2017 11:13

Re: Výborně napsáno

Tak znáte to, kapitalismus je o vykořisťování člověka člověkem, zatímco v socialismu je to přesně naopak. :-D

R. Morava 14.11.2017 10:16

Re: Výborně napsáno

Ano, je to tak. Rozdílů mezi bolševiky a eurosocialismem je poměrně málo a popsal jste je dobře.

J. Chaloupka 14.11.2017 9:20

Když budeme mít štěstí, tak umřeme dříve.

Ostatně ještě pamatuji ty hladomory v Číně, ale jak to tak bývá, stačí kamínek a spustí lavinu. V Číně dovolili prodávat přebytky z vlastních zahrádek a kde to skončilo.

J. Chaloupka 14.11.2017 9:15

Ano, primitivům jsme dali technologie, léky a jídlo.

Ale už jsme jim neřekli, za cenu jakého utrpení našich předků tohle všechno vzniklo. I proto si myslí, že tady rostou peníze na stromech.

D. Stirský 14.11.2017 9:15

Nevím, zda jsme v krizi.

Je to stejné, jako když se říká, že alkohol pijí stále mladší. Bylo-li by tomu tak, museli by již dnes chlastat kojenci. K Orwelovi, jehož různí lži-nenávistníci rádi citují, aby ukázali, jak je náš svět blízký jeho 1984: Kamarád mně upozornil, že byl výrazně levicový, ba dosti marxistický. Jen se mu nelíbil stalinský systém. Vlk a spol. by jej utopili na lžíci vody, žil-li by. A po nedávném návratu z Andalusie jsem si uvědomil, že naše civilizace je ze základů anticko-židovsko-křesťansko-arabských, s tím nic nenaděláme. Ovšem velmi bych si rozmyslel, zda bych Vlkovi st. - jsa dobrovolníkem v jedné neziskovce - jako seniorovi poskytl v programu adopce seniorů jakoukoli pomoc. Vždyť by pocházela z marxistické, levicové neziskovky tjící z darů a hlavně z grantů od veřejného sektoru. Správně pravicově orientovaný žádnou pomoc nepožaduje, stará se o sebe sám.

J. Pražák 14.11.2017 9:39

Re: Nevím, zda jsme v krizi.

Máte nereálný, fanatický pohled na svět, pravděpodobně z nedostatku vzdělání v oblasti historie a náboženství. Uniká vám, že za vlády islámu v Andalusii byli křesťané méněcenní obyvatelé (dhimmi), platili daň za život. Ty památky, které jste viděl zůstali proto, že křesťané nezničili vše předchozí po reconquistě. Uniklo vám, že za 5 let od příchodu muslimů na Iberský poloostrov (r.711) ovládli většinu území. A již v r. 732 je Karel Martel porazil v bitvě u Tours. Dnes se islámské nebezpečí šíří daleko rychleji a jak se dobývá území od muslimských fanatiků zpět si můžete ověřit na foto z Rakka, Aleppa,... Chcete mít Evropu v obdobném stavu?

R. Morava 14.11.2017 10:12

Re: Nevím, zda jsme v krizi.

Myslím že pan Vlk o pravici nenapsal ani slovo, i když nadává na levici. A myslím si že kapitalismus 18 století není to co by tu chtěl mít dnes. Je samozřejmě špatné házet do kanálu všechny neziskovky. Třeba Charitu běžně vidím rozvážet obědy a starat se o staré lidi.

Nicméně neziskovky nemají co vrtat do politiky, tím spíš pokud jsou placené z našich daní či zahraničí, což dělají. Uchylárny typu Me too jsou skutečně nechutný hon na čarodějnice. Stejně jako nerespektování demokratické volby Trumpa. Ale dobrá, možná pan Vlk přehnaně zdůrazňuje výhody kapitalismu. Je jasné že vše se vyvýjí, proto podstatný není kapitalismus, ale demokracie. Toou ale není současný tzv. levicový liberalismus.

Takže stručně, máme tu demokratický deficit, kdy zákony a vláda evropských zemí jsou podřízeny tzv. levicovému liberalismu, který nemá se svobodou nic společného, naopak je skoro horší než bolševický komunismus. Heterosexuální Evropan, tedy většinový platič daní je naprosto omezen zákony, třeba jen bránit svůj životní prostor. A to je odporné.

Já v roce 1989 nedemonst

J. Schwarz 14.11.2017 11:05

Re: Nevím, zda jsme v krizi.

Drobný rozdíl mezi kapitaismem - i tím z 18-ho století, a socialismem by tu byl. Ty dělníky, pracující 14 hodin denně nikdo z venkova nepřivezl v dobytčácích a ve fabrice je nehlídaly stráže. Narozdíl od "pokrokových" sovětských táborů na Sibiři, že...

J. Schwarz 14.11.2017 11:01

Re: Nevím, zda jsme v krizi.

Tak od vás bych se "adoptovat" nenechal, ani kdybych byl stoletý kvadruplegik bez příbuzných.

V. Vlk 14.11.2017 14:23

Re: Nevím, zda jsme v krizi.

No, pane Stirský, ten starý Vlk byl v Andalusii nejen jako turista. Ten starý Vlk ,tedy já, spolupracoval více než 20 let se Španěly. Vy jste ani tam nepochopil nic. No to, že byste mi , jako starci nepomohl, vás usvědčuje z obludné choroby duše. Nenávisti a sebestřednosti. Bible, starý Marx, Konfucius a další učili ,že se má pomáhat všem slabým. Jen inkvizice, Hitler, Stalin a Mohamed tvrdili, že je k potřeba rozlišovat, kdo je "přítel" a kdo "nepřítel". Vy následujete jaké učení?

I. Koreň 14.11.2017 9:13

Malér

Do maléru se neřítíme kvůli neomarxistům, ale kvůli tomu, že se naše společnost mění rychleji než společenský konsensus.

Čína se rychle rozvíjí i bez demokracie, protože je tam základní shoda na cílech (budování blahobytu podle západního vzoru) a důvěra (že vláda dělá, co je potřeba).

D. Stirský 14.11.2017 9:19

Re: Malér

Spíš bych řekl, že neumíme absorbovat, smířit se, akceptovat, porozumět, přijmout obrovské změny, které způsobily informační technologie a genetika. Tisíc let fungující pravdy, způsoby jednání atd. najednou přestávají platit a výsledkem je úzkost, strach, obava, touha po starých dobrých časech. Kdy svět byl jasný, přehledný, srozumitelný a neskládal se z nul a jedniček v pamětech PC, mobilů, i-phonů a kdoví čeho. Stačí pár kliků a mám letenku třeba do Dillí nebo na Madagaskar.

I. Koreň 14.11.2017 10:07

Re: Malér

Je to tak, nikdo nebude čekat, až pochopíme, co se děje, a začneme se chovat rozumně. Už teď se v Asii budují obrovské továrny na zboží s vysokou přidanou hodnotou, třeba čipy, a hlavně zakládají velká vývojová střediska s tisíci zaměstnanci. Tenhle vlak nám v podstatě ujel, k nám technologické firmy žádný velký vývoj nepřesunou - kde by u nás sehnali během roku tisíc vývojářů hardwaru? V Asii jsou lidi chytří, učenliví, schopní spolupracovat, a školy nemají o tolik horší než ty naše -- spousta jich má VŠ v Indii, Pákistánu nebo Číně a diplom z USA nebo Evropy. A mzdové a ostatní náklady jsou tam nižší, a ještě dlouho budou.

Bojím se, že v našich montovnách žádný velký důvod pro zvyšování mezd nebude, nic jiného se sem nepřesune, a velké vystřízlivění přijde, až se zglobalizuje automobilový průmysl.

R. Tesařík 14.11.2017 10:19

Re: Malér

A vy tu zmatenost tu dokazujete denně.

J. Schwarz 14.11.2017 11:09

Re: Malér

Co mají genetika a informační technologie společnésho s dnešním blbnutím ohledně genderu, feminismu, LGBT a vůbec s většinou dnešních módních ptákovin?

M. Drašner 14.11.2017 11:39

Re: Malér

zatím se každé čínské impérium po 200-300 letech rozpadlo na válčící státy (zhruba na stejnou dobu). Takže ještě tak 70-80 (170-180) let, z toho těch posledních 20-30 bývá veselých, neb "lid" zjistí, že vládnoucí dynastie ztratila "mandát Nebes" a chová se dle toho. Výjimkou byla mongolská dynastie Juan, která vydržela jen asi stovku.

J. Fridrich 14.11.2017 9:09

" Je Čína naše budoucnost ?" Čína je budoucnost

" Je Čína naše budoucnost ?" Čína je budoucnost Zemanů, Tvrdíků a podobných mimozemšt'anů..

Ted' vážně - nedávno jsem napsal jednomu nadšenci a obdivovateli Číny :

" Autor: J. Fridrich Datum: 1.11.2017 13:26

Ten číňánek je podle vás pane Vítek nejmocnější muž světa jak píšete ve vašem článku ? Vy toho moc o světě a vojenské a ekonomické síle jednotlivých hráčů na světovém kolbišti nevíte, že ? Trochu to zkuste nastudovat, v dnešní době díky technologiím z Ameriky a jeho center v Silicon Valley, Redmondu a mnoha podobných se posouvá věda a pokrok dopředu a číňánci jsou zatím spíše zloději technologií.. Několikrát kliknete do toho Amerického Internetu na svém písí a dozvíte se o vývoji " ajtýtechnologií " více než když my jsme museli běhat pro každou informaci do universitní knihovny za našich komoušů.."

Přeji hezký den.