10.12.2018 | Svátek má JulieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Je Čína naše budoucnost?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 131, poslední: 15.11.2017 0:13, přehled diskusí

Re: Přečetl jsem si:
Autor: J. Brunner Datum: 15.11.2017 0:13

Máte obě ruce, levou i pravou? Tak si oběma nabouchejte do hlavy, snad to pomůže.

Re: Vlku zas máš v hlavě vrků.:
Autor: J. Jurax Datum: 14.11.2017 21:41

No, čínská cesta MOŽNÁ zákonito-přírodně skončí drsným krachem, možná ne. Nicméně už dnes je Čína dílna světa.

A je otázka, zda Evropa vedená neomarxistickými blbečky a rozvracená gender, homo a feministickými aktivitami a islámem a dušená eurem nekrachne dřív.

Re: Pejsek a kočička:
Autor: J. Jurax Datum: 14.11.2017 21:36

No dobře.

Mohl byste tedy při Vašem vzdělání poskytnout ony chybějící analytické soudy a též učinit hluboké závěry kontrastující s povrchností závěrů páně Vlkových?

Re: čínský kapitalismus:
Autor: J. Jurax Datum: 14.11.2017 21:31

No, NENÍ to blábol, byť jistě máte právo článek za něj považovat.

Re: Me Too - jen jestli poník umí žalovat. :
Autor: J. Jurax Datum: 14.11.2017 21:29

No co, magor, ale má rád zvířátka ... však mu to organizace bojující za práva zvířat spočítají! Ale organizace bojující za práva uprchlíků jej budou chránit ...

Han nic hledat nemusí, už jednoho našel,:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.11.2017 20:24

nějakého Pivodu. A nejenom že vypadá, nejspíš i je.

Zajímavý názor, ale náš Číňan říká, že v Číně panuje:
Autor: F. Houžňák Datum: 14.11.2017 20:22

tvrdý kapitalismus jako v Evropě 19. století. Pravděpodobně se tedy mýlí, i když má německý doktorát přírodních věd, v Číně vyrostl a vystudoval a pravidelně tam jezdí za příbuzenstvem. Že prý to s komunismem nemá nic společného. Ale vy to určitě víte líp. Umíte čínsky? Mandarin, Cantonese nebo Shanghainese?

Me Too - jen jestli poník umí žalovat. :
Autor: P. Dvořák Datum: 14.11.2017 20:14

Mladý Syřan se na dětské farmě v Berlíně ukájel na poníkovi.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/454957-mlady-syran-se-na-detske-farme-v-berline-ukajel-na-ponikovi.html

Re: čínský kapitalismus:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 14.11.2017 19:21

Celý článek je blábol ,.. ,nejen o té Čínské demokracii.. .. :::))) Je asi ztráta času se zde rozepisovat ..

Kubíku, Kubíku...:
Autor: J. Mrázek Datum: 14.11.2017 19:18

Euro je neštěstím Evropské unie. Je to tím, že se jeho prostřednictvím finanční problémy jednotlivých států šíří do všech evropských zemí a malé problémy, které jsou normálně řešitelné, se stávají monstrózním a neřešitelným problémem celého evropského ekonomického společenství. S tímto razantním prohlášením vystoupil profesor Oldřich Rejnuš na Vyšehradském fóru 2017, největší investiční konferenci v České republice. Připomněl i dva roky s tar&yacu te; výrok německé kancléřky Angely Merkelové, že pokud zkrachuje projekt eurozóny, zkrachuje celá Evropská unie. Zároveň zcela odmítl úvahy o tom, že by naše desetimilionová země mohla být v jádru eurozóny.

Re: Souhlasím s vámi, pane Vlku:
Autor: P. Aron Datum: 14.11.2017 18:38

No nevím, já bych to spíše nazval kapitalismus pod vládou komunistické strany. Komunisté to vedou pevnou rukou, ale s komunismem tedy systémem, kde jsou výrobní prostředky zespolečenštěny to už podle mě nemá nic společného.

Re: Čína a volný trh:
Autor: J. Lukavsky Datum: 14.11.2017 18:08

No já když jsem nakoukl do NDR (tedy ještě za souha Ulbrichta) tak mě velice překvapilo, že tam byly soukromé hospody, obchůdky, řemeslníci, zemědělci..... jen velké továrny obchoďáky a banky byly státní. Přitom se Dederóni tvářili hrozně uvědoměle, řekl bych, že byli jako ředvička, navrch rudí, uvitř bílí. Ten mix asi fungoval lépe nežli ty naše Jednoty a proto se z NDR pašovaly záclony, já si přivezl botky.

J.L.

Musíme jen doufat, že to bude čína:
Autor: D. Šimáček Datum: 14.11.2017 18:02

a ne apokalypsa až demokraticky zvítězivší šaría rozpotá jaderné peklo zděděnými zbraněmi, za konečné vítězství islámu, zaručené aláhem a jeho všeobjímající náručí která přijme pravověrné věřící a odmění je zatímco nevěřící budou spáleni ohněm pekelným a posledních pár přeživších jim bude závidět.

Pro diskutující P. Hana a Jana Ráže:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.11.2017 17:58

1. Vážený pane Ráži, Vlk ve svém článku hovoří o třech lidských rasách, když píše: "Tak jako po Egyptu převzalo intelektuální a skutečnou vládu Řecko a pak Řím, převezme pochodeň pokroku pravděpodobně Čína. ..." Tečka.

2. Budoucnost. Já se domnívám, metaforicky řečeno, že když vám začne hořet stodola, pak už není nutné koncetrovat vaše úsilí jen na postřikování škůdců v té stodole. Ve hře je už pak mnohem vážnější okolnost.

3. Diskutující P. Han hledá někoho, kdo vypadá jako blbec. No prosím. Dovolím si P. Hanovi nabídnout jednoho takového kandidáta, který vyučuje další generaci českých ekonomů na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zde je video záznam (25 minut): https://www.youtube.com/watch?v=LSc4XUTuo5s

Re: Když to nepůjde jinak, je třeba nového Vůdce!:
Autor: B. Rameš Datum: 14.11.2017 17:23

Noo, Vůdcovi oddaných poddaných obvykle zrovna moc nepřežije...

Re: Opět článek plný pravd:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2017 17:21

Liberalismus je pořád samostatným ideologickým proudem. Akorát kvůli socanům, jako třeba zmíněný Janda nebo eurofašistka Netzer, si liberálové musí říkat libertariáni.

Na Šabatové nic liberálního taky není.

čínský kapitalismus:
Autor: J. Kubik Datum: 14.11.2017 16:57

To té Číně je takový blábol, že to ani nemá cenu číst

Grafománie:
Autor: J. Kubik Datum: 14.11.2017 16:54

ještě jsem zapomněl na to nejdůležitější, je to grafoman.

Re: Pejsek a kočička:
Autor: J. Pražák Datum: 14.11.2017 16:53

Rozšiřte nám obzory :-))))

Pejsek a kočička:
Autor: J. Kubik Datum: 14.11.2017 16:50

Vlkovy texty jsou napsány asi jako když pejsek s kočičkou vařili dort.Jeho texty mixem faktů a ideologických frází. Analytické soudy

v nich chybí a jsou nahrazeny dogmatickou frazeologií.V oblastech o nich píše mu evidentně chybí potřebné vzdělání a z toho vyplývá mimo

jiné povrchnost jeho závěrů.

Naprostý souhlas, KAŽDÝ volič by měl být:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.11.2017 16:49

informován, že Drahoš je ZRÁDCE a vítač migrantů!

Re: Opět článek plný pravd:
Autor: J. Ráž Datum: 14.11.2017 16:16

Významově není. Stejně jako se nepovažuje za oxymoron když se politická strana označuje "liberálně konzervativní" (TOP09) nebo když o sobě S&D frakce v EU parlamentu říká, že liberálně socialistická.

Liberalismus v tom původním slova smyslu přestal být samostatným ideologickým proudem.

Když o sobě říká typický bolševik Janda, že je liberál, není od veci o lidech idelogicky stejně smýšlejícich jako pan Janda nebo paní Netzer říkat, že patří do skupiny liberálních neobolševiků. Tato ideologicky semknutá skupina, se sice nehlásí k leninskému marxismu, ale metody používají z filozofického pohledu stejné, jako používali ve své době členové VKSb. Ryzím představitelem liberálního neobolševika se mi jeví například ombudsmanka Šabatová.

Vlku zas máš v hlavě vrků.:
Autor: P. Maleček Datum: 14.11.2017 16:08

Říkat Vlkovi fuj neznamená upírat mnohou pravdu co v jeho textu je. Zvláště ta o pokusu neo-marxistů, přesněji spíš neo-socialistů ovládnout západní svět. Tahle vlna však aktuálně vrcholí a je to právě zdravé demokratické jádro západu, které to už teď začíná utínat.

Však právě proto ona aktuální hysterie se sexuálním obtěžováním - prostě poslední výkřik zoufalců, kteří už vědí, že jejich touha po absolutní moci se hroutí jak domeček z karet. To však bezesporu neznamená je podceňovat.

Ještě horší však jsou ty Vlkovy kecy o prý moderní a budoucnost lajnující Číně, to prý díky skvělému mixu brutálního komunismu s drsným asociálním kapitalismem. Ano krátkodobě takto lze generovat obří zisky vyplývající hlavně z minimalizace mzdových a sociálně ekologických (přesněji zdravotních) nákladů. Tahle cesta však zákonito-přírodně skončí drsným krachem - doufejme že jen v Číně a jejím blízkém okolí.

Vývoj lidské společnosti holt neprobíhá v nepřetržitě se zvedající lajně, ale prochází mnoha poklesy a růsty. To co se na demokratickém západě prosadilo zhruba v 60. letech minulého století, tedy rozumný průnik ambicí jednotlivců a sociálních jistot průměrné většiny, to zakotveno skutečnou, ne jen formální demokracií, je ten zdravý průměr, okolo kterého bude vývoj lidské společnosti oscilovat.

Tedy za podmínky že skupina mocensko-majetkových nenažranců se nerozhodne tyto vyvážené principy zvrátit v svůj prospěch. Což je ten hlavní problém současné euro-americké civilizace. Bez nějž by nebylo i té dle Vlka fantasticky skvělé, ve skutečnosti se do průseru řítící Číny.

Re: Pro němčináře::
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2017 15:47

Liberální škrtněte.

Re: Opět článek plný pravd:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2017 15:46

Liberální neobolševici je oxymoron.

Re: Na svých vnučkách raději uvidím:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2017 15:46

Fakt je, že ekonomicky jsou Číňani neskonale úspěšnější (a nejen ve vlastní PRC).

Z "kozomrdů" neprosperuje vlastně nikdo, nemá-li hodně ropy (a občas ani ti s ní).

Stran vnuků a vnuček doufám, že se ubrání obému.

Re: Souhlasím s vámi, pane Vlku:
Autor: J. Ráž Datum: 14.11.2017 15:30

Proč se ptát někoho, o kom se mluví pořád dokola v Evropě, protože je nutno mluvit o Číně kriticky, ale tam o nich nikdo neví a jsou zcela zapomenuti.

PS. Demokracie je evropský vynález, který nefunguje ani v Evropě. Proč by se měl tento systém považovat za universálně použitelný?

Re: Pro němčináře::
Autor: J. Ráž Datum: 14.11.2017 15:19

Do skupiny liberálních neobolševiků

Re: Pro diskutujícího P. Hana:
Autor: J. Ráž Datum: 14.11.2017 15:17

Hloupost! Když si pletete pojmy rasa a národ, je lépe mlčet. Vlk se o rasách v článku nezmiňuje. A že intelektuálně prebírá Čína nadvládu je neodiskutovatelným faktem

Re: Pro němčináře::
Autor: S. Netzer Datum: 14.11.2017 15:16

Smím vědět, z jaké to skupiny to pocházím, vy nactiutrhačný darebáku?