17.12.2018 | Svátek má DanielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Trump bez tvářeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 12.11.2017 20:03, přehled diskusí

Zajímavý vývoj:
Autor: K. Wágner Datum: 12.11.2017 8:07

Americký prezident Donald Trump již prohlásil, že pevnější vztahy Spojených států s Ruskem by prospěly celému světu, a nepřímo podpořil zrušení sankcí vůči Moskvě. Informovala o tom agentura AP. "Na Rusko byly uvaleny velmi přísné sankce", ale "teď je čas začít zacelovat rány světa, který je otřesený a zničený".

Re: Zajímavý vývoj:
Autor: P. Rada Datum: 12.11.2017 11:35

Bud to prohlásil v důsledku rozumu - nebo hrozby silou?

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/449518-cina-a-rusko-zahajily-vojenske-manevry-u-hranic-severni-koreje.html

Re: Zajímavý vývoj:
Autor: M. Mikulec Datum: 12.11.2017 20:03

Trump vůbec nesdílí stejné hodnoty s EU. EU je posedlá trestat, sankcionovat, regulovat- bohužel ty nepravé: není schopná říct Řecku-Jestli nebudete hlídat hranici před imigranty, utneme vám penězovod.

Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: J. Fridrich Datum: 11.11.2017 6:58

Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným nasazením snaží plnit své předvolební sliby na základě nichž byl oproti všem očekáváním levicových pološílených protagonistů zvolen presidentem - a to i přesto, že mu tyto destruktivní skupiny hází usilovně klacky pod nohy. On chce to přirozené a pro svou zemi potřebné - Ameriku silnou a bezpečnou. Pro neinformované - Amerika to jsme my, ona je totiž složena z desítek milionů lidí ze všech národů světa..

V den voleb v Americe jsem napsal :

Středa, 9. listopadu 2016, 06:20:35 |

Skvěle, skvěle, skvěle.. Amerika, Evropa a Svět dostává šanci na to " být dán do pořádku ".. Americká, ale i naše media, která jsou prolezlá levičáckými demokraty manipulovala celé měsíce průzkumy v Americe směrem ke Clintonce - ale nic jim to nepomohlo.

V jakém stavu je nyní Svět a také úpadek vedoucí role Ameriky ve světě - to je výsledek práce islámského černouška OBAMY za 8 roků devastace jeho vlády a ztráty významu USA ve světě.... a Clintonka by to dílo zkázy dokončila.. Je skvělé, že svět nebude POTRESTÁN dvěma šílenými ženami.. Jedna již nyní ničí naši krásnou Evropu, druhá by zničila krásnou a zatím ještě silnou Ameriku a celý svět..

Re: Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: P. Rada Datum: 11.11.2017 8:30

Vy si tu Trumpovu Ameriku nějak idealizujete ..."ona je totiž složena z desítek milionů lidí ze všech národů světa"...

Tvrdím opak. Trumpova amerika je rozpolcený svět mocenské poselosti (https://www.youtube.com/watch?v=PpMJkaf117g) kterému ekonomicky vládne pár procent procent nejbohatších američanů navíc zabředlých do obchodů s čínským zbožím ovládaným s pozadí ještě totalitněji - ale dnes navíc nikoliv rozpolceněji.

Proto se vůbec nedivím jak změnil rétoriku v zemi ke které je dnes už fakticky ekonomicky vázán a která hrozí, že USA brzo předstihne. (http://www.prahapress.cz/jake-jsou-nejvetsi-ekonomiky-sveta.html) Čínská ekonomika je dnes postavena na inovacích které tam přinesli lidé s celého světa a opírá se nikoliv o miliony ale už o miliardy lidí.

Peráček jádro problému komentoval výstižně: ..."Proč Čína stále dodává Kimovi ropu? Proč odebírá jeho uhlí?"... Zřejmě totiž nejde jen o ropu a uhlí ale i o všechno ostatní a tedy důvody proč tam selhávají mezinárodní sankce a proč Čína cílevědomě riskuje dokonce jadernou nehodu až válku ve své těsné blízskosti. Podívejte se přitom do regálů v našich obchodech s bezkonkusrenčně levným a už relativně vyspělým technickým sortimentem - pochází s Číny - nikoliv s USA! Proto se T. může sice doma vztekat ale tam kde se tvoří podstatné hodnoty ovlivnující dnešní svět nezbývá než nasadit sdekvátnější rétoriku.

Re: Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: P. Lenc Datum: 11.11.2017 10:11

Jo, o vás je známo, že toho tvrdíte opravdu hodně...

Re: Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: J. Lepka Datum: 11.11.2017 13:08

Pane Rado, vy píšete hlouposti i když se věnujete své oblíbené tématice, produkci CO2, ale když začnete fušovat do geopolitiky, dostane to ty pravý grády. Co si takhle obstarat relevantní informace? Produkcí vašeho oblíbeného CO2 v Číně počínaje, snahou Číňanů ukrást nejmodernější technologie konče.

P.S. A udělejte něco s gramatikou, problémům se "S" a "Z"se věnuje již první stupeň ZŠ.

Re: Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: P. Rada Datum: 12.11.2017 8:10

Pane Lepko hlouposti lze vyvrátit něčím ověřitelným - zkuste to praktikovat namísto úhybných gramatických kliček které jen dokládají Vaši argumentační prázdnotu.

Re: Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: J. Fridrich Datum: 11.11.2017 16:13

Pane Rada - jen pro vás : Drtivá většina majetných lidí v civilizovaných zemích - na Západě, hlavně v USA - přišla k majetku normální, poctivou prací svou, svých rodičů, prarodičů prostě svých předků a rozumní lidé v jejich zemích si jich váží - dávají práci milionům lidí, rozvíjí vědu, průmysl prostě pokrok lidské společnosti. Většina těchto lidí se věnuje filantropii - jen Bill Gates se svou ženou dal na dobročinnost již přes 40 000 000 000 dolarů ( do r. 2006 - 31 miliard dolarů ) a stále pokračuje - a není sám. Jinak, on začínal s kamarádem Stevem Ballmerem jako kluk v garáži v Redmontnu. Šéf Applu - největší firmy světa začínal také z nuly - je jich mnoho - tvůrci a majitelé GOOGLu Sergey Brin a Larry Page jsou mladí kluci. Facebook - Mark Zuckerberk - další " mlad'och. Super firmy v Silicon Valley v Kalifornii posouvají IT technologie dopředu - díky jim máme počítače, zadarmo mailujeme, máme satelitní navigaci a vše ostatní - A TI VAŠI ČÁŇANI TO ZATÍM JEN KOPÍRUJÍ - jsou to chytré a pracovité opičky..

http://www.penize.cz/hdp/17994-svetovi-bohaci-filantropove-jiz-nestaci-jen-mit-musi-se-i-davat

On ten svět funguje jinak, než vykládali v 50.tých a 60.fých létech soužky učitelky na základkách a komunistická propaganda. Tam to bylo jasné - bohatí jsou zlí a chudí hodní, ale tak to vůbec není.

Re: Myslím....:
Autor: P. Rada Datum: 12.11.2017 7:31

Pane Fridrichu - nejen pro Vás.

Drtivá většina majetných lidí nepřišla k majetkům normální poctivou prací je k tvrdíte ale prostřednictvím bezprecedentní drancovačky přírodního prostředí - tedy na DLUH.:

https://video.aktualne.cz/dvtv/evropa-zije-na-ukor-ostatnich-ale-zkuste-lidem-rict-ze-se-ma/r~4b89bc628ef311e7b1a4002590604f2e/

Re: Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: M. Prokop Datum: 11.11.2017 17:20

"Čínská ekonomika je dnes postavena na inovacích které tam přinesli lidé s celého světa a opírá se nikoliv o miliony ale už o miliardy lidí."

Tak zaprvé, Z celého světa a zadruhé, nepřinesli to tam lidé, ale Číňani to kradou.

Mimo to, podíváte-li se na HDP na hlavu, tak o nějakém předstihování nemůže být řeči.

Vy jste hotové radio Jerevan (nebo zelené pako).

Re: Myslím?:
Autor: P. Rada Datum: 12.11.2017 8:05

S tím, že to Čínani posléze "kradou" souhlas. Ale čím to, že jim to jde tak efektivně?

Tvrdím, že základem je/byl fakt, že do Číny dislokuje/dislokoval svou výrobu včetně technologického zařízení a vědomostí kde kdo s podnikavců - jen aby měl POHODLNĚ momentálně trochu vyšší zisk. Takto hromadně místním strkal chtivý svět pod nos své technologie, hrrál si neefektivní patentoprávní hry s lichou nadějí, že formálně lze kodifikovat základ POHODLÍ ... Pracovitý čínan to pak pochopitelně tuplovaně pohodlně "opisuje". Vy této naší obchodní hlouposti/chytračení říkáte - "oni kradou".

Nejhloupější na dopadech situace ale je, že jsme POHODLNĚ zaspali a to co dnes už Čína dokonce začíná dělat lépe než jsme uměli my - třeba jen třídění odpadů - nedokážeme ani jako minimální satisfakci primitivně "opsat".

Příkladem budiž rozvoj ekologických technologií jako je POHODLNOST a nedůslednost při třídění odpadu. Čína rychle vyrostla o odpad už nechce - potřebuje suroviny. Odpad pro naši POHODLNOST zůstane NÁM!

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kam-snim-prazske-sluzby-se-topi-v-plastu-nemaji-tridicku-a-n/r~ca30d89877bc11e594170025900fea04/

Re: Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: J. Adler Datum: 12.11.2017 2:16

Možná, že byste měl nahlédnout do jiných zdrojů....

Re: Myslím?:
Autor: P. Rada Datum: 12.11.2017 8:07

Nahlédnu rád - třeba i sem na "psa" Ale zde spíše jen vágnost a propaganda - také zdroj - že?

Re: Myslím, že pan president Trump se opravdu s plným :
Autor: M. Prokop Datum: 12.11.2017 16:44

A pochopit je, to bude největší problém.

No, to je oříšek,:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.11.2017 1:44

pokud okolí sev. Koreje nestojí o řešení tohoto problému, tak si Amerika může snad jen trhnout ploutví..

A jinak v Americe, tam už to fakt přechází do debilní frašky, nejspíš to skončí změnou hymny, či novým textem - Aktivisté chtějí zrušit americkou hymnu. Oslavuje smrt otroků, tvrdí - http://jdem.cz/dkv3h7

To máte těžké:
Autor: J. Brunner Datum: 11.11.2017 0:54

a nemusí se ani chodit k Trumpovi a Kimovi, stačí u nás. Jak by to asi vypadalo, kdyby se najednou přátelsky dohodli Kalousek s Babišem. Mnozí musí dál žít v zajetí svých keců.

Re: To máte těžké:
Autor: P. Dvořák Datum: 11.11.2017 2:49

Kalousek se chce s někým dohodnout? Asi jako Kim, jenže nemá atomovku.

Re: To máte těžké:
Autor: J. Brunner Datum: 11.11.2017 20:55

Umíte číst?