16.10.2018 | Svátek má HavelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


RUSKO: Sto let po Leninově triumfuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 10.11.2017 21:19, přehled diskusí

Tak mám dojem,:
Autor: J. Schwarz Datum: 10.11.2017 19:48

že se autor vždycky oháněl "mravní integritou". A čímpak se liší "rasově podmíněná genocida" od genocidy podmíněné ideologicky? Jeden by řek, že "rasu" změnit nemůžete, ale "světový názor" ano, jak se vám to hodí. To je sice pravda, ale jen pro člověka bezpáteřného, to zaprvé, zadruhé bolševici mnohdy likvidovali své odpůrce na základě toho, jaký kdysi názor měli či k jaké je zařadili "společenské třídě". A to vyšlo s "rasovým" kritériem opravdu nastejno.

"Neptejte se, co kdo provedl či neprovedl, ale jaké má:
Autor: P. Vaňura Datum: 10.11.2017 21:19

vzdělání a k jaké patří třídě." (c) Martin Lacis, člen vedení VČK a náčelník Čeky na Ukrajině ke svým podřízeným!

Co má autor proti:
Autor: P. Zinga Datum: 10.11.2017 14:20

zrovnoprávnění mužů a žen?

Pro džentlmena je žena bohyní, které se koří.:
Autor: P. Klíma Datum: 10.11.2017 15:05

Naproti tomu feministce nejenže dveře nepodrží, naopak, přibouchne jí je před nosem (aby ho nezažalovala).

Nevím, co tzv. rovnoprávností ženy vlastně získaly kromě toho, že přestaly rodit.

Úloha opravdových žen je v životě mnohem významnější a obtížnější, než úloha mužů - a zasluhují si být obdivovány.

Re: Co má autor proti:
Autor: M. Prokop Datum: 10.11.2017 15:08

Nejsou již rovnoprávné/í dávno? Alespoň na Západě?

Re: Co má autor proti:
Autor: J. Fridrich Datum: 10.11.2017 15:39

Ano, je třeba malé chlapečky konečně odnaučit čurat ve stoje a holčičky připravit na zajímavou kariéru popelářek, hornic a ocelářek..

My jsme na ZDŠce v 8. třídě osahávali v šatně děvčata. Máme se přihlásit sami, nebo počkat až nás naše dávné spolužačky obviní ? Děkuji za odpověd', doufám, že se jí chopí nějaká zdatná genderistka.

Re: Co má autor proti:
Autor: J. Řezák Datum: 10.11.2017 15:44

I já jsem před 40 lety sahal Procházkové na kozy. Snad už je to promlčené. A když jsem se nedávno na srazu na ta kůzlata díval, no, ...

Re: Co má autor proti:
Autor: J. Schwarz Datum: 10.11.2017 19:59

Nic. Ženy jsou dávno rovnoprávné, ale nechtějí zrovnoprávnění, nýbrž výhody. A "pokrokáři" je v tom podporují, extra práva pro ženy považují za "kompenzaci patriarchátu" a vůbec jim nevadí, že za údajné hříchy mužů v době kamenné mají pykat muži dnešní. Je to v bleděmodrém totéž jako "pozitivní diskriminace" v případě "marginalizovaných menšin". Pokud jsou ženy stejné jako muži, tak proč sportují odděleně? Proč se třeba tenistky domáhají "stejných odměn jako muži" když nehrají tak dobře jako muži / proto mají extra soutěž / a lidi se na ně koukají protože se líbí jako ženské. To je ale zase uráží. Takže co tak zavést opravdu "fér" systém - tedy ať si každý dělá co mu libo. Kouká se na co chce, zakládá firmy třeba jen ze samých bab či chlapů, pánské i dámské kluby... Ale rozčilovat se nad existencí britských "gentlemanských" klubů, kam neměly ženy přístup jako nad diskriminací a přitom jásat nad hotely "jen pro ženy", kde jsou tyto "chráněny před dotěrností mužů" je pokrytectví hraničící s úchylkou...

Do dneška jsem nepochopil, jak je možné ...,:
Autor: J. Řezák Datum: 10.11.2017 13:28

...že jsme pros/rali občanskouz válku v Rusku, když se tam sjelo mnoho armád cizích států. JAk to ta rudá banda dokázala.

Re: Do dneška jsem nepochopil, jak je možné ...,:
Autor: F. Navr8til Datum: 10.11.2017 14:12

Jednoduše. Rozhoduje vůle bojovat. Tu zahraniční vojska neměla. Až na výjimky ji neměli ani vojáci protibolševických sil. Kdysi jsem četl ve vzpomínkách legionářského velitele Čečka, jaká byla situace v Kazani. K městu táhly dvě tisícovky rudých a v Kazani nebyla ani tisícovka legionářů. Přitom v putykách a nevěstincích se opíjelo na deset tisíc carských důstojníků, kteří odmítali bojovat. Legionáři museli opustit Kazaň. Nakonec odmítli bojovat i legionáři na Sibiři (velitel pluku Švec se proto zastřelil)a chtěli domů, do Československé republiky.

Re: Do dneška jsem nepochopil, jak je možné ...,:
Autor: J. Řezák Datum: 10.11.2017 15:46

Tak proč, dopr...e, tu motivaci neměli. Jak to mohlo být všechno krásné. To jim nemohli vysvětlit, že dějiny nedávají druhý pokus?

Re: Do dneška jsem nepochopil, jak je možné ...,:
Autor: J. Schwarz Datum: 10.11.2017 20:03

Pročpak se nedaří vyhrát v Afghanistanu? Protože válka, ve které dostanou vojáci rozkaz chránit životy nepřátel víc než životy druhů z jednotky se vyhrát nedá, ani když ji vedete pomocí dronů a počítačů.

No pane Petráčku,:
Autor: P. Lenc Datum: 10.11.2017 11:13

když tak plamenně mluvíte o genocidě, tak nevím, kdo se ptal milionů obětí zavražděných na jedné straně nacionálním socialismem, na druhé straně desítkám milionů obětí internacionálního socialismu po celém tehdy "pokrokovém" komunistickém světě.Víte, blábolit se dá různě, pravda ale bohužel je taková, že váš blábol je těm mrtvým už úplně jedno.

No dobře, pane Petráčku.:
Autor: J. Štrobl Datum: 10.11.2017 10:09

Pokud nepovažujete hladomor na Ukrajině za rasovou genocidu, co to vlastně bylo? Jaký je rozdíl mezi rasovou a nerasovou genocidou? Vraždí jedna ohleduplněji než druhá? Likvidace jedné třídy na celém světě není plánem na genocidu? Jaký rozdíl mezi smrtihlavem a rudou hvězdou na čepici pociťovali například příslušníci polské inteligence vraždění z obou stran s nevídanou brutalitou atd. Putin vede stejnou imperiální politiku jako carové, Stalin a jeho následovníci. To je jediná ideologie, které byli Rusové vždy věrni ať ji navenek pojmenovávali jakkoliv.

Je vidno, že někteří novináři nemohou překročit svůj stín, že pane Petráčku.

Re: No dobře, pane Petráčku.:
Autor: F. Navr8til Datum: 10.11.2017 14:16

Hladomor se netýkal jen Ukrajiny. Panoval zejména v Povolží a také na Kubáni. Nechci se trumfovat počty mrtvých, ale Rusů při hladomoru zemřelo mnohem více než Ukrajinců. Vezměte v úvahu, že více než třetina ukrajinskojazyčné populace žila v Polsku a Rumunsku.

Re: No dobře, pane Petráčku.:
Autor: P. Zinga Datum: 10.11.2017 14:34

Ano, Rusové vedli imperiální politiku. Tím, že ovládli Tatary, kteří staletí ovládali je. Tím, že zastavili rozpínající se Švédy. Tím, že málem nechali zmrznout Napoleona. Tím, že vyhnali zpět Teutonce a jen tak mimochodem zachránili český národ.

Ale ovšem, zabrali "neobydlenou" Sibiř, asi jako přistěhovalci Ameriku. Vyhnaly Tatary z Krymu a tím zabránili jejich dalším "žním", jak tito nazývali chytání obyvatel Ukrajiny a jejich prodávaní do otroctví. A ano, dobyli Kavkaz, preventivně.

Ano, carské Rusko bylo imperiální. Jako všechna ostatní impéria. Akorát že nemuselo do zámoří a vykořisťovalo vlastní (dobrovolné či nedobrovolné) obyvatelstvo.

Rusové zachránili český národ?:
Autor: P. Klíma Datum: 10.11.2017 15:08

Můžete sem dát nějaký odkaz?

Re: No dobře, pane Petráčku.:
Autor: M. Prokop Datum: 10.11.2017 15:12

S tou "záchranou českého národa" trochu brzděte. Kdyby nepodporovali Hitlera, nebylo by nutno "zachraňovat", tedy okupovat pro sebe.

Re: No dobře, pane Petráčku.:
Autor: M. Prokop Datum: 10.11.2017 15:10

Těžko mohla být rasová, když genocidila a byla genociděna stejná rasa. Spíš třídní a národnostní.

hmm:
Autor: Z. Mikulášek Datum: 10.11.2017 10:03

Kdyby SSSR nevedl nemilosrdnou válku, tak tady dnes nepíšete nesmysly...páč byste prostě nebyl:-P

Re: hmm:
Autor: Z. Mikulášek Datum: 10.11.2017 10:05

pardon, patří Fridrichovi

Re: hmm:
Autor: M. Prokop Datum: 10.11.2017 15:14

"Kdyby seděl, stejně by nepustil!" :-P

Třeba by naopak byl a bylo by mu lépe. Sovětský svaz spolupracoval s Německem už od dvacátých let.

Puťka se sice dnes k VŘSR:
Autor: Z. Rychlý Datum: 10.11.2017 7:56

nehlásí, ale je pružný. Pokud se to bude zítra hodit, rád se k VŘSR přihlásí. Pro Rusy je demokracie sprosté slovo a na báťušku Stalina jim nesahejte, dostanete přes hubu. Takový je dějinný vývoj našeho tehdejšího vzoru.

Re: Puťka se sice dnes k VŘSR:
Autor: F. Navr8til Datum: 10.11.2017 14:17

Stalinovo muzeum je pouze v Gruzii.

Putinovo Rusko nikdy nebude přítelem-kamarádem:
Autor: J. Fridrich Datum: 10.11.2017 7:38

Putinovo Rusko nikdy nebude přítelem-kamarádem Západu - a vždy bude nebezpečné pro své sousedy.. Nemá podobnou civilizační cestu v posledních cca 1 000 létech vývoje v Evropě. Jeho pohled na život jednotlivce je zcela jiný a PŘEZÍRAVÝ - to se projevilo i při způsobu a uskutečnění VŘSR, pak při budování socialismu mezi válkami a nemilosrdném vedení II. svět války vůči vlastním vojákům, také při kolonizaci své Říše Zla po jejím skončení ( včetně naší země ) - a nejinak se chová Putinovo Rusko i dnes.

Toto si musí Západní Evropa jasně uvědomit a dle toho se k Rusku chovat. Amerika pod vedením presidenta Trumpa si to již uvědomuje a začíná Put'kovi ukazovat kde je jeho hřiště.

Autor má pravdu !:
Autor: S. Rehulka Datum: 10.11.2017 6:54

Putin se opravdu k odkazu "VŘSR" nehlásí. Proč ? Protože to je chytrý, nebo spíše mazaný operativec KGB !

Říká se tomu MASKIROVKA, termín vojenský, i politicko-diplomatický.

Re: Autor má pravdu !:
Autor: F. Navr8til Datum: 10.11.2017 14:20

Putin se k VŘSR nehlásí proto, že se snaží navazovat na tradice carského Ruska. VŘSR je oslavována opoziční komunistickou stranou Zugjanova.

VŘSR:
Autor: T. Major Datum: 10.11.2017 1:03

Rusko bude mít jen takový význam, jaký mu budeme přikládat.Země s HDP Itálie není nijak schopna ovlivňovat dění ve střední Evropě.Problémy které máme jsou našimi problémy a způsobili jsme si je většinou sami. VŘSR je pro většinu dnešních lidí asi jako bitva na Bílé hoře.

Nechme to už spát a pojďme se starat o to co bude a jak to uděláme.

Re: VŘSR:
Autor: P. Han Datum: 10.11.2017 1:49

Země s jadernými zbraněmi je schopna ovlivňovat dění v celém světě. Severní Korea je nebezpečím pro celý svět, ačkoliv má HDP větší jihokorejské vesnice.

Re: VŘSR:
Autor: J. Lepka Datum: 10.11.2017 11:19

"Země s HDP Itálie není nijak schopna ovlivňovat dění ve střední Evropě"

Proboha, kde žijete? Na Marsu ???